Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με ελληνικό από public και άφαντη η pie.

 

Παιδιά ούτε σε cosmote έχει βγει.ειδα και ota και από το PC...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά στη ζωή μου που χρειαστηκα το σερβίς της σμαρτεκ και έχω να πω τα καλύτερα

Ετριζε το ακουστικό και πήγα να το δουν

Στα πλαίσια της εγγύησης έγινε σς μια ωρα η δουλεια

Αλλαγή ακουστικού μαζί με αλλαγή οθόνης (πάνε μαζί αυτά) οπότε καινούργια οθόνη γιουπι όπως επίσης όταν αλαζεται η οθόνη αλλάζεται και η μπαταρία..... Γιουπι δις!!!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Έχεις καινούργιο τηλέφωνο τυχερέ.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...προερχομενος από mate 20 pro ελεγα να ερθω στη παρρεα σας και να προβω στην αγορα του 9, μεσα από καποια αγγελια…..διαβαζω για μπαταρια πολύ δυνατη και καμερα ισως καλυτερη την ημερα και λιγο χειροτερη το βραδυ….θα ηθελα την γνωμη σας :)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...προερχομενος από mate 20 pro ελεγα να ερθω στη παρρεα σας και να προβω στην αγορα του 9, μεσα από καποια αγγελια…..διαβαζω για μπαταρια πολύ δυνατη και καμερα ισως καλυτερη την ημερα και λιγο χειροτερη το βραδυ….θα ηθελα την γνωμη σας :)
Τι σε κάνει να θέλεις να το αλλάξεις το mate 20 pro πόλοι το έχουν βγάλει το κινητό της χρονιάς

Η κάμερα του Note έχει την καλύτερη λεπτομέρεια αν κάνεις ζουμ στην φωτογραφία που έχεις βγάλει ηδη

το βράδυ στο auto το note βγάζει καλύτερα από το auto το huawei αλλά δεν έχει όμως night mode δεν έχει wide camera δεν έχει όταν τραβάς βίντεο τα mode που κρατάει έγχρωμο τον άνθρωπο και ασπρόμαυρα τα άλλα η portrait σε βιντεο

Είναι πιο αργό το Note9 αλλά η ψαλίδα έκλεισε με το pie και σε λίγα είναι και μπροστά φαντάζομαι ειδικά με το 8αρη σε σχέση με το 6αρη mate που υπάρχει στην Ελλάδα θα είναι ασήμαντη

Η μπαταρία ήταν πάντα κοντά ίσως τώρα με το Pie από εκεί που ήταν ένα τσακ χειρότερο ίσως να είναι και ένα τσακ καλύτερο το note

Η οθόνη είναι σίγουρα καλύτερη και μεγαλύτερη λόγο αναλογίας (18,5:9 note vs 19,5:9 mate) είναι μεγαλύτερη και από 6,5 του iPhone βέβαια και όλο το κινητό είναι μεγαλύτερο

Το λειτουργικό μάλλον καλύτερο της Samsung έχει πάντα ότι η Google βάζει στην επόμενη έκδοση

Ήχος τον ηχείων αλλά και η ήχος ηχογραφήσεις καλύτερος στο note το s Pen βολικό ακόμα και να μην ζογραφιζεις ακόμα και να μην το χρησιμοποιείς σαν ποντιακή 2-3 φορές το μήνα θα σε βοηθήσει σε μετάφραση η επιλογή κειμένου

Κρατάει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές αλλά ανοίγει και πιο πολλές σε διπλή οθόνη από τα άλλα κινητά και σε landscape αλλάζει το μέγεθος τον παραθύρων

Το service είναι το καλύτερο στην Ελλάδα

 

Δεν είχα mate αλλά με το hype που πήρε έλεγα και εγώ να το αλλάξω όλο κάτι με σταματάει ειδικά με τις οθόνες τώρα που λύθηκε και το έχει και προσφορά το πλαίσιο έλεγα να το πάρω και αν δεν μου άρεσε να το πούλαγα μετα

Αλλά μετά από όλα αυτά τα παραπάνω νομίζω δεν αξίζει για το τσακ γρηγορότερο και την wide Camera κλπ μπορεί αν ερχόταν το 8αρη να το έκανα πιο ευκολα

 

Μην σε πάρω και στο λαιμό μου

 

Αλλά για πες μου εσύ γιατί σκέφτεσαι την αλλαγή;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να θέλεις να το αλλάξεις το mate 20 pro πόλοι το έχουν βγάλει το κινητό της χρονιάς

