Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ρύθμιση γιατί δεν μπορώ να την βρω, μπορείτε να μου θυμισετε;

Είχα βάλει την επιλογή όταν με καλεί κάποιος και βρίσκομαι σε μια άλλη εφαρμογή, να μην μου πετάει την εφαρμογή του τηλεφώνου σε πλήρη οθόνη, αλλά σε ειδοποίηση στην πάνω μεριά.

Που είναι αυτό για να το αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ρύθμιση γιατί δεν μπορώ να την βρω, μπορείτε να μου θυμισετε;

Είχα βάλει την επιλογή όταν με καλεί κάποιος και βρίσκομαι σε μια άλλη εφαρμογή, να μην μου πετάει την εφαρμογή του τηλεφώνου σε πλήρη οθόνη, αλλά σε ειδοποίηση στην πάνω μεριά.

Που είναι αυτό για να το αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου λίγο παιδιά πως ενεργοποιουμε την επιλογή να μην χρειάζεται δακτυλικό αποτύπωμα ή κωδικό όταν είναι συνδεδεμένο στο smartwatch

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου λίγο παιδιά πως ενεργοποιουμε την επιλογή να μην χρειάζεται δακτυλικό αποτύπωμα ή κωδικό όταν είναι συνδεδεμένο στο smartwatch

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Κλείδωμα οθόνης- smart Lock.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κοτσοβολο στην λεωφόρο Καβάλας στο Χαϊδάρι σήμερα & είχε stock day από 04/02 έως 09/02. Άκουσον άκουσον είχε το note 9 450€ με τιμολόγιο έβγαινε 368€ (δυστυχώς τα είχαν πάρει όλα). Τσίμπησα όμως (με τιμολόγιο παντα) ένα s9+ στα 318€ & ένα tab s2 120€. Όσοι ενδιαφέρονται αύριο είναι η τελευταία ημέρα στοκ.

 

Ps τα κατάστημα που έχουν stock day είναι τής Νέας Ιόνιας - Φιλαδέλφεια

Λεωφόρος Καβάλας - Χαϊδάρι

Τούμπα - Θεσσαλονίκη.

 

Έχει πολλά καλούδια να δείτε.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον υπάρχει απόδειξη αγοράς 2 έτη από τότε. Ήταν το πρώτο που ρώτησα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ....

Κι εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έψαχνα αλλά δεν τις βρίσκω πουθενά.

Μήπως είναι στις πάνω 3 τελιτσες;

Αν ναι, δυστυχώς δεν μου βγάζει καμία επιλογή όταν το πατάω. Και παρατεταμένο μου βγάζει ένα μενού που λέει περισσότερες επιλογές, αλλά όταν το πατάω, εξαφανίζεται.

Ή φταίει το θέμα ή δεν έκατσε η κατά τα άλλα άριστη 9αρα....78d474bbc782230fdd284777367104c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ....

Κι εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έψαχνα αλλά δεν τις βρίσκω πουθενά.

Μήπως είναι στις πάνω 3 τελιτσες;

Αν ναι, δυστυχώς δεν μου βγάζει καμία επιλογή όταν το πατάω. Και παρατεταμένο μου βγάζει ένα μενού που λέει περισσότερες επιλογές, αλλά όταν το πατάω, εξαφανίζεται.

Ή φταίει το θέμα ή δεν έκατσε η κατά τα άλλα άριστη 9αρα....78d474bbc782230fdd284777367104c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εκεί είναι. Αν έχεις αλλάξει θέμα δοκιμασε με το default.

 

c5c7848f5c2aae50140624ba34732c09.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ....

Κι εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έψαχνα αλλά δεν τις βρίσκω πουθενά.

Μήπως είναι στις πάνω 3 τελιτσες;

Αν ναι, δυστυχώς δεν μου βγάζει καμία επιλογή όταν το πατάω. Και παρατεταμένο μου βγάζει ένα μενού που λέει περισσότερες επιλογές, αλλά όταν το πατάω, εξαφανίζεται.

Ή φταίει το θέμα ή δεν έκατσε η κατά τα άλλα άριστη 9αρα....78d474bbc782230fdd284777367104c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε default θέμα ή/και κάνε μια επανεκκίνηση και θα στο εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο.

Φόντο αρχικής οθόνης είχα αλλάξει.

Έβαλα το default θέμα που άλλαξε και την φόντο της αρχικής και επανήλθε.

Έβαλα μετά το ίδιο φόντο αρχικής που είχα πριν με το πρόβλημα και εμφανίζεται πάλι, όλα καλά.

 

Κάτι άλλο, όταν αλλάζεις φόντο αρχικής σου λέει ότι θα χαθούν τα εφέ του infinity.

Από ότι είδα είναι ελάχιστα τα φόντα που έχουν το infinity?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κοτσοβολο στην λεωφόρο Καβάλας στο Χαϊδάρι σήμερα & είχε stock day από 04/02 έως 09/02. Άκουσον άκουσον είχε το note 9 450€ με τιμολόγιο έβγαινε 368€ (δυστυχώς τα είχαν πάρει όλα). Τσίμπησα όμως (με τιμολόγιο παντα) ένα s9+ στα 318€ & ένα tab s2 120€. Όσοι ενδιαφέρονται αύριο είναι η τελευταία ημέρα στοκ.

