Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην 9 δεν μου εμφανίζει πια την δυνατότητα να συνδεθείς σε wifi μέσω wps. Το έχουν κόψει;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 9 δεν μου εμφανίζει πια την δυνατότητα να συνδεθείς σε wifi μέσω wps. Το έχουν κόψει;
Ναι

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου τρωει γρηγορα την μπαταρια με το samsung notes. Το εχουν κι αλλοι το θεματακι νομιζω.

Τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μου τρωει γρηγορα την μπαταρια με το samsung notes. Το εχουν κι αλλοι το θεματακι νομιζω.

Τι κανουμε;

Το έχουμε αναφέρει πάλι. Δεν υπάρχει λύση. Ξαφνικά έγινε σε μένα ενώ μέχρι πρόσφατα δεν σκαλωνε στο παρασκήνιο. Δεν ξερω που μπορεί να οφείλεται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ή εκθεσιακα? Γιατί εκθεσιακα και oled panel είναι ρίσκο αν και η τιμη χώμα
Αν έχεις εγγύηση ποιό είναι το ρισκο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ ταλαιπωρημενες τις οθόνες τους. Έχω δει πολλά oled κινητά και είναι σταθερή η πτώση με το καιρό ειδικά σε κιτρινιλα.. Προσωπικά θα το έπαιρνα και στο χρόνο θα πήγαινα smartec.. Αλλά σίγουρα ένα εκθεσιακό έχει ταλαιπωρημενη μπαταρία παααρα πολύ και οθόνη όπως είπα. Αλλά ειδικά η μπαταρία αλλάζει για πλάκα..και οθόνη στο χρόνο θα προσπαθούσα να το βάλω δίπλα από ένα καινούριο να δω
Αν έχεις θέμα με την οθόνη ή την μπαταρία & πάς smarttech πληροφοριακά οθόνη & μπαταρία αλλάζουν πακέτο. Αν αλλάξεις πάνελ αλλάζεις & μπαταρία & το αντίστροφο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πας πληκτρολόγιο μετα πάνω δεξιά το γρανάζι. Από εκεί επιλέγεις έξυπνη πληκτρολόγηση και βρίσκεις την αυτόματη διόρθωση

 

Σε ευχαριστώ Δημήτρη

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγγύηση ποιό είναι το ρισκο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις θέμα με την οθόνη ή την μπαταρία & πάς smarttech πληροφοριακά οθόνη & μπαταρία αλλάζουν πακέτο. Αν αλλάξεις πάνελ αλλάζεις & μπαταρία & το αντίστροφο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή για ένα εξάρτημα που αξίζει 20 ευρώ, και που γενικά το αλλάζουν για πλάκα, αλλάζουν δώρο και οθόνη που αξίζει πολλά περισσότερα ? Επιτρέψε μου να αμφιβάλλω. Και θα ρωτήσω smartec, αλλά δεν είναι λογικό αυτό που λες. Απλά αλλάζουν σχετικά εύκολα μπαταρία, μόνο αυτό.

Είναι σα να μας λες ότι αν εσύ το πας εκεί και πεις, παιδιά αλλάξτε μου μπαταρία να την πληρώσω γιατί έτσι θέλω, θα πάρεις με 20 ευρώ νέα οθόνη, δε γίνονται αυτά φίλε μου..έχεις λάθος εικόνα, και μάλλον έχεις μπερδευτεί επειδή με αλλαγή οθόνης άλλαξαν μπαταρία δώρο αλλά άλλο στα 250 ευρώ ανταλλακτικό να σου κάνουν δώρο τα 20 και άλλο στα 20 να σου κάνουν δώρο τα 250. Ας μιλάμε λίγο λογικά

 

