Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να πεις στο μαγαζί ότι εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα στην αποθήκη, τότε μέχρι Τετάρτη πρέπει να το έχεις. Αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα πχ τα κόλπα των iPhone, στο σύστημα τους γράφει την ημερομηνία δυνατότητας παραγγελίας της συσκευής πχ σε 20 μέρες. Να σου πει κάποιος με σιγουριά είναι μονο το κατάστημα το προηγούμενο απόγευμα, πχ Τετάρτη έρχεται η παραγγελία, μπορούν να δουν τί έρχεται την Τρίτη το απόγευμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Γερμανό και μου είπαν ότι αύριο θα παραλάβω. Και θα παραλάβω αύριο επειδή καθυστέρησαν την παραγγελία. Έγινε μεμονωμένη αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OXM_EUR μάλλον αυτό είναι.

 

Ελληνικό είναι. Tο OXM σημαίνει πως είναι ευρωπαϊκό και το ΕUR είναι η Ελλάδα. Eμενα για παράδειγμα το Note8 ήταν OXM_PTH που είναι η Πορτογαλία. Kαι το Note9 είναι OXM_XEF που είναι η Γαλλία. Yπάρχουν οι συμβολισμοί αυτή για όλες τις χώρες του κόσμου και η κάθε μια έχει το δικό τριψήφιο γραφικό χαρακτήρα. Εσενα σου έτυχε Ελληνικό γιατί μάλλον το πήρες από κάποια αλυσίδα εδώ στην Ελλάδα που συνήθως τα περνούν από την samsung hellas και όχι από skroutz που τα περνούν από άλλες χώρες τις ευρώπης. Eμενα είναι από skroutz. Μια χαρά είσαι.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησες αν ισχυει η εκπτωση των €100 με ή χωρις επιστροφη συσκευης?

 

Επισης δεν μας ειπες χρωμα.

 

Καλοριζικο.

Δυστυχώς το 512 έρχεται προς το παρόν μόνο σε μαύρο. Με ρώτησαν αν θα κάνω trade in και ποια συσκευή. Τους είπα το Note 8 και μου είπαν ότι η επιστροφή είναι 200€ συν την αξία της συσκευής. Επίσης τους είπα ότι θέλω αποφορολόγηση και μου είπαν ποιο χαρτί να τους φέρω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο είχα ρωτήσει εξ αρχής και έλεγαν μάλιστα οτι ΜΟΝΟ στο Note 9 δέχονται ανταλλαγές και έχουμε έπειτα έκπτωση 100 ευρώ (ούτε καν δλδ αν ήθελες να πας να αγοράσεις στο S9+ και να κάνεις ανταλλαγή, χώρις βέβαια 100 ευρω έκπτωσης, δέχονταν επιστροφές). Στο MediaMarkt το είχα αποκλείσει γιατί δεν πέρναγαν την έκπτωση αυτούσια χωρίς αποφορολόγηση. Τελικά βρήκα ένα παλιό LG, το έδωσα για 2ευρω και πήρα το μπλε που είχα προ-παραγγείλει (επίσης, δεν υπήρχε πουθενά αλλού). Να πω ακόμα ότι στην τιμολόγηση, ούτε ο Γερμανός δεχόταν τα 100 ευρω αυτούσια, το σύστημα πέρναγε την έκπτωση με την αποφορολόγηση). Τελικά βρήκα τον υπεύθυνο του καταστήματος, κι επειδή όπως είχα πει, είχα ήδη μιλήσει μαζί του και μου είχε πει για αυτούσιο κουπόνι από την προηγούμενη εβδομάδα, πέρασε αυτός χειροκίνητα άλλη τιμή (μάλλον την πέρασε στην αξία της ανταλλαγής) για να μου το δώσει όσο θα το αγόραζα με αυτούσια τα 100 ευρω. Του βγάζω το καπέλο και τον παραδέχομαι γιατί φέρθηκε ως σωστός επαγγελματίας...

