Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το παρακολουθήσω φίλε και θα ενημερώσω γιατί δεν χρησιμοποιώ το mi max 3 για κύρια συσκευή… Ισως και να το μπερδεύω με το galaxy note 4 γιατί εκεί έχω σίγουρα και να μην το έχω προσέξει αυτό που λες… anyway…θα επανέλθω… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγγνώμη για το off topic... αλλα αδερφε δεν μπορώ να σε καταλάβω... έχεις το mi max 3 και χρησιμοποιείς ως κύρια συσκευή το Galaxy note 4?? κινητό 4 ετών??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off topic... αλλα αδερφε δεν μπορώ να σε καταλάβω... έχεις το mi max 3 και χρησιμοποιείς ως κύρια συσκευή το Galaxy note 4?? κινητό 4 ετών??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με έχει βολέψει το πενάκι φίλε και ο βασικός λόγος που είχα αγοράσει το note 4 ήταν αυτός… Αν είχε και πενάκι το mi max θα ήταν κορυφή! Αλλά δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα δικά μας… κάτι θα έχει το ένα κάτι θα έχει το άλλο, κάτι θα λείπει στο ένα και κάτι θα λείπει στο άλλο έτσι πάνε αυτά...;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω φίλε και θα ενημερώσω γιατί δεν χρησιμοποιώ το mi max 3 για κύρια συσκευή… Ισως και να το μπερδεύω με το galaxy note 4 γιατί εκεί έχω σίγουρα και να μην το έχω προσέξει αυτό που λες… anyway…θα επανέλθω… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να είσαι καλά για τις απαντήσεις και την προσπάθεια να με βοηθήσεις φίλε.

Δυστυχώς νομίζω ότι είναι θέμα miui 10 το πρόβλημα. Είναι πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο γιατί όταν κάποιος τσεκαρει έχει ενεργοποιημένες τις αναδυόμενες ειδοποιήσεις γιατί πρέπει να κάνει την δουλειά του και το κινητό δεν το κάνει ποτέ , τότε αποτελεί σημαντικό πρόβλημα.

Τουλάχιστον για εμένα και φαντάζομαι και για άλλους που θέλουν άμεσα αναδυόμενες ειδοποιήσεις.

 

Οι υπόλοιποι εδώ με miui 10 δεν θέλουν ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι σήμερα θα την δώσουν... Το θέμα είναι ότι έδωσαν την. 23 και όχι την. 22

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω μια χαρά αναδυόμενες εκεί που θέλω.... (latest dev)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς στην miui 10 δεν δουλεύουν οι αναδυόμενες. Απορώ πως έκαναν τέτοια πατάτα ..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα γιατί δουλεύουν? Messenger - viber - hang out - line όλα καλά δεν έχω θέμα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην MIUI 10.0.1.0 STABLE σε όποια συσκευή δοκίμασα δεν δουλεύουν τα αναδυόμενα παράθυρα μετά την αναβάθμιση.

Από ότι είδα στο φόρουμ miui έχουν πολλοί το ίδιο θέμα.

 

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά ,η ανάδυση δεν δουλεύει ενώ είναι ρυθμισμένη παντού.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τότε έχω την συσκευή θαύμα....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν είναι θέμα miui , τότε έχει πρόβλημα το δικό μου τηλέφωνο και κάνα δυο ακόμη που δοκίμασα . Ίσως και οι συσκευές σε αυτούς που γράφουν στο φόρουμ bugs της miui.

Edited by mount
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, με miui 10, οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κανονικά. Και αναδυόμενα επίσης κανονικά. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, με miui 10, οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κανονικά. Και αναδυόμενα επίσης κανονικά. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις

 

Πραγματικά περίεργο. Εχω ασχοληθεί ήδη πολύ φίλε έχω ψάξει τα πάντα από ρυθμίσεις.Δεν βλεπω να αλλαζει κάτι.Τα αναδυόμενα παράθυρα σου δουλεύουν κανονικά όταν είσαι με αναμμένη οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά περίεργο. Εχω ασχοληθεί ήδη πολύ φίλε έχω ψάξει τα πάντα από ρυθμίσεις.Δεν βλεπω να αλλαζει κάτι.Τα αναδυόμενα παράθυρα σου δουλεύουν κανονικά όταν είσαι με αναμμένη οθόνη ;

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύουν κανονικά και σε μένα.

