Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ αξία δεν δίνετε στο notch? Σε όποιον δεν αρέσει το κάνει μαύρη μπάρα. Όπως αυτή που έχουμε τώρα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά, έχουμε μαύρη μπάρα αλλά και 6,4" "καθαρες"!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση παιδιά. Στο note 8 στην εφαρμογή phone info στην καρτέλα personal είχε πληροφορία battery health σε %. Πριν 4 μέρες που πήρα το note 9 δεν υπάρχει αυτή η πληροφορία στο phone info. Και σε εσάς έτσι είναι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εχει πιο κοφτές edge πλευρες απο Note 9 και η παραμόρφωση ειναι μεγαλύτερη και οπτικά σε θέαση περιεχόμενου χειρότερο.

Νομιζω ατυχως η Huawei επελεξε τοσο κοφτές πλευρες.

 

Και γενικά πιστεύω αν επέλεγε flat οθόνη οπως ο προκάτοχος του ουδεις θα εκανε παράπονο.

Ενω τώρα οι μισοί θα τους ενοχλεί οι άλλοι μισοί θα τους αρέσει.

 

Αλεξ νομιζω οτι περα απο την προσωπικη μου γνωμη βλεπουμε και τα δυο μαζι το Note 9 ειναι πολυ πιο ομορφο πιο τετραγωνισμενο .---->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση παιδιά. Στο note 8 στην εφαρμογή phone info στην καρτέλα personal είχε πληροφορία battery health σε %. Πριν 4 μέρες που πήρα το note 9 δεν υπάρχει αυτή η πληροφορία στο phone info. Και σε εσάς έτσι είναι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κάνει μερικούς κύκλους η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το phone info ενώ ήδη έχω κάνει 28 φορτίσεις μέχρι εδώ.Καμια ιδέα τι μπορεί να φταιει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη σημερα το πρωι 10.00 στην εργασια .Μεγαλη απογοητευση το notch δεν αντεχεται με τιποτα .Το notch σε συνδιασμο με τις edge πλευρες ειναι καρα-ασχημο .Λες και ξεχασες ενα κομματι σοκολατας επανω στην οθονη . Τελικα τεραστιο φαουλ :mad:. Με κρυα καρδια ειπα του συναδελφου καλοδουλευτο τον φιλησα και σταυρωτα:lol: .Η οθονη δεν ειναι πολυ φωτεινη ουτε καλη στα χρωματα οπως του Note9 Ακομα και το Α8 εχει πολυ καλυτερη . Εφαγε "Χ" απο μενα.

Εχω ξενερωσει πολυ ασχημα ηθελα πως και πως να το παρω αλλα αυτη η ασχημια ...δεν την μπορω....

Σορυ φορουμιτες για το ασχετο ποστ αλλα καπου επρεπει να ξεσπασω γιατι ειμαι πολυ νευριασμενος :shifty:

Χαχαχαχα μετά από τόσα καλά λόγια έφαγες ήτα δηλαδή; κρίμα. Τελικά θα το δουλέψεις το 3μερο που έλεγες η άκυρο; αν πάντως είχες χρόνο και διαθέσιμη την συσκευή να έκανες ένα βίντεο. Περιμένω να το δω από κοντά και εγώ αν και η εμφάνιση όπως είχα πει από την αρχή είναι ο μόνος αποτρεπτικος παράγοντας αγοράς για μένα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το Note 9 φέτος είναι ή μάλλον πάρα είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή...

Ειναι η πρώτη φορά που δεν μου κάνει καμία αίσθηση για δοκιμή οποιαδήποτε άλλη συσκευης...

Η αλήθεια είναι ότι είναι όλες τόσο καλές και τόσο κοντά που προσωπικά βαρέθηκα να βαριέμαι τις συσκευές μου κάθε 2 μήνες.Και μιλάω εγω που στατιστικά ειχα στα χέρια μου τον περισσότερο καιρό συσκευές της Huawei πάρα της Samsung. Και είμαι και φαν του notch ή μάλλον οποιαδήποτε αλλαγής στα καθιερωμένα. Το τέλειο για μένα θα ηταν ενα Note απο άκρη σε άκρη οθόνη (0 bezels) λίγο πιο φαρδύ (οπότε να εφτανε τις 6,8 με 7 ίντσες) στο ίδιο ύψος του Note 9 με ir blaster & fm radio

Σίγουρα το μέλλον θα είναι οι αναδιπλουμενες συσκευές αλλα μεχρι αυτές να γίνουν 100% λειτουργικές θα περάσει καιρός.

