Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει διαφορά στα ηχητικά μηνύματα που στέλνετε με το μικρόφωνο κινητού και με το μικρόφωνο των ακουστικων; Στου κινητού εγώ και αυτοί που ακούνε τα ηχητικά βρίσκουν τον ήχο απόμακρο και όχι τόσο δυνατο. Είναι θέμα του κινητού η του δικού μου μικροφωνου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλα καλά με το τηλέφωνο αλλά αυτό με τις κλήσεις που ο συνομιλητής ακούει τη φωνή του διπλά είναι μεγάλο πρόβλημα. Με όλους τους άλλους μιλάνε κανονικά όταν μιλάνε μαζί μου μου κάνουν αυτό το παράπονο. Το ίδιο πράγμα είχα και πριν με το Redmi Note 5. Είναι θέμα της Xiaomi αυτό γενικό; Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ. Αλλά δεν είναι περίεργο ότι στο έκανε και με προηγούμενη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update για την stable, 382mb security και camera update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H τελευταία gcam δείχνει επιτέλους να δουλεύει σωστά.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update για την stable, 382mb security και camera update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H τελευταία gcam δείχνει επιτέλους να δουλεύει σωστά.

Μόλις το κατεβάζει... ελπίζω να είναι καλύτερη από την 10.1.3.0

 

Για να δούμε τι λέει η 10.2.2.0

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το update.

Οι αθεοφοβοι ακόμα δεν έβαλαν ξανά το hide notch. Το όποιο input/ touch lag, αν και ανεπαίσθητο και πριν, δεν το νιώθω. Προσέθεσαν το adaptive battery. Η τελευταία gcam (6.1.021) πια δεν μου κολλάει. Στην οθόνη του multitasking προσέθεσαν κάποιες χρήσιμες επιλογές πάνω. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τις νέες δυνατότητες της stock κάμερας.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Εχοντας το κινητό για παραπάνω από 2 μήνες οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.Εχω κάποιες ερωτήσεις, βλέποντας πολλά παράπονα για την 10.1.3,έμεινα στη 10.6 η οποία είναι πολύ καλή χωρίς battery drain και προβλήματα με το νοτς.Τωρα,αν η καινούργια αναβάθμιση που ήρθε,θελήσω να την βάλω,τι πρέπει να κάνω αφού η προηγούμενη που αναβαθμιζε το κινητό σε pie εξαφανίστηκε?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν υπάρχει πια το κατά τη γνωμη μου εξής άχρηστο animation: όταν πήγαινες στην αρχική οθόνη από μια εφαρμογή, αυτή η εφαρμογή έκανε ένα εφέ σαν να ελαχιστοποιείται πίσω στο εικονίδιο αρχικής σελίδας. Όπως περίπου φαίνεται η ελαχιστοποίηση παραθύρου στα windows. Αυτό το χαρακτηριστικό το προσέθεσαν στην pie, δεν υπήρχε στο Oreo. Ευτυχώς το απενεργοποίησαν σε αυτή την έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλα καλά με το τηλέφωνο αλλά αυτό με τις κλήσεις που ο συνομιλητής ακούει τη φωνή του διπλά είναι μεγάλο πρόβλημα. Με όλους τους άλλους μιλάνε κανονικά όταν μιλάνε μαζί μου μου κάνουν αυτό το παράπονο. Το ίδιο πράγμα είχα και πριν με το Redmi Note 5. Είναι θέμα της Xiaomi αυτό γενικό; Τι γίνεται;

Μια απο τα ιδια και εγω, μου κανουν παραπονα ,νομιζα ηταν το volte-wificall αλλα δεν

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα.

 

με ποια rom εισαι φιλε; εγω με global dev

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με dev από EU είμαι. Αλλά και με την official global dev δεν είχα παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω, μου κανουν παραπονα ,νομιζα ηταν το volte-wificall αλλα δεν

 

 

με ποια rom εισαι φιλε; εγω με global dev

 

Εγώ τώρα φοράω την dev αλλά και πριν με την stable το ίδιο πρόβλημα είχα. Την dev και εγώ για το volte-wificall την πέρασα αλλά και εκεί τα ίδια είχα και το απενεργοποίησα. Ο προβληματισμός είναι ότι πριν το poco είχα το Redmi Note 5 και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Σκέφτομαι μήπως φταίει η κάρτα sim αλλά πριν που είχα συσκευές oneplus και samsung δεν υπήρχε αυτό το θέμα με την ίδια sim.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα φοράω την dev αλλά και πριν με την stable το ίδιο πρόβλημα είχα. Την dev και εγώ για το volte-wificall την πέρασα αλλά και εκεί τα ίδια είχα και το απενεργοποίησα. Ο προβληματισμός είναι ότι πριν το poco είχα το Redmi Note 5 και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Σκέφτομαι μήπως φταίει η κάρτα sim αλλά πριν που είχα συσκευές oneplus και samsung δεν υπήρχε αυτό το θέμα με την ίδια sim.
Εγώ με volte παίζω στην EU dev. Εγώ στη θέση σου θα έβαζα για αρχή την stable πάλι και αν δεν εφτιαχνε το πρόβλημα τότε θα άλλαζα τη SIM μετά. Αν και τότε όχι, τότε πρόβλημα hardware.

