Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβασα ότι όταν προσπαθείς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή με το δαχτυλικο αποτύπωμα, τότε κάποιες φορές απενεργοποιείται και αυτό είναι πρόβλημα του hardware και δεν διορθώνεται.

 

Ισχύει;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

 

Η σταθεροποιηση βιντεο δεν ειναι πραγματικα χαλια με αυτα τα "κολληματακια / θαμπωματακια" που κανει κατα τη βιντεοσκοπηση?

 

Εχετε πειρα απο αλλα κινητα με σταθεροποιηση video? Ειναι αντιστοιχα χαλια?

 

Διορθωνεται με κανενα τροπο στο ΝΟΤΕ 9?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αλλά τι σχέση έχει το mate με αυτό που ρώτησα; άλλη τεχνολογία το αποτύπωμα εντός οθόνης και άλλη ο κλασικός αισθητήρας.

Και που ξέρω εγώ πως το σεταρε στην αρχή το αποτύπωμα ή αν είναι προβληματική η οθόνη και απλά τρολαρει στο βίντεο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πράγμα κάνουν... Χρησιμοποιώ μεμβράνη στα samsung Από την εποχή του s9, όπως χρησιμοποιώ και στο mate 20 pro. Η διαφανή ζελατίνα δεν επηρεάζει τον τρόπο με τον οποιο αποτυπώνεται το αποτύπωμα...αρκεί να έχει εφαρμόσει σωστά και να μη έχει αφήσει αέρα γιατί θα παραμορφώσει το αποτύπωμα. Με την ίδια λογική σου ούτε στο mate 20 pro θα δούλευε.

 

Εγώ δεν τρολάρω :p

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστή την συσκευή;

Όχι φίλε μου...Αυτό είναι ενα πολύ καλό χαρακτηριστικό των Kirin επεξεργαστών της Huawei αλλα και των περισσότερων της Mediateck

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα κάνουν... Χρησιμοποιώ μεμβράνη στα samsung Από την εποχή του s9, όπως χρησιμοποιώ και στο mate 20 pro. Η διαφανή ζελατίνα δεν επηρεάζει τον τρόπο με τον οποιο αποτυπώνεται το αποτύπωμα...αρκεί να έχει εφαρμόσει σωστά και να μη έχει αφήσει αέρα γιατί θα παραμορφώσει το αποτύπωμα. Με την ίδια λογική σου ούτε στο mate 20 pro θα δούλευε.

 

Εγώ δεν τρολάρω :p

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε ρε μανία με το mate αμαν:lol::lol:

 

να υποθέσω πρώτα πέρασες τη ζελατίνα και μετά καταχώρησες το αποτύπωμα έτσι;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μη βαζετε προγραμματα adblock , antivirus , η οτι αλλο κυκλοφορει στο Νοτη .

Κατεβαζουμε το παρακατω Apk που κανει επιλογη Dns.

https://mega.nz/#!DVo3mQaR!qwTJz2KFs32lkX1ODFN7ksPje_eT7S-aCSF4gER4mEA

 

Διαγραφουμε οτι εχουμε στη συσκευη απο διαφορου τυπου προστασιες , adblock κτλ.

Τρεχουμε το Apk που κατεβασαμε.

Παταμε δεξια + για να γραψουμε ενα Dns.

Βαζουμε ενα ονομα που θελουμε οτι ναναι.

Βαζουμε dns 176.103.130.130 ειναι του Adguard.

Το αποθηκευουμε.

Βλεπουμε στον καταλογο αυτο που αποθηκευσαμε και αλλα ετοιμα.

Επιλεγουμε ως πρωτο Dns αυτο που γραψαμε.

Θα βγαλει δεξια μια τελιτσα οτι το επιλεξαμε .

Επιλεγουμε ως δευτερο Dns ενα απο τον ετοιμο καταλογο η βαζουμε του δικτυου που ανηκουμε.

Συνδεθηκατε.

Ουτε εφαρμογη απο το google play δεν θα μπορειτε να κατεβασετε.(Αποφυγη κακοβουλης χρησης, μικρα παιδια κτλ.)

Εαν θελετε μεγιστη προστασια στο πρωτο Dns αλλαξτε το τελευταιο νουμερο σε 2.

Ουτε τα σχολια του youtube δεν θα διαβαζετε.