Βγαίνει το κλασικό παραθυράκι πάνω όταν έρχεται ειδοποίηση.

MIUI 10/MIMAX 1

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αυτά τουλάχιστον που με ενδιαφέρουν, βγαίνουν. Viber, what's app κτλ. Κατεβαίνει το banner από το πάνω μέρος της οθόνης. Αν τώρα κάτι δε λειτουργεί σωστά, βάλε σα ρύθμιση εμφάνιση εικονιδίων εφαρμογών έτσι ώστε ακόμη κι αν δεν υπάρχει αναδυόμενο παράθυρο να εμφανίζεται το εικονίδιο πάνω αριστερά. Με τα εικονίδια δεν υπάρχει θέμα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις στη global stable που για την ώρα ούτε φωνη, ούτε ακρόαση.. Είχα συνηθίσει από iOS και τώρα η αλήθεια είναι πως μου κακοφαίνεται η υποστήριξη της Xiaomi και του Android γενικότερα. Ελπίζω κάποια στιγμή να μας θυμηθούν ξανά

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Διέρρευσε το link της πρώτης κινέζικης dev με android 9 που βρίσκεται σε στάδιο closed beta.

http://bigota.d.miui.com/8.11.26/miui_MIMAX3_8.11.26_4152ab79d8_9.0.zip

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αυτά τουλάχιστον που με ενδιαφέρουν, βγαίνουν. Viber, what's app κτλ. Κατεβαίνει το banner από το πάνω μέρος της οθόνης. Αν τώρα κάτι δε λειτουργεί σωστά, βάλε σα ρύθμιση εμφάνιση εικονιδίων εφαρμογών έτσι ώστε ακόμη κι αν δεν υπάρχει αναδυόμενο παράθυρο να εμφανίζεται το εικονίδιο πάνω αριστερά. Με τα εικονίδια δεν υπάρχει θέμα

 

Αναγκαστικά αυτό έχω κάνει ,τα εικονίδια βγαίνουν κανονικά ,με τα αναδυόμενα έχω το πρόβλημα τα οποία και χρειάζομαι πολύ. Μόνο το viber αναδύεται. Πραγματικά ΈΛΕΟΣ να καθόμαστε να ψάχνουμε τα αυτονόητα και απλά που λειτουργούν σε όλα τα κινητά.

 

Ακόμη και σε ένα adroind 4 του 2013 τα αναδυόμενα δουλεύουν άψογα.

Στο max 2 με stable 9.6 δουλεύουν όλα άψογα.

Αν το max 2 είχε την 800 άρα δεν θα το άφηνα μέχρι να λιώσει, απροβληματιστο δεν με εκνεύρισε ποτέ και καλύτερη οθόνη κατά τη γνώμη μου.

Με χαλάει επισης πολύ η στενή οθόνη του max 3. Δώστε 2-3 μαμημενα χιλιοστά παραπανω πλάτος ρε Κινέζοι αφού το μέγεθος στο χέρι δεν θα επηρεαστεί.

 

Αλλά είναι χρήσιμη η 800άρα όταν κινείσαι πολύ εκτός πόλης και ιδιαίτερα στην επαρχία.

 

Πραγματικά με έχει εκνευρίσει η κατάσταση με το max 3. Τόσο που σκέφτομαι να το πουλήσω.

Edited by mount
Link to comment
Share on other sites

Οταν σου λέμε ότι εμείς δεν έχουμε θέμα άρα κάτι πρέπει να φταίει με την συσκευή σου. Επίσης αν το έκανε πιο πλατύ θα είχαμε άλλη αναλογία πράγμα δύσκολο πλέον καθώς εχει εγκαταληφθει η 16/9 μην είμαστε όλο γκρίνια λοιπόν....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχετε θέμα με άλλη miui .

