Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Speedport Entry 2i της Cosmote πρέπει να έχει αναφερθεί και σε παλαιότερα Post. Συνδέετε στο ρούτερ αλλά δεν έχει ίντερνετ. Είναι στην εργασία μου αυτό το router όλοι έχουν internet διάφορες μάρκες κινητά (Samsung, LG, Huawei, Xiaomi εκτός pocophone, Caterpillar, Meizu) μόνο το pocophone δεν έχει. Αναγκαστικά παίζω με δεδομένα.

 

είναι θέμα κινητού ξεκάθαρα, όταν οι άλλοι μπαίνουν και όχι εμείς άρα συμβαίνει και σ' άλλο ρουτερ. Και εγώ παίζω με δεδομένα, το θέμα είναι τι λύση υπάρχει. Πέρα απ' το να καθαρίσεις στις εφαρμογές το updater.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...ποια είναι η τελευταία global stable rom? Βρίσκομαι στη 10.3.4.0

 

Κάτσε εκεί που είσαι.

 

Η 10.3.5.0 είναι, αλλά μόνο προβλήματα φέρνει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μιλάω στο τηλ και έχω εισερχόμενη κλήση δεν με ειδοποίει, μου έρχεται μνμ μόνο και σε αυτόν που με καλεί του λέει κατειλημενο. Ποια ρύθμιση κάνουμε για να βλέπω την εισερχόμενη κλήση όταν μιλάω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αναμονή κλήσης το έχω ενεργοποιήσει.

Κανένας κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σε Speedport Entry 2i της Cosmote πρέπει να έχει αναφερθεί και σε παλαιότερα Post. Συνδέετε στο ρούτερ αλλά δεν έχει ίντερνετ. Είναι στην εργασία μου αυτό το router όλοι έχουν internet διάφορες μάρκες κινητά (Samsung, LG, Huawei, Xiaomi εκτός pocophone, Caterpillar, Meizu) μόνο το pocophone δεν έχει. Αναγκαστικά παίζω με δεδομένα.

 

αν θες δοκιμασε α) να αλλάξεις καναλι στο ρουτερ αποφευγοντας τα 12-13 β) βαλεις manual IP στο κινητο μεσω του μενου γ) βαλεις manual DNS είτε 8.8.8.8 είτε 1.1.1.1 - ενα από όλα αυτα θα δουλεψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ πως είναι άψογη. Σταμάτησε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το battery drain με το Speedport plus

 

και στα 5mhz?

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που είσαι.

 

Η 10.3.5.0 είναι, αλλά μόνο προβλήματα φέρνει.

 

Ποια χώρα επέλεξες για να σου έρθει? Έβαλα και Ινδία αλλά τίποτα.Εμενα η τωρινή(3.4) δεν μου φαίνεται τόσο καλή...

Link to comment
Share on other sites

αν θες δοκιμασε α) να αλλάξεις καναλι στο ρουτερ αποφευγοντας τα 12-13 β) βαλεις manual IP στο κινητο μεσω του μενου γ) βαλεις manual DNS είτε 8.8.8.8 είτε 1.1.1.1 - ενα από όλα αυτα θα δουλεψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και στα 5mhz?

 

Ναι.. Τώρα φτάνει μέχρι και 6.5 ώρες SOT με την νέα έκδοση

.

Link to comment
Share on other sites

Άψογη είναι η 35.

 

Αν το λες για τη stable, είσαι ο μόνος. Τόσο άθλιο stand by/sot δεν είχα σε Xiaomi γενικά.

 

Ποια χώρα επέλεξες για να σου έρθει? Έβαλα και Ινδία αλλά τίποτα.Εμενα η τωρινή(3.4) δεν μου φαίνεται τόσο καλή...

 

Ελλάδα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει το fb εδώ και δύο μέρες και μερικές εικόνες δε μου τις εμφανίζει.(δείχνει ένα βελάκι στρογγυλό που όταν το πατάω κάνει refresh αλλά πάλι τίποτα).Ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Exω μάλιστα καλύτερη αυτονομία από πριν. Αψογη και δεν το περίμενα από ένα τόσο minor update.

