Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το csc το καλύπτει η Samsung Ελλάδας;

6bbacaf55262bd6a26588f1001e17232.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από Ελβετία ήταν το s7 που είχα & στην εβδομάδα απο την αγορά έβγαλε μητρική & στους 15 μήνες μπαταρία. Όλα κομπλέ, έχεις κανονικά εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω για μια πολυ καλη προσφορα που πετυχα απο Κωτσοβολο και συγκεκριμενα για το Note 9 8/512 μοντελο.

 

Το εχει στην ιδια τιμη με το 6/128 μοντελο ο Κωτσος στα 1050ευρω(οκ αυτο δεν ειναι προσφορα)αλλα για κατοχους και καρτας Εθνικης δινει μεχρι την Κυριακη 20% επιστροφη σε ποντους go4more(για επομενη αγορα).

 

Αρα θεωρητικα η αξια του 8/512 βγαινει στα 840ευρω,χαμηλοτερη και απο skroutz και φυσικα αμεσα διαθεσιμο(το μαυρο χρωμα).

 

Το ανεφερα και στο διπλα θεμα περι διαθεσιμοτητας,το ανεφερα και εδω σε περιπτωση που ορισμενοι δεν κοιταζουν αυτο το θεμα ή δεν κοιταζουν το αλλο.

 

Πολύ καλή προσφορά, κι αν κάποιος το πάρει με τιμολόγιο η τιμή είναι άκρως δελεαστική!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηλία είναι λογικό. Αφού πάει να τραβήξει με f 1.5 το κινούμενο αντικείμενο θα βγει κουνημένο. Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι σε Pro mode βάζεις το f 2.4, και κατεβάζεις το κλείσει ώστε να το αναγκάσει να βγάλει γρήγορα, εφόσον έχεις καλό φωτισμό. Σε περίπτωση που θέλεις να βγάλεις αυτόματα κρατα πατημένο το κουμπί ώστε να βγάλει πολλαπλές και να αναγκαστεί να βγάλει αστραπιαία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες!

Τις προάλλες προσπαθούσα να φωτογραφίσω τα παιδιά ενώ έκαναν rollers και δεν έβγαινε καμία φωτογραφία σωστή όλες θολές και "κουνημένες".

Σε κλειστό χώρο με φωτισμό και λήψη στο Auto.

 

Τελικά έκανα πολλές συνεχόμενες λήψεις για να κρατήσω κάποια σωστά καρέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω ότι μπορεί να αφορά τη γενικότερη θεματολογία "Android" αυτό που θέλω να ρωτήσω, αλλά θα το γράψω εδώ για παν ενδεχόμενο: Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα υπολογιστή προτείνετε ώστε να συνδέω το Note 9 με USB και να κάνει full backup το τηλέφωνο. Έτσι ώστε, αν ας πούμε μου χαλάσει ποτέ το τηλέφωνο ή το χάσω, να πάρω το ίδιο και να έχω όλα μου τα δεδομένα ακριβώς όπως έκανα το τελευταίο backup, κάτι σαν εικόνα δηλαδή.

Γίνεται αυτό; :)

 

Επίσης προτείνετε να κάνω άμεση ενημέρωση σε Android 9 όταν βγει ή να περιμένω;

 

Από το Samsung Cloud μπορείς να ενεργοποιήσεις να παίρνει back up αρκετά στοιχεία (επαφές, ρυθμίσεις, φωτογραφίες, εφαρμογές κλπ) και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε περίπτωση που αλλάξεις συσκευή Samsung.

Για ρίξε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ευτυχής κάτοχος του note 9 από χθες...

Εχω κάποιες απορίες και θα ήθελα την άποψή σας

Με έκανε μεγάλη εντύπωση πόσο αργεί το τηλ να κάνει εγκατάσταση μια εφαρμογή μέσω του play store.

Πχ έκανε update χθες το Facebook και έκανε ένα λεπτό να το κάνει εγκατάσταση μετά το download....

Επίσης παρατηρώ πολύ χάλια μπαταρία.

Δηλαδή τώρα είμαι σε 4 ώρες sot με 29% υπόλοιπο. Το κινητό το έστησα όπως ακριβώς είχα στημένο το προηγούμενο μου mate 10pro.το mate τέτοια ώρα θα είχε 55% μπαταρία με το ίδιο sot .τοnote από ότι δείχνει δεν θα μου βγάλει την ημέρα και φανταστείτε χωρίς παιχνίδι. Μόνο Facebook YouTube web...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ εξ αρχής είχα πολύ χαμηλή ταχύτητα και έφταιγε η σύνδεση με το ρούτερ. Εγώ είχα βάλει τον κωδικό με wps και είχα 2mb ταχύτητα ενώ από άλλη είχα 27. Κάνε ένα restart στο router και βάλε τον κωδικό χειροκίνητα. Όσο για την μπαταρία θα στρώσει στις επόμενες μέρες

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ευτυχής κάτοχος του note 9 από χθες...

Την μπαταρία θα την κρίνεις εφόσον ολοκληρώσεις και την10η, 12η φόρτιση... Έτσι είναι πάντα στην αρχή... Μαθαίνει το μοτίβο χρήσης σου, φτιάχνει και όλα τα cache και μετά γίνεται βράχος.. Μ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για την ταχύτητα κατεβάσματος. Έχω fiber to the home σπίτι και πάει σφαίρα...

Και το κινητό κατεβάζει σφαίρα....

Το θεμα είναι η ταχύτητα εγκατάστασης.... Μόλις κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή πχ τώρα κατέβασε την xiaomi my home αναβάθμιση 12mb εφαρμογή και έκανε σχεδόν ένα λεπτό μετά το κατέβασμα για να την κάνει εγκατάσταση.... απαράδεκτο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για την ταχύτητα κατεβάσματος. Έχω fiber to the home σπίτι και πάει σφαίρα...

