Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα συμφοριτες. Χρόνια πολλά και καλά. Ύστερα από ένα μικρό διάλλειμα με mate 20 pro γύρισα σε sammy και φυσικά στο note. 3 κάμερες είχε το mate αλλά και τι να λέει? 2 έχει το άτιμο και το γλεντάει κανονικά ειδικά στο βίντεο. Δεν ξέρω πώς θα πάει το mate μετά από τις αναβαθμίσεις ίσως να φτιάξει μέχρι στιγμής όμως τα πράγματα δεν είναι και τόσο ρόδινα όσο θέλουν να τα παρουσιάζουν. Ίσως να είναι άκυρο αυτό που θα πω αλλά κάμερες και επεξεργαστές με 7 nm δεν φτάνουν μόνο. Αυτά από μένα και sorry για το μακροσκελές ποστ
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε beta 3; Ένα λινκ για κατέβασμα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post #2517

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε beta 3; Ένα λινκ για κατέβασμα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες λίγο παραπάνω τα έχω βάλει στο ποστ "2517

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο παραπάνω τα έχω βάλει στο ποστ "2517

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, έγινε ήδη εγκατάσταση!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την beta 3 έχω gestures και όταν πατάω με δύναμη το home button δεν γυρίζει στην αρχική οθόνη σε σας το κάνει; στην 2 δούλευε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωστό bug που το γράφει και το changelog της Ινδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επιστροφή σε samsung μετά απο κάποια χρόνια. Έρχομαι από p20 pro και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα παραμείνω ή όχι. Με εξαίρεση το πενάκι (πολύ καλύτερο από ότι θυμόμουν αλλά μπορώ και χωρίς αυτό) το p20 pro δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και μάλιστα σε κάποια θέματα υπερτερεί. Πάντως έχω ενθουσιαστεί με το good lock 2018. Ειδικά οι επιλογές που δίνει στη nav bar είναι πολύ βολικές. https://www.thecustomdroid.com/download-samsung-good-lock-2018-app-apk/

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επιστροφή σε samsung μετά απο κάποια χρόνια. Έρχομαι από p20 pro και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα παραμείνω ή όχι. Με εξαίρεση το πενάκι (πολύ καλύτερο από ότι θυμόμουν αλλά μπορώ και χωρίς αυτό) το p20 pro δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και μάλιστα σε κάποια θέματα υπερτερεί. Πάντως έχω ενθουσιαστεί με το good lock 2018. Ειδικά οι επιλογές που δίνει στη nav bar είναι πολύ βολικές. https://www.thecustomdroid.com/download-samsung-good-lock-2018-app-apk/

 

Πώς το έκανες να παίζει στην Ελλάδα;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες να παίζει στην Ελλάδα;

 

Όλο το στήσιμο το έκανα μέσω nova launcher όπως περιγράφει το λινκ και μετά παίζει κανονικά και στον μαμά launcher.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όλο το στήσιμο το έκανα μέσω nova launcher όπως περιγράφει το λινκ και μετά παίζει κανονικά και στον μαμά launcher.
παίζουν ολα; εμενα ανοίγει μόνο το edge lighting + και το task manager που είναι μεγάλη μάπα και το απεγκατεστησα. όλα τα άλλα που δοκίμασα με το shortcut manager δεν έπαιζαν και τα απεγκατεστησα...ουσιαστικα αφησα μόνο το edge lighting +.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Bad lock από XDA. Παίζουν όλα κανονικά. Απλά σε κάποιες εφαρμογές έχουν βγει νέες εκδόσεις. Κατεβάζεις το apk, κάνεις εγκατάσταση και είναι έτοιμο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγώ πέρασα την beta 3 στο Note 9 απλά δεν μου παίζει το sure universal remote μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος link παρακάτω από το Google Play Sure
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγώ πέρασα την beta 3 στο Note 9 απλά δεν μου παίζει το sure universal remote μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος link παρακάτω από το Google Play Sure
Καλησπέρα.

Τώρα το δοκίμασα σε pie beta και όντως δε παίζει.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Bad lock από XDA. Παίζουν όλα κανονικά. Απλά σε κάποιες εφαρμογές έχουν βγει νέες εκδόσεις. Κατεβάζεις το apk, κάνεις εγκατάσταση και είναι έτοιμο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κάποιο link;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τώρα το δοκίμασα σε pie beta και όντως δε παίζει.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Καλημέρα σε ευχαριστώ και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ερωτηση:εγκατασταση beta; Κατεβαζουμε και κανουμε εγκατασταση στη συσκευη και απο εκει εγκατασταση,σωστα?μπορουμε να κατεβασουμε και κατευθειαν στο τηλ,σωστα?οταν ερθει η official,απλα κανουμε εγκατασταση OTA?αν θελω να βγαλω την beta,απλα φλασαρω την προηγουμενη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλη τη παρέα.

