Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλ είναι 4G ή 4G+;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετά από ένα μικρό διάλειμμα να ξαναγυρίσω στην παρέα αλλά λίγο πιο δυνατά.

Όντως τα 8gb τα βλέπεις vs των 6gb αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτό που βλέπεις / νιώθεις / καταλαβαίνεις είναι η διαφορά του note έναντι του ανταγωνισμού.

Βασιλιάς το εργαλείο

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάει πάνω σε cos 100%. Το επαθα και εγω με s9plus. Πέρασα πρώτα BTU και μετά beta

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίδες τι προτείνετε να μείνω σε COS μιας και είμαι cosmote ή να φλασάρω κάποιο firmware και μετά την beta; Από ότι καταλαβαίνω το WIFICALL και το Volte θα δουλεύουν κανονικά αφού ήδη τα έχω ενεργοποιημένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι προτείνετε να μείνω σε COS μιας και είμαι cosmote ή να φλασάρω κάποιο firmware και μετά την beta; Από ότι καταλαβαίνω το WIFICALL και το Volte θα δουλεύουν κανονικά αφού ήδη τα έχω ενεργοποιημένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις ελεύθερο χρόνο και διάθεση, πέρνα τη eur.

Θα παίρνεις λίγο πιο γρήγορα αναβαθμίσεις και δε θα χάσεις κάτι άλλο σημαντικό. Θα μπορείς αν θες να περάσεις και τη beta.

Άρα η απάντηση ήταν εύκολη. Το θέμα είναι ο ελεύθερος χρόνος να ασχοληθείς, να στήνεις από την αρχή κτλ.

Αν αποφασίσεις να περάσεις τη pie beta θα σου πρότεινα να μη στήσεις τη EUR, να περάσεις τη beta, να κάνεις μια επαναφορά και τότε να στήσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Έχω csc cosmote και θέλω να βάλω την eur.

 

Πώς γίνεται αυτο; (..έχω κατεβάσει και εγώ την beta, αλλά και εμενα δεν την περνάει)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Έχω csc cosmote και θέλω να βάλω την eur.

 

Πώς γίνεται αυτο; (..έχω κατεβάσει και εγώ την beta, αλλά και εμενα δεν την περνάει)

Καλημέρα.

Καταρχήν κατεβάζεις τη EUR. Προτείνω από το παρακάτω εργαλείο για πιο γρήγορα:

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647/page1

 

Στη συνέχεια τη περνάς μέσω Odin. Θα σβήσουν τα πάντα από τη συσκευή άρα να έχεις προνοήσει για ένα back up.

 

Στη συνέχεια περνάς τη beta, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών και στη συνέχεια στήνεις κανονικά.

 

Προσοχή, θα το επαναλάβω. ΔΕ περνούμε ΟΤΑ τις επόμενες beta αναβαθμίσεις! Μόνο χειροκίνητα! Μέχρι να βγει η επίσημη και στη συνέχεια κανονικά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα πειράξω κινητό ..ούτε καν ξέρω τι εστί Odin ..ούτε που το βρίσκω..

 

Ειναι κάποιο πρόγραμμα που πρέπει να κατεβάσω στον υπολογιστή; ..και που το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα πειράξω κινητό ..ούτε καν ξέρω τι εστί Odin ..ούτε που το βρίσκω..

 

Ειναι κάποιο πρόγραμμα που πρέπει να κατεβάσω στον υπολογιστή; ..και που το βρίσκω;

 

Θα βρεις πολλούς οδηγούς στη Google και στο YouTube.

Πρόχειρα σου στέλνω το παρακάτω:

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-odin-flash-samsung-galaxy-stock-firmware-0182037/

 

Προσοχή, δε φέρω καμία ευθύνη. Είναι κάτι ανεπίσημο που δεν επηρεάζει την εγγύηση, αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να κάνεις κάτι λάθος και να κολλήσει η συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελεύθερο χρόνο και διάθεση, πέρνα τη eur.

Θα παίρνεις λίγο πιο γρήγορα αναβαθμίσεις και δε θα χάσεις κάτι άλλο σημαντικό. Θα μπορείς αν θες να περάσεις και τη beta.

Άρα η απάντηση ήταν εύκολη. Το θέμα είναι ο ελεύθερος χρόνος να ασχοληθείς, να στήνεις από την αρχή κτλ.

Αν αποφασίσεις να περάσεις τη pie beta θα σου πρότεινα να μη στήσεις τη EUR, να περάσεις τη beta, να κάνεις μια επαναφορά και τότε να στήσεις.

Έχω πάρει backup μέσω smartswitch αν προχωρήσω λέω να το επαναφέρω για να μην στείνω από την αρχή. Για να περάσω την Eur μέσω Odin θύμισε μου πιο από τα αρχεία πρέπει να επιλέξω, το HOME ή το σκέτο. Την sim κατά την διαδικασία την αφήνω κανονικά μέσα ετσι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει backup μέσω smartswitch αν προχωρήσω λέω να το επαναφέρω για να μην στείνω από την αρχή. Για να περάσω την Eur μέσω Odin θύμισε μου πιο από τα αρχεία πρέπει να επιλέξω, το HOME ή το σκέτο. Την sim κατά την διαδικασία την αφήνω κανονικά μέσα ετσι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το σκέτο csc θα περάσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο csc θα περάσεις.
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Για το restore από το backup φαντάζομαι το δοκιμάζω και βλέποντας και κάνοντας. Την sim δεν χρειάζεται να την αφαιρεσω έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Για το restore από το backup φαντάζομαι το δοκιμάζω και βλέποντας και κάνοντας. Την sim δεν χρειάζεται να την αφαιρεσω έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά σε όλα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim από τη στιγμή που δεν επέλεξες να κάνεις επαναφορά για να γυρίσει σε cos, δε παίζει ρόλο.