Κατά τα άλλα σου έχω απαντήσει δε θα έπαιρνα εύκολα ένα κινητό που είναι πεσμένο. Η μπαταρία σίγουρα είναι πεσμένη και στο υπογράφω, εκτός αν το ειχαν μια εβδομάδα βιτρίνα αλλά δε νομίζω, όσο για οθόνη έχει δουλέψει για 2 χρόνια.. Το ότι έχεις εγγύηση οκ αυτό έλειπε, απλά δε θα ήθελα να πάω σέρβις...ειδικά για τέτοια κινητά που είναι αδιάβροχα. Ξέρω ότι κάνουν άριστη δουλειά αλλά θα το σκεφτόμουν 2 φορές..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει πάλι. Δεν υπάρχει λύση. Ξαφνικά έγινε σε μένα ενώ μέχρι πρόσφατα δεν σκαλωνε στο παρασκήνιο. Δεν ξερω που μπορεί να οφείλεται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως θεωρώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό με το SNote και θα πρέπει η Samsung από μόνη της να βρει κάποια λύση! Δεν νοείται να παίρνεις ένα κινητό για το λόγο του spen και να έχεις πρόβλημα την εφαρμογή του! Τις τελευταίες μέρες ίδιος μου τρώει πααρα πολύ μπαταρία το SNote κολλημένο στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να μη μου βγάζει μέρα το τηλ. Τη στιγμή που μέχρι τώρα ήμουν τουλάχιστον 30-40% το βράδυ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό με το SNote και θα πρέπει η Samsung από μόνη της να βρει κάποια λύση! Δεν νοείται να παίρνεις ένα κινητό για το λόγο του spen και να έχεις πρόβλημα την εφαρμογή του! Τις τελευταίες μέρες ίδιος μου τρώει πααρα πολύ μπαταρία το SNote κολλημένο στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να μη μου βγάζει μέρα το τηλ. Τη στιγμή που μέχρι τώρα ήμουν τουλάχιστον 30-40% το βράδυ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα σε όλους, δεν είναι γενικευμένο, άρα κάτι το "σκαλωνει".

Σε μένα ούτε φαίνεται η κατανάλωση ούτε τρέχει παρασκήνιο και το έχω και συγχρονίζει με cloud.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό με το SNote και θα πρέπει η Samsung από μόνη της να βρει κάποια λύση! Δεν νοείται να παίρνεις ένα κινητό για το λόγο του spen και να έχεις πρόβλημα την εφαρμογή του! Τις τελευταίες μέρες ίδιος μου τρώει πααρα πολύ μπαταρία το SNote κολλημένο στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να μη μου βγάζει μέρα το τηλ. Τη στιγμή που μέχρι τώρα ήμουν τουλάχιστον 30-40% το βράδυ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορει να διορθωθει γιατι απο την στιγμη που συμβαινει με αντιθετο αποτελεσμα οπως πχ.λεει ο elthis οτι δεν εχει προβλημα αρα κατι αλλο συμβαινει και γιαυτο δεν μπορει να υποστηριχθει οτι ειναι γενικευμενο bug.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό με το SNote και θα πρέπει η Samsung από μόνη της να βρει κάποια λύση! Δεν νοείται να παίρνεις ένα κινητό για το λόγο του spen και να έχεις πρόβλημα την εφαρμογή του! Τις τελευταίες μέρες ίδιος μου τρώει πααρα πολύ μπαταρία το SNote κολλημένο στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να μη μου βγάζει μέρα το τηλ. Τη στιγμή που μέχρι τώρα ήμουν τουλάχιστον 30-40% το βράδυ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή μήπως στρώσει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή μήπως στρώσει?
Να πω την αλήθεια επανεκκίνηση δεν έκανα! Θα κάνω μια επανεκκίνηση και βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο edge panel που να χωράει πάνω από 10 εφαρμογές? Και επί πληρωμή να είναι δε με πειράζει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα σε όλους, δεν είναι γενικευμένο, άρα κάτι το "σκαλωνει".

