Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω στα χερια μου ατυην την στιγμη το f1 (359) και το xs max (1330),οποτε σε κανενα απο τα 2 δεν εχω + με βντφ....

Και στα 2 ξερω οτι υπαρχει υποστήριξη απο το hardware.

Και μην μου πει καποιος περι φανατισμου και αλλες τετοιες @@ριες........

 

Ας μου λοιπον καποιος την διαφορα toy +,σε ρεαλιστικο σεναριο καθημερινοτητας,της διαφορες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μην απαντάτε κάποιοι λες και είναι δική σας η xiaomi.

Κουβέντα κάνουμε για να ενημερωνόμαστε και να κάνουμε το κεφι μας. Δεν κατηγορούμε κανέναν.

Εννοείται ότι αν δε μου κανει, δε θα το πάρω.

Δεν περιμενα κάποιον από εδώ μέσα να μου το πει αυτό.

Εγώ απλά ρώτησα γιατί μου κάνει εντύπωση κινητό του '18 να μην υποστηρίζει 4G+.

Είναι καποια πραγματακια που καλώς ή κακώς, τα θεωρούμε αυτονόητα στα κινητά.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τζιφος το 4g+ λέγεται συζήτηση κάνουμε ; Δεν θα το έλεγα ..

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι τόσο το πρακτικό του θέματος, όσο το ψυχολογικό.

Κι εγώ τώρα που έμαθα πως δεν υποστηρίζει 4G+, ψιλοξενέρωσα.

Δεν είναι ότι θα μου λείψει η ταχύτητα αλλά ειναι το ****το περισσότερο.

 

Το πιο παράδοξο δε, είναι ότι ενημερώνεις την info για τα καθέκαστα κι αυτοί εξακολουθούν να σε καθησυχάζουν, λέγοντας σου ότι πιάνει μια χαρά 4G+.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τζιφος το 4g+ λέγεται συζήτηση κάνουμε ; Δεν θα το έλεγα ..

Πώς λέγεται;

Απλά τον ρώτησα να μου επιβεβαιώσει ότι όντως δεν πιάνει 4G+, παρ' όλο που πήρε τη συσκευή του από επίσημο κατάστημα.

Αυτό είναι όλο.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι τόσο το πρακτικό του θέματος, όσο το ψυχολογικό.

Κι εγώ τώρα που έμαθα πως δεν υποστηρίζει 4G+, ψιλοξενέρωσα.

Δεν είναι ότι θα μου λείψει η ταχύτητα αλλά ειναι το ****το περισσότερο.

 

Το πιο παράδοξο δε, είναι ότι ενημερώνεις την info για τα καθέκαστα κι αυτοί εξακολουθούν να σε καθησυχάζουν, λέγοντας σου ότι πιάνει μια χαρά 4G+.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδη για κατσε λιγο φιλε,δεν μου τα λες καλα,αφου υποστιριζη τι θελεις να σου πει η εταιρια οτι δεν υποστιριζη.......?

Eδω εχεις volte στο ΝΟΤΕ 5 δεν θα εχεις στο f1.

 

MHN ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Δεν το έθεσα σωστά. Δεν υποστηρίζει εδώ στην Ελλάδα.

Από τη στιγμή που η ένδειξη "4G+" δεν εμφανίζεται στην οθόνη, ο καταναλωτής τι πρέπει να υποθέσει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Δεν το έθεσα σωστά. Δεν υποστηρίζει εδώ στην Ελλάδα.

Από τη στιγμή που η ένδειξη "4G+" δεν εμφανίζεται στην οθόνη, ο καταναλωτής τι πρέπει να υποθέσει;

Να μην υποθεσει φιλε μου,να ρωτησει.....

Πρωτα ζητας υποστιριξη απο τον παραχο σου.Εχετε ενεργοποίησή την δυνατότητα.

Η συσκευη εχει την υποστιριξη σε hardware.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα ζητας υποστιριξη απο τον παραχο σου.Εχετε ενεργοποίησή την δυνατότητα.

Σωστό αυτό αλλά το θεώρησα αυτονόητο.

Δε νομίζω ότι κανένας από αυτούς που το έχουν ήδη, διαμαρτυρήθηκε ότι δεν πιάνει 4G+ χωρίς πρωτίστως να έχει φροντίσει να ενεργοποιήσει την υπηρεσία.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνετε οι κάτοχοι κάτι απλό για να λυθεί το θέμα...

