Jump to content

LeEco LeTV Le 2 (X526)


kostas123464
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν δοκιμασα αλλες εκτος απο αυτήν που ειχε η rom

 

Footej επίσης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

X52x Le2 30s official

X520 x522 x526 x527

http://bug.letv.com/cn/download/phone/36

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

To παρέλαβα προχθες σε έκδοση 3/64 απο banggood. Για 90€ που κοστίζει είναι άψογη η συσκευή. Χ820 δεν είναι αλλά με εντυπωσίασε η μπαταρία του που παρόλο που είναι 3000mah κρατάει ένα 30-40% περισσότερο απο του le max 2 και γενικά παρά τα 3gb ram φαίνονται λίγα για τα σημερινά δεδομένα, σε συνδυασμό με τον 652 λειτουργεί πολύ καλά για απλές εργασίες πχ browsing,chatting κτλ χωρίς κολλήματα

Mια ακόμη vfm συσκευή απο την letv/leeco/leeree.. :p Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το κουτί γράφει άλλο εργοστάσιο κατασκευής απο εκείνο του x820

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την lineage os 15.1. Η εκπληξη μου τεράστια που διαπιστώνω ότι υποστηρίζει κανονικά volte και 4G+ στην cosmote!!! Πραγματικά απίστευτο για κινέζικο κινητό των 90€ και μη επίσημα υποστηριζόμενο απο το δίκτυο της cosmote
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την lineage os 15.1. Η εκπληξη μου τεράστια που διαπιστώνω ότι υποστηρίζει κανονικά volte και 4G+ στην cosmote!!! Πραγματικά απίστευτο για κινέζικο κινητό των 90€ και μη επίσημα υποστηριζόμενο απο το δίκτυο της cosmote

 

Oντως απίστευτο(!).....

 

Αυτονομία/SOT.

 

Υπέρυθρες δουλεύουν;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία μόνο με 4g κυρίως γύρω στις 4 ώρες sot. Για τις υπέρυθρες αλλάζεις σε permissive linux και βάζεις απο play store το zaza remote και παίζουν άψογα. Η κάμερα δεν με ικανοποιεί συγκρινόμενη με το Le max 2 αλλά οκ λογικό...

Μειονέκτημα επίσης σε σχέση με την στοκ ρομ του banggood ειναι ότι η lineage δεν υποστηρίζει qc3 με αποτέλεσμα η φόρτιση απο 1.15' περίπου που έκανε πριν (εφόσον έχεις το κινητό στην αναμονή χωρίς να το πειράζεις) τώρα θέλει κάνα 2ωρο.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία μόνο με 4g κυρίως γύρω στις 4 ώρες sot. Για τις υπέρυθρες αλλάζεις σε permissive linux και βάζεις απο play store το zaza remote και παίζουν άψογα. Η κάμερα δεν με ικανοποιεί συγκρινόμενη με το Le max 2 αλλά οκ λογικό...

Μειονέκτημα επίσης σε σχέση με την στοκ ρομ του banggood ειναι ότι η lineage δεν υποστηρίζει qc3 με αποτέλεσμα η φόρτιση απο 1.15' περίπου που έκανε πριν (εφόσον έχεις το κινητό στην αναμονή χωρίς να το πειράζεις) τώρα θέλει κάνα 2ωρο.

Ούτε ράδιο να φανταστώ, ούτε jack 3.5 mm

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.. Αφού η Leeco ειδικά το 3.5mm jack το έβγαλε πρώτη από όλους και το ράδιο κλασική περίπτωση..
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την lineage os 15.1. Η εκπληξη μου τεράστια που διαπιστώνω ότι υποστηρίζει κανονικά volte και 4G+ στην cosmote!!! Πραγματικά απίστευτο για κινέζικο κινητό των 90€ και μη επίσημα υποστηριζόμενο απο το δίκτυο της cosmote

Πλέον με την lineage το μενού είναι όλο στα Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη αν συνεχίζει να υπάρχει και το bug με το bluetooth στις κλήσεις, που διάβασα εδώ στο φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη αν συνεχίζει να υπάρχει και το bug με το bluetooth στις κλήσεις, που διάβασα εδώ στο φόρουμ.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ https://wiki.lineageos.org/devices/s2/install όμως....

 

μετά το ξεκλείδωμα του bootloader σβήστηκαν όλα όπως και το γράφει άλλωστε και δεν μπούταρε στη στοκ ρομ του banggood. Οκ λέω, μπαίνω recovery για να κάνω install την lineage os.. ελα όμως που η στοκ rom μου έβαλε data encryption και η internal storage φαινόταν ως 0mb.. Αναγκάστηκα να κάνω internal storage-->format data και μετά στο pc στο twrp δεν έβλεπε καθόλου την μνήμη για να μπορέσω να περάσω την ρομ

 

Ετσι χρησιμοποίησα usb otg και έκανα την δουλειά μου. Χθες ήρθε και νέα ενημέρωση για την lineage και περάστηκε μέσω OTA χωρίς θέμα. Μετά την εγκατάσταση της, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ξανακάνω install το xposed

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ https://wiki.lineageos.org/devices/s2/install όμως....