Η κάμερα του Note έχει την καλύτερη λεπτομέρεια αν κάνεις ζουμ στην φωτογραφία που έχεις βγάλει ηδη

το βράδυ στο auto το note βγάζει καλύτερα από το auto το huawei αλλά δεν έχει όμως night mode δεν έχει wide camera δεν έχει όταν τραβάς βίντεο τα mode που κρατάει έγχρωμο τον άνθρωπο και ασπρόμαυρα τα άλλα η portrait σε βιντεο

Είναι πιο αργό το Note9 αλλά η ψαλίδα έκλεισε με το pie και σε λίγα είναι και μπροστά φαντάζομαι ειδικά με το 8αρη σε σχέση με το 6αρη mate που υπάρχει στην Ελλάδα θα είναι ασήμαντη

Η μπαταρία ήταν πάντα κοντά ίσως τώρα με το Pie από εκεί που ήταν ένα τσακ χειρότερο ίσως να είναι και ένα τσακ καλύτερο το note

Η οθόνη είναι σίγουρα καλύτερη και μεγαλύτερη λόγο αναλογίας (18,5:9 note vs 19,5:9 mate) είναι μεγαλύτερη και από 6,5 του iPhone βέβαια και όλο το κινητό είναι μεγαλύτερο

Το λειτουργικό μάλλον καλύτερο της Samsung έχει πάντα ότι η Google βάζει στην επόμενη έκδοση

Ήχος τον ηχείων αλλά και η ήχος ηχογραφήσεις καλύτερος στο note το s Pen βολικό ακόμα και να μην ζογραφιζεις ακόμα και να μην το χρησιμοποιείς σαν ποντιακή 2-3 φορές το μήνα θα σε βοηθήσει σε μετάφραση η επιλογή κειμένου

Κρατάει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές αλλά ανοίγει και πιο πολλές σε διπλή οθόνη από τα άλλα κινητά και σε landscape αλλάζει το μέγεθος τον παραθύρων

Το service είναι το καλύτερο στην Ελλάδα

 

Δεν είχα mate αλλά με το hype που πήρε έλεγα και εγώ να το αλλάξω όλο κάτι με σταματάει ειδικά με τις οθόνες τώρα που λύθηκε και το έχει και προσφορά το πλαίσιο έλεγα να το πάρω και αν δεν μου άρεσε να το πούλαγα μετα

Αλλά μετά από όλα αυτά τα παραπάνω νομίζω δεν αξίζει για το τσακ γρηγορότερο και την wide Camera κλπ μπορεί αν ερχόταν το 8αρη να το έκανα πιο ευκολα

 

Μην σε πάρω και στο λαιμό μου

 

Αλλά για πες μου εσύ γιατί σκέφτεσαι την αλλαγή;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχας ένα πολύ μεγαλο ευχαριστω για την αναλυτικοτατη απαντηση :). Στο θεμα καμερας, οσο παραξενω και να φανει δε με ενδιαφερει η wide...ενώ και το night mode δυστηχως λιγο παστελιαζει τα χρωματα….οποτε θα προτιμουσα μια καμερα σε στυλ σαμμυ η πιξελ….οθονη είναι κορυφη το note....και πιστευω το θεμα μπαταριας λυθηκε και είναι κορυφη….το πενακι χρησιμο για την εργασια μου αλλα και οι ηχογραφήσεις που θα είναι πιο ποιοτικες...να είμαι ειλικρινης δε με βγαζει για καινουριο...είμαι ταβανι εκει στο 650 ιδωμεν...μεταξυ μας πιο πολύ είναι το μικροβιο αλλαγης….:worry:

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έρθει η pie, η Oreo θα δέχεται άλλες ενημερώσεις;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις από gmail? Εμένα είτε δεν έρχονται καθόλου είτε αργούν πολύ... Είμαι με android 9 στο 8 δούλευε καλύτερα αν και όχι τέλεια.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με την εφαρμογή my files της samsung και συγκεκριμένα με το google drive... Αν ανεβάσω ένα αρχείο στο google drive δεν μου το δείχνει στο my files εκτός αν κάνω sign out και ξανά sign in ή κάνω clear data στην εφαρμογή my files... Στο 8 δούλευε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έρθει η pie, η Oreo θα δέχεται άλλες ενημερώσεις;
Φυσικά και όχι.
Έχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις από gmail? Εμένα είτε δεν έρχονται καθόλου είτε αργούν πολύ... Είμαι με android 9 στο 8 δούλευε καλύτερα αν και όχι τέλεια.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με την εφαρμογή my files της samsung και συγκεκριμένα με το google drive... Αν ανεβάσω ένα αρχείο στο google drive δεν μου το δείχνει στο my files εκτός αν κάνω sign out και ξανά sign in ή κάνω clear data στην εφαρμογή my files... Στο 8 δούλευε μια χαρά.

