Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ανέφερες τα περί fanboyσμου....

 

Διαβασε προσεχτικα τι εγραψα....fanboy,ανεφερα σε 1ο προσωπο,δεν αναφερθηκα σε 3ο....απλη γραματικη δημοτικου....;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε προσεχτικα τι εγραψα....fanboy,ανεφερα σε 1ο προσωπο,δεν αναφερθηκα σε 3ο....απλη γραματικη δημοτικου....;)

 

Ακριβώς αυτό. Πρώτο πρόσωπο = έτσι σε "προσδιόρισε" ο άλλος.....

Τέλος πάντων, εννοείται πως ο γραπτός λόγος έχει τα δικά του, ακόμη κι αν γράφεται με spen..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Πρώτο πρόσωπο = έτσι σε "προσδιόρισε" ο άλλος.....

Τέλος πάντων, εννοείται πως ο γραπτός λόγος έχει τα δικά του, ακόμη κι αν γράφεται με spen..... :lol: :lol:

 

Ετσι,δεν κανω επιθεση σε κανεναν για ενα κινητο(οποιοδηποτε),υπαρχουν στην ζωη καλυτερα η χειροτερα πραγματα,που στα 2ερα κανεις επιθεση λεκτικο με ομορφο και ηρεμο τροπο....

Οντως με το spen μεταβιβαζονται διαφορετικα....:lol::)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ωραία Ωραία

 

Να ρωτήσω τώρα κάτι τεχνικό και ίσος αδύνατον να γίνει...

 

Θέλω να φτιάξω ένα φάκελο και αυτός να είναι διαθέσιμος κάθε φορά που συνδέομαι στο τοπικό μου δίκτυο με WIFI.

Ξέρω ότι γίνετε να δίνω γενικά πρόσβαση αλλά εγώ θέλω μόνο ένας φάκελος να φαίνεται και αυτό όταν το χρειάζομαι εγώ.

 

Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς νωρίς το update Νοεμβρίου αυτή την φορά (Γερμανικό)605a1dcbfc2ec6b8bfe0ba08be3b7ffd.jpg

 

Σε Ελληνικο 512/8 δεν βγαινει ακομα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο παιχνίδι (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.SkyForceReloaded2016) που μέχρι τώρα το έπαιζα με την s-pen διαπιστώνω ότι πλέον δεν ανταποκρίνεται με την πένα.

Αυτό μπορεί να οφείλεται λόγω ρυθμίσεων που κάνανε στο παιχνίδι οι δημιουργοί του ή υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Ως πενα δουλεύει κανονικά παντού όπου κι αν δοκίμασα.

 

Και ένα δεύτερο.

Δοκίμασα να αλλάξω τη μύτη από την s-pen και να βάλω τη σκληρή αλλά διαπιστώνω πως η σκληρή δεν στέκεται, βγαίνει εύκολα δηλαδή δεν γατζώνει μέσα στην πένα.

Κάνω κάτι λάθος, πρέπει να το πιέσω πολύ δυνατά για να μπει μέσα γιατί θεωρητικά όσο φαίνεται ότι μπορεί να μπει μπαίνει κανονικά στην πενα αλλά δεν στέκεται, ξαναβγαίνει εύκολα Δεν γαζώνει καθόλου.

Πού μπορεί να οφείλεται;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω τις επαφές μου γραμμένες με λατινικά πχ.papadopoulos kostas .

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα να μπορεί να καλεί τις επαφές φωνητικά έστω και αν χρειαστεί να γυρίσω τις επαφές στα ελληνικά,γιατί η bixby δεν μπορεί (και λογικο) να καταλάβει οταν τις λέω call papadopoulos?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω τις επαφές μου γραμμένες με λατινικά πχ.papadopoulos kostas .

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα να μπορεί να καλεί τις επαφές φωνητικά έστω και αν χρειαστεί να γυρίσω τις επαφές στα ελληνικά,γιατί η bixby δεν μπορεί (και λογικο) να καταλάβει οταν τις λέω call papadopoulos?

 

Η Google assistant φίλε μου μπορεί

Αφού τα έχεις είδη όλα λατινικά μια χαρά θα εισαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ όπως είμαι στο Google Chrome εφαρμογή και πατάω έναν σύνδεσμο να μην μου το ανοίγει στο Internet εφαρμογή κινητού; ελπίζω να έγινα κατανοητός... Είναι εκνευριστικό και δεν ξέρω πως να το αλλάξω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ όπως είμαι στο Google Chrome εφαρμογή και πατάω έναν σύνδεσμο να μην μου το ανοίγει στο Internet εφαρμογή κινητού; ελπίζω να έγινα κατανοητός... Είναι εκνευριστικό και δεν ξέρω πως να το αλλάξω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα.