Οπότε μένω στο πολύ καλό Note 9 και βλέπουμε από το 2019 τι θα μας φέρει ο νέος χρόνος

Τελος Off topic

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα μετά από τόσα καλά λόγια έφαγες ήτα δηλαδή; κρίμα. Τελικά θα το δουλέψεις το 3μερο που έλεγες η άκυρο; αν πάντως είχες χρόνο και διαθέσιμη την συσκευή να έκανες ένα βίντεο. Περιμένω να το δω από κοντά και εγώ αν και η εμφάνιση όπως είχα πει από την αρχή είναι ο μόνος αποτρεπτικος παράγοντας αγοράς για μένα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Εχω στο σπιτι μου το συναδελφο εδω και 4 ωρες πινουμε μπυρες:lol: πεταει απο την χαρα του .Οκ ειναι καλο ,γρηγορο λιγο σκορποχωρι το μενου , πολλα mode η καμερα ,το samsung experience ομως ποιο ομορφο ποιο ιλουστρασιον .Γενικα Τα εχουμε διπλα- διπλα και ιδιος ομολογει οτι To Note ειναι ποιο ωραιο

 

Το Note 9 φέτος είναι ή μάλλον πάρα είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή...

Ειναι η πρώτη φορά που δεν μου κάνει καμία αίσθηση για δοκιμή οποιαδήποτε άλλη συσκευης...

Η αλήθεια είναι ότι είναι όλες τόσο καλές και τόσο κοντά που προσωπικά βαρέθηκα να βαριέμαι τις συσκευές μου κάθε 2 μήνες.Και μιλάω εγω που στατιστικά ειχα στα χέρια μου τον περισσότερο καιρό συσκευές της Huawei πάρα της Samsung. Και είμαι και φαν του notch ή μάλλον οποιαδήποτε αλλαγής στα καθιερωμένα. Το τέλειο για μένα θα ηταν ενα Note απο άκρη σε άκρη οθόνη (0 bezels) λίγο πιο φαρδύ (οπότε να εφτανε τις 6,8 με 7 ίντσες) στο ίδιο ύψος του Note 9 με ir blaster & fm radio

Σίγουρα το μέλλον θα είναι οι αναδιπλουμενες συσκευές αλλα μεχρι αυτές να γίνουν 100% λειτουργικές θα περάσει καιρός.

Οπότε μένω στο πολύ καλό Note 9 και βλέπουμε από το 2019 τι θα μας φέρει ο νέος χρόνος

Συμφωνω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eγω γκαηζ το μονο που εχω να πω ειναι πως εχω screen on time περιπου 5 ωρες με 27% μπαταρια, αφου το κοιταω και δεν το πιστευω, παντα γυριζα σπιτι με 5% - 10%. Ειναι απιστευτη η αυτονομια στη συσκευη αυτη για τα δικα μου δεδομενα.

Επισης παρατηρω βελτιωση στο Spen γενικως.

 

Μου εκατσε καλο deal δινοντας το Ν8 μου, αλλα κατα τα φαινομενα ετσι κι αλλιως αξιζε η μεταβαση και δεν το περιμενα τοσο πολυ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ νομιζω οτι περα απο την προσωπικη μου γνωμη βλεπουμε και τα δυο μαζι το Note 9 ειναι πολυ πιο ομορφο πιο τετραγωνισμενο .---->>>

 

Από ποτέ ρε παιδιά το πιο τετραγωνισμενο είναι πιο όμορφο;

Το σωστό, σε κάτι που υπεισερχεται φουλ υποκειμενικότητα

Ομορφιά : mate 20 pro ασυζητητί

Πληθωρικό, επαγγελματικό : note 9 ασυζητητί

Η fashion Police εύκολα αυτά τα guidelines θα έδινε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από ποτέ ρε παιδιά το πιο τετραγωνισμενο είναι πιο όμορφο;

Το σωστό, σε κάτι που υπεισερχεται φουλ υποκειμενικότητα

Ομορφιά : mate 20 pro ασυζητητί

Πληθωρικό, επαγγελματικό : note 9 ασυζητητί

Η fashion Police εύκολα αυτά τα guidelines θα έδινε :lol:

Βαγγέλη πάντως κι εγώ θεωρώ το τετραγωνισμένο πιο όμορφο. Ήταν κι ένας λόγος που έφυγα από το S9+. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Goodlock 2018;

Αν ναι, από που το κατέβασε; Απ' ό,τι ξέρω είναι region locked.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Goodlock 2018;

Αν ναι, από που το κατέβασε; Απ' ό,τι ξέρω είναι region locked.

