Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά άμα ψηθεί κανείς για ανταλλαγή με mi 8 ας στείλει π.μ Αθήνα είμαι.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλει ένα φιλαράκι να πάρει το Max 3 και ψάχνουμε κάπου να το βρούμε live να το δοκιμάσουμε λίγο στο χέρι το έχετε δει πουθενά εδώ στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από περιέργεια την china dev MIUI 10 8.8.9 και έχω καλύτερη αυτονομία σε σχέση με την china stable 9.6.11.0. Από τις 10 εώς 10:30 ώρες SOT που έβγαζα πριν, τώρα έβγαλα 12:30 ώρες SOT με την ίδια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που το αγόρασε από ελληνικό σκρουτζομάγαζο και πήρε την Global version του κινητού; Σφραγισμένο, με ευρωπαικό φορτιστή και κλειδωμένο bootloader;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο software optimization στο Mi Max 3.

 

Σίγουρα έχει γίνει! :)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που το αγόρασε από ελληνικό σκρουτζομάγαζο και πήρε την Global version του κινητού; Σφραγισμένο, με ευρωπαικό φορτιστή και κλειδωμένο bootloader;

 

Άγγελε εγώ το αγόρασα από σκρουτζομαγαζο σφραγισμένο εννοείται με αυτοκόλλητο γκλομπαλ βερσιόν και ευρωπαϊκό φορτιστή. Φοράει την 9.6.6.0 OEDMIFD. Έκανε 305€ αλλά με την χρήση του τιμολογίου πλήρωσα 255€ περίπου. Το είχε άμεσα διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση !! Μόνο στην κατανάλωση μπαταρίας είναι καλύτερος ,πουθενά αλλού.

 

τοτε γιατι βγαζει 15-20 % καλυτερο σκορ ο 636?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω αγοράσει και εγώ το κινητό,σαν δεύτερο,το έχω κάνα δυο εβδομάδες, άλλα με έχει χαλάσει αρκετά, γιατί δειχνει να λαγκάρει αισθητά. έχω αφαιρέσει τα τρία κουμπιά αφετήριας και το έχω σε φουλ οθόνη, το πρόβλημα γίνεται έντονο όταν εναλλάσσω εφαρμογές, σπρώχνοντας από κάτω προ τα πάνω την οθόνη, η όταν κάνω την ίδια κίνηση για να μπω στην αρχική οθόνη,

διαβάζοντας εδώ για Ρομ και άλλα τέτοια το δικό μου global version 9,6,7 σταθερή (OEDMIFD) αγορασμένο από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, το έχω αγοράσει και εγώ το κινητό,σαν δεύτερο,το έχω κάνα δυο εβδομάδες, άλλα με έχει χαλάσει αρκετά, γιατί δειχνει να λαγκάρει αισθητά. έχω αφαιρέσει τα τρία κουμπιά αφετήριας και το έχω σε φουλ οθόνη, το πρόβλημα γίνεται έντονο όταν εναλλάσσω εφαρμογές, σπρώχνοντας από κάτω προ τα πάνω την οθόνη, η όταν κάνω την ίδια κίνηση για να μπω στην αρχική οθόνη,

διαβάζοντας εδώ για Ρομ και άλλα τέτοια το δικό μου global version 9,6,7 σταθερή (OEDMIFD) αγορασμένο από Ελλάδα

 

Αν η πρώτη σου συσκευή είναι αυτή που έχεις στο avatar σου... λογικό είναι να σου φαίνεται ότι λαγκάρει το Max 3. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το έχω αγοράσει και εγώ το κινητό,σαν δεύτερο,το έχω κάνα δυο εβδομάδες, άλλα με έχει χαλάσει αρκετά, γιατί δειχνει να λαγκάρει αισθητά. έχω αφαιρέσει τα τρία κουμπιά αφετήριας και το έχω σε φουλ οθόνη, το πρόβλημα γίνεται έντονο όταν εναλλάσσω εφαρμογές, σπρώχνοντας από κάτω προ τα πάνω την οθόνη, η όταν κάνω την ίδια κίνηση για να μπω στην αρχική οθόνη,

διαβάζοντας εδώ για Ρομ και άλλα τέτοια το δικό μου global version 9,6,7 σταθερή (OEDMIFD) αγορασμένο από Ελλάδα

 

Το είπαν και κάποια παιδιά πιο πίσω ότι φαίνεται αν λαγκ αλλά είναι θέμα software που θα λυθεί με την MIUI 10!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η πρώτη! άλλα δεν νομίζω βρε παιδί μου να μου φαίνεται! όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την άμεση και με χιούμορ απάντηση σου, θα περιμένω μήπως φτιάξει με επόμενες αναβαθμίσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ πολύ!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το είπαν και κάποια παιδιά πιο πίσω ότι φαίνεται αν λαγκ αλλά είναι θέμα software που θα λυθεί με την MIUI 10!

