Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά την αναβάθμιση η ελεύθερη RAM έχει μειωθεί κι άλλο. Έχει συμβεί και σε εσάς ή δεν έκανα σωστή εγκατάσταση.

Εγκατέστησα την Pie OTA και μετά έκανα και wipe cache

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση η ελεύθερη RAM έχει μειωθεί κι άλλο. Έχει συμβεί και σε εσάς ή δεν έκανα σωστή εγκατάσταση.

 

Εγκατέστησα την Pie OTA και μετά έκανα και wipe cache

Όπως έχουμε πει πολλές φορές προτείνεται καθαρή εγκατάσταση για να λειτουργεί η συσκευή όπως πρέπει. Βέβαια πολλοί δεν έχουν θέματα και με εγκατάσταση από πάνω.

 

Όσο για τη ram, έτσι είναι φτιαγμένη να λειτουργεί. Να δεσμεύεται από εφαρμογές και να είναι έτοιμη να τις ανοίξει.

Free ram=useless ram.

 

Απόλαυσε τη συσκευή χωρίς να τα κοιτάς αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας στην πάνω μπαρα?????
Στις ρυθμισεις,ειδοποιησεις,γραμμη καταστασης η τελευταια επιλογη6159ef766182a1f3ef10577749f94e72.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως το τεσταραμε χθες με τον tsiglas την ενταση απο τον ηχο των ειδοποιησεων και με τους στοκ ηχους ακουγεται ψοφια εντελως αλλα εαν βαλεις ενα τραγουδι σε ml3 μορφη,ακουγεται τελεια απο την αρχη.θεμα με τον ηχο υπαρχει σε ολες τις ειδοποιησεις οπως mail,fb klp εκτος messenger.καποιο bug ειναι σιγουρα και ισως η μονη λυση μεχρι να διορθωθει ειναι να βαζουμε ειδοποιηση ηχο σε mp3.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε πει πολλές φορές προτείνεται καθαρή εγκατάσταση για να λειτουργεί η συσκευή όπως πρέπει. Βέβαια πολλοί δεν έχουν θέματα και με εγκατάσταση από πάνω.

 

Όσο για τη ram, έτσι είναι φτιαγμένη να λειτουργεί. Να δεσμεύεται από εφαρμογές και να είναι έτοιμη να τις ανοίξει.

Free ram=useless ram.

 

Απόλαυσε τη συσκευή χωρίς να τα κοιτάς αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα έχω λιγότερη διαθέσιμη, σε περίπτωση που θέλω να τρέξω π.χ. ένα απαιτητικό παοχνιδι ή εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα έχω λιγότερη διαθέσιμη, σε περίπτωση που θέλω να τρέξω π.χ. ένα απαιτητικό παοχνιδι ή εφαρμογη;
Γνωρίζει η μνήμη πότε χρειάζεται να απελευθερώσει ram αν χρειαστεί. Όπως δεν ασχολούμαστε στα widows, έτσι κι εδώ δε θα πρέπει να μας απασχολεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια ναι, αυτό που λες. Δεν υπάρχει η επιλογή δηλαδή να κλείνει το gps μόνο όπως στην oreo.

Και αυτό είναι χαρακτηριστικό γενικά της pie.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι κουλο ειναι αυτο δηλαδη το gps ειναι μονιμα ανοιχτο? αυτο δεν καταναλωνει μπαταρια?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι κουλο ειναι αυτο δηλαδη το gps ειναι μονιμα ανοιχτο? αυτο δεν καταναλωνει μπαταρια?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά. Κάτι τέτοια με κρατάνε από το ναην αναβαθμισω.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι κουλο ειναι αυτο δηλαδη το gps ειναι μονιμα ανοιχτο? αυτο δεν καταναλωνει μπαταρια?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η Google το αλλαξε όλο αυτό με το Android 9.

Βασικά όταν το έχεις ανοιχτό "βλέπει" τη θέση με gps-bt-wifi, ενώ όταν κλείσεις τη θέση παραμένει μόνο το gps.

