Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, εννοείται μόνο με full wipe θα το κάνω και στήσιμο όλο από την αρχή. Άλλωστε full wipe θέλει μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση του Android μιας και αλλάζει το filesystem!
Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα αλλά μου φαίνεται ότι η δήλωση "αλλάζει το filesystem" δεν είναι σωστή.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το popolo θα πάρει την αναβάθμιση την 1η Φεβρουαρίου!

Μπορείς να γράψεις σε παρακαλώ εδώ και σε μας την διαδικασία αναβάθμισης rom από Γερμανία?

Σιγά μην περιμένουμε....(τον μπελά μου μέσα και μόλις το έστησα αν τελικά θέλει καθαρή εγκατάσταση)!!

 

Μέρος ΙΙ

1) Το κινητό μου έχει επεξεργαστική ισχύ μεταξύ του snapdragon 820 και 835! Σε καμία περίπτωση δεν φτάνει τον 845 ή άλλες exyn-άδες....

2) Αρχικά το πενάκι και μετά το κινητό τραβάει τα βλέμματα στους περίοικους... Η οθόνη στον δύσκολο εξωτερικό χώρο τα σπάει...σε φωτεινότητα. Το super κάνει την διαφορά από τις απλές amoled. Το kodi επιτέλους μπορείς να το απολαύσεις...

3) Τα stereo ηχεία του σε ενθουσιάζουν αλλά δεν είναι πολύ δυνατά!

4) Έτσι θα έπρεπε να ήταν η κάμερα στα "μεσαίας plus" κυβισμού κινητά, δηλαδή σαν την δική μας!

5) Η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή αλλά όχι εξαιρετική!

6) H συμπεριφορά του GPS σε Drone (Mavic I, II) ήταν σχεδόν πάρα πολύ καλή..και στοχεύει στο άριστο!

7) Το κινητό γλιστράει εύκολα από τα χέρια (είτε λόγω edge οθόνης είτε λόγω κατασκευής από γυαλί) όταν το κρατάς και θέλει προσοχή και επιμέλεια στην χρήση του, διαφορετικά πας σε καλύμματα...!

8) Σε ένα τέτοιο κινητό περίμενα να φορτίζεται ακόμη πιο γρήγορα, αλλά άντε και αυτό, όπως το κάνει, αρκεί...και το καταπίνεις!

Στο επανιδείν....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε DOLBY και επελεξε "ταινια" για πιο δυνατο stereo.

 

Είσαι φοβερός! Προσφέρεις πολλά φίλε εδώ μέσα, δίχως γκρίνια και με χιούμορ πολλές φορές, συνέχισε έτσι ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το SamFirm κατέβασα τη DBT, και μετά φλάσαρα με ODIN και σαφώς με CSC_OXM για να κάνει factory wipe.

Εντάξει, η Sammy έχει δώσει ρέστα, το One UI είναι ότι ομορφότερο και πληρέστερο κυκλοφορεί εκεί έξω.

Το μοναδικό κι ενοχλητικό bug που διαπίστωσα είναι όταν έχεις ενεργοποιημένα τα gestures και γράφεις με το πληκτρολόγιο αυτό δεν πάει τέρμα κάτω στην οθόνη αλλά κάθεται πιο ψηλά. Σα να είναι πάνω από μια εικονική navbar.

Επίσης, στα edge panels πλέον δε βρίσκω αυτό που ήταν για το Device maintenance (νυν device care). Δε το έχετε και οι υπόλοιποι;f3fa4aa45512ec8951e2ac3ea32fdbea.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό κι ενοχλητικό bug που διαπίστωσα είναι όταν έχεις ενεργοποιημένα τα gestures και γράφεις με το πληκτρολόγιο αυτό δεν πάει τέρμα κάτω στην οθόνη αλλά κάθεται πιο ψηλά.

Αυτό δεν είναι bug αλλά (κατά τη Samsung France) χαρακτηριστικό του one ui.

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι bug αλλά (κατά τη Samsung France) χαρακτηριστικό του one ui.

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Από την άλλη κατά τη χρήση τώρα που το βλέπω δεν είναι και τόσο λάθος η σκέψη. Φέρνει το πληκτρολόγιο πιο κοντά στο κέντρο και όταν πληκτρολογείς με τους δύο αντιχειρες πάνε κατευθείαν στα κουμπιά.

