Jump to content

LeEco LeTV Le 2 (X526)


kostas123464
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά.

Είναι διαπιστωμένο ότι το Χ526 (ινδική έκδοση) υποστηρίζει την B20; Γιατί υποτίθεται η Χ527 είναι η international version.

Έχει εντοπιστεί πουθενά tempered glass Nillkin H+ Pro; ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο δοκιμασμένο εξίσου αξιόλογο;

Ευχαριστώ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό μια χαρά μου φαίνεται

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-For-Letv-LeEco-Le-2-Pro-X20-X25-X528-Glass-Screen-Protector-Tempered-Glass-Le/32825455877.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dFsU55x

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η 30s Marshmallow....

Δεν είναι επίσημο αλλα6 όπως πάντα ανεπίσημη Ρομ από CN develop...

Το κάνετε από το στοκ recovery μετονομαζοντας το χιπ update.zip

Ή από το TWRP κανονικά...

 

Ευχαριστούμε chris. Εγώ λέω να το αφήσω έτσι όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αλλαγή συσκευής και για εμένα μετά από σχεδόν 4 χρόνια με το LeTv X600 είπα να παραμείνω στην ίδια εταιρία μιας και δεν είχα κανένα παράπονο (εκτός το αδύναμο wifi) από την προηγούμενη συσκευή. Για τα 90 ευρώ με θήκη και gorila glass που έδωσα δεν το συζητώ καθόλου. Στα του τηλεφώνου τώρα. Δείχνει αρκετά ποιοτικό και δεν σου πάει το μυαλό ότι κοστίζει τόσο λίγο,είναι ελαφρός μεγαλύτερο από το X600 αλλά ούτε καν καταλαβαίνεις την διαφορά μετά από λίγο. Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα μιας και το έχω 4 μέρες σαν κύρια συσκευή. Το μόνο που με ανησυχεί λίγο και το έχει κάνει 2 φορές είναι πως κάποιες φορές στο viber δείχνει πως δεν έχει internet και σήμερα ιδικά δεν δούλεψε ποτέ ξανά παρά μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Επίσης messanger δεν έρχονται πάντα ιδιοποιήσεις και σήμερα το βρήκα να έχει κάνει και μόνο του επανεκκίνηση. :worry:

Δεν σκέφτομαι ακόμα να αλλάξω rom εκτός κι αν υπάρξει κάποια με υποστήριξη και χωρίς προβλήματα. Από μπαταρία με wifi και δεδομένα συνέχεια ανοιχτά και με νορμάλ χρήση μου έβγαλε 2 μέρες σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αλλαγή συσκευής και για εμένα μετά από σχεδόν 4 χρόνια με το LeTv X600 είπα να παραμείνω στην ίδια εταιρία μιας και δεν είχα κανένα παράπονο (εκτός το αδύναμο wifi) από την προηγούμενη συσκευή. Για τα 90 ευρώ με θήκη και gorila glass που έδωσα δεν το συζητώ καθόλου. Στα του τηλεφώνου τώρα. Δείχνει αρκετά ποιοτικό και δεν σου πάει το μυαλό ότι κοστίζει τόσο λίγο,είναι ελαφρός μεγαλύτερο από το X600 αλλά ούτε καν καταλαβαίνεις την διαφορά μετά από λίγο. Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα μιας και το έχω 4 μέρες σαν κύρια συσκευή. Το μόνο που με ανησυχεί λίγο και το έχει κάνει 2 φορές είναι πως κάποιες φορές στο viber δείχνει πως δεν έχει internet και σήμερα ιδικά δεν δούλεψε ποτέ ξανά παρά μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Επίσης messanger δεν έρχονται πάντα ιδιοποιήσεις και σήμερα το βρήκα να έχει κάνει και μόνο του επανεκκίνηση. :worry:

Δεν σκέφτομαι ακόμα να αλλάξω rom εκτός κι αν υπάρξει κάποια με υποστήριξη και χωρίς προβλήματα. Από μπαταρία με wifi και δεδομένα συνέχεια ανοιχτά και με νορμάλ χρήση μου έβγαλε 2 μέρες σχεδόν.

 

Μήπως έχεις 2 κάρτες SIM στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις 2 κάρτες SIM στη συσκευή;

 

Ναι 2 κάρτες έχω όπως και στο προηγούμενο .......!!!!

Έχει θέμα αν έχει 2 κάρτες ????:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 κάρτες έχω όπως και στο προηγούμενο .......!!!!

Έχει θέμα αν έχει 2 κάρτες ????:blink::blink::blink:

 

Εγώ έχω το X722 με 2 κάρτες και έχει την ίδια συμπεριφορά... :wacko:

 

Η αδερφή μου που έχει το X526, έχει μόνο μια SIM και δε μου έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το X722 με 2 κάρτες και έχει την ίδια συμπεριφορά... :wacko:

 

Η αδερφή μου που έχει το X526, έχει μόνο μια SIM και δε μου έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα...

 

Να πω και εγώ την αλήθεια με μια sim cosmote το λειτουργώ και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.εχω το 526.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις 2 κάρτες SIM στη συσκευή;

 

και εγω 2 καρτες εχω και δεν εχω κανενα προβλημα μην λεμε οτι θελουμε

Link to comment
Share on other sites

και εγω 2 καρτες εχω και δεν εχω κανενα προβλημα μην λεμε οτι θελουμε

 

Έτσι ακριβώς..Δεν έχουν καμία σχέση οι κάρτες αλλά το λογισμικό..