Το απενεργοποιειτε με ενα κλικ(reset) και το ενεργοποιειτε ξανα επιλεγοντας το πρωτο και το δευτερο οπως εγραψα παραπανω.:)

Ουτε εχτρα προγραμματα προστασιας ουτε adblock τιποτα που να τραβανε πορους να καταναλωνουν μπαταρια κτλ.

Αριμπα ....

 

Δηλαδη ειναι καλυτερο απο το Adguard που εχω συνδρομη?Η ειναι το ιδιο πράγμα...αν ειναι μην το απεγκαταστησω;)

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ήμουν να το τσιμπήσω, αλλά επειδή πηρα το Sony xz1, πριν 10 μέρες, και έχω βρει να το δώσω, σκέφτηκα πόσες φορές θα χρησιμοποιήσω το spen...? Λίγες φορές... Και 48 μήνες δόσεις για ένα κινητό που μέχρι να τελειώσουν οι δόσεις θα έχει απαξιωθει η αξία του...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα θεματάκι,που προέκυψε σήμερα,ενώ το ξεκλείδωμα δούλευε μια χαρά σήμερα μου λέει ότι το πρόσωπο είναι πολύ κοντά,έσβησα τα βιομετρικα δεδομένα πήγε να τα ξανακαταχωρησω και μου λέει πάλι τα ίδια,καμμία ιδέα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι καλυτερο απο το Adguard που εχω συνδρομη?Η ειναι το ιδιο πράγμα...αν ειναι μην το απεγκαταστησω;)

 

Εγώ που το έβαλα πάντως, μετά από επανεκκίνηση, δεν ενεργοποιοταν και μου πέταγε μόνο διαφημίσεις η εφαρμογή... Το ξηλωσα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έβαλα πάντως, μετά από επανεκκίνηση, δεν ενεργοποιοταν και μου πέταγε μόνο διαφημίσεις η εφαρμογή... Το ξηλωσα.

δεν λειτουργεί μετά από επανεκκίνηση

θέλει απεγκατασταση και σεταρισμα από την αρχή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχει κατεβασει κανεις απο το mirror apk την νεα εκδοση του samsung experiance? να μας πει εντυπωσεις?

Θέλει Android 9.0 ...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έβαλα πάντως, μετά από επανεκκίνηση, δεν ενεργοποιοταν και μου πέταγε μόνο διαφημίσεις η εφαρμογή... Το ξηλωσα.

 

δεν λειτουργεί μετά από επανεκκίνηση

θέλει απεγκατασταση και σεταρισμα από την αρχή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Δεν πρέπει ετσι να συμπεριφερετε, κανονικα ακομα και με DNS custom setting πρεπει να λειτουργεί και μετα απο επανεκκίνηση(στα Windows/ios δουλεύει πάντα και μετα απο κλείσιμο η επανεκκίνηση)

Σε android δεν βαζω custom DNS διοτι εχω το app αγορασμένο εδω και 2.5 ετη.

Δηλαδη ειναι καλυτερο απο το Adguard που εχω συνδρομη?Η ειναι το ιδιο πράγμα...αν ειναι μην το απεγκαταστησω;)

 

Εννοείται εφόσον εχεις την κανονική εφαρμογή κάθεσαι στα αυγα σου;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ.

Προτίμησα καθαρή εγκατάσταση αλλά μάλλον θα μου βγάλει την πίστη......

Κωδικούς wifi θα μου τους μεταφέρει ή όχι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ρε παιδιά, έχει δοκιμάσει κάνεις κανένα καλώδιο για να το σύνδεση με οθόνη? Και ποιο? Κανένα link?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά μιας και όπως λέγαμε και παλιά once Note always Note :p Είμαι κάτοχος Note 4 exynos version από 18/12/2014 σαν main/daily device....... περιμένω να πέσει λίγο ακόμα μιας και εγώ δεν έχω δυνατότητα περί τιμολογίου κλπ κλπ και θα πέσει το ρευστό μονομιάς ζεστό ζεστό οπότε κρατιέμαι λίγο και τα δέκα ευρώ να κερδίσω μετά τα Χριστούγεννα να πάνε σε κανένα τζαμακι ή θήκη πχ...... Μόνο καλά λόγια διαβάζω (και έκατσα διάβασα όλες τις σελίδες είμαι σχολαστικός... ) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για το σήμα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν είχε Note 4 ή να κάνει σύγκριση με κάποια άλλη συσκευή πχ γιατί στην δουλειά μου με το ζόρι πιάνω μια γραμμή και τα δεδομένα είναι με " Ε " αντε καμία φορά να πιάσει " Η+ " και αποσυνδέεται πάλι. Από σήμα σαν συσκευή δλδ πως τα πάει παιδιά; Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Με πολύ λίγα λόγια τώρα καταλαβαίνω γιατί τα note τα αποκαλείτε εσείς που από χρόνια τα έχετε...