Στο Mate 20 Pro εννοείς ή στο Note9, γιατί έχω μπερδευτεί.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Mate 20 Pro εννοείς ή στο Note9, γιατί έχω μπερδευτεί.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Στο Note, δε νομίζω να μπάινει και στο Mate, είναι native Samsung εφοαρμογή.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Goodlock 2018;

Αν ναι, από που το κατέβασε; Απ' ό,τι ξέρω είναι region locked.

Θα με ενδιέφερε και εμένα, έχει πάρα πολλές και ωραίες λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και εμένα, έχει πάρα πολλές και ωραίες λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από sammobile σε apk αλλά εμένα η καινούργιες καρτέλες δεν με βολεύουν..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Από sammobile σε apk αλλά εμένα η καινούργιες καρτέλες δεν με βολεύουν..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια έκδοση κατέβασες; πήγα να το βάλω κι εγώ αλλά δεν δουλεύει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κατέβασες; πήγα να το βάλω κι εγώ αλλά δεν δουλεύει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σιχ κατεβάσει ότι ήταν πιο τελευταίο το Σεπτέμβρη τώρα τα έχω βγάλει.. Δεν είναι ένα πρέπει να βάλεις καμία 7αρια

 

Ψάξε κάνα βίντεο στο YouTube

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει launcher στο xda για όλους εμάς που δεν είναι διαθέσιμο το good lock. Ψάξτε στο google "bad lock 2018 xda", και κατεβάστε το v.2 , είναι σε zip με όλες τις εφαρμογές μέσα συν τον launcher. Το μόνο που θέλει update είναι το one handed operation + για τα gestures, αφού κάνετε εγκατάσταση τα πάντα θα κατεβάσετε τη νεότερη έκδοση του από apk mirror και θα την εγκαταστήσετε από πάνω. Στο note 8 λειτουργούν όλα άψογα.

 

Edit: επίσης ξέχασα πως λείπει και η εφαρμογή multistar που σας επιτρέπει να τρέχετε 2 εφαρμογές ταυτόχρονα σε real time γιατί απαιτεί android 8.1 ή νεότερο. Τη κατεβάζετε από apk mirror και τη κάνετε εγκατάσταση όπως πριν.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει launcher στο xda για όλους εμάς που δεν είναι διαθέσιμο το good lock. Ψάξτε στο google "bad lock 2018 xda", και κατεβάστε το v.2 , είναι σε zip με όλες τις εφαρμογές μέσα συν τον launcher. Το μόνο που θέλει update είναι το one handed operation + για τα gestures, αφού κάνετε εγκατάσταση τα πάντα θα κατεβάσετε τη νεότερη έκδοση του από apk mirror και θα την εγκαταστήσετε από πάνω. Στο note 8 λειτουργούν όλα άψογα.

 

Edit: επίσης ξέχασα πως λείπει και η εφαρμογή multistar που σας επιτρέπει να τρέχετε 2 εφαρμογές ταυτόχρονα σε real time γιατί απαιτεί android 8.1 ή νεότερο. Τη κατεβάζετε από apk mirror και τη κάνετε εγκατάσταση όπως πριν.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Καλό ακούγεται αυτό, μετά μπορείς να βάλεις άλλον launcher ή οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό ακούγεται αυτό, μετά μπορείς να βάλεις άλλον launcher ή οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Launcher εννοώ του good lock που εκκινεί τις εφαρμογές, όχι launcher όπως ο nova. Εγώ με samsung experience το έχω στο 8αρι κανονικά και λειτουργούν όλα εκτός του multistar που απαιτεί android 8.1 και πάνω.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιον τρόπο να μικρύνει η Navbar και να μεγαλώσει η φωτογραφία των επαφών κατά την κλήση?

ΤΙ ωραία που ήταν παλιά έτσι απλά με τα overlays....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά το χρησιμοποιώ όποτε έρχομαι Ελλάδα.

Εκτός και αν δεν μπορεί να συνδεθεί με ελληνικές πιστωτικές.

 

Έχει πλάκα πάντως πως με κοιτάνε οι μαγαζάτορες όταν βγάζω το κινητό και πληρώνω :)

Ρε παιδιά το Samsung pay λειτουργεί στην Ελλάδα ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Samsung pay λειτουργεί στην Ελλάδα ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Πλακα εχεις.

 

Εννοειται οχι.

 

Supported banks and credit unions

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Samsung pay λειτουργεί στην Ελλάδα ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Άνοιξε έναν λογαριασμό στην ALPHA (αν δεν έχεις ήδη) και κάνεις άνετα τις ανεπαφες συναλλαγές σου με την εφαρμογή της τράπεζας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...