Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην neo hybrid gunmetal που έχω το περιμετρικο κομμάτι έχει γίνει καρναβάλι.. αλλού έχει ξεθωριάσει και αλλού έχει ξεφλουδιστει, χωρίς να έχει πέσει εννοείται, μόνο απ το βάλε βγάλε στην τσέπη σε ουτε 2 μηνες. Κρίμα, γιατί κατά τα άλλα είναι πανέμορφη θήκη και προστατεύει αρκετά. Σκέφτομαι να δοκιμάσω την απλή Samsung silicone γιατί η protective stand μου φαίνεται πολύ ογκώδης..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις επεστρεψα απο το techface.gr οπου μου τοποθετησαν το γυαλι της dome αψογα.

Πολυ ευγενικα παιδια, τους συνιστω ανεπιφυλακτα παιδες!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε χρέωσαν κάτι για την τοποθέτηση;

 

Οχι, αφησα κατι ομως εγω γιατι αισθανομουν ασχημα να φυγω ετσι...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πέρασα το γυαλί της hofi που πρότεινε ο φίλος elthis μερικές σελίδες πιο πριν.. εξαιρετική ποιότητα, όντως έχει κόλλα παντού συνεπώς όταν είναι σβηστή η οθόνη είναι κατάμαυρη και όχι γκρίζα σαν γαλάκτωμα όπως αυτά που έχουν κόλλα μόνο στα bezel

 

η απόκριση της αφής εξαιρετική, απλώς έχουν μείνει μερικές φουσκάλες που θέλω να πιστεύω είναι θέμα χρόνου να φύγουν

 

το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει κάτι οικονομικότερο απο το dome

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πέρασα το γυαλί της hofi που πρότεινε ο φίλος elthis μερικές σελίδες πιο πριν.. εξαιρετική ποιότητα, όντως έχει κόλλα παντού συνεπώς όταν είναι σβηστή η οθόνη είναι κατάμαυρη και όχι γκρίζα σαν γαλάκτωμα όπως αυτά που έχουν κόλλα μόνο στα bezel

 

η απόκριση της αφής εξαιρετική, απλώς έχουν μείνει μερικές φουσκάλες που θέλω να πιστεύω είναι θέμα χρόνου να φύγουν

 

το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει κάτι οικονομικότερο απο το dome

 

Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος. Όταν υπάρχει διαθέσιμο θα το (ξανα)προτιμήσω.

Για τις φουσκάλες θέλει προσπάθεια και υπομονή με το δάχτυλο και θα φύγουν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πέρασα το γυαλί της hofi που πρότεινε ο φίλος elthis μερικές σελίδες πιο πριν.. εξαιρετική ποιότητα, όντως έχει κόλλα παντού συνεπώς όταν είναι σβηστή η οθόνη είναι κατάμαυρη και όχι γκρίζα σαν γαλάκτωμα όπως αυτά που έχουν κόλλα μόνο στα bezel

 

η απόκριση της αφής εξαιρετική, απλώς έχουν μείνει μερικές φουσκάλες που θέλω να πιστεύω είναι θέμα χρόνου να φύγουν

 

το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει κάτι οικονομικότερο απο το dome

 

Από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες;

 

απ αυτο το κατάστημα, είναι Θεσσαλονίκη και το ήθελα άμεσα και πέρασα και το πήρα απο εκεί

https://www.tech-in.gr/

 

αλλά πήρα το τελευταίο μάλλον γιατί δεν εμφανίζεται πια στο site

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μολις επεστρεψα απο το techface.gr οπου μου τοποθετησαν το γυαλι της dome αψογα.

Πολυ ευγενικα παιδια, τους συνιστω ανεπιφυλακτα παιδες!

Δεν βλέπω στο site dome για note9.

Μόνο s8 so βλέπω. Κάνουν τοποθέτηση χωρίς χρεωση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω θήκη σιλικόνης λεπτή που να προστατεύει όμως. Δυστυχώς αυτές που έχω βρει που θεωρητικά προστατεύουν δίνουν πολύ όγκο. Έχετε κάτι να προτείνετε;

Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει η καλύτερες είναι οη msv αλλά δεν μου αρέσει ότι από μπροστά είναι απροστάτευτη

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω θήκη σιλικόνης λεπτή που να προστατεύει όμως. Δυστυχώς αυτές που έχω βρει που θεωρητικά προστατεύουν δίνουν πολύ όγκο. Έχετε κάτι να προτείνετε;

Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει η καλύτερες είναι οη msv αλλά δεν μου αρέσει ότι από μπροστά είναι απροστάτευτη

Δυστυχώς είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι δεν υπάρχει αυτό που ψάχνεις. Θα συμβιβαστείς ή με λεπτή, που όντως μεταμορφώνει προς το καλύτερο τη συσκευή ή με λίγο πιο χοντρή για προστασία.