Νομίζω εκπροσωπείς τον εαυτό σου , γιατί αν διάβασες όλοι όσοι έχουμε miui 10 global stable έχουμε θέμα.

 

Όσο για την στενή οθόνη δεν χρειάζεται να αλλάξει το 18/9 αν κρατούσαν τα 8,2 εκατοστά πλάτος του max 2 και έδιναν 16,2 εκατοστά μήκος όπως στο mate 20 X .

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην λέμε τις προτάσεις και τα παράπονά μας ;

Υπάρχει κάποιο απαγορευτικό στο max 3 ; Είναι υπεράνω κριτικής;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει απαγορευτικό ακόμη και να υπήρχε εγώ τη γνώμη μου θα την έγραφα .

 

Εκτός κι αν το max 3 είναι το " τέλειο " κινητό όπως το παρουσιάζουν κάποιοι και κάναμε τη λαλακια και το αγοράσαμε. Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.

Edited by mount
Link to comment
Share on other sites

Κινητό σαν το Mi max 2 δύσκολα θα ξαναβγεί εάν εξαιρέσεις την κάμερα το βράδυ και ότι δεν έχει την 800αρα είναι ένα τέλειο κινητό. Εγώ σκεφτόμουν να πάρω το Max 3 όμως κάποια πράγματα που διαβάζω εδώ με κυριότερο ότι είναι πιο στενό με αποθαρρύνουν σε σημείο που έχω σκεφτεί να πάρω άλλο ένα mimax2 τώρα που είναι σε σούπερ τιμή
Link to comment
Share on other sites

Κινητό σαν το Mi max 2 δύσκολα θα ξαναβγεί εάν εξαιρέσεις την κάμερα το βράδυ και ότι δεν έχει την 800αρα είναι ένα τέλειο κινητό. Εγώ σκεφτόμουν να πάρω το Max 3 όμως κάποια πράγματα που διαβάζω εδώ με κυριότερο ότι είναι πιο στενό με αποθαρρύνουν σε σημείο που έχω σκεφτεί να πάρω άλλο ένα mimax2 τώρα που είναι σε σούπερ τιμή

 

Συμφωνώ φίλε.Η μαμημενη η 800αρα με έφαγε κι εμένα και το πήρα και πράγματι σε θέμα 4G είναι πολύ καλό.

Η κάμερα δεν μ ενδιαφέρει.

Το ότι δεν μου βγάζει αναδυόμενα παράθυρα όμως όπως όλα τα κινητά με ενοχλεί απίστευτα.

Η στενή οθόνη είναι ξενερωμα φίλε όταν έρχεσαι από το max 2 που είναι τούμπανο κινητό σε οθόνη και σε ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρώγεστε μια χαρά συσκευή είναι το θηρίο... πάρτε εδώ καλά νέα!!

https://gr.gizchina.com/2018/11/27/mi-max-3-android-9-pie-rom-now-available/

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .....

Μετα απο αρκετη καθυστερηση και ψαξιμο κατεληξα και γω να επιλεξω να αγορασω το ΜΑΧ3. Η ερωτηση μου εχει να κανει πιο πολυ με το ποσο λαθος θα ειναι αν το παραγγειλω απο Αθηνα (τα καταστηματα που βγαζει το Skrutz και κοστιζει 250-260) Δεν θελω να το παραγγειλω απο εξωτερικο.

Προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να το παρω απο Ελλαδα.

Αλλα να ειναι και στα 260 ΜΑΧ .... σε 2 αλυσιδες Ελληνικες που το βλεπω εχει 309 και 290 ... απεχει αρκετα απο το 250-260 :)

Υπολογιζα να παρω κανα με 160-180 ευρω αλλα με κερδισαν τα καλα σχολια, η μεγαλη οθονη του και το οτι μεχρι τωρα δεν εδωσα ποτε λεφτα για σμαρτφον για το εαυτο μου ....αλλα για τα μελη της οικογενειας και ειπα να κανω και γω μια ας πουμε ''καλη'' αγορα :)

Λοιπον ως εδω ολα καλα, αποφασισαμε (μακρυγορησα λιγο αλλα επειδη ειναι η πρωτη μου αναρτηση ειπα να την φορτωσω λιγο).

