Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γραψω κ εγω την πρωτη αρνητικη μου εμπειρια.Ο χωρος εργασιας μου ειναι θωρακισμενος,λογο ακτινοβολιας.Η συζυγος με πηρε τηλ κ οπως ειναι φυσικο,το τηλεφωνο δεν ειχε σημα.Οταν γυρισα σπιτι μου ειπε οτι μου τηλεφωνησε,ομως δεν ειχα ειδοποιηση,μεσω sms για κατι τετοιο.Το χειροτερο ειναι οτι οταν κοιταξα το τηλ,εξακολουθουσε να μην εχει σημα,παρ'ολο που η διαδρομη μεχρι το σπιτι ειναι περιπου 20 λεπτα.Δηλαδη,το τηλ ηταν στον εξω κοσμο για τουλαχιστον 20 λεπτα,παρ'ολα αυτα το σημα δεν επανηλθε.Επανηλθε μονο μετα απο restart που εκανα.Ελπιζω να ηταν καποιο bug της rom κ οτι σε μελλοντικη αναβαθμιση θα εξαλειφθει,διαφορετικα πολυ φοβαμαι οτι θα το σουταρω...
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεσαι φιλε,ΔΕΝ υπαρχει αμεσα διαθεσιμο.....και μεχρι τις 20 που τρεχει η προσφορα χλωμό το βλεπω να το φερνουν.:)

Κωστα οταν λες ότι μέχρι τις 20 τρεχει η προσφορα τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω κ εγω την πρωτη αρνητικη μου εμπειρια.Ο χωρος εργασιας μου ειναι θωρακισμενος,λογο ακτινοβολιας.Η συζυγος με πηρε τηλ κ οπως ειναι φυσικο,το τηλεφωνο δεν ειχε σημα.Οταν γυρισα σπιτι μου ειπε οτι μου τηλεφωνησε,ομως δεν ειχα ειδοποιηση,μεσω sms για κατι τετοιο.Το χειροτερο ειναι οτι οταν κοιταξα το τηλ,εξακολουθουσε να μην εχει σημα,παρ'ολο που η διαδρομη μεχρι το σπιτι ειναι περιπου 20 λεπτα.Δηλαδη,το τηλ ηταν στον εξω κοσμο για τουλαχιστον 20 λεπτα,παρ'ολα αυτα το σημα δεν επανηλθε.Επανηλθε μονο μετα απο restart που εκανα.Ελπιζω να ηταν καποιο bug της rom κ οτι σε μελλοντικη αναβαθμιση θα εξαλειφθει,διαφορετικα πολυ φοβαμαι οτι θα το σουταρω...

 

Θα έλεγα ότι είναι ένα bugaki γενικά της Xiaomi.. και γω λόγο δουλειάς πολλές φορές βρίσκομαι σε σημεία που ούτε ο θεός σε βλέπει και σε ακούει..οπότε με καμία συσκευή , οποιαδήποτες εταιρείας είχα κατά καιρούς έχανα και χάνω σήμα... Αυτό που παρατήρησα με xiaomi συσκευές είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις.. κάποιες φορές έχανα σήμα και δεν επανέρχονταν παρά μόνο με restart.. πρως το παρών εδώ και 3 βδομάδες δεν εμφάνισε το poco κάτι.. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι πως όταν χάνουμε σήμα εγώ και ο συνάδελφος ( p20 lite , Cosmote και οι δυο) , πάντα βρίσκει το δικό του πρώτο σήμα με διαφορά ένα λεπτό περιπου.

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν παίρνουμε update global dev ?

 

Βγηκε κανονικα:D για stable το βλεπω χλωμο.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κωστα οταν λες ότι μέχρι τις 20 τρεχει η προσφορα τι εννοεις;

20/10/2018 εννοώ.Μετα δεν έχει επιστροφή.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οποιος περασει την 8.10.18 μπορει να τσεκαρει εαν εμφανιζονται τα εικονιδια εφαρμογων σαν ειδοποιησεις στο notch οπως λενε;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω τωρα

 

Μολις βγηκε και η eu του Τσεχου μας :p ....https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536983610

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Οποιος περασει την 8.10.18 μπορει να τσεκαρει εαν εμφανιζονται τα εικονιδια εφαρμογων σαν ειδοποιησεις στο notch οπως λενε;

 

Δεν ειδα καμία αλλαγή φίλος .άλλωστε optimized performance λέει τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

Οποιος περασει την 8.10.18 μπορει να τσεκαρει εαν εμφανιζονται τα εικονιδια εφαρμογων σαν ειδοποιησεις στο notch οπως λενε;

 

Αυτό είναι μεγάλο μείον. Γιατί δεν φαίνονται;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλο μείον. Γιατί δεν φαίνονται;

 

Σε μας και στο Μι8 (για το Mi8 το εγραψε o developer) τελικα δεν .Σε επομενα update μαλλον:cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.10.18 eu παντως τα εικονιδια εφαρμογων στο notch εμφανιζονται κανονικοτατα:lol::D