 

Η μπαταρία με pie είναι βελτιωμένη, άρα δε με απασχολεί αν καταναλώνει ή όχι περισσότερη μπαταρία..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τις παρακάτω 2 εφαρμογές μπορείτε να προσθέσετε battery saver mode στα location.

Απλά θέλει εκτέλεση εντολής σε adb περιβάλλον που θα σου βγάλει το αντίστοιχο πεδίο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rascarlo.quick.settings.tiles&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.simonesestito.ntiles

 

Στην πρώτη εφαρμογή η παρακάτω

adb shell pm grant com.rascarlo.quick.settings.tiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Ενώ στην δεύτερη εφαρμογή είναι η παρακάτω.

 

adb shell pm grant it.simonesestito.ntiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με Pie και έχω την εντύπωση πως η μπαταρία είναι λίγο πιο χάλια από πριν!! Ίσως όμως να είναι και ιδέα μου!! Κάτι άλλο, στο ξυπνητήρι πριν όταν χτυπούσε είχε εκφώνηση ώρας και την έλεγε στα Ελληνικά! Τώρα με την Pie την λέει στα Αγγλικά! Αλλάζει κάπως αυτό??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με Pie και έχω την εντύπωση πως η μπαταρία είναι λίγο πιο χάλια από πριν!! Ίσως όμως να είναι και ιδέα μου!! Κάτι άλλο, στο ξυπνητήρι πριν όταν χτυπούσε είχε εκφώνηση ώρας και την έλεγε στα Ελληνικά! Τώρα με την Pie την λέει στα Αγγλικά! Αλλάζει κάπως αυτό??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γλώσσα και εισαγωγη-》κείμενο σε ομιλι-》 προτεινόμενη μηχανή Google78ecbada923ddc27c7c24307f9297979.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά και έχει χαθεί η συνδεσιμότητα σε 4G+ δίκτυο ενώ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία απ τη Vodafone και έχω τικάρει και την αντίστοιχη επιλογή στη συσκευή. Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημρα σας! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εαν εχει παρατηρησει κανενας την καταναλωση της μπαταριας οταν ειναι σε αδρανεια! φορτιζει στο 100% το βγαζω το βραδυ και το πρωι εχει χασει περιπου 10%! κλεινω τις εφαρμογες στο παρασκήνιο! Edited by matalliotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημρα σας! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εαν εχει παρατηρησει κανενας την καταναλωση της μπαταριας οταν ειναι σε αδρανεια! φορτιζει στο 100% το βγαζω το βραδυ και το πρωι εχει χασει περιπου 10% !
Εμένα 5 χάνει. Με όλα κλειστά εννοείται στον ύπνο

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό wifi δεδομένα χωρίς flight mode απο ωρα 00 00 το βράδυ βγαίνει απο φορτιστή μεχρι 07 00 απο 100% έχει χάσει 2%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ακριβώς γίνεται σωστά το clean intall;

Μόλις κάνεις την ενημέρωση σε νέα έκδοση android, πηγαίνεις ρυθμίσεις και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημρα σας! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εαν εχει παρατηρησει κανενας την καταναλωση της μπαταριας οταν ειναι σε αδρανεια! φορτιζει στο 100% το βγαζω το βραδυ και το πρωι εχει χασει περιπου 10%! κλεινω τις εφαρμογες στο παρασκήνιο!
Έχεις AOD ενεργό;

Αν ναι χάνει περίπου 1% την ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί πώς ενεργοποιώ την εκφώνηση ώρας στο ξυπνητήρι όταν χτυπάει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί πώς ενεργοποιώ την εκφώνηση ώρας στο ξυπνητήρι όταν χτυπάει;

Πας στο ξυπνητήρι που έχεις δημιουργήσει και εκεί που επιλέγεις για ήχο έχει και επιλογή για εκφώνηση ώρας!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...