Είναι θέμα gmail απ ότι λένε. Και σε άλλες συσκευές συμβαίνει.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...ειμαι με s7Edge περιπου 2 χρονια και σκεφτομαι την αγορα του Note 9.....η τιμη παραμενει ψηλα σε αλυσιδες καταστηματων ομως στο skroutz υπαρχει διαφορα στη τιμη προς τα κατω φυσικα..τι προτεινετε?....βεβαια η αμεση διαθεσιμοτητα για το ν9 ειναι λιγο δυσκολη....να περιμενω την εμφανιση του s10 και μετα να προβω σε αγορα?

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...ειμαι με s7Edge περιπου 2 χρονια και σκεφτομαι την αγορα του Note 9.....η τιμη παραμενει ψηλα σε αλυσιδες καταστηματων ομως στο skroutz υπαρχει διαφορα στη τιμη προς τα κατω φυσικα..τι προτεινετε?....βεβαια η αμεση διαθεσιμοτητα για το ν9 ειναι λιγο δυσκολη....να περιμενω την εμφανιση του s10 και μετα να προβω σε αγορα?

ευχαριστω πολυ!!

 

Καλημερα .Δεν εχει σχεση το Note9 με το S10.

Μπορει να πεφτουν οι τιμες αλλα καποια στιγμη παρουσιαζουν σταθεροτητα για πολυ καιρο.

Ειναι και θεματα προμηθευτων.

Οι αλυσιδες παντα ειναι ακριβοτερες.

Καλη επιλογη να το παρεις απο το skrutz.

Και εκει παιζει ρολο το τι κανει το καθε καταστημα και απο που τα κανει παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...ειμαι με s7Edge περιπου 2 χρονια και σκεφτομαι την αγορα του Note 9.....η τιμη παραμενει ψηλα σε αλυσιδες καταστηματων ομως στο skroutz υπαρχει διαφορα στη τιμη προς τα κατω φυσικα..τι προτεινετε?....βεβαια η αμεση διαθεσιμοτητα για το ν9 ειναι λιγο δυσκολη....να περιμενω την εμφανιση του s10 και μετα να προβω σε αγορα?

ευχαριστω πολυ!!

 

Εννοείται πως θα το πάρεις από σκρουτζ ή bestprice.gr. Δεν έχουν καμία διαφορά (κάνε και μια ερώτηση στο κατάστημα που θα το αγοράσεις).

Η άμεση διαθεσιμότητα τι σε απασχολεί αφού είσαι διατεθειμένος να περιμένεις το S10 (άρα δεν σε πιέζει ο χρόνος)?

Εννοείται πως όσο περιμένεις τόσο θα πέφτει. Άλλη τιμή είχε πριν 2 μήνες και άλλη τιμή θα έχει μέρα από 2 μήνες. Ίσως ο ερχομός του S10 να το ρίξει λίγο και ο ερχομός του nota 10 θα το ρίξει ακόμα περισσότερο. Το θέμα είναι πόσο θέλεις να περιμένεις. Σε 1 χρόνο θα είναι αρκετά πιο οικονομικό..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι κριτικες των καταστηματων skroutz ποικιλουν....να προσεξω να ειναι EU και να μην ειναι καταστηματα-φαντασματα...γυρω στα 700 με 750 ευρω ειναι καλα πιστευω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...ειμαι με s7Edge περιπου 2 χρονια και σκεφτομαι την αγορα του Note 9.....η τιμη παραμενει ψηλα σε αλυσιδες καταστηματων ομως στο skroutz υπαρχει διαφορα στη τιμη προς τα κατω φυσικα..τι προτεινετε?....βεβαια η αμεση διαθεσιμοτητα για το ν9 ειναι λιγο δυσκολη....να περιμενω την εμφανιση του s10 και μετα να προβω σε αγορα?

ευχαριστω πολυ!!