Αντε και το παραγγειλα ...και με επιβεβαιωσε το μαγαζι (θα διαλεξω καποιο με πολλες καλες κριτικες και φτηνη τιμη ) οτι θα ειναι global ή μου πει ''δεν ξερω τι version ειναι''' κλπ κλπ. Αν ερθει το global ενταξει, αν μου ρθει ομως καμια version που δεν θα ειναι global ...τι κανουμε , την εφαγα ??? Σε μερικα διαδικτυακα μαγαζια το γραφουν ....αλλοι δεν το γραφουν και παει λεγοντας (μηπως η χαμηλη τιμη συνεπαγεται και απουσια της global version ? ) . Οι περισοτεροι πωλητες γραφουν """"Xiaomi Mi Max 3 Dual Sim 64GB 4GB RAM Black EU"""""

Προφανως με το EU εννοουν οτι εχει ευρωπαικο φορτιστη ή ανταπτορα .... καμια αλλη αναφορα σε global η οχι ..

Τα φωτα σας παρακαλω ... και την καλησπερα μου και παλι

Edited by DimitrisSerres
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις global version συσκευές, το κουτί εξωτερικά έχει αγγλικά (και όχι κινέζικα) και έχει κόκκινο sticker στα πλαϊνά που γράφει "Global version".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .....

Μετα απο αρκετη καθυστερηση και ψαξιμο κατεληξα και γω να επιλεξω να αγορασω το ΜΑΧ3. Η ερωτηση μου εχει να κανει πιο πολυ με το ποσο λαθος θα ειναι αν το παραγγειλω απο Αθηνα (τα καταστηματα που βγαζει το Skrutz και κοστιζει 250-260) Δεν θελω να το παραγγειλω απο εξωτερικο.

Προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να το παρω απο Ελλαδα.

Αλλα να ειναι και στα 260 ΜΑΧ .... σε 2 αλυσιδες Ελληνικες που το βλεπω εχει 309 και 290 ... απεχει αρκετα απο το 250-260 :)

Υπολογιζα να παρω κανα με 160-180 ευρω αλλα με κερδισαν τα καλα σχολια, η μεγαλη οθονη του και το οτι μεχρι τωρα δεν εδωσα ποτε λεφτα για σμαρτφον για το εαυτο μου ....αλλα για τα μελη της οικογενειας και ειπα να κανω και γω μια ας πουμε ''καλη'' αγορα :)

Λοιπον ως εδω ολα καλα, αποφασισαμε (μακρυγορησα λιγο αλλα επειδη ειναι η πρωτη μου αναρτηση ειπα να την φορτωσω λιγο).

Αντε και το παραγγειλα ...και με επιβεβαιωσε το μαγαζι (θα διαλεξω καποιο με πολλες καλες κριτικες και φτηνη τιμη ) οτι θα ειναι global ή μου πει ''δεν ξερω τι version ειναι''' κλπ κλπ. Αν ερθει το global ενταξει, αν μου ρθει ομως καμια version που δεν θα ειναι global ...τι κανουμε , την εφαγα ??? Σε μερικα διαδικτυακα μαγαζια το γραφουν ....αλλοι δεν το γραφουν και παει λεγοντας (μηπως η χαμηλη τιμη συνεπαγεται και απουσια της global version ? ) . Οι περισοτεροι πωλητες γραφουν """"Xiaomi Mi Max 3 Dual Sim 64GB 4GB RAM Black EU"""""

Προφανως με το EU εννοουν οτι εχει ευρωπαικο φορτιστη ή ανταπτορα .... καμια αλλη αναφορα σε global η οχι ..

Τα φωτα σας παρακαλω ... και την καλησπερα μου και παλι

 

Αν θέλεις μεγάλη οθόνη και μπαταρία καλύτερα να πας στο max 2. Είναι πιό απολαυστικό σαν οθόνη κι ας είναι λιγότερες ιντσες. Το max 3 είναι στενόμακρο και ίσως σε χαλάσει.