 

Καλορίζικο καταρχήν! Και γω είμαι στη πρίζα αλλά περιμένω λίγο ακόμα κ τα νέα iPhone μήπως πάω από κει μεριά. Άρα σου πήραν το LG και σου αφαίρεσαν τα 100 ευρώ κ τιμολόγιο μείον του ΦΠΑ από όλο το ποσό; Ή του ποσού 949?

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν το trade in ισχύει ακόμη στο γερμανό;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Στο γερμανό είναι τόσο μπάχαλο που πιθανόν ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν, το κάθε κατάστημα λειτουργεί διαφορετικά από ότι διαβάζω.

Καλύτερα πάρε τηλέφωνο και ρώτα αλλά μην αρκεστείς σε ένα κατάστημα πάρε 2-3 για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανό είναι τόσο μπάχαλο που πιθανόν ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν, το κάθε κατάστημα λειτουργεί διαφορετικά από ότι διαβάζω.

Καλύτερα πάρε τηλέφωνο και ρώτα αλλά μην αρκεστείς σε ένα κατάστημα πάρε 2-3 για να είσαι σίγουρος.

Δυστυχώς είμαι σε νησί κι έχω ένα γερμανό και μια Vodafone όλα κι όλα.. Θα περάσω αύριο μετά τη δουλειά να ρωτήσω στο κατάστημα αν και διάβασα παραπάνω για το μπάχαλο που επικρατεί. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι σε νησί κι έχω ένα γερμανό και μια Vodafone όλα κι όλα.. Θα περάσω αύριο μετά τη δουλειά να ρωτήσω στο κατάστημα αν και διάβασα παραπάνω για το μπάχαλο που επικρατεί. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Θα ρωτήσω και εγώ αύριο στο κατάστημα και θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 512 έρχεται προς το παρόν μόνο σε μαύρο. Με ρώτησαν αν θα κάνω trade in και ποια συσκευή. Τους είπα το Note 8 και μου είπαν ότι η επιστροφή είναι 200€ συν την αξία της συσκευής. Επίσης τους είπα ότι θέλω αποφορολόγηση και μου είπαν ποιο χαρτί να τους φέρω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Στο public μου προσφερουν 350+100 το κουπονι για το Ν8. Εσενα γιατι σου εδωσαν μονο 200; Ειχε ζημιες κλπ;

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω. Μου είπαν 200 + την αξία του τηλεφώνου. Ελπίζω να βγει συνολικά 550€. Εσένα γιατί πήγε στα 450€;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 512 έρχεται προς το παρόν μόνο σε μαύρο. Με ρώτησαν αν θα κάνω trade in και ποια συσκευή. Τους είπα το Note 8 και μου είπαν ότι η επιστροφή είναι 200€ συν την αξία της συσκευής. Επίσης τους είπα ότι θέλω αποφορολόγηση και μου είπαν ποιο χαρτί να τους φέρω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Δηλαδή για το 512 Η επιστροφή είναι 200 αντί για 100 ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για το 512 Η επιστροφή είναι 200 αντί για 100 ?

 

Επιστροφή €200 είναι ΜΟΝΟ για το Ν8.

Για κάποιον λόγο η Sammy θέλει να φύγουν από την αγορά τα Ν8, ποιος ξερει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω. Μου είπαν 200 + την αξία του τηλεφώνου. Ελπίζω να βγει συνολικά 550€. Εσένα γιατί πήγε στα 450€;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

200 απο που; :confused: θελω και γω...

πηγα την τεταρτη στο public κορυδαλλου και ειδαν σε μια λιστα οτι το Ν8 το παιρνουν για 350€ + 100€ εκπτωση της Samsung.

Οποτε πληρωνω τα υπολοιπα 600€.