 

Παρακαλώ τη βοήθειά σας σε ένα θέμα στο ΝΟΤΕ 9.

 

Κατα τη Διαχείρηση Συσκευής -> Μπαταρία μέχρι και πρίν από 3 ημέρες είχα στην ένδειξη 100% χρόνο 1Η και 5Ω.

Από προχθές με την ίδια ένδειξη ο χρόνος έχει μειωθεί σε 15Ω και κάτι ψιλά. Το νούμερο έτσι και αλλιώς είναι μικρό για 100% φόρτιση.

Και βλέπω (νομίζω) ότι η ένδειξη κατεβάινει πιο γρήγορα πλέον. Έκανα όλες τις βελτιώσεις και ακόκαι και αδειασα τελείως τη μπαταρία και το ξαναφόρτησα 100% και πάλι τπτ.

 

Αυτό το διάστημα έγιναν 2 τινά.

Α) Πήραμε μια νέα ενημέρωση ασφαλείας την οποία εγκατέστησα

Β) Λόγω ταξιδιού χρειάστηκε να τροφοδοτώ σχετικά συχνά το κινητό από τη μπαταρία αυτοκινήτου.

 

Την άποψή σας παρακαλώ. Μπορεί να έχω χαλάσει τη μπαταρία έχοντάς την συνδεδεμένη στο αυτοκίνητο? Μπάς και η ενημέρωση επειρέασε τη μπαταρία?

 

Κάθε εξήγηση δεκτή

 

ΤΝΧ

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει τιποτα. Αστο να πεσει μια φορα στο 2% περιπου και φορτισε το σε λειτουργια πτησης με την βασικη φορτιση θα συνελθει απο κει και περα κανε φορτισεις απο 20% και πανω.Εαν σου καθεται και 40% βαλτο μπριζα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει τιποτα. Αστο να πεσει μια φορα στο 2% περιπου και φορτισε το σε λειτουργια πτησης με την βασικη φορτιση θα συνελθει απο κει και περα κανε φορτισεις απο 20% και πανω.Εαν σου καθεται και 40% βαλτο μπριζα.

 

Ευχαριστω s wind. Θα δοκιμασω και θα αναφερω.

 

Baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε να αργήσει πολύ να έρθει επίσημα η Pie για τα κινητά μας? Καιρό θέλω να την περάσω την Beta αλλά κρατιέμαι να έρθει η επίσημη για να στήσω το κινητό από την αρχή μια και καλή!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε Φεβρουάριο άλλοι, μετά από μία αναφορά της Samsung στη Τουρκία, 15 Γενάρη.

Ποιός ξέρει όμως σίγουρα... Στην αναμονή.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ναι μεν γρήγορη η beta 3, αλλά η μπαταρία από το κακό στο χειρότερο

Πίσω (λοιπόν) στο oreo

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια. Στα S λένε καλύτερα λόγια για τη διαχείριση της μπαταρίας...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και εγώ πέρασα την beta 3 στο Note 9 απλά δεν μου παίζει το sure universal remote μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος link παρακάτω από το Google Play Sure
Τι χρησιμοποιείς ως wifi - ir αφού το κινητό δεν έχει ir?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια. Στα S λένε καλύτερα λόγια για τη διαχείριση της μπαταρίας...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Σε εμένα η beta 3 χωρίς καθαρή εγκατάσταση μια χαρά μου φαίνεται. 17155e9aa11fcf35802b6fe707f79518.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από όσους έχετε δουλέψει το Note 9: το πενάκι που χρησιμεύει γενικά πέραν από το να τραβάς φωτογραφίες; :)

 

Πχ σκέφτομαι ότι θα μπορούσε σε εμένα να φανεί χρήσιμο το να γράφω σε SMS / Messenger μέσω του handwriting και να τα μετατρέπει άμεσα σε text, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθεί αυτή η υπόθεσή μου.

Είμαι μεταξύ Note 9 και S9 Plus και λέω ότι αν δεν έχει να μου προσφέρει κάτι το pen να στραφώ στο S9 Plus που μου αρέσει περισσότερο το design του.

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...