Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε δει καποια διαφορα στην ενδειξη ισχυος του σηματος (μπαρες)

 

δεν παρατήρησα καμία αξιοσημείωτη διαφορά στο σήμα

 

Τραγικό το πως εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές!!

 

Στάλθηκε;

 

αυτό όντως κι εμένα με χάλασε, πολύ πιο βολική η κατακόρυφη προβολή της oreo..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν είναι το πληκτρολόγιο σε ανάπτυξη ανάπτυξη σας δουλεύει το εικονίδιο της αποστολής SMS ή WhatsApp?
Link to comment
Share on other sites

Καμία εταιρεία δε θα μπορούσε να φτιάξει ένα περιβάλλον χρήστη που να αρέσει σε όλους. Εδώ δεν αρέσει η Μπελούτσι σε όλους τους άντρες, θ αρέσει το one ui?

 

Κι αυτό το λέω με αφορμή κάποια σχόλια του τύπου "τι λαλακία μαύρο θέμα έφτιαξε η Samsung με το one ui!" Κι έτσι μπορεί να επηρεαστεί ένας άμοιρος και να λέει "δεν αναβαθμίζω, θα μείνω oreo μέχρι να λιώσουν τα χιόνι στην Ανταρκτική" (δεν αργούν πολύ βέβαια, αλλά τέλος πάντων)

 

Ας είμαστε λοιπόν αντικειμενικοί και καλό είναι να μιλάμε συνολικά.

 

Συνολικά λοιπόν το one ui είναι πολύ καλύτερο από ότι χαζό μας είχε συνηθίσει η εταιρεία και με έχει εκπλήξει (από τη Samsung) πώς έδωσε τόσο καλό, σταθερό και αναβαθμισμένο λειτουργικό, χωρίς bugs και γενικότερα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστό,

 

Υπάρχουν όμως κάποια αντικειμενικά μειονεκτήματα σε σχέση με πριν.

Εγώ χρησιμοποιώ συνέχει το split screen και πλέον είναι σχεδόν αδύνατο.... είναι απίστευτα δύσχρηστο (εκτός εάν μου διαφεύγει κάτι)

Επίσης όταν κάνεις share οτιδήποτε τα εικονίδια είναι τεράστια και πρέπει μα κάνεις scroll για ώρα μέχρι να βρεις την εφαρμογή που θέλεις.

Τέλος οι πρόσφατες εφαρμογές επίσης είναι τεράστιες και είναι δύσχρηστο να πας σε κάποια προηγούμενη.

Και μια ερώτηση. Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο edge panel που να χωράει περισσότερες εφαρμογές από τις 10 που χωράει τώρα?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να επιστρέψω στην original μορφή του λειτουργικού χωρίς factory reset? Είχα βάλει ένα theme που το κράτησε μετα την αναβάθμιση και τώρα δείχνει περίεργο στο νέο λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά που είμαι με csc COS (από Γερμανό) γιατί δεν έρχετε ακόμα??? Εσάς που λέτε ότι σας ήρθε σε cosmote μήπως απλά έχετε κάρτα cosmote μέσα και η συσκευή είναι με csc EUR??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε παιδιά αν πάρεις μια συσκευή από γερμανό cosmote. Και βάλεις μέσα κάρτα Vodafone τι csc θα γράψει?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν πάρεις μια συσκευή από γερμανό cosmote. Και βάλεις μέσα κάρτα Vodafone τι csc θα γράψει?

 

Thug life :cool::cool: xaxaxax

Συγνώμη δεν κρατήθηκα...! Αδραξα την ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Edit: σε εντελως καθαρη επανεγκατασταση επιλεγεις την 4 επιλογη αλλα θα χασεις τα αρχεια σου στη μοναδα του κινητου η sd δεν επηρεαζεται.αν θελεις απλα επαναφορα στις αρχικες τιμες του μητρωου πατας την πρωτη χωρις να χασεις δεδομενα.εντελως καθαρη εγκατασταση γινεται μονο με την 4 επιλογη οπως σου ειπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i66.tinypic.com/2na5pxe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε τα θεματα οντως υπαρχει θεμα συμβατοτητας σε πολλα.απλα επιλεξε το default του one ui και θα εισαι κομπλε.

 

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται! Ποιό είναι το default? Που το βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω στην Ελλάδα ήρθε η CSA7.

Εμείς που περάσαμε τη DBT που είναι CSA2 δε θα παίρνουμε τώρα OTA updates.

Πρέπει να περάσουμε με Odin τη CSA7 με το home_csc για να μη γίνει format, σωστά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται! Ποιό είναι το default? Που το βρίσκω?
Στην εφαρμογή Samsung themes επάνω εκεί που λέει "τα θέματα μου" επέλεξε το πρώτο αριστερά που γράφει Προεπιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω στην Ελλάδα ήρθε η CSA7.

Εμείς που περάσαμε τη DBT που είναι CSA2 δε θα παίρνουμε τώρα OTA updates.

Πρέπει να περάσουμε με Odin τη CSA7 με το home_csc για να μη γίνει format, σωστά;

Εγω καλου κακου αφου περασα προχτες την γερμανικη,χτες περασα την eur που ειναι και πιο προσφατη

Συν το οτι χτες εδωσαν και την γερμανικη csa7 αλλα δε μου ηρθε ενημερωση.Ενα μπερδεμα δηλαδη

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a2dcd4ceedb695a25680cc501b247730.jpg

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλάκις ότι μπορούμε να κάνουμε καταγραφή κλήσεων με κάποιες εφαρμογές, απλά ο συνομιλητής ακούγεται πιο σιγά.