ΥΓ: το κινητο μου ειναι πενα με κουτια κλπ (και ελπιζω να παραμεινει μεχρι να το δωσω :( )

 

edit: μηπως επειδη θελω το 128 ειναι μονο τοσο; με μπερδεψες

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επιβεβαιωμένα από Πλαίσιο προφορικά γιατί το απόγευμα θα πάω να το πάρω: θα γίνει αποφορολόγηση, θα μου αφαιρεθεί το ποσό των 550€ λόγω επιστροφής του Ν8 και θα πληρώσω τη διαφορά. Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο ότι θα πάρω το 512 αλλά ότι γυρίζω Ν8.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καταρχήν! Και γω είμαι στη πρίζα αλλά περιμένω λίγο ακόμα κ τα νέα iPhone μήπως πάω από κει μεριά. Άρα σου πήραν το LG και σου αφαίρεσαν τα 100 ευρώ κ τιμολόγιο μείον του ΦΠΑ από όλο το ποσό; Ή του ποσού 949?

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Για την ακρίβεια πλήρωσα 745,35 ! Δλδ, 1049 - αποφορολόγηση = 846 - 100ευρω - κατι ψιλά για το LG που έδωσα...

 

btw, thanx ;)

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Από Παρασκευή θα υπάρχει διαθέσιμο τα 8gb στο πλαίσιο για όσους κανάμε προπαραγγελια 100 ευρώ ειναί η έκπτωση το πλήρωσα σήμερα .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη παιδιά το θηρίο 8/512 πριν από λίγο από Πλαίσιο. Το deal ήταν όπως μου το είπαν: πρώτα η αποφορολόγηση, μετά η αφαίρεση ποσού 550€, υπόλοιπο περίπου 500€ (497 και κάτι για την ακρίβεια). Πήρα και τη led view μέχρι να μου έρθει η rugged armor στα χέρια μου και αγόρασα και ένα τζαμάκι για αρχική προστασία μέχρι να βρω κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη παιδιά το θηρίο 8/512 πριν από λίγο από Πλαίσιο. Το deal ήταν όπως μου το είπαν: πρώτα η αποφορολόγηση, μετά η αφαίρεση ποσού 550€, υπόλοιπο περίπου 500€ (497 και κάτι για την ακρίβεια). Πήρα και τη led view μέχρι να μου έρθει η rugged armor στα χέρια μου και αγόρασα και ένα τζαμάκι για αρχική προστασία μέχρι να βρω κάτι καλύτερο.

 

WTF! θελω και γω! προλαβαινω αραγε να παω εκει ή επρεπε να γινει μεχρι τις 23;

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

WTF! θελω και γω! προλαβαινω αραγε να παω εκει ή επρεπε να γινει μεχρι τις 23;

Θα σου έλεγα να κάνεις μια παραγγελία σήμερα από το site. Άκουσα ότι το trade in θα ισχύσει άτυπα μέχρι τέλος της εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

WTF! θελω και γω! προλαβαινω αραγε να παω εκει ή επρεπε να γινει μεχρι τις 23;

Σήμερα πού ρώτησα στο πλαίσιο ισχυει 350 +100 450 σύνολο και όχι 200 +350 το οποίο ήταν για παραγγελίες έως 23/08.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πού ρώτησα στο πλαίσιο ισχυει 350 +100 450 σύνολο και όχι 200 +350 το οποίο ήταν για παραγγελίες έως 23/08.

Εμένα μου το πήραν στα 550€, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πού ρώτησα στο πλαίσιο ισχυει 350 +100 450 σύνολο και όχι 200 +350 το οποίο ήταν για παραγγελίες έως 23/08.

 

οτι μου ειπαν και στο public δηλαδη... ποιος ξερει; ισως ο cadfael ειναι πιο ομορφος :ninja:

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ίσως εξηγείται από το ότι την παραγγελία την έβαλα στις 23 το βράδυ μόλις ανέβασαν την συσκευή στο site τους για παραγγελία. Οπότε θεωρητικά πρόλαβα το 200αρι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...