Σύμφωνο απόλυτα. Από 07.00 έως 19.00 είμαι με 4G και συνδεμένο BT και μετά μπαίνω σε WiFi στο σπίτι. Το βράδυ από 00.00 έως 06.00 το έχω αυτόματα λειτουργία πτήσης, τα αποτελέσματα εκπληκτικά. 64d10783f3691e0fe51af7f01f4bd148.jpg47e55819a8d21fbefdcbdbddab5b2222.jpg631f18defe81fa7fbf3d04d44e981365.jpg4e69574041a546da871bce38f8c6e393.jpg081a75c0f8e2be20e554542c0a8ab827.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο απόλυτα. Από 07.00 έως 19.00 είμαι με 4G και συνδεμένο BT και μετά μπαίνω σε WiFi στο σπίτι. Το βράδυ από 00.00 έως 06.00 το έχω αυτόματα λειτουργία πτήσης, τα αποτελέσματα εκπληκτικά. 64d10783f3691e0fe51af7f01f4bd148.jpg47e55819a8d21fbefdcbdbddab5b2222.jpg631f18defe81fa7fbf3d04d44e981365.jpg4e69574041a546da871bce38f8c6e393.jpg081a75c0f8e2be20e554542c0a8ab827.jpg

 

Pocophone F1

Ρε Βάγγο εν έτη 2019 ακόμα κλείνεις διακόπτες wifi και 4g, έχουν αλλάξει τα δεδομένα χρήσης στις συσκευές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βάγγο εν έτη 2019 ακόμα κλείνεις διακόπτες wifi και 4g, έχουν αλλάξει τα δεδομένα χρήσης στις συσκευές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ κλείνω φίλε τι το κακό σε αυτό?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε στον dialer *43# και και πατα κληση μπας και φτιαξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένας κάποια ιδέα;

Πληκτρολόγησε στον dialer *43# και πατα κληση μπας και φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω φίλε τι το κακό σε αυτό?

 

Και εγώ μαζί σας παιδιά! Και βλέπω πολλούς γύρω μου να έχουν Bluetooth, GPS, 4g, wifi πάντα ανοιχτά και να γκρινιάζουν για μπαταρίες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σάς κύριοι, τι γίνεται με την αντιπροσωπεία της Xiaomi; Δεν δέχεται τηλέφωνα για σέρβις πέραν αυτών που διανέμονται από αυτήν;;;;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω φίλε τι το κακό σε αυτό?
Δεν είναι κακό, αλλά δεν έχει καμία σχέση με την χρήση που κάνει το μεγαλύτερο ποσοστό του Κόσμου, αυτά βλέπω δεν ασχολείται κανένας πλέον να κλείνει και να ανοίγει διακόπτες,οι περισσότεροι είναι μόνιμα συνδεδεμένοι σε κάποιο δίκτυο είτε 4g είτε WiFi, είτε Bluetooth,οι συσκευές λέγονται smartphone αν τα κλείσουμε όλα αλλάζουμε κατηγορία και νομίζω γυρίζουμε κάποια χρόνια πίσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό, αλλά δεν έχει καμία σχέση με την χρήση που κάνει το μεγαλύτερο ποσοστό του Κόσμου, αυτά βλέπω δεν ασχολείται κανένας πλέον να κλείνει και να ανοίγει διακόπτες,οι περισσότεροι είναι μόνιμα συνδεδεμένοι σε κάποιο δίκτυο είτε 4g είτε WiFi, είτε Bluetooth,οι συσκευές λέγονται smartphone αν τα κλείσουμε όλα αλλάζουμε κατηγορία και νομίζω γυρίζουμε κάποια χρόνια πίσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα γι'αυτό και παίρνουμε smartphone για να τα χρησιμοποιούμε κατάλληλα.Στην τελική ούτε πολλά mb σου τρώει ούτε σου καταναλώνει πολύ μπαταρία!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω την κινητή (airplane mode) και ανοίγω wifi για το VoWiFi calling. Ποιος ο λόγος να ταλαιπωρώ κινητό, μπαταρία και κεραία για 8+ ώρες την ημέρα που είμαι σε ένα χώρο που ακόμα και με 2G έχω/δεν έχω σήμα ενώ με το WiFi μόνο έχω ομιλία internet και SMS καμπάνα?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω την κινητή (airplane mode) και ανοίγω wifi για το VoWiFi calling. Ποιος ο λόγος να ταλαιπωρώ κινητό, μπαταρία και κεραία για 8+ ώρες την ημέρα που είμαι σε ένα χώρο που ακόμα και με 2G έχω/δεν έχω σήμα ενώ με το WiFi μόνο έχω ομιλία internet και SMS καμπάνα?

 

Δεν λέμε σε τέτοιες περιπτώσεις φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις προτεινόμενες λύσεις στο https://gadgetfeatures.com/fix-xiaomi-poco-f1-wifi-connection-problem-with-internet-issue-solved/

 

Πέρα ότι δεν έχει το ίδιο μενού και ρυθμίσεις το poco, δεν κάνουν μια οδηγίες. Δεν βοηθούν δυστυχώς.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...