Δοκίμασα να πιάσω πιο κάτω τη συσκευή και να μεταφέρω 2 γραμμές τα δάχτυλα πιο κάτω και όντως δε βολεύει. Γλιστρά η συσκευή από τα χέρια λόγω άνισης κατανομής του βάρους.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση δεν χάνεται ?

 

Ο knox δεν γράφει ?

Όχι και όχι!

Δε γράφει ο knox με πέρασμα επίσημου firmware μέσω odin και έτσι δε χάνεται η εγγύηση.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω το βράδυ.

Πάντως, επειδή αλλάζει η χώρα, μπορεί από το service, να μην δεχθεί την εγγύηση.

(Δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε την εφαρμογή αυτή και ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό:

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D473544&share_tid=473544&share_fid=4676&share_type=t

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Μπήκα στη σελίδα που λέει ο οδηγός έκανα login με το Samsung account μου αλλά δεν βρήκα κάπου ενότητα με όνομα my license keys...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη κατά τη χρήση τώρα που το βλέπω δεν είναι και τόσο λάθος η σκέψη. Φέρνει το πληκτρολόγιο πιο κοντά στο κέντρο και όταν πληκτρολογείς με τους δύο αντιχειρες πάνε κατευθείαν στα κουμπιά.

Δοκίμασα να πιάσω πιο κάτω τη συσκευή και να μεταφέρω 2 γραμμές τα δάχτυλα πιο κάτω και όντως δε βολεύει. Γλιστρά η συσκευή από τα χέρια λόγω άνισης κατανομής του βάρους.

Ακριβώς, έχω γράψει από τις πρώτες beta ότι κατά την άποψή μου δεν είναι bug αλλά το καθιστά πιο εργονομικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω το βράδυ.

 

Πάντως, επειδή αλλάζει η χώρα, μπορεί από το service, να μην δεχθεί την εγγύηση.

 

(Δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο).

Μη λέμε ανακρίβειες.

Πρόκειται για official τρόπο και λογισμικό της Samsung.

Κανένα σέρβις δεν πρόκειται να μη δεχθεί συσκευή.

Ούτε ο Knox γράφει από τη στιγμή που είναι τα πάντα official.

Side load κάνεις ουσιαστικά, σα να το κουμπώνεις στο smart switch.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ποια κουμπια, παταμε για να συνδεθει στο odin. den το βλεπει ο odin.

 

ενταξει, το περασα.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

το wificall σε λειτουργια πτησης στην pie σας δουλευει?εμενα οχι και εκτος λειτουργιας πτησης οποτε το θυμαται,υπαρχει καμμια λυση?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Tο update σε Pie-One UI για S9+ σε ελληνικες συσκευες ξεκινησε!

Κοντοζυγωνουμε!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη δουλειά (s9 plus έχω εδώ και μερικές ημέρες) οπότε καταλαβαίνεις πώς θα παίζει στο note 9 ...με το καλό να την πάρετε σύντομα μιλάμε δεν υπάρχει το παραμικρό κόμπιασμα Όλα κυλούν γλυκά σβέλτα με σπιρτάδα σε ένα εντελώς νέο ουσιαστικά UI.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη δουλειά (s9 plus έχω εδώ και μερικές ημέρες) οπότε καταλαβαίνεις πώς θα παίζει στο note 9 ...με το καλό να την πάρετε σύντομα μιλάμε δεν υπάρχει το παραμικρό κόμπιασμα Όλα κυλούν γλυκά σβέλτα με σπιρτάδα σε ένα εντελώς νέο ουσιαστικά UI.

Tην πέρασες από πάνω ή έκανες επανεγκατάσταση;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! με ηρθε μολις μνμ απο cosmote που λεει δειξε τον προσωπικο σου κωδικο μεχρι 31/1 και αποκτησε το note 9 250 ευρω φθηνοτερα..... ξερει κανεις τιποτα εχει ρωτησει κανεις αν ισχυει;;; γιατι αν ισχυει ετσι οπως το βλεπω μπορει να κανω και λαθος με τα 949 που το βλεπω αυτην την στιγμη στο σιτε και μειον τα 250 ευρω βγαινει 699 πιο φθηνα απο το skroutz.......
Link to comment
Share on other sites

Για ψάξτο πιθανότατα να έχεις κάποια προσφορά, δώρο από πρόσφατη ανανέωση σου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα αν μου ζητούσαν τον προσωπικό κωδικό θα ήμουν πλούσιος τώρα... (ρητορική χιουμοριστική διαπίστωση) Τι μόνο 250?

Για ψάξτο καλύτερα...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...