 

Ότι και να λέμε πάντως... ο 636 δεν είναι για πολλά πολλά. Θα έπρεπε να φοράει τουλάχιστον τον 660 αν όχι τον 710.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θέμα software είναι, ο 636 είναι υπεραρκετός για ένα τόσο απλό animation.

 

Για παράδειγμα, εάν πας ρυθμίσεις και κάνεις το home gesture λίγο διστακτικά, σε πηγαίνει στον launcher κάνοντας lag. Εάν από τις ρυθμίσεις κάνεις το back gesture, σε πάει πάλι στoν launcher κάνοντας ακριβώς το ίδιο animation αλλά χωρίς lag.

Link to comment
Share on other sites

και η τιμη του στο σκρουτζ καθε μερα και πιο κατω, σημερα την ειδα στα 269, εχει πεσει κανα 25αρι τις τελευταιες 2 εβδομαδες. αναρωτιεμαι ποσο θα το εχει η infoquest οταν (και αν) το φερει. ειμαι ψημενος, καραψημενος ετοιμος, το μονο που με σταματαει ειναι η αναφορα πολλων χρηστων της global οτι εχει θεμα με την ενταση στο ακουστικο, που λογικα θεμα rom θα ειναι και θα διορθωθει σε επομενο update... μολις εχουμε καλα νεα γιαυτο το θεμα θα προχωρησω και εγω σε αγορα, ειναι σχεδον ληστεια τα χρηματα που ζητανε για αυτα που προσφερει η συσκευη... big is beautiful :lol: :D :X
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, τόσα χρόνια που είμαι εγγεγραμμένος στο φόρουμ αυτό και τα ερωτήματα απαντώνται άμεσα είναι το κάτι άλλο!!

ευχαριστώ πάρα πολύ!! και στο θέμα μας, δεν είμαι τόσο ψαγμένος σας εσάς στα κινητά, το mi max 3 το πήρα για την οθόνη και την μπαταριά, είχα και το προηγούμενο, σαν δεύτερο, το (ας πούμε λαγάρισμα) το κάνει μόνο όταν είναι σε φουλ οθόνη, όταν έχει τα ψηφιακά κάτω κουμπιά είναι σφαίρα, και κάπου είδα ότι μέσα από τις ρυθμίσεις πλήρους οθόνης, σου λέει ποιες εφαρμογές δουλεύουν σωστά και ποιες όχι σε κατάσταση πλήρους οθόνης.:rolley es:

Και κάτι ακόμα παιδιά, τελικά το μπροστινό γυαλί είναι ανθεκτικό; είναι gorilla glass? δεν μπορώ να μάθω από πουθενά!

Edited by manos_1966
Link to comment
Share on other sites

Μα ο 636 είναι ένας υποχρονισμενος 660...η μόνη αλλαγή είναι στην gpu 509 vs 512 αλλά εκεί έχουμε να κάνουμε με τα games

Το ανέφερα και σε προηγούμενα posts, 636 και 660 πρακτικά έχουν τόσο μικρή διαφορά που δε γίνεται αντιληπτή. Μάλιστα το Mi Max 3 φαίνεται να έχει καλό software optimization, οπότε ρολλάρει καλύτερα από συσκευές με τον 660.

 

και η τιμη του στο σκρουτζ καθε μερα και πιο κατω, σημερα την ειδα στα 269, εχει πεσει κανα 25αρι τις τελευταιες 2 εβδομαδες. αναρωτιεμαι ποσο θα το εχει η infoquest οταν (και αν) το φερει.

Πράγματι, στο Σκρουτζ η τιμή έχει πέσει 50 ευρώ τον τελευταίο μήνα, και δε δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί ακόμα! Πάντως σε ερώτησή μου στη σελίδα Mi Greece στο Facebook σχετικά με το αν θα διατεθεί επισήμως το Mi Max 3 στη χώρα μας, η απάντηση που πήρα ήταν "Καλημέρα σας. Θα ανακοινωθούν όλα σύντομα! Stay tuned!". Προσωπικά έχω βάλει ένα θεωρητικό ορίζοντα αγοράς τη Black Friday, οπότε δε θα περιμένω παραπάνω την Info Quest... Ήδη η global έκδοση της συσκευής διατίθεται σε αξιόπιστα σκρουτζομάγαζα, με διετή εγγύηση, σε πολύ καλή τιμή.