Τώρα γιατί δε στη βγάζει την ενημέρωση, είναι ένα ερώτημα.

Εγώ προσωπικά θα περνούσα με Odin την eur και θα έμενα έτσι.

Επίσης να το συνδέσεις σε υπολογιστή με smartswitch και πιθανόν να σου βγάλει την αναβάθμιση.

Αν πάλι δε το έχεις με το odin ίσως χρειάζεται επαναφορά να ξεκολλησει.

 

Ούτε με smartswitch τη βρίσκει.

Δεν έχω πρόβλημα με Odin. Θύμισε μου μόνο ποιά είναι η επιλογή να μη σβηστούν τα δεδομένα μου κατά το φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με smartswitch τη βρίσκει.

Δεν έχω πρόβλημα με Odin. Θύμισε μου μόνο ποιά είναι η επιλογή να μη σβηστούν τα δεδομένα μου κατά το φλασάρισμα.

Το home csc. Αλλά όμως δε θα αλλάξεις σε eur. Άρα κατέβασε τη τελευταία πορτογαλικη και βάλε το home csc.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγετε και συνδέετε κάποια συσκευή bt σας έχει εικονίδιο πάνω στην status bar?εμένα οχι
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγετε και συνδέετε κάποια συσκευή bt σας έχει εικονίδιο πάνω στην status bar?εμένα οχι

Για τη pie εννοείς;; Όχι, το ανέφερα χθες εδώ. Μόνο όταν κατεβάσεις τη μπάρα εμφανίζεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για τη pie εννοείς;; Όχι, το ανέφερα χθες εδώ. Μόνο όταν κατεβάσεις τη μπάρα εμφανίζεται.

 

που εξυπηρετει αυτο ? Αρνητικο το βλεπω εγω....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

που εξυπηρετει αυτο ? Αρνητικο το βλεπω εγω....

εννοειται οτι ειναι αρνητικο,μαλλον bug ειναι,στο mi 8 με pie σου δειχνει και ποσοστο μπαταριας της εκαστοτε συσκευης

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι αρνητικο,μαλλον bug ειναι,στο mi 8 με pie σου δειχνει και ποσοστο μπαταριας της εκαστοτε συσκευης

 

Ξέχασαν να το βάλουν

Χαχαχα

Τέτοιου είδους bug έχω βρει στην pie

Προσωπικά το μόνο που με χάλασε είναι τα μεγάλα εικονίδια στους φακέλους της home screen.

Πήρε πόδι ο Samsung experience και πήγα σε nova, που είχα καιρό να χρησιμοποιήσω κι είδα ότι έχει τα πάντα πλέον (κι άψογη συμβατότητα με τα widgets της Samsung)...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε πόδι ο Samsung experience και πήγα σε nova, που είχα καιρό να χρησιμοποιήσω κι είδα ότι έχει τα πάντα πλέον (κι άψογη συμβατότητα με τα widgets της Samsung)...

καλος ο νοβα για πολλα χρονια σε ολες τις συσκευες μου,αλλα πλεον μονο microsoft launcher πλεον

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

που εξυπηρετει αυτο ? Αρνητικο το βλεπω εγω....

 

Σίγουρα όλα δε θα αρέσουν σε όλους. Πχ εμένα μου κάνει γιατί δε μ αρέσει να βλέπω 10 εικονίδια στη μπάρα.

Αυτό βασικά είναι χαρακτηριστικό της pie γενικά, όχι της Samsung.

Btw όταν συνδέσεις ακουστικά φαίνεται το σήμα Bluetooth όπως μ ενημέρωσε Πιξελάκιας. Εγώ που συνδέω ρολόι δε φαίνεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλος ο νοβα για πολλα χρονια σε ολες τις συσκευες μου,αλλα πλεον μονο microsoft launcher πλεον
Ωραίος ο Microsoft τον χρησιμοποιούσα για κάμποσο καιρό, εμένα με έχει κερδίσει ο action launcher, για εμένα πάρα πολύ καλός.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα όλα δε θα αρέσουν σε όλους. Πχ εμένα μου κάνει γιατί δε μ αρέσει να βλέπω 10 εικονίδια στη μπάρα.

Αυτό βασικά είναι χαρακτηριστικό της pie γενικά, όχι της Samsung.

Btw όταν συνδέσεις ακουστικά φαίνεται το σήμα Bluetooth όπως μ ενημέρωσε Πιξελάκιας. Εγώ που συνδέω ρολόι δε φαίνεται.

Συμφωνώ, όταν γεμίζει η μπάρα εικονίδια είναι ψιλοχάλια

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...