 

Γιατί να δώσεις 250 και 300 ευρώ και να μην δώσεις 160-180 το πολύ και να πάρεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο μεγάλης οθόνης;

 

Σου το γράφω γιατί προσωπικά την πάτησα. Είχα το max 2 και πήγα και στο 3 χωρίς τα αναμενόμενα αποτελέσματα αναβάθμισης. Στο μόνο που υπάρχει διαφορά είναι στο 4G σήμα όπου σε δύσκολα σημεία και σε εσωτερικούς χώρους το max 3 σου δίνει 4G τις περισσότερες φορές ,ενώ το max 2 σου δίνει 3G τις περισσότερες φορές σε αυτά τα σημεία.

Στα περισσότερα σημεια πάντως θα δεις ότι έχει 4G πολύ γρήγορο ίντερνετ που πιάνει 100 -110 mbps και το max 2 σφαίρα.

 

Άδικα θα δώσεις 100 ευρώ παραπάνω ενώ μπορείς να έχεις τα ίδια με 160 ευρώ. Ειδικά σε θέμα οθόνης και ήχου το max 2 είναι τέλειο για τα λεφτά του.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μεγάλη οθόνη και μπαταρία καλύτερα να πας στο max 2. Είναι πιό απολαυστικό σαν οθόνη κι ας είναι λιγότερες ιντσες. Το max 3 είναι στενόμακρο και ίσως σε χαλάσει.

 

Γιατί να δώσεις 250 και 300 ευρώ και να μην δώσεις 160-180 το πολύ και να πάρεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο μεγάλης οθόνης;

 

Σου το γράφω γιατί προσωπικά την πάτησα. Είχα το max 2 και πήγα και στο 3 χωρίς τα αναμενόμενα αποτελέσματα αναβάθμισης. Στο μόνο που υπάρχει διαφορά είναι στο 4G σήμα όπου σε δύσκολα σημεία και σε εσωτερικούς χώρους το max 3 σου δίνει 4G τις περισσότερες φορές ,ενώ το max 2 σου δίνει 3G τις περισσότερες φορές σε αυτά τα σημεία.

Στα περισσότερα σημεια πάντως θα δεις ότι έχει 4G πολύ γρήγορο ίντερνετ που πιάνει 100 -110 mbps και το max 2 σφαίρα.

 

Άδικα θα δώσεις 100 ευρώ παραπάνω ενώ μπορείς να έχεις τα ίδια με 160 ευρώ. Ειδικά σε θέμα οθόνης και ήχου το max 2 είναι τέλειο για τα λεφτά του.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Τραγικό..

Προτείνεις σε έναν άνθρωπο να πάρει ένα ξεπερασμένο κινητό χωρίς μπάντα 800ρα μόνο και μόνο επειδή δε βρίσκεις πως να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις και ενώ σου λέμε πως στους υπόλοιπους μια χαρά έρχονται.

Μπορείς να βάλεις μια αγγελία αλλαγής 3 με 2 είμαι σίγουρος ότι όλο και κάποιος θα προτιμήσει ένα κινητό ολοκαίνουριο με καλύτερα specs. Το να το προτείνεις όμως χωρίς καν να σε απασχολεί το που ζει ο καθένας και αν θα μπορεί το 2019 πλέον να ανοίξει μια σελίδα χωρίς της 800 δείχνει απλώς κόμπλεξ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό..

Προτείνεις σε έναν άνθρωπο να πάρει ένα ξεπερασμένο κινητό χωρίς μπάντα 800ρα μόνο και μόνο επειδή δε βρίσκεις πως να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις και ενώ σου λέμε πως στους υπόλοιπους μια χαρά έρχονται.

Μπορείς να βάλεις μια αγγελία αλλαγής 3 με 2 είμαι σίγουρος ότι όλο και κάποιος θα προτιμήσει ένα κινητό ολοκαίνουριο με καλύτερα specs. Το να το προτείνεις όμως χωρίς καν να σε απασχολεί το που ζει ο καθένας και αν θα μπορεί το 2019 πλέον να ανοίξει μια σελίδα χωρίς της 800 δείχνει απλώς κόμπλεξ

 

Τραγικός είναι ο κομπλεξισμος σου και το κολημα που έφαγες μαζί μου χωρίς να σε έχω ενοχλήσει.