Και το κινητό κατεβάζει σφαίρα....

Το θεμα είναι η ταχύτητα εγκατάστασης.... Μόλις κατεβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή πχ τώρα κατέβασε την xiaomi my home αναβάθμιση 12mb εφαρμογή και έκανε σχεδόν ένα λεπτό μετά το κατέβασμα για να την κάνει εγκατάσταση.... απαράδεκτο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιο κόλλημα ίσως να έφαγε. Το παρατηρείς και άλλες εφαρμογές που αναβαθμίζονται;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρώ στις περισσότερες εφαρμογές που αναβαθμίζονται....

Και επειδή και ο αδερφός μου έχει το ίδιο τηλ μου το ανέφερε και ο ίδιος ότι το παρατήρησε....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, σας εχει τυχει να κοβεται η κληση στα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα στα καλα καθουμενα;Εχω και το note 8 και σε εκεινο το κανει.Εχω cosmote δικτυο και επανω στην μπαρα μου δειχνει ενα Ν το wiFi ,Voi) & LTE1 και το σημα δεν ξερω αν εχω κανει κατι εγω αλλα μου το κανει συχνα.Δουλευω μονο μια καρτα sim.Μηπως λογω σηματος μου κανει νουμερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, σας εχει τυχει να κοβεται η κληση στα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα στα καλα καθουμενα;Εχω και το note 8 και σε εκεινο το κανει.Εχω cosmote δικτυο και επανω στην μπαρα μου δειχνει ενα Ν το wiFi ,Voi) & LTE1 και το σημα δεν ξερω αν εχω κανει κατι εγω αλλα μου το κανει συχνα.Δουλευω μονο μια καρτα sim.Μηπως λογω σηματος μου κανει νουμερα;

 

Απενεργοποίησε τα volte και vowifi

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρώ στις περισσότερες εφαρμογές που αναβαθμίζονται....

Και επειδή και ο αδερφός μου έχει το ίδιο τηλ μου το ανέφερε και ο ίδιος ότι το παρατήρησε....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενώ την κατεβάζει γρήγορα αργεί λίγο στην εγκατάσταση λεπτό δεν κάνει .Το σημαντικό είναι να δουλεύει σωστά μετά:)

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

To Redmi note 5 της κόρης μου τα "καθαρίζει" για πλάκα τόσο το 7edge όσο και το s8 plus που έχω όσον αφορά το πέρασμα- εγκατάσταση των εφαρμογών από το play store. Οπότε μην αγχώνεσαι αδερφέ λογικά είναι έτσι η διαδικασία στα Samsung ,γενικά τα updates των εφαρμογών τα περνάει σφαίρα πιο γρήγορα Xiaomi από τα Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή και πάλι στον Βασιλιά μετά από μια μικρή παρένθεση με το Mate 20 Pro πλέον ξανά εδώ αυτή την φορά σε μπλε 8gb-512gb...Εντυπώσεις δεν θα πω μιας και οι 2 συσκευές δεν μοιάζουν καθόλου μεταξύ τους και ιδιαίτερα ως προς τον λόγω χρήση τους.Το κάθε ένα ξεχωρίζει για δικούς του λόγους και αφορά τέλειος διαφορετικό κοινό Εξαιρετικά τηλέφωνα και τα 2.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς Gcam που να δουλεύει το night sight ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τα volte και vowifi

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου πιστευω να καταλαβα καλα

Δικτυα κινητης τηλεφωνιας

κλησεις VoLTE Sim1

Cosmote wifi Calling

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς Gcam που να δουλεύει το night sight ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι ακόμα να δουλεύει σωστά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου πιστευω να καταλαβα καλα

 

Δικτυα κινητης τηλεφωνιας

 

κλησεις VoLTE Sim1

 

Cosmote wifi Calling

Ακριβώς. Λογικά δεν θα έχεις προβλημα μετά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αφήσουμε κάπου ένα Feedback δεν γίνεται το μαμά πληκτρολόγιο να αφήνει κενό για την navigation bar και όταν την έχουμε αφαιρέσει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι ..ακυρο Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Όταν έχεις στα call settings το Wi-fi calling ενεργοποιημενο σάς βγάζει καποιο icon στη μπάρα. Δεν εμφανίζει κάτι !!

 

Είμαι με Cosmote sim - Pie 9.0 και έχω κάνει clean install.

Link to comment
Share on other sites

Δες το τηλεφωνάκι με το σήμα του wifi,πάνω στη μπάρα, στη ζωγραφιά που βάζω. https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Not-sure-about-the-wifi-phone-symbol/td-p/574574

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δες το τηλεφωνάκι με το σήμα του wifi,πάνω στη μπάρα, στη ζωγραφιά που βάζω. https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Not-sure-about-the-wifi-phone-symbol/td-p/574574

 

Ευχαριστώ,

 

Ναι αυτό δεν το εμφανίζει , παρόλο που είναι ενεργοποιημενο το wifi call... η cosmote λεει ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσία... και όταν το βαζω σε flight mode με ανοιχτο το wifi δεν παίρνω κλίσεις.

 

Σε κάποιον με Pie σαν δουλεύει κανονικά?.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

Ναι αυτό δεν το εμφανίζει , παρόλο που είναι ενεργοποιημενο το wifi call... η cosmote λεει ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσία... και όταν το βαζω σε flight mode με ανοιχτο το wifi δεν παίρνω κλίσεις.

 

Σε κάποιον με Pie σαν δουλεύει κανονικά?.

ποιό τηλ έχεις;Το υποστηρίζει η Κοσμοτέ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά το WiFi call με pie και μάλιστα σε όλες τις beta αλλά και φυσικά με την official.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...