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, στο Σκρουτζ η τιμή έχει πέσει 50 ευρώ τον τελευταίο μήνα, και δε δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί ακόμα! Πάντως σε ερώτησή μου στη σελίδα Mi Greece στο Facebook σχετικά με το αν θα διατεθεί επισήμως το Mi Max 3 στη χώρα μας, η απάντηση που πήρα ήταν "Καλημέρα σας. Θα ανακοινωθούν όλα σύντομα! Stay tuned!". Προσωπικά έχω βάλει ένα θεωρητικό ορίζοντα αγοράς τη Black Friday, οπότε δε θα περιμένω παραπάνω την Info Quest... Ήδη η global έκδοση της συσκευής διατίθεται σε αξιόπιστα σκρουτζομάγαζα, με διετή εγγύηση, σε πολύ καλή τιμή.

 

Θεωρώ ότι έχει πέσει παρα πολύ στα κινεζομαγαζα, πιο φτηνά και από όσο το δίνει η Xiaomi στην Κίνα! Εγω το πήρα 210 από Banggood!

Στην Black Friday πέρυσι το Mistore δεν είχε βάλει καμία σπουδαία προσφορά, και στα κινεζομαγαζα έπαιξαν μερικές δυνατές τιμές αλλά για πολύ λίγα κομμάτια οπότε δεν είναι σίγουρο ότι θα προλάβεις να το τσιμπήσεις!

Εγω σκεπτόμενος αυτά το τσίμπησα στα 210 που θεωρώ αστεία τιμή για ένα τέτοιο τηλ. και ξεμπέρδεψα.

Link to comment
Share on other sites

θετικό αυτό το stay tuned γιατί εγώ πριν λίγες βδομάδες που ρωτούσα μου έλεγαν δεν ξέρουμε. περιμένω infoquest πιο πολύ για την επίσημη εγγύηση κι ας πληρώσω πιο πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα χρόνο με το mi max 2 παρέλαβα προχθές το mi max 3. Ήρθε σφραγισμένο global version αυτοκόλλητο και έγινε και έλεγχος και είναι κλειδωμένο ο bootloader και η rom που φοράει είναι η global 9.6.7.0 οπότε όλα οκ. Η παραγγελία είχε γίνει από gearbest στα 220€ κι έκανε περίπου 20 μέρες με priority.

Το κινητό είναι καλή αναβάθμιση σε σχέση με το 2.

Οθόνη πιο μεγάλη αλλά στις ίδιες διαστάσεις και λίγο πιο βολικό στο κράτημα από το 2 γιατί είναι ελάχιστα πιο στενό λόγω 16:9 επίσης η οθόνη πιο φωτεινή και καλύτερα χρώματα.

Επεξεργαστής πιο γρήγορος αισθητή η διαφορά.

Κάμερες μεγάλη διαφορά κυρίως σε βίντεο.

Δεν δοκίμασα νύχτα ακόμη.

Μπαταρία νωρίς ακόμη για συμπεράσματα αλλά φαίνεται να είναι στα ίδια επίπεδα.

Γενικά τα αξίζει τα λεφτά του κι όποιος έχει το 2 αξίζει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες κανενα κουπονι γιατι εγω 260 το βλεπω που σε αυτη την τιμη καλυτερα με 269 απο εδω Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Το είχε τότε καμία βδομάδα στα 220€... Αλλά συχνά πυκνά το βγάζουν στα 210€ περίπου τώρα και στο bangood με κουπόνι εννοείται

Κουπόνι τώρα bangood 10BGMAX3G στα 212€

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα , θελω να πιστευω πως -το ΑΡΓΟΤΕΡΟ- μεχρι τα Χριστουγεννα , θα το εχει φερει η Info Quest στην Ελλαδα . Θελω να πιστευω .
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα , θελω να πιστευω πως -το ΑΡΓΟΤΕΡΟ- μεχρι τα Χριστουγεννα , θα το εχει φερει η Info Quest στην Ελλαδα . Θελω να πιστευω .

 

Και πάλι δεν αξίζει στα 330-60 που θα το κοστολογήσει όταν απ´εξω το παίρνω στα 210!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...