Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιούν Nova και όχι της Samsung είναι το πλέγμα μπροστά που μπορώ και το αυξάνω περισσότερο από 4 χ 5.

Αυτό μπορώ να το παρακάμψω στο πρόγραμμα της Samsung ή είναι μονόδρομος ένας άλλος launcher;

Υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε περισσότερο το πλέγμα;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο nova είναι πολύ καλύτερος, δεν υπάρχει σύγκριση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime είναι καλύτερος γενικότερα από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες.

Απλά είναι μερικά widget κλπ της κάθε συσκευής που δεν τρέχουν αν δεν τρέχει και ο launcher της συσκευής.

Αν δεν λείπει/χρειάζεται κάποιος κάτι από αυτά, δεν βρίσκω λόγο να αφήσει τον nova.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό αλλά δεν πάει ψιλά το νούμερο.

Αυτό είναι το θέμα.

Στον nova είμαι με πλέγμα 7χ9.

 

Δείτε πχ πως είμαι με nova και εως που μπορεί να φτάσει το ui της Samsung

 

Για να μην σας δείξω πως έχω τις υπόλοιπες καρτέλες..πχ αυτή που έχω για την δουλειά. Αυτή που έχω για την μουσική ή για τν γυμναστική

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

23cbdf2ee532189453dfcd54bd478d44.jpg139c59964be5602b63742ce8b87bb1c6.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Πωπω...... Είσαι και από εκείνους που στην επιφάνεια εργασίας στο pc ψάχνεις 15 λεπτά έναν φάκελο;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime είναι καλύτερος γενικότερα από τις εποχές που οι λάσπες ήταν στεγνες.

Απλά είναι μερικά widget κλπ της κάθε συσκευής που δεν τρέχουν αν δεν τρέχει και ο launcher της συσκευής.

Αν δεν λείπει/χρειάζεται κάποιος κάτι από αυτά, δεν βρίσκω λόγο να αφήσει τον nova.

 

Ο nova προσφέρει κι άλλα πολλά. Πχ: με double tap σβήνεις την οθόνη (πολύ βολικό), χειρονομίες για μπρος πίσω, άνοιγμα συγκεκριμένων εφαρμογών και άλλα πολλά, αλλάζεις το μέγεθος των εικονιδίων, φτιάχνεις τους φακέλους όπως θέλεις (μέγεθος, σχήμα, χρώμα κλπ) και τόσα άλλα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τον αγόρασα το 12 :lol:

 

Ναι, κατάλαβα ότι τον έχεις αγορασμένο (δεν είχες Nokia το 2012??? :lol: ) απλά τα αναφέρω για τον φίλο παραπάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατάλαβα ότι τον έχεις αγορασμένο (δεν είχες Nokia το 2012??? :lol: ) απλά τα αναφέρω για τον φίλο παραπάνω.
Καταλαβαίνω, απλά έκανες quote το δικό μου ποστ!

(Το Ν9 είχα μαζί με το note 2 αν θυμάμαι καλά :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Βρέχει καταρρακτωδώς πήγα να μπω στο αμάξι και το τηλέφωνό μου έπεσε δεν το πήρα χαμπάρι έφυγα γύρισα το βρήκα εκεί που έπεσα Ευτυχώς είχε θήκη δεν έχει πάθει τίποτα αλλά είναι μούσκεμα ήταν μέσα στη δυνατή βροχή στο έδαφος.

Δουλεύει μία χαρά αλλά το νερό είχε μπει μέχρι μέσα και εκεί που είναι η πένα δηλαδή έβγαλα την πένα και ήτανε μούσκεμα.

Το σκούπισα όλα μία χαρά.

Κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Φυσάς ελαφρά μικρόφωνα, usb, θύρα spen και έτοιμος.

Η συσκευή είναι οκ με ή χωρίς το spen.

 

Edit: και κάτι άσχετο με το παραπάνω.

Για πρώτη φορά είπα να δοκιμάσω την σκληρή μυτούλα στο spen και πραγματικά η δική μου εμπειρία χρήσης πήγε από το 100% στο 200%!

Η αίσθηση είναι κυριολεκτικά σαν μια καλή πένα πάνω σε γυαλί.

Αν κάποιος κάνει βαριά χρήση στο spen, ας κάνει μια δοκιμή αν δεν το έχει δοκιμάσει ήδη!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Για πρώτη φορά είπα να δοκιμάσω την σκληρή μυτούλα στο spen και πραγματικά η δική μου εμπειρία χρήσης πήγε από το 100% στο 200%!

Η αίσθηση είναι κυριολεκτικά σαν μια καλή πένα πάνω σε γυαλί.

Αν κάποιος κάνει βαριά χρήση στο spen, ας κάνει μια δοκιμή αν δεν το έχει δοκιμάσει ήδη!

 

 

 

 

:worry:

Που βρίσκουμε σκληρή μύτη για το spen?

 

 

EDIT: Πωπωπω....Γκαβός είμαι....Ήταν στο κουτάκι. Η μαύρη και γκρι!! (μαύρη μαλακή και γκρι η σκληρή.....Και το μεταλλικό είναι το εργαλείο για αντικατάσταση......