Την επόμενη φορά θα παίρνω την άδεια σου για να προτείνω αυτό που θεωρώ σωστό .

Να κοιταχτεις παλικάρι.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικός είναι ο κομπλεξισμος σου και το κολημα που έφαγες μαζί μου χωρίς να σε έχω ενοχλήσει.

Την επόμενη φορά θα παίρνω την άδεια σου για να προτείνω αυτό που θεωρώ σωστό .

Να κοιταχτεις παλικάρι.

 

Θα το κάνω. Εξέτασε το ενδεχόμενο πάντως μήπως χρειάζεται και εσύ να κοιταχτείς προτείνοντας ανοησίες με βάση το θυμικό σου

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μεγάλη οθόνη και μπαταρία καλύτερα να πας στο max 2. Είναι πιό απολαυστικό σαν οθόνη κι ας είναι λιγότερες ιντσες. Το max 3 είναι στενόμακρο και ίσως σε χαλάσει.

 

Γιατί να δώσεις 250 και 300 ευρώ και να μην δώσεις 160-180 το πολύ και να πάρεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο μεγάλης οθόνης;

 

Σου το γράφω γιατί προσωπικά την πάτησα. Είχα το max 2 και πήγα και στο 3 χωρίς τα αναμενόμενα αποτελέσματα αναβάθμισης. Στο μόνο που υπάρχει διαφορά είναι στο 4G σήμα όπου σε δύσκολα σημεία και σε εσωτερικούς χώρους το max 3 σου δίνει 4G τις περισσότερες φορές ,ενώ το max 2 σου δίνει 3G τις περισσότερες φορές σε αυτά τα σημεία.

Στα περισσότερα σημεια πάντως θα δεις ότι έχει 4G πολύ γρήγορο ίντερνετ που πιάνει 100 -110 mbps και το max 2 σφαίρα.

 

Άδικα θα δώσεις 100 ευρώ παραπάνω ενώ μπορείς να έχεις τα ίδια με 160 ευρώ. Ειδικά σε θέμα οθόνης και ήχου το max 2 είναι τέλειο για τα λεφτά του.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Φίλε με συγχωρείς αλλά είσαι πέρα για πέρα λάθος...Όλοι εδώ οι φίλοι στο νήμα σου λέμε ότι λαμβάνουμε κανονικά ειδοποιήσεις και επειδή δεν λαμβάνεις εσύ την βγάζεις σκάρτη;Απαράδεκτο...Προσωπικά δεν είχα το mi max 2 και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά από την ελάχιστη εμπειρία μου εδώ και 1 μήνα με το mi max 3 και πρώτη φορά κάτοχος xiaomi μπορώ να σου πω ότι την προτείνω ανεπιφύλακτα...Απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου...Και εγώ θα μπορούσα να συνεχίζω να προτείνω το galaxy note 4 αν ήταν ακόμα διαθέσιμο στην αγορά επειδή έχει αποσπώμενη μπαταρία,επειδή έχει το πενάκι,επειδή έχει NFC -άσχετα αν το χρησιμοποιώ ακόμα- αλλά δεν μπορώ να το κάνω...Θα με πάρουν με τις πέτρες...:lol: Για την εποχή του ήταν κορυφή επειδή όμως η τεχνολογία τρέχει και τα δεδομένα συνεχώς αλλάζουν κοιτάμε να επιλέγουμε συσκευές νεότερες με αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά...Το να προτείνουμε παλαιότερα μοντέλα επειδή 1 στους 10 ή 2 στους 50 ή 3 στους 100 έχουνε κάποια «θέματα» το θεωρώ κρίμα και άδικο για τον ενδιαφερόμενο αγοραστή γιατί έτσι του δημιουργούμαι σύγχυση και εσφαλμένη εντύπωση για την συσκευή όταν η πλειοψηφία είναι ευχαριστημένοι...;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...