Οσοι πιστοι προσελθετε :p

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.10.18 eu παντως τα εικονιδια εφαρμογων στο notch εμφανιζονται κανονικοτατα:lol::D

Οσοι πιστοι προσελθετε :p

Απλά την κατεβάζουμε και την περνάμε ;;

Link to comment
Share on other sites

Απλά την κατεβάζουμε και την περνάμε ;;

 

Μεσω TWRP βεβαιως βεβαιως

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Σε μας και στο Μι8 (για το Mi8 το εγραψε o developer) τελικα δεν .Σε επομενα update μαλλον:cry:

 

Mε restart του κινητού το πρόσεξα κ αυτό . Ναι ισχύει τελικά . Στα αριστερά του notch εμφανίζονται εικονιδια ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απέκτησα τελικά και εγώ το F1.

Είμαι στο στήσιμο της συσκευής τώρα..

Έχω δύο θέματα μια όμως και θα ήθελα την βοήθεια σας:

- χρησιμοποιώ το outlook email ως βασικό email client. Όταν λοιπόν έρχονται email, στην μπάρα ειδοποιήσεων μου τα ομαδοποιεί όλα σε μια "φέτα" και μπορώ να κάνω ανάπτυξη της "φέτας" για να τα δω ενα-ενα. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο και στην οθόνη κλειδώματος, δηλαδή δεν κάνει ομαδοποίηση αλλά φαίνονται τα email όλα σαν ξεχωριστές "φέτες". Υπάρχει καμία ρύθμιση να τα ομαδοποιεί και στην οθόνη κλειδώματος; Στο Νοκια 6.1 που είχα πριν η ομαδοποίηση γινόταν και στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να κάνω καμιά ρύθμιση.

 

- Δεν έχω βρει ακόμα με ποιο συνδυασμό ρυθμίσεων στις "ειδοποιήσεις" και " άλλες άδειες" θα καταφέρω να κάνω κάποιες εφαρμογές , π.χ. τα email που μου έρχονται είτε στο outlook είτε στο Gmail app, ώστε να μου δείχνει τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος χωρίς όμως να ανάβει η οθόνη κάθε φορά που παίρνω ενα email.

 

Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό κάποιο παλικάρι αποκτήσει το κινητό από επίσημο κατάστημα, θα με ενδιέφερε να μάθω τι ισχύει για 4G και 4G+.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και; Τζίφος το 4G+;

Με λιγα λόγια δηλαδή δεν έχει να κάνει από που το πηρες.

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και; Τζίφος το 4G+;

Με λιγα λόγια δηλαδή δεν έχει να κάνει από που το πηρες.

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι σχέση έχει το κατάστημα; Εχει μια μόνο έκδοση και είναι μόνο global. Αν είναι τόσο μεγάλο θέμα το 4g + μην το επιλέξετε απλα

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέω. Σε κάθε ποστ ανθρώπου που ρωτάει τα αυτονόητα για upper mid-range κινητό του 2018 πετάνε τον 845, την τιμή και τα 6gb ram και τέλος. Κάθε softwareικη και μη έλλειψη καλύπτεται λόγω αυτών...

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός, ποιες είναι αυτές οι ελλείψεις , γιατί ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο?

 

Όταν με το καλό κάποιο παλικάρι αποκτήσει το κινητό από επίσημο κατάστημα, θα με ενδιέφερε να μάθω τι ισχύει για 4G και 4G+.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7688536#post7688536

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μην απαντάτε κάποιοι λες και είναι δική σας η xiaomi.

Κουβέντα κάνουμε για να ενημερωνόμαστε και να κάνουμε το κεφι μας. Δεν κατηγορούμε κανέναν.

Εννοείται ότι αν δε μου κανει, δε θα το πάρω.

Δεν περιμενα κάποιον από εδώ μέσα να μου το πει αυτό.

Εγώ απλά ρώτησα γιατί μου κάνει εντύπωση κινητό του '18 να μην υποστηρίζει 4G+.

Είναι καποια πραγματακια που καλώς ή κακώς, τα θεωρούμε αυτονόητα στα κινητά.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μην απαντάτε κάποιοι λες και είναι δική σας η xiaomi.

Κουβέντα κάνουμε για να ενημερωνόμαστε και να κάνουμε το κεφι μας. Δεν κατηγορούμε κανέναν.

Εννοείται ότι αν δε μου κανει, δε θα το πάρω.

Δεν περιμενα κάποιον από εδώ μέσα να μου το πει αυτό.

Εγώ απλά ρώτησα γιατί μου κάνει εντύπωση κινητό του '18 να μην υποστηρίζει 4G+.

Είναι καποια πραγματακια που καλώς ή κακώς, τα θεωρούμε αυτονόητα στα κινητά.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτός είναι ο κύριος και σχεδόν μοναδικός λόγος που δεν την πάω την xiaomi, τα fanboys της είναι ότι χειρότερο υπάρχει από θέμα φανατισμού σε βαθμό δεν μπορείς να γράψεις κάτι για την συσκευή πέφτουν νανσε φάνε λες και η εταιρεία είναι δικιά τους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...