 

Ps τα κατάστημα που έχουν stock day είναι τής Νέας Ιόνιας - Φιλαδέλφεια

Λεωφόρος Καβάλας - Χαϊδάρι

Τούμπα - Θεσσαλονίκη.

 

Έχει πολλά καλούδια να δείτε.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καινούρια ή εκθεσιακα? Γιατί εκθεσιακα και oled panel είναι ρίσκο αν και η τιμη χώμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ή εκθεσιακα? Γιατί εκθεσιακα και oled panel είναι ρίσκο αν και η τιμη χώμα

 

Εκθεσιακα είναι. 2 χρόνια εγγύηση οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει ρίσκο. Είναι πολυ καλή περίπτωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκθεσιακα είναι. 2 χρόνια εγγύηση οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει ρίσκο. Είναι πολυ καλή περίπτωση

 

Θεωρώ ταλαιπωρημενες τις οθόνες τους. Έχω δει πολλά oled κινητά και είναι σταθερή η πτώση με το καιρό ειδικά σε κιτρινιλα.. Προσωπικά θα το έπαιρνα και στο χρόνο θα πήγαινα smartec.. Αλλά σίγουρα ένα εκθεσιακό έχει ταλαιπωρημενη μπαταρία παααρα πολύ και οθόνη όπως είπα. Αλλά ειδικά η μπαταρία αλλάζει για πλάκα..και οθόνη στο χρόνο θα προσπαθούσα να το βάλω δίπλα από ένα καινούριο να δω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πάνελ το αλλάζει η Samsung άμα έχει goast; Γιατί Samsung εκθεσιακό χωρίς goast...δύσκολα.... :-/

 

Η μπαταρία επίσης. 24 ώρες το 24ωρο στην πρίζα τα έχουν.

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ταλαιπωρημενες τις οθόνες τους. Έχω δει πολλά oled κινητά και είναι σταθερή η πτώση με το καιρό ειδικά σε κιτρινιλα.. Προσωπικά θα το έπαιρνα και στο χρόνο θα πήγαινα smartec.. Αλλά σίγουρα ένα εκθεσιακό έχει ταλαιπωρημενη μπαταρία παααρα πολύ και οθόνη όπως είπα. Αλλά ειδικά η μπαταρία αλλάζει για πλάκα..και οθόνη στο χρόνο θα προσπαθούσα να το βάλω δίπλα από ένα καινούριο να δω

 

Νίκο, δύο χρόνια εγγύηση οπότε ότι και να βγάλει σου την αλλάζουν. Θα κρατήσει την συσκευή περισσότερο από 2 χρόνια?

Όσο για την μπαταρία όπως τα είπες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δύο χρόνια εγγύηση οπότε ότι και να βγάλει σου την αλλάζουν. Θα κρατήσει την συσκευή περισσότερο από 2 χρόνια?

Όσο για την μπαταρία όπως τα είπες.

 

Κοίτα, προσωπικά δε θα ήθελα να μπει χέρι σε κινητό μου, ακόμα και από επίσημο σέρβις.. Αυτός είναι ο λόγος που δε θα το έπαιρνα. Από την άλλη είναι χαμηλή τιμή αλλά οκ αν το πάρεις πας για μπαταρία άρα.. Χέρι.. Για οθόνη δεν σου λέω ότι θα πάθει κάτι αλλά το να βγάλει λίγη κιτρινιλα κλπ δεν ξέρω αν θα μπορείς να το καταλάβεις αν δε δεις ένα καινούριο και αν θα στο αλλάξουν τόσο ευκολα.. Γιαυτό θα είχα έναν δισταγμο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα στις εφαρμογές της eurobank και winbank, σε revolut παίζει κανονικά. Το έχει λύσει κάνεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα δουλεύει και στις 3 τράπεζες

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει να μου πει κανείς πως ενεργοποιώ την αυτόματη διόρθωση σε ελληνικά/αγγλικά (text message/email κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει να μου πει κανείς πως ενεργοποιώ την αυτόματη διόρθωση σε ελληνικά/αγγλικά (text message/email κλπ)?

 

Πας πληκτρολόγιο μετα πάνω δεξιά το γρανάζι. Από εκεί επιλέγεις έξυπνη πληκτρολόγηση και βρίσκεις την αυτόματη διόρθωση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που απαντάω από Tapatalk π.χ. δεν έχω τα εικονίδια κάτω να κόβουν από το ωφέλιμο της οθόνης, αυτό ισχύει για όλες της εφαρμογές. Επίσης εγώ έχω προσθέσει και χειρισμό από τα πλάγια της οθόνης που δεν το έχει native το oneui και για εμένα κάνει την διαφορά. Με μια κίνηση σαν να ξεφυλλίζεις Βιβλίο πηγαίνεις πίσω ή γυρνάς αμεσα στην προηγούμενη εφαρμογή. Εγω με αυτές τις λειτουργίες δεν θέλω να ξαναδώ κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια εφαρμογή λες? Navigation gestures?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή λες? Navigation gestures?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edge gestures λέγεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...