Πάω για αλλαγή!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ευχαριστώωωωω

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

:worry:

Που βρίσκουμε σκληρή μύτη για το spen?

Μέσα στο κουτί...:)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

:worry:

Που βρίσκουμε σκληρή μύτη για το spen?

 

 

EDIT: Πωπωπω....Γκαβός είμαι....Ήταν στο κουτάκι. Η μαύρη και γκρι!! (μαύρη μαλακή και γκρι η σκληρή.....Και το μεταλλικό είναι το εργαλείο για αντικατάσταση......

Πάω για αλλαγή!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ευχαριστώωωωω

 

Με την σκληρη θα εχει θεμα η οθονη χωρις να εχει screen protect....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο κουτί...:)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Στη κουβέντα πάνω έφαγα φλασιά!!! Θυμήθηκα το μεταλλικό εργαλειάκι με το περίεργο σχήμα (σα δαγκάνα) που είχα δει αρχικά αλλά δεν έδωσα σημασία.....

 

 

Και πήρα το κουτί και τις βρήκα. :lol:

 

 

 

Περίεργο, έχει 2 μυτούλες (μία γκρι κ μία μαύρη) ενώ σε βιντεάκια είδα 2+2

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Στη κουβέντα πάνω έφαγα φλασιά!!! Θυμήθηκα το μεταλλικό εργαλειάκι με το περίεργο σχήμα (σα δαγκάνα) που είχα δει αρχικά αλλά δεν έδωσα σημασία.....

 

 

Και πήρα το κουτί και τις βρήκα. :lol:

 

 

 

Περίεργο, έχει 2 μυτούλες (μία γκρι κ μία μαύρη) ενώ σε βιντεάκια είδα 2+2

 

Μέχρι το 8 υπήρχαν 4 ή 5 ανταλλακτικά (Ακόμα και στο note 2), αλλά στο 9 υπάρχουν μόνο δύο δυστυχώς.

Τα χρώματα επίσης πάντα είναι διαφορετικά για κάθε χώρα. Σε εμένα πχ η λευκή είναι η μαλακή και η γκρι είναι η σκληρή.

 

 

Με την σκληρη θα εχει θεμα η οθονη χωρις να εχει screen protect....???

 

Όχι φυσικά, τύπος πλαστικού είναι πάλι!

Ίσα ίσα, αν δεν έχεις κάποια ζελατίνα πάνω στην οθόνη, η σκληρή μύτη δεν θα αφήνει σημάδια και θα γλιστράει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πρωτο note ήταν το Note 2, Τωρα είμαι στο 9, Εδω και σχεδον ενα μηνα, Πηγα σε γνωστο Πολυκατάστημα και Ειδα τα νεα κινητα, Κανένα δεν μου Εκανε, μάλλον εμαθα στο Spen Και δεν μπορω χωρις αυτο, το έχει παθει και εσεις...; Κάνω τα Παντα με το Spen, και με Βολευει και με σημειωσεις, και το πληκτρολογιο δεν το ανοιγω καν.
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μα το selling point της συσκευής, πλέον τουλάχιστον που όλα είναι απροβλημάτιστα και μεγάλα, είναι το spen!

Ειλικρινα Νικο δεν το Καταλαβα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πρωτο note ήταν το Note 2, Τωρα είμαι στο 9, Εδω και σχεδον ενα μηνα, Πηγα σε γνωστο Πολυκατάστημα και Ειδα τα νεα κινητα, Κανένα δεν μου Εκανε, μάλλον εμαθα στο Spen Και δεν μπορω χωρις αυτο, το έχει παθει και εσεις...; Κάνω τα Παντα με το Spen, και με Βολευει και με σημειωσεις, και το πληκτρολογιο δεν το ανοιγω καν.

 

Αφού είσαι notakias γιατί δεν πήρες το 10άρι?

Όχι ότι και το 9άρι δεν είναι άψογο!

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι notakias γιατί δεν πήρες το 10άρι?

Όχι ότι και το 9άρι δεν είναι άψογο!

 

ουτε Νότακιας ειμαι, ουτε fanBOY, απλώς μου αρεσει να αλλάζω κινητα συχνα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ουτε Νότακιας ειμαι, ουτε fanBOY, απλώς μου αρεσει να αλλάζω κινητα συχνα....

 

Δε σου το είπε για κακό. Απλά είπες πως μάλλον κόλλησες με το πενάκι οπότε η λογική λέει πως μπορούσες να πάρεις το Note 10 plus

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε σου το είπε για κακό. Απλά είπες πως μάλλον κόλλησες με το πενάκι οπότε η λογική λέει πως μπορούσες να πάρεις το Note 10 plus

 

Και εγω δεν μίλησα με κακια δεν τον παρεξήγησα τοσα χρονια εδω δεν έχω δείξει τάσεις, να τσακωθώ ουτε να Spamαρο, ίσως τα γραφόμενα με πενάκι να παρεξηγούντε... :)...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν μίλησα με κακια δεν τον παρεξήγησα τοσα χρονια εδω δεν έχω δείξει τάσεις, να τσακωθώ ουτε να Spamαρο, ίσως τα γραφόμενα με πενάκι να παρεξηγούντε... :)...

 

Επειδή ανέφερες τα περί fanboyσμου....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...