Εννοείται ότι άλλαξε την κάρτα πρώτα να δοκιμάσεις στην Dev μια μετά κοίτα στην stable μη ξαναστησεις το κινητό από την αρχή αν φταίει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα φοράω την dev αλλά και πριν με την stable το ίδιο πρόβλημα είχα. Την dev και εγώ για το volte-wificall την πέρασα αλλά και εκεί τα ίδια είχα και το απενεργοποίησα. Ο προβληματισμός είναι ότι πριν το poco είχα το Redmi Note 5 και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Σκέφτομαι μήπως φταίει η κάρτα sim αλλά πριν που είχα συσκευές oneplus και samsung δεν υπήρχε αυτό το θέμα με την ίδια sim.

 

Επισης με samsung και εγω δεν ειχα θεμα ,τωρα βαριεμαι να γυρισω πισω stable για να το δοκιμασω, το καλο ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με volte παίζω στην EU dev. Εγώ στη θέση σου θα έβαζα για αρχή την stable πάλι και αν δεν εφτιαχνε το πρόβλημα τότε θα άλλαζα τη SIM μετά. Αν και τότε όχι, τότε πρόβλημα hardware.

Εννοείται ότι άλλαξε την κάρτα πρώτα να δοκιμάσεις στην Dev μια μετά κοίτα στην stable μη ξαναστησεις το κινητό από την αρχή αν φταίει η κάρτα.

 

Και το στήσιμο βαριέμαι να το ξανακάνω αλλά και κάρτα να ξαναχρεωθώ δεν θέλω γιατί δεν είναι και πολύ παλιά 1,5 χρόνο την έχω. Nano sim είναι. Την stable άχρηστη είναι να την βάλω γιατί και εκεί είχα πρόβλημα όπως είπα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω, μου κανουν παραπονα ,νομιζα ηταν το volte-wificall αλλα δεν

 

 

με ποια rom εισαι φιλε; εγω με global dev

 

Global dev

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, όλα καλά με την 10.2.2.0 Global stable

 

Ειδικά η κάμερα MGC_6.1.021_MI8_V2b++.apk παίζει πολύ καλά χωρίς καθυστερήσεις και προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται κάπου ποια gcam έχουμε κάνει εγκατάσταση;

Άκυρο, το βρήκα, την ιδία έκδοση έχω και εγώ αλλά καθυστερεί στην λήψη, που οφείλεται;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

έγινε και σε μένα κανονικά το update global stable 10.2.2.0 και όλα καλά μέχρι στιγμής.

μια ερώτηση αν το παρατήρησε κανείς άλλος ή μόνο σε μένα γίνεται.

όταν κλείσω ένα application που είχα ανοιχτό (πχ viber, whatsapp) κάνει ένα flash το εικονίδιο του συγκεκριμένου app.

δεν θυμάμαι, αλλά νομίζω με την προηγούμενη rom δεν υπήρχε αυτό έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Update 9.1.17 for Redmi 4X, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Redmi 5 Plus, POCO F1 is delayed due to errors.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. έχω την stable 10.1.3.0 και δεν έχω πάρει ακόμα update. Έκανα επανεκκίνηση και πάλι τίποτα...Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό ενώ πολλοί πήραν ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.2.2.0 ενεργοποίησαν επίσης το VoWiFi & Volte.... https://imgur.com/a/vRe6pvn

To VOLTE δουλευει μια χαρά, σε κλήση που έκανα τα data παρέμειναν "4G". Μένει να δοκιμάσω το VoWiFi.

 

Σε Cosmote αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Στην 10.2.2.0 ενεργοποίησαν επίσης το VoWiFi & Volte.... https://imgur.com/a/vRe6pvn

 

To VOLTE δουλευει μια χαρά, σε κλήση που έκανα τα data παρέμειναν "4G". Μένει να δοκιμάσω το VoWiFi.

 

 

 

Σε Cosmote αυτά!

4g+ δεν εμφανίστηκε ε? Στο mi8 με την 10.2.1.0 εμφανίστηκε

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...