Αλλιώς δεν θα ήταν δικαρτο ή θα έλεγαν να γίνεται χρήση μιας κάρτας..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς..Δεν έχουν καμία σχέση οι κάρτες αλλά το λογισμικό..

Αλλιώς δεν θα ήταν δικαρτο ή θα έλεγαν να γίνεται χρήση μιας κάρτας..

 

Μα αυτό λέω... Ότι οποιοδήποτε λογισμικό και να βάλεις σε αυτά τα LeEco, με 2 κάρτες έχουν πρόβλημα... :p

Link to comment
Share on other sites

Δυο κάρτες χωρίς κανένα πρόβλημα. Εχω πανω την lineage 15.1. Αλλα και όσο ειχα την ρομ του banggood παλι δεν παρατήρησα κάποιο θέμα με τις δυο σιμ

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω το σκέφτομαι, αλλά με ενοχλεί που δεν έχει FM radio, μιας και ακούω αρκετά. Το ότι δεν έχει 3.5 jack, νομίζω ότι λύνεται με κάποιο adapter, έτσι δεν είναι; Αλλά για το ραδιόφωνο; Φαντάζομαι δεν έχει fm tuner, δεν είναι θέμα λογισμικού... Και με 64GB χώρο, πάλι η SD κάρτα δε θα μου λήψει!
Link to comment
Share on other sites

Εχει adapter στη συσκευασία για να βάζεις 3.5mm ακουστικά και κυκλοφορούν και ανταπτοράκια που δέχονται και φορτιστή μαζί σε περίπτωση που θες ταυτόχρονα να φορτίζεις

Για το fm tuner είναι θέμα hw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσοι το έχετε με την στοκ Ρομ στης ρυθμίσεις στην μπαταρία έχετε ενεργοποιημένο το quick charge και αν ναι σας ανεβάζω θερμοκρασία όταν ζεστενεται και πόση ώρα κάνει να φοετιση;
Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ROM το δικό μου και ναι το έχω ενεργοποιημένο. Η αλήθεια είναι πως ζεσταίνεται λίγο αλλά είναι αναμενόμενο μιας και έχω δει να τραβάει και 3 amp. Από χρόνο δεν το έχω μετρήσει αλλά είναι αρκετά γρήγορα και μιας και θα το βάλω τώρα θα δω πόση ώρα θα κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ROM το δικό μου και ναι το έχω ενεργοποιημένο. Η αλήθεια είναι πως ζεσταίνεται λίγο αλλά είναι αναμενόμενο μιας και έχω δει να τραβάει και 3 amp. Από χρόνο δεν το έχω μετρήσει αλλά είναι αρκετά γρήγορα και μιας και θα το βάλω τώρα θα δω πόση ώρα θα κάνει.

 

Ok ευχαριστώ. Πες μας πόση ώρα κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το x520 και έβαλα την pixel experience rom αλλά έχω πρόβλημα βλέπει τις 2 sim αλλά δεν έχω service μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Έχω βάλει 3 rom σε όλες το ίδιο
Link to comment
Share on other sites

*#06# στον dialer για να δεις αν εχεις imei.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με την lineage os της 12/2/2019 δουλεύουνε τα πάντα και το quick charge. Όσοι την εχουνε ας απαντήσουνε παρακαλώ .

 

Κάτι καλό που παρατήρησα τυχαία χθες στην Ρομ του banggood. Όταν έχεις βάλει ξυπνητήρι και έχεις σβηστο το κινητό αυτό το πρωί ανάβει μόνο του και ενεργοποιήσει το ξυπνητήρι αυτόματα.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Δοκιμαζω και γραφω αν όντως παίζει.

edit

Δεν παίζει το qc. Φορτίζει πάλι με 10w.. Αργό δεν το λες αλλά qc δεν είναι δηλαδή 18w

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρήγγειλα, για 2ο, εκτός κι αν μου το "φάει" κανένα τέκνο!!

Από Banggood, το 3/64.

Μόλις έρθει, λέω να του περάσω lineageOS. Μετά, κι ένα port της G camera. Έχετε κάποια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κοιτάζω τη συσκευή για δεύτερη και έχω τις εξής ερωτήσεις.

 

1. Απο custom rom τι λεει; Υπαρχουν stable nougat/oreo/pie ?

2. Απο αυτονομία πως τα πάει; Τόσο σε stock όσο και σε custom.

3. Οι gcam παίζουν σωστα; Βελτιώνουν καθόλου την κατάσταση

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από βδομάδα θα παραλάβω το δικό μου.

Έχει ασχοληθεί κανείς με τις ROM που αναφέρονται εδώ :

https://www.getdroidtips.com/custom-rom-leeco-le-2/

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα παραλάβω το δικό μου.

Έχει ασχοληθεί κανείς με τις ROM που αναφέρονται εδώ :

https://www.getdroidtips.com/custom-rom-leeco-le-2/

 

Αν το πήρες από banggood μην το πειραξης καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco LeTV Le 2 (X526)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...