Εγώ έχω καταλήξει στη nillkin nature μιας και θέλω λεπτή θήκη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι δεν υπάρχει αυτό που ψάχνεις. Θα συμβιβαστείς ή με λεπτή, που όντως μεταμορφώνει προς το καλύτερο τη συσκευή ή με λίγο πιο χοντρή για προστασία.

Εγώ έχω καταλήξει στη nillkin nature μιας και θέλω λεπτή θήκη.

 

Κι εγω σε nillkin εχω καταφυγει... Ειναι απο τις λιγες που δεν κανουν το κινητο γκουμουτσα... σε βαρος της προστασιας σε πτωση βεβαια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε nillkin εχω καταφυγει... Ειναι απο τις λιγες που δεν κανουν το κινητο γκουμουτσα... σε βαρος της προστασιας σε πτωση βεβαια...

Ή spigen liquid air δεν το κάνει γκουμούτσα. Και προστατεύει, θαρρώ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή spigen liquid air δεν το κάνει γκουμούτσα. Και προστατεύει, θαρρώ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Την έχω κι αυτή, είναι ίσως η λεπτότερη με προστασία, και μόλις έβαλα τη nature νόμιζα ότι πήρα άλλη, μικρότερη συσκευή..

Αλλά θέμα γούστου είναι και προτίμησης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ή spigen liquid air δεν το κάνει γκουμούτσα. Και προστατεύει, θαρρώ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Οχι τοσο λεπτη οσο η nillkin και επισης η αισθηση της αφης της nillkin ειναι ανωτερη...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ή spigen liquid air δεν το κάνει γκουμούτσα. Και προστατεύει, θαρρώ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

επειδη την πηρα στης γυναικας μου το νοτε, και εγω εχω nillkin σαν του Σωτηρη, ειναι διπλασια απο τη nillkin σε παχος. Εξαλλου στις θηκες αυτα τα ελαχιστα κανουν τη διαφορα.

Προσωπικα δε μου αρεσει η spigen αλλα νιωθεις οτι προστατευει και σιγουρα δεν ειναι τερας, αλλα η Nillkin ειναι το κατι αλλο, ομως εκτος οτι γλιστραει λιγο αυτη που εχω, δεν προστατευει πολυ σε πτωσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Ringke air, είναι κάτι ενδιάμεσο σε πάχος σε σχέση με τις δύο προαναφερομενες. Ρίξε μια ματιά.

 

Εφαρμόζει σφιχτά, προεξέχει ελαφρώς για προστασία και δεν το κάνει γκουμουτσα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Ringke air, είναι κάτι ενδιάμεσο σε πάχος σε σχέση με τις δύο προαναφερομενες. Ρίξε μια ματιά.

 

Εφαρμόζει σφιχτά, προεξέχει ελαφρώς για προστασία και δεν το κάνει γκουμουτσα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την είδα στο παρακάτω βίντεο και μάλλον έχεις δίκιο.

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Την είδα στο παρακάτω βίντεο και μάλλον έχεις δίκιο.

 

 

είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, εγω έχω τη διάφανη που αναδεικνύει ακόμα καλύτερα το ocean blue χρώμα απ ότι η γκρι του βίντεο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Απο προστασια πως ειναι η θηκη; πηρα και εγω note μπλε και θελω να παρω διαφανη θηκη αλλα να προστατευει κιολας αρκετα

 

δεν μου έχει πέσει αλλά φαντάζομαι σε μικροπτώσεις θα προστατεύει.. δες και το βίντεο του elthis παραπάνω να δεις το πάχος της

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παω αυριο στο media markt και να βαλω ειτε ζελατινα ειτε να κανω αυτο με την νανοτεχνολογια. Τι προτεινετε;

 

δεν θα συνιστούσα ζελατίνα, ειδικά αν έχει σαγρέ υφή.. θα σκαλώνει το πενάκι άσε που μπορεί να τη χαράξει κιόλας

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...