Όποιος κάτοχος της συσκευής έχει ένδειξη 4G+,ας γράψει παροχο, περιοχή, και αν μπορεί ας ανεβάσει ένα screenshot...

Αν όμως κανένας δεν έχει ένδειξη +,......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνετε οι κάτοχοι κάτι απλό για να λυθεί το θέμα...

Όποιος κάτοχος της συσκευής έχει ένδειξη 4G+,ας γράψει παροχο, περιοχή, και αν μπορεί ας ανεβάσει ένα screenshot...

Αν όμως κανένας δεν έχει ένδειξη +,......

 

Δυστηχως το κουραζουμε ασκοπα φιλε μου.

Ειναι δεδομενο οτι η συσκευη εχει και μπορει να υποστιριξει ξεκαθαρα το volte.....

Αλλα πρεπει να γινουν και καποιες απλες κινησεις....π.χ. να το ζητησεις απο τον παροχο σου....τι πιο απλο.

Αυτο το γνωμικο με τον γαιδαρο και τα δοντια το ξερεις.

Ποστ 4860.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454629&page=324

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το κουραζουμε ασκοπα φιλε μου.

Ειναι δεδομενο οτι η συσκευη εχει και μπορει να υποστιριξει ξεκαθαρα το volte.....

Αλλα πρεπει να γινουν και καποιες απλες κινησεις....π.χ. να το ζητησεις απο τον παροχο σου....τι πιο απλο.

Αυτο το γνωμικο με τον γαιδαρο και τα δοντια το ξερεις.

Ποστ 4860.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454629&page=324

 

Τι σχεση εχει το VOLTE με το 4g+ που ζηταει να μαθει ο φιλος?

Screenshot απο Ελληνικο δικτυο με το σηματακι 4g+ υπαρχει απο καποιο παιδι που να το εχει?

Οταν θα μας το χαρίσουν το τηλεφωνο οπως μας χαριζουν και το γαιδαρο το ξανασυζηταμε, μεχρι τοτε τα ακουμπαμε στα ταμεια οποτε ας το κοιταξουμε και στα δοντια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις Bruno και λοιποί fans, γιατί δε βάζετε ένα χεράκι στα petitions να βοηθήσετε την κατάσταση; μπας και η xiaomi λυπηθεί και δώσει;;;;

Από το να δαγκώνετε εδώ μέσα όποιον δεν τα βλέπει όλα ρόδινα, κάντε κάτι πιο χρήσιμο!

 

d61cb5fc0adef028178d0e7e44a63c74.jpg54b62818478614a7de47617983ee6cef.jpg

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το VOLTE με το 4g+ που ζηταει να μαθει ο φιλος?

Screenshot απο Ελληνικο δικτυο με το σηματακι 4g+ υπαρχει απο καποιο παιδι που να το εχει?

Οταν θα μας το χαρίσουν το τηλεφωνο οπως μας χαριζουν και το γαιδαρο το ξανασυζηταμε, μεχρι τοτε τα ακουμπαμε στα ταμεια οποτε ας το κοιταξουμε και στα δοντια.

Καλύτερα δε θα μπορούσες να τα γράψεις. Πολύ εύστοχο το ποστ σου.

Από τη μία αναρωτιέμαι τι σχέση έχει το ένα με το άλλο και από την άλλη η απάντηση που παίρνω, είναι να ενεργοποιήσω την υπηρεσία από τον πάροχό μου.

Σαν να λέω δηλαδή ότι το αυτοκίνητό μου δεν παίρνει μπροστά και να με ρωτάνε αν έχω βάλει βενζίνη. Τα αυτονόητα θα συζητάμε ρε παιδιά;

Όσοι έχουν πρόβλημα με το 4G+ του Pocophone, είχαν κι άλλα κινητά στο παρελθόν. Δεν είναι το πρώτο τους.

Σαφώς κι έχουν ενεργοποιημένο το 4G+, του οποίου την ένδειξη δε βλέπουν στο κινητό τους.

Ακόμα και να δεχτώ ότι το Poco είναι χάρισμα, το Mi8 σίγουρα δεν είναι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το κουραζουμε ασκοπα φιλε μου.

Ειναι δεδομενο οτι η συσκευη εχει και μπορει να υποστιριξει ξεκαθαρα το volte.....