 

μετά το ξεκλείδωμα του bootloader σβήστηκαν όλα όπως και το γράφει άλλωστε και δεν μπούταρε στη στοκ ρομ του banggood. Οκ λέω, μπαίνω recovery για να κάνω install την lineage os.. ελα όμως που η στοκ rom μου έβαλε data encryption και η internal storage φαινόταν ως 0mb.. Αναγκάστηκα να κάνω internal storage-->format data και μετά στο pc στο twrp δεν έβλεπε καθόλου την μνήμη για να μπορέσω να περάσω την ρομ

 

Ετσι χρησιμοποίησα usb otg και έκανα την δουλειά μου. Χθες ήρθε και νέα ενημέρωση για την lineage και περάστηκε μέσω OTA χωρίς θέμα. Μετά την εγκατάσταση της, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ξανακάνω install το xposed

Πολύ σωστά

Έρχεται encrypted το τηλέφωνο.

Και θέλει όλα όσα λες.

Αλλά για 90€ το 3/64 αξίζει 1000%

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ https://wiki.lineageos.org/devices/s2/install όμως....

 

μετά το ξεκλείδωμα του bootloader σβήστηκαν όλα όπως και το γράφει άλλωστε και δεν μπούταρε στη στοκ ρομ του banggood. Οκ λέω, μπαίνω recovery για να κάνω install την lineage os.. ελα όμως που η στοκ rom μου έβαλε data encryption και η internal storage φαινόταν ως 0mb.. Αναγκάστηκα να κάνω internal storage-->format data και μετά στο pc στο twrp δεν έβλεπε καθόλου την μνήμη για να μπορέσω να περάσω την ρομ

 

Ετσι χρησιμοποίησα usb otg και έκανα την δουλειά μου. Χθες ήρθε και νέα ενημέρωση για την lineage και περάστηκε μέσω OTA χωρίς θέμα. Μετά την εγκατάσταση της, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ξανακάνω install το xposed

Θα το προσπαθήσω,αν και μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο...

Εγώ έχω την έκδοση 3/32 δεν αλλάζει κάτι,σωστά?

Επίσης βάζοντας την συγκεκριμένη rom γίνεται root η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι στο 32αρι. Root δεν γίνεται απευθείας αλλά το κάνεις αν θες με έξτρα zip που φλασάρεις ξεχωριστά https://download.lineageos.org/extras -->για την 15.1 επιλέγεις το addonsu-15.1-arm64-signed.zip
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι στο 32αρι. Root δεν γίνεται απευθείας αλλά το κάνεις αν θες με έξτρα zip που φλασάρεις ξεχωριστά https://download.lineageos.org/extras -->για την 15.1 επιλέγεις το addonsu-15.1-arm64-signed.zip

 

Πόσες ώρες μπαταρία βγάζω και με τι χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πάνω 2 sim cosmote/wind και παίζω 99% του χρόνου με 4g. Βγάζω κοντά στις 3.30-4 ώρες οθόνη σε περίπου 10-12 ώρες συνολική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πάνω 2 sim cosmote/wind και παίζω 99% του χρόνου με 4g. Βγάζω κοντά στις 3.30-4 ώρες οθόνη σε περίπου 10-12 ώρες συνολική χρήση.

 

Lineage?...................

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Πρακτικά το μόνο που με χάλασε σε σχέση με την επίσημη είναι ότι πλέον αντι για 18w φόρτιση, φορτίζει στα 9.5w με αποτέλεσμα να κάνει τον διπλάσιο χρόνο να φορτίσει πλήρως.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πάνω 2 sim cosmote/wind και παίζω 99% του χρόνου με 4g. Βγάζω κοντά στις 3.30-4 ώρες οθόνη σε περίπου 10-12 ώρες συνολική χρήση.

 

Στα ίδια είμαι και εγώ με μια σιμ με την επίσημη Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρώνω σαν δώρο για τη γυναίκα. Το gearbest έχει το 3/64Gb και το banggood το 3/32Gb στην ίδια σχεδόν τιμή, διαφορετικά όμως χρώματα. Στο gearbest αναφέρει Package Contents Protective Cover: 1 ενώ στο banggood όχι. Σας ήρθε με θήκη σιλικόνης τελικά εσάς ή να αγοράσω χωριστά;
Link to comment
Share on other sites

Το 3/64 απο banggood είχε μέσα θήκη σιλικόνης

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco LeTV Le 2 (X526)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...