Αν σε ενδιαφέρει η αγορά της 128gb έκδοσης τότε μπορείς με 700€ να βρεις σφραγισμένο σε κάποιο σαιτ με αγγελίες ακόμα και μεσα από το Facebook. Ούτε αναμονή ούτε τίποτα και πολύ καλες τιμές... Και αν είσαι πολύ τυχερός μπορεί να βρεις με 780 και την 512gb έκδοση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η αγορά της 128gb έκδοσης τότε μπορείς με 700€ να βρεις σφραγισμένο σε κάποιο σαιτ με αγγελίες ακόμα και μεσα από το Facebook. Ούτε αναμονή ούτε τίποτα και πολύ καλες τιμές... Και αν είσαι πολύ τυχερός μπορεί να βρεις με 780 και την 512gb έκδοση

 

Επειδη θα το βαλω στα εξοδα μου χρειαζομαι τιμολογιο αγορας....ευχαριστω παντως...ναι εχω δει σφραγισμενα σε αυτες τις τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα το απο πλαισιο το 512. Μεχρι σημερα εχει επιστροφη 20 τοις εκατο με eurobank. Αν κοψεις και τιμολογιο θα σου βγει κοντα στα 780
Link to comment
Share on other sites

Χτυπα το απο πλαισιο το 512. Μεχρι σημερα εχει επιστροφη 20 τοις εκατο με eurobank. Αν κοψεις και τιμολογιο θα σου βγει κοντα στα 780

 

Το 20% επιστροφη ειναι το οφελος απο την αγορα του κινητου με καρτα eurobank αλλα χωρις να αφαιρειται απο το αρχικο ποσο των 1000 plus ευρω του 512...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστω ολους...καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα το απο πλαισιο το 512. Μεχρι σημερα εχει επιστροφη 20 τοις εκατο με eurobank. Αν κοψεις και τιμολογιο θα σου βγει κοντα στα 780

 

Και 570 βγαίνει με τιμολόγιο το 128 στο σκρουτζ....

210€ κάτω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι.

 

Ωχ δηλαδή τέρμα οι ενημερώσεις για μένα;

Δεν σκοπεύω να κάνω την αναβάθμιση γιατί χρειάζομαι το call recording.

 

Θα έχω θέματα ασφάλειας μακροχρόνια;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δηλαδή τέρμα οι ενημερώσεις για μένα;

 

Δεν σκοπεύω να κάνω την αναβάθμιση γιατί χρειάζομαι το call recording.

 

 

 

Θα έχω θέματα ασφάλειας μακροχρόνια;

Φυσικά και όχι, επίσης!

Δε ξέρω πως το έχεις στο μυαλό σου, αλλά το Android δε λειτουργεί όπως τα Windows!

Δεν υποστηρίζει ταυτόχρονα δηλαδή 2 ή 3 εκδόσεις Android.

 

Άρα ή αναβαθμίζεις ή μένεις εκεί που είσαι για πάντα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...για αγορα θα εμπιστευόσασταν καποια μεγαλη αλυσιδα ?? όπως πλαισιο...κωτσοβολο ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...για αγορα θα εμπιστευόσασταν καποια μεγαλη αλυσιδα ?? όπως πλαισιο...κωτσοβολο ??

 

Απο ποια άποψη? Εξυπηρέτησης κλπ, σίγουρα. Τιμης πχ, μαλλον θα κοιτουσα στο Σκρουτζ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 ημέρες ενός note 9, ηθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω χρησιμοποιήσει το smart switch για να κάνω backup τα δεδομένα από το προηγούμενο κινητό μου (Note 4). Τις φωτογραφίες και τα βίντεο τα έσβησα μετά από το backup από το Note 4 για να το ελαφρύνω.

Τώρα που θέλω να τα περάσω στο note 9, διαπίστωσα πως όταν το συνδέσω μέσω του καλωδίου του με τον υπολογιστή, δεν μπορώ να ζητήσω να τα περάσει μέσα στο note 9.

Να υποθέσω πως μόνη λύση είναι να κάνω restore στο Note 4 και μετά να συνδέσω τα 2 κινητά μεταξύ τους?

 

Και μια 2η ερώτηση: Μου έβγαλε μια πρόταση στο note 9 να κάνω εγγραφή στο samsung και να μου δώσει 100gb χώρο. Δεν προχώρησα εκείνη τη στιγμή και τώρα που προσπαθώ δεν μπορώ να βρω πως θα ζητήσω να εγγραφώ για να πάρω αυτόν τον χώρο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...