Αλλα πρεπει να γινουν και καποιες απλες κινησεις....π.χ. να το ζητησεις απο τον παροχο σου....τι πιο απλο.

Αυτο το γνωμικο με τον γαιδαρο και τα δοντια το ξερεις.

Ποστ 4860.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454629&page=324

 

4g/4g+ εδώ και κάνα 6 μήνες είναι ενεργό by default από τους παροχους (αν πιάνεις 4g 4g+ πιάνεις by default αρκεί να είναι συμβατή η συσκευή σου με της συχνότητες τοπικές

 

volte είναι αλλού πάπα το ευαγγέλιο και παιζει με πολύ συγκεκριμένα κινητά (θέμα πιστοποιητικού είναι κυρίως)

 

με λίγα λόγια είσαι στην περιοχη που πιάνουν όλοι 4g+ και έχεις 4g τέλος η συσκευή σου δεν το υποστηρίζει (τουλάχιστον σε αυτή την χώρα)

 

οκ καλός ο fanboysmos αλλά απο το να κλείνουμε τα μάτια σας θα μπορούσατε να επικοινωνήσετε με την μαμά ξιαομι μαζικός

πολλές φορές διάφορα θέματα με xiaomi κινητά (bugs) μένουν για καιρό άλυτα γιατί τα fun μόνιμα βάφουν μαύρο άσπρο και καίνε με φωτιά οποίος πει το αντίθετο σε βαθμό απλά να υποχωρούν αυτοί που έχουν θέμα και να μην ασχολούνται

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφερθήκατε σε μένα προσωπικά ως φαν κλπ .Αρχικά πάνω από 3 μήνες δεν κρατάω τηλ με εξαίρεση το mi 6 που το κράτησα 4 μηνο .οπότε μόνο φαν δεν με λες . Σε ότι αφορά το 4g+ δεν με ενδιαφέρει και καθόλου γτ με απλό 4g κάνω τέλεια την δουλειά μου. Το ψυρισμα που έχει πέσει όμως το κατακρίνω .Σε συσκευή 1500 ευρώ η φόρτιση διαρκεί 4 ώρες χωρίς qc και γύρω στις 2μισι με qc κ εκεί δεν μιλάει κανείς σας . Είναι σίγουρος ότι κάποιοι θα το πουν και feature...Αλλά σας ενοχλεί μια ένδειξη που μπορεί να είναι και πλασματική γτ όλοι ξέρουμε πόσο χάλια είναι το δίκτυο στην Ελλάδα . Υπάρχουν σημεία μέσα στην Αττική κέντρο Πειραιά κέντρο Αθήνας που ούτε 3 g δεν έχει και σεις κάιγεστε για το 4 g + είναι κ λιγι υποκριτικό όλο
Link to comment
Share on other sites

Σε διαβάζω και είμαι κάπου στη μέση του πουθενά στο νεοχωρι Καρδίτσας. Έχω 4g+ και volte. Καταλαβαίνεις γιατί λοιπόν καίγεται ο κόσμος; και για να δίνεις 350 ευρώ και να μην έχεις τα βασικά εν έτει 2018 είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ;;;;

Αυτά ca14316a367a15bd1a971d585d8ac37d.jpg

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Κουρασατε.... Δεν υποστηρίζει. Μην το πάρετε. Ούτως ή άλλως και να θέλατε είναι σε έλλειψη. Γιατί άραγε;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε διαβάζω και είμαι κάπου στη μέση του πουθενά στο νεοχωρι Καρδίτσας. Έχω 4g+ και volte. Καταλαβαίνεις γιατί λοιπόν καίγεται ο κόσμος; και για να δίνεις 350 ευρώ και να μην έχεις τα βασικά εν έτει 2018 είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ;;;;

Αυτά ca14316a367a15bd1a971d585d8ac37d.jpg

 

Ναι και λοιπόν αυτό αναιρεί το γεγονός ότι γενικά το δίκτυο είναι χάλια ; Ποιο πιθανό είναι όχι στο σημείο που βρίσκεσαι τώρα αλλά γενικά να έχεις 4 g η 4 g+ η 3 g .Γτ μπορώ να σου ανεβάσω αύριο φωτό στο κέντρο του Πειραιά σε ακτίνα 300 μέτρων που δύσκολα έχεις 3 g...