Σε μένα ούτε φαίνεται η κατανάλωση ούτε τρέχει παρασκήνιο και το έχω και συγχρονίζει με cloud.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο και εγώ κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει το pattern ακόμα. Αφου το κάνει σε ορισμένους χρήστες και στις δύο εκδόσεις, είναι δύσκολο να καταλάβουμε τι φταίει. Σε μενα, αν δεν χρησιμοποιήσω καθόλου το s pen στην εφαρμογη Samsung notes δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα. Όταν το χρησιμοποιήσω στην εφαρμογή κολλάει στο παρασκήνιο με τρελό drain και αυτό όχι πάντα. Και επειδή από την πρώτη μέρα που πήρα το Note χρησιμοποιώ την εφαρμογή, ποτέ δεν το έκανε μέχρι πολύ πρόσφατα, χωρις να έχω αλλάξει κάτι. Ποιος ξέρει...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε ή ενεργοποίηση της lock screen σε κάθε ειδοποίηση ?. Με το που έχω notification μου ανάβει ο οθόνη και δεν βρίσκω επιλογή στην pie. Θέλω μόνο always on notifications.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε ή ενεργοποίηση της lock screen σε κάθε ειδοποίηση ?. Με το που έχω notification μου ανάβει ο οθόνη και δεν βρίσκω επιλογή στην pie. Θέλω μόνο always on notifications.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν το είχαν ποτέ οι τελευταίες Samsung συσκευές οπότε κάποια εφαρμογή που έβαλες εσύ (όπως πχ το glimpse notification) στο κάνει αυτό και ανάβει με τις ειδοποιήσεις η οθόνη. Μην ψάχνεις τα μενού των ρυθμίσεων γιατί δεν θα βρεις κάτι εκεί.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως υπάρχει πρόβλημα με Samsung Notes......τρέχει στο παρασκήνιο ότι και να κάνω....και τρώει την μπαταρία νερό....Πρώτη φορά που έχω πρόβλημα με Note....Έχει κανείς κα μια ιδέα....???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν το είχαν ποτέ οι τελευταίες Samsung συσκευές οπότε κάποια εφαρμογή που έβαλες εσύ (όπως πχ το glimpse notification) στο κάνει αυτό και ανάβει με τις ειδοποιήσεις η οθόνη. Μην ψάχνεις τα μενού των ρυθμίσεων γιατί δεν θα βρεις κάτι εκεί.
Δεν έχω βάλει καμιά εφαρμογή για ειδοποιήσεις.και έχω απενεργοποιημένη την επιλογή για τα notifications στο lockscreen. Το ίδιο και στο s8 που έχω, με το που έρχεται μήνυμα από κλειστή κάνει wake up η οθόνη στην οθόνη κλειδώματος.

Υπάρχει και νήμα στο xda

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/help/s8-notification-received-screen-wake-t3598269

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει καμιά εφαρμογή για ειδοποιήσεις.και έχω απενεργοποιημένη την επιλογή για τα notifications στο lockscreen. Το ίδιο και στο s8 που έχω, με το που έρχεται μήνυμα από κλειστή κάνει wake up η οθόνη στην οθόνη κλειδώματος.

Υπάρχει και νήμα στο xda

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/help/s8-notification-received-screen-wake-t3598269

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Στο link που ανέβασες ο δημιουργός του νήματος βρήκε ότι του το προκαλούσε ένα app το οποίο αφαίρεσε και έτσι σταμάτησε να ξυπνα η οθόνη.

Ο τελευταίος πάλι λέει ότι του το προκάλεσε Ιανουαρίου 18 security patches( 1 χρόνο πίσω δηλαδή και όλα αυτά σε s8+ συσκευή που εκείνη περίοδο φορούσε Android 7 μάλιστα)

 

Σε note 9 έχεις βρει αντίστοιχη αναφορά??

 

Πάντως με απόλυτη βεβαιότητα και σιγουριά ουδέποτε σε Sammy συσκευές τελευταία 3 έτη υπήρχε τέτοιο feature native(s6/7/8/9,note9) που δούλεψα από λίγες εβδομάδες έως πολλούς μήνες.

 

Απέναντιας βάζαμε τρίτο app.

 

Όλα αυτά έως Oreo με Pie δεν έχω εμπειρία.

 

Τώρα από περιέργεια αν όντως σου συμβαίνει πράγμα παράδοξο(εκτός αν προστέθηκε με Pie) δοκίμασε να αλλάξεις stock launcher η και άλλαξε default app για SMS,dailer βάζοντας τρίτα και δες αν στο κάνει πάλι.

 

Επίσης δεν μας είπες στο έκανε από την πρώτη μέρα αναβάθμιση στην Pie η μετά κάποιες ημέρες?

Είχες κάνεις επαναφορά να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση η από πάνω την πέρασες?