 

Και μιας που η Google αποφάσισε, για νομικούς λόγους φαντάζομαι μιας και σε κάποιες λίγες χώρες υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής κανονικά όπως στην oreo, και δε θα αλλάξει αυτό, από το να χάσουμε τις νέες δυνατότητες αλλά και τις ενημερώσεις ασφαλείας, προτιμώ να ακούω σε χαμηλότερη ένταση τον συνομιλητή αν χρειαστώ καταγραφή.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

 

Το δοκίμασες, δουλεύει και είναι υποφερτή η ένταση του ήχου;

Γιατί αν δεν είμαι σίγουρος δεν πρόκεται να ρισκάρω να πάω σε pie και μετά να μην έχω call recording.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αγορασμένο απο γερμανό δεν έχει έρθει ακόμα η 9.csc COS με καρτα wind.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Το βρήκα.

 

Πλάκα πλάκα πως κάνουμε split screen ;

 

Στάλθηκε;

 

απλα πατας στην μικρογραφια και μετα διαχωρισμο http://i66.tinypic.com/dzasuw.jpg

http://i66.tinypic.com/2narxh2.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα αγορασμένο απο γερμανό δεν έχει έρθει ακόμα η 9.csc COS με καρτα wind.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν την εχει δωσει ακομα η ssmsung https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note9/sm-n960f/COS/

καποιο μελος του φορουμ μιλησε με cosmote και του ειπαν 10-15/2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε ένα κουλό. Ξαφνικά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπάρχει κάρτα Sim στη 1η slot. :/ Με επανεκκίνηση έστρωσε.

 

Είμαι στη pie EUR ου πέρασα με καθαρή εγκατάσταση χθες. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες Sim.

Ένα μήνα με pie beta δε μου είχε συμβεί.

 

Ξέρει κανείς τι σκάλωμα μπορεί να έφαγε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν ενώ είσαι με COS βάλεις την EUR με Odin θα παίρνει κανονικά OTA update όταν έρχεται κάποια αναβάθμιση? Και κάτι άλλο, το backup που περνούσε με το Smart Switch στην 8.1 γίνεται μετά κανονικά επαναφορά στην 9?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε ένα κουλό. Ξαφνικά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπάρχει κάρτα Sim στη 1η slot. :/ Με επανεκκίνηση έστρωσε.

 

Είμαι στη pie EUR ου πέρασα με καθαρή εγκατάσταση χθες. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες Sim.

Ένα μήνα με pie beta δε μου είχε συμβεί.

 

Ξέρει κανείς τι σκάλωμα μπορεί να έφαγε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν ειναι κατι περιεργο αν συνεβη μια φορα,μια δυο φορες μου συνεβη με το Note 8 παλια.

αλλαξα την sim γιατι ηταν παλια και απο τοτε δεν ξανα εγινε ουτε στο note 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ενώ είσαι με COS βάλεις την EUR με Odin θα παίρνει κανονικά OTA update όταν έρχεται κάποια αναβάθμιση? Και κάτι άλλο, το backup που περνούσε με το Smart Switch στην 8.1 γίνεται μετά κανονικά επαναφορά στην 9?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παλαιοτερα σε φιλου το s8+ του περασα την eur απο cosmote που ειχε και δεχεται κανονικα τις ενημερωσεις over the air (ota)

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω την eur csa7.

ειχα την γερμανικη.

 

το φλασαρα με odin,

(Step 1 – Turn OFF your Galaxy Note 9.

 

Step 2 – Now press and hold the following buttons on your phone together: Volume Down + Bixby Button.

 

Step 3 – Next, plug in one end of the USB-C cable to a computer and the other end to the phone.)

 

περιμενω να ανοιξει.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στην προηγούμενη έκδοση μπορούμε να επιστρέψουμε;Το προσπάθησα αλλά το νέο UI δεν χωνεύεται με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στην προηγούμενη έκδοση μπορούμε να επιστρέψουμε;Το προσπάθησα αλλά το νέο UI δεν χωνεύεται με τίποτα.

 

ολα ειναι μια συνηθεια ,γυριζει με το odin ,δεν θα δεχεσαι ενημερωσεις πανω στη εκδοση 8 εννοειται.για μενα οχι.βαλε καποιον launcher nova κτλ απο το να κανεις υποβαθμιση η καποιο θεμα απο το galaxy apps ακομα καλυτερα να αλλαξει καθολικα μενου,εικονιδια κτλ

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Πολλά χάλια και εδώ.. έχω θέματα... ειδικά στα μηνύματα δεν λειτουργεί η αποστολή....

 

τρομερά lag σε όλη την λειτουργία...reboot και κάνει 5 λεπτά να ξεκινήσει να δουλεύει σωστά

Link to comment
Share on other sites

Πολλά χάλια και εδώ.. έχω θέματα... ειδικά στα μηνύματα δεν λειτουργεί η αποστολή....

 

τρομερά lag σε όλη την λειτουργία...reboot και κάνει 5 λεπτά να ξεκινήσει να δουλεύει σωστά

 

εαν εχεις πανω απο 20-25 εφαρμογες ειναι καλυτερα να γινει επαναφορα διαγραφη ολων.εχω στειλει sms παρα πολλα απο χτες με την 9ρα.

οποτε καλυτερα μια επαναφορα να βελτιστοποιηθει το συστημα και θα εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 220 εφαρμογές και εγκατάσταση από πάνω κανένα θέμα μέχρι στιγμής.... Όλα καλά

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...