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβάζω και είμαι κάπου στη μέση του πουθενά στο νεοχωρι Καρδίτσας. Έχω 4g+ και volte. Καταλαβαίνεις γιατί λοιπόν καίγεται ο κόσμος; και για να δίνεις 350 ευρώ και να μην έχεις τα βασικά εν έτει 2018 είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ;;;;

Καλημέρα πατρίδα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κουρασατε.... Δεν υποστηρίζει. Μην το πάρετε. Ούτως ή άλλως και να θέλατε είναι σε έλλειψη. Γιατί άραγε;

Συγνώμη κιόλας αλλά γιατί κουράσαμε; Επειδή ζητήσαμε να ενημερωθούμε προτού κάνουμε μια αγορά;

Αυτός δεν είναι άλλωστε και ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ;

Πίστεψε με, δε θα είχαμε κουράσει καθόλου αν δεν ήμασταν υποχρεωμένοι να συζητάμε τα αυτονόητα.

Ένα ναι υποστηρίζει ή ένα όχι δεν υποστηρίζει, θα ήταν αρκετό.

Όπως βλέπεις όμως η παραφιλολογία δίνει και παίρνει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κουρασατε.... Δεν υποστηρίζει. Μην το πάρετε. Ούτως ή άλλως και να θέλατε είναι σε έλλειψη. Γιατί άραγε;

 

οκ έχεις δίκαιο συγγνώμη

ολα καλά όλα άψογα λάθος μας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πατρίδα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη κιόλας αλλά γιατί κουράσαμε; Επειδή ζητήσαμε να ενημερωθούμε προτού κάνουμε μια αγορά;

Αυτός δεν είναι άλλωστε και ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ;

Πίστεψε με, δε θα είχαμε κουράσει καθόλου αν δεν ήμασταν υποχρεωμένοι να συζητάμε τα αυτονόητα.

Ένα ναι υποστηρίζει ή ένα όχι δεν υποστηρίζει, θα ήταν αρκετό.

Όπως βλέπεις όμως η παραφιλολογία δίνει και παίρνει.

 

Ωραία αφού δεν υποστηρίζει κ είναι κ βασικό για σας ..εδώ κλαίω πραγματικά . Γτ ασχολείστε ακόμα απορώ ; Σε site acquisition για εταιρεία ασύρματου ίντερνετ δούλευα κ ξέρω τι λέω για το δίκτυο στην Ελλάδα; .Είναι η δεν είναι υποκριτικό να μιλάμε για 4g + όταν δεν έχουμε ούτε 4 g σε σημεία κεντρικά και όχι δίπλα στην κεραία ..

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρια που συνεργαζομαστε για της εταιρικες μας συσκευες οχι δεν ειναι by default,το ζητας,και το 4g+ με το volte ειναι πακετο για να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στην επικεινωνια σας,τοσο σε ομιλια οσο και σε περιαγωγη

Εγραψα και παραπανω οτι και στην αλλη συσκευη μου των 1300 ευρο ΔΕΝ ΕΧΩ.......4g+ & volte,και γραφω για την ιδια sim και τον ιδιο παροχο.

Οποτε μην το πατε στον fanboysmos κτλ χαριτωμενα.....πριν 1 μηνα με 350 αγοραζατε τα.......μου οχι μια συσκευη με αυτα τα specs.:rolleyes:

Αφου η συσκευη εχει την δυνατοτητα σαν hardware να υποστήριξή 4g+,αποδεδειγμενα μπορει,οντως το κουραζουμε.

Απλα να εχουμε κατι να γραφουμε......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απλα να εχουμε κατι να γραφουμε......:lol:

 

Είσαι φανμποης. :p

 

Προσωπικά έχω άλλα 2 τηλέφωνα στην κατοχή μου. (LG G6 & Samsung galaxy note 9)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κουρασατε.... Δεν υποστηρίζει. Μην το πάρετε. Ούτως ή άλλως και να θέλατε είναι σε έλλειψη. Γιατί άραγε;

 

Κούρασε όμως να διαβάζουμε αυτούς που κουραστηκαν. Μα έχει 845 κύριε...

Link to comment
Share on other sites

Κούρασε όμως να διαβάζουμε αυτούς που κουραστηκαν. Μα έχει 845 κύριε...

 

Μα έχει 300κατι ευρώ. Αν δεν σας κάνει πάρετε κάτι άλλο με 700.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...