 

Αν πάντως επιμένει η μόνη λύση επαναφορά εκτός αν προστέθηκε τέτοια επιλογή με Pie.(Ας μας πούνε και άλλοι κάτοχοι αν υπάρχει τέτοια επιλογή)

 

Δεν έχω καταλάβει το pattern ακόμα. Αφου το κάνει σε ορισμένους χρήστες και στις δύο εκδόσεις, είναι δύσκολο να καταλάβουμε τι φταίει. Σε μενα, αν δεν χρησιμοποιήσω καθόλου το s pen στην εφαρμογη Samsung notes δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα. Όταν το χρησιμοποιήσω στην εφαρμογή κολλάει στο παρασκήνιο με τρελό drain και αυτό όχι πάντα. Και επειδή από την πρώτη μέρα που πήρα το Note χρησιμοποιώ την εφαρμογή, ποτέ δεν το έκανε μέχρι πολύ πρόσφατα, χωρις να έχω αλλάξει κάτι. Ποιος ξέρει...

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Δεν δοκιμάζεις προηγούμενη έκδοση Samsung notes αν πηρε πρόσφατα αναβάθμιση.

Από την στιγμή είσαι με Oreo ακόμα και έως ένα διάστημα δούλευε σωστά μόνο αναβάθμιση εφαρμογής μπορεί να προκάλεσε το drain.

 

Η μόνη λογική εξήγηση που δίνω.

 

Αλλά για την Sammy μιλάμε,πολλά μπορεί να ευθύνονται είτε κάνα conflict με δικές της άλλες εφαρμογές που επηρεάζουν Samsung notes app, είτε ανακάτεμα τίποτα Google services από Google μεριά :lol:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε ή ενεργοποίηση της lock screen σε κάθε ειδοποίηση ?. Με το που έχω notification μου ανάβει ο οθόνη και δεν βρίσκω επιλογή στην pie. Θέλω μόνο always on notifications.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Για δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στη Lock screen.

Κλείδωμα οθόνης-ειδοποιήσεις.

Έτσι θα έχεις μόνο AOD.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία εφαρμογή ηχογράφησης που να δουλεύει σωστά ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έτυχε να τραβιξω και παράλληλα να δοκιμάσω την λήψη βίντεο....

Μιας και δεν έχω 4κ τηλεόραση το είχα ρυθμίσει να τραβάει fhd 60ft...

Η λήψη έγινε βράδυ στο σαλόνι μου με αρκετό φως από το πολυφωτο 5 λάμπες και ένα ακόμα δαπέδου με άλλες 3...

Το αποτέλεσμα απλά απογοητευτικό όσο με ποιότητα αλλά το χειρότερο καθώς περιπλανιομουν στο δωμάτιο έκανε κομπιασματα, σαν να μαγκωνει η σκηνή στιγμιαία, σαν σπασίματα... Έτσι με απογοήτευση είπα να δοκιμάσω μια μια όλες τις αναλύσεις να δω τι παίζει...

Στην Fhd 32ft το βίντεο έτρεχε πολύ ομαλά χωρίς μαγκωματα με πολύ μέτρια ποιότητα

Στο Fhd 60ft ήταν αυτό το χάλι που περιέγραψα παραπάνω

Το ίδιο και στο απλό 4κ... Όλο μαγκωματα

Στο 4κ 60ft ήταν η καλύτερη λήψη χωρίς καθόλου μαγκωματα, σπασίματα κτλ...

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η συμπεριφορά του βίντεο μιας και θεωρούν την λήψη βίντεο αρκετά καλύτερη του Mate 20 Pro με το οποίο σε λήψης που είχα κάνει και με αυτό δεν είχα κανένα θέμα σε καμία ανάλυση.

Να πω πως είμαι με Android Pie 9 (χωρίς καθαρή εγκατάσταση) και δεν χρησιμοποιώ κάποια SD card μιας και έχω την μεγάλη έκδοση 512gb...

Δεν έχω κάνει δοκιμή σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως που να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει κιόλας... Σε αυτήν την περίοδο με ενδιαφέρουν μόνο λήψης εσωτερικού χώρου και μάλιστα πάρα πολλές λήψης και γιαυτό έχω φάει ξενερωμα.

Όσοι έχετε δοκιμάσει ας μου πείτε τις απόψεις σας όπως και τι μπορεί να φταίει και έχω αυτά τα κομπιασματα, μαγκωματα, σπασίματα τα οποία είναι εμφανή και κατά την λήψη αλλά και κατά την αναπαραγωγή στην συσκευή αλλά και στην τηλεόραση από usb...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...