Αν εννοείς αυτό που καταλαβαίνω, ρυθμίσεις-εφαρμογες-3 τελίτσες-προεπιλεγμένες εφαρμογές. Εκεί βάζεις με πιο πρόγραμμα περιήγησης θες να ανοίγουν οι σύνδεσμοι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν εννοείς αυτό που καταλαβαίνω, ρυθμίσεις-εφαρμογες-3 τελίτσες-προεπιλεγμένες εφαρμογές. Εκεί βάζεις με πιο πρόγραμμα περιήγησης θες να ανοίγουν οι σύνδεσμοι.

 

Ηλία καλημέρα φίλε μου. Πάντα εξυπηρετικός και πάντα σωστός... Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Καλή σου μέρα καλή δύναμη

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναζήτηση τραγουδιών μέσω Bixby αντί για το Shazam και μου βγάζει music search is cancelled. Εχουμε κάποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναζήτηση τραγουδιών μέσω Bixby αντί για το Shazam και μου βγάζει music search is cancelled. Εχουμε κάποια λυση;

 

Κάνεις αναζήτηση με την εφαρμογή της Google πατα το μικρόφωνο και θα αρχίσει να κάνει την αναζήτηση το τραγούδι που παίζει!!

Link to comment
Share on other sites

Η Google assistant φίλε μου μπορεί

Αφού τα έχεις είδη όλα λατινικά μια χαρά θα εισαι

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και πάλι δεν μπορώ να πραγματοποιήσω φωνητικές κλήσεις.

 

Όταν λέω Ok google και ανοίγει η εφαρμογή , ότι και να πώ δεν εκτελεί εντολή αλλά ανοίγει google search και βγάζει αποτελέσματα...

 

Τί κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος αν το κινητό μας υποστηρίζει esim?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δυστυχώς; Ευτυχώς που δεν έχει esim και έχουμε κανονικό dual sim.

 

Το Dual sim για κάποιον που έχει το "μικρό" πιθανώς να μην είναι και τόσο βολικό. Μένει με 128gb αποθηκευτικό χώρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και πάλι δεν μπορώ να πραγματοποιήσω φωνητικές κλήσεις.

 

Όταν λέω Ok google και ανοίγει η εφαρμογή , ότι και να πώ δεν εκτελεί εντολή αλλά ανοίγει google search και βγάζει αποτελέσματα...

 

Τί κάνω λάθος?

 

Για να δουλέψει η Google assistants πρέπει να βάλεις τα αγγλικά σαν κύρια γλώσσα

Κάνε μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου και μετά θα εισαι οκ

 

Κάνε και της ρύθμισης σου σχετικά με την φωνή ώστε να αναγνωρίζει μόνο την δικια σου φωνη

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αφορμή για να αλλάξω το note 9 αλλά δε βρίσκω ειλικρινά σοβαρούς λόγους για να το κάνω. Το μόνο που ελπίζω είναι να υποστηριχθεί σωστά για ένα χρόνο ακόμη από τη Samsung ειδικά με το android 10, και μετά βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο του 2021 που θα έχει βγει το note 11 και θα αναβαθμιστεί σε android 11, θα είσαι up to date.

Εκείνη την περίοδο θα έχει πέσει λίγο η μπαταρία στο 9, θα έχει αναβαθμιστεί κι άλλο το επόμενο note, θα έχει πάρει android 11 και θα έχει πέσει και η τιμή σε πιο νορμάλ επίπεδα.

Όλα τα παραπάνω μαζί 2μιση χρόνια μετά (τότε) από την κυκλοφορία του 9, θα έχουν ουσία.

Γιατί κι εγώ προς το παρόν, δεν μπορώ να βρω ούτε ένα λόγο να πάω σε οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο του 2021 που θα έχει βγει το note 11 και θα αναβαθμιστεί σε android 11, θα είσαι up to date.

Εκείνη την περίοδο θα έχει πέσει λίγο η μπαταρία στο 9, θα έχει αναβαθμιστεί κι άλλο το επόμενο note, θα έχει πάρει android 11 και θα έχει πέσει και η τιμή σε πιο νορμάλ επίπεδα.

Όλα τα παραπάνω μαζί 2μιση χρόνια μετά (τότε) από την κυκλοφορία του 9, θα έχουν ουσία.

Γιατί κι εγώ προς το παρόν, δεν μπορώ να βρω ούτε ένα λόγο να πάω σε οτιδήποτε άλλο.

 

Εγω επειδη θα το κρατησω,σημερα πηγα smartec αλλαξα μπαταρια,και εχει ενα ετος ακομα εγγυηση....

του χρονου πωτα ο θεος πριν κλεισει ετος,ξανα αλλαγη....

Παντως πολυ ωραιο service την μπαταρια την αλλαξα 20 ευρω,λογω μη εγγυησης....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...