 

"ο βασιλιάς"

 

Εχω πάθει σοκ... Εξαιρετική συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ λίγα λόγια τώρα καταλαβαίνω γιατί τα note τα αποκαλείτε εσείς που από χρόνια τα έχετε...

 

"ο βασιλιάς"

 

Εχω πάθει σοκ... Εξαιρετική συσκευή

 

Περιττό να σου πω οτι σήμερα ήρθε απο το πουθενά update στο Note 4....... Μετά απο τόσα χρόνια...... https://ibb.co/7WLY6FR

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το απόγευμα παρέλαβα κι εγώ και το στήνω τώρα.. προηγούμενη συσκευή το p20 pro.. μέχρι στιγμής δεν μ ενοχλεί καθόλου ο αυξημένος όγκος και το βάρος, το συνήθισα στα 5 πρώτα λεπτά
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Επειδή Γενικά είμαι λίγο noob στο θέμα φωτογραφίας και στο auto δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από τις φωτογραφίες που τραβάει υπάρχει κάνα tutorial να αρχίσω να χρησιμοποιώ το mode της επαγγελματικής φωτογραφίας??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή Γενικά είμαι λίγο noob στο θέμα φωτογραφίας και στο auto δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από τις φωτογραφίες που τραβάει υπάρχει κάνα tutorial να αρχίσω να χρησιμοποιώ το mode της επαγγελματικής φωτογραφίας??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη λες τέτοια...baa823bcfb6d76dda798d25a929ef92a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά μιας και όπως λέγαμε και παλιά once Note always Note :p Είμαι κάτοχος Note 4 exynos version από 18/12/2014 σαν main/daily device....... περιμένω να πέσει λίγο ακόμα μιας και εγώ δεν έχω δυνατότητα περί τιμολογίου κλπ κλπ και θα πέσει το ρευστό μονομιάς ζεστό ζεστό οπότε κρατιέμαι λίγο και τα δέκα ευρώ να κερδίσω μετά τα Χριστούγεννα να πάνε σε κανένα τζαμακι ή θήκη πχ...... Μόνο καλά λόγια διαβάζω (και έκατσα διάβασα όλες τις σελίδες είμαι σχολαστικός... ) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για το σήμα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν είχε Note 4 ή να κάνει σύγκριση με κάποια άλλη συσκευή πχ γιατί στην δουλειά μου με το ζόρι πιάνω μια γραμμή και τα δεδομένα είναι με " Ε " αντε καμία φορά να πιάσει " Η+ " και αποσυνδέεται πάλι. Από σήμα σαν συσκευή δλδ πως τα πάει παιδιά;
Προερχόμενη από note 4 -πλέον το έχει ο συζυγος-το σήμα είναι πολύ καλύτερο .Σε τρία συγκεκριμένα σημεία που συχνάζω, πλέον εχω κανονικά σήμα ενώ με το note 4 (exynos)δεν είχα καθολου, ή ήταν εικονικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενη από note 4 -πλέον το έχει ο συζυγος-το σήμα είναι πολύ καλύτερο .Σε τρία συγκεκριμένα σημεία που συχνάζω, πλέον εχω κανονικά σήμα ενώ με το note 4 (exynos)δεν είχα καθολου, ή ήταν εικονικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν σου κάνει κόπο μας λες και σε ποιά εταιρεία είσαι? Γιατί όπως τα περιγράφεις μάλλον για wind το βλέπω να έχεις. Γιατί ψήνομαι και εγώ να το πάρω γι'αυτό ρωταω και η διαφορά του σήματος που λες είναι ένα ακόμα στην στον κατάλογο με τα υπέρ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που πουλάει καποιος θήκη samsung silicone μαύρη ας μου στείλει pm

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...