Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oντως το adaptive brightness είναι αποτελεσματικό. Απο τα λίγα πράγματα που δουλεύουν καλα σε αυτό το κινητό.

Κατα τα άλλα σκέτη απογοήτευση. Μία μετριότητα. Επιεικώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω σε σας πάντως, η κατανάλωση μπαταρίας έχει αυξηθεί και σε μένα τουλάχιστον 3 εφαρμογές μαζί δεν μπορεί να έχει ανοιχτές. Τις 2 πρώτες πάντα θα τις ξαναφορτώσει.

πχ ανοίγω oasa telematics,messenger,viber, ε οταν φτάσω viber τα αλλα 2 θα τα φορτώσει πάλι. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

νομίζω δεν το γλυτώνω το reset.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό με τις εφαρμογές που κάνει rollback πως το λένε και δεν τις κρατά στην μνήμη είναι καθαρά θέμα διαχείρισης του android one-xiaomi και το έχουμε αναφέρει πολλές φορές(αν όχι εδώ στα ξένα σιτε σίγουρα), είναι και από τους σημαντικότερους λόγους που δεν ξανά παίρνω κινητό xiaomi με android one. Δεν νοείται κινητό με 4gb ram να ανοίγεις 2 με 3ς εφαρμογές και μετά από λίγο όταν πας να επιστρέψεις στις εφαρμογές που άφησες να μην τις κρατάει στην μνήμη και να τις ξανά φορτώνει. Δεν θα σε σώσει το FR.

Απογοήτευση τελείως,

Το update το πήραν πίσω, όντως το εξαφάνισαν.

Τελικά μετά από 2 με 3ς μέρες το adaptive brightness έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό με τις εφαρμογές που κάνει rollback πως το λένε και δεν τις κρατά στην μνήμη είναι καθαρά θέμα διαχείρισης του android one-xiaomi και το έχουμε αναφέρει πολλές φορές(αν όχι εδώ στα ξένα σιτε σίγουρα), είναι και από τους σημαντικότερους λόγους που δεν ξανά παίρνω κινητό xiaomi με android one. Δεν νοείται κινητό με 4gb ram να ανοίγεις 2 με 3ς εφαρμογές και μετά από λίγο όταν πας να επιστρέψεις στις εφαρμογές που άφησες να μην τις κρατάει στην μνήμη και να τις ξανά φορτώνει. Δεν θα σε σώσει το FR.

Απογοήτευση τελείως,

Το update το πήραν πίσω, όντως το εξαφάνισαν.

Τελικά μετά από 2 με 3ς μέρες το adaptive brightness έστρωσε.

 

όχι δεν κατάλαβες, σε μένα δεν κρατάει καμία ανοιχτή στο background. οταν ανοιξω 2η αυτοματως η πρώτη πάει, την φορτώνει απο την αρχή.

με την 9αρα ανετα ειχα 4-5 ανοιχτές χωρίς να τις φορτώσει πάλι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 9αρα 3 εφαρμογές αν έχω ανοιχτές, viber, chrome και ακόμα μία δεν τις κρατάει στην μνήμη μετα απο λίγη ωρα αν παω να κανω εναλλαγή την ξανα φορτώνει, το ίδιο δεν λέμε? Αν δεις στο xda είναι ένα απο τα σοβαρά θέματα που έχει το κινητό με την διαχείριση μνήμης και απορώ που το εντοπίζεις τώρα στην 10αρα, αυτό γίνεται κατεξοχήν στην 9η έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και για την 9αρα φίλτατε, απλά λέω πλέον έχει γίνει τριςχειρότερο.

Επίσης έχει αλλάξει και το animation για τις εναλλαγές εφαρμογών.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα τι λες, εκεί που στην 9 τις έκλεινε μετά απο λίγη ώρα, στην 10 τις κλείνει άμεσα. Απίστευτη εμπειρία χρήσης android one&xiaomi για άλλη μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό αυτό τελικά κάθε μέρα ετοιμάζει και κάτι διαφορετικό!!! Τα δεδομένα έχουν ως εξής: τα δεδομένα είναι επίτηδες απενεργοποιημένα στη συσκευή, το WiFi ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν έχεις πρόσβαση στο internet αλλά κάποιες εφαρμογές δουλεύουνε μερικώς!!! Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό θα ήμουν ευγνώμων. Σημειωτέον όλες οι ενδείξεις στο modem δείχνουν ότι υπάρχει πρόσβαση στο ίντερνετ. 1440fb89a8627477408db30a61b4c6bb.jpgc271af74a9ce291e5d28dff38a01f13d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνό αυτό τελικά κάθε μέρα ετοιμάζει και κάτι διαφορετικό!!! Τα δεδομένα έχουν ως εξής: τα δεδομένα είναι επίτηδες απενεργοποιημένα στη συσκευή, το WiFi ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν έχεις πρόσβαση στο internet αλλά κάποιες εφαρμογές δουλεύουνε μερικώς!!! Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό θα ήμουν ευγνώμων. Σημειωτέον όλες οι ενδείξεις στο modem δείχνουν ότι υπάρχει πρόσβαση στο ίντερνετ. 1440fb89a8627477408db30a61b4c6bb.jpgc271af74a9ce291e5d28dff38a01f13d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιστεύει κάποιος ότι είναι θέμα παρόχου, forthnet, ή είναι καθαρά θέμα τηλεφώνου;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα έχεις ίντερνετ;;

Από την φωτογραφία βλέπω ότι έχει θέμα με τον dns και δεν έχει ίντερνετ, σε άλλες συσκευές π.χ pc έχεις ίντερνετ;

Στον μόντεμ έκανες ρισταρτ;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα έχεις ίντερνετ;;

Από την φωτογραφία βλέπω ότι έχει θέμα με τον dns και δεν έχει ίντερνετ, σε άλλες συσκευές π.χ pc έχεις ίντερνετ;

Στον μόντεμ έκανες ρισταρτ;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με δεδομένα έχω ίντερνετ κανονικά. Με restart το modem επανέρχεται κανονικά. Θα κάνω κάποιες δοκιμές να βάλω κι άλλα διαφορετικά modem να δω αν συνεχίζει. Λογικά πρέπει να είναι θέμα της forthnet γιατί μερικές φορές όχι πάντα βέβαια συμβαίνει και στον υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα bug. Δεν έχει ήχο η εγγραφή βίντεο, η εφαρμογή Duo και το Google Assistant...! Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά υγεία και υπομονή αυτές τις παράξενες μέρες..

Γιατί κάθε φορά που πάω πίσω στην προηγούμενο app π.χ. Facebook το φορτώνει απτην αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε σας πάντως, η κατανάλωση μπαταρίας έχει αυξηθεί και σε μένα τουλάχιστον 3 εφαρμογές μαζί δεν μπορεί να έχει ανοιχτές. Τις 2 πρώτες πάντα θα τις ξαναφορτώσει.

πχ ανοίγω oasa telematics,messenger,viber, ε οταν φτάσω viber τα αλλα 2 θα τα φορτώσει πάλι. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

νομίζω δεν το γλυτώνω το reset.

 

Το ίδιο θέμα έχω κ εγώ..έκανες reset?είδες διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά υγεία και υπομονή αυτές τις παράξενες μέρες..

Γιατί κάθε φορά που πάω πίσω στην προηγούμενο app π.χ. Facebook το φορτώνει απτην αρχή?

 

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό. Έχει να κάνει με τη διαχείριση της RAM...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό. Έχει να κάνει με τη διαχείριση της RAM...

Παλιά δεν το έκανε σίγουρα..

Το μόνο που άλλαξε είναι έκανα την αναβάθμιση του 10 μπρικαρε το κινητό (δεν άνοιγε)και μετά άλλαξα slot με fastboot και ξαναγύρισε στο Android 9.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά δεν το έκανε σίγουρα..

Το μόνο που άλλαξε είναι έκανα την αναβάθμιση του 10 μπρικαρε το κινητό (δεν άνοιγε)και μετά άλλαξα slot με fastboot και ξαναγύρισε στο Android 9.

 

Εμένα και με την 9 μου το έκανε και με την 10 μου το κάνει απλά σε μικρό βαθμό

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για 10αρα εκδοση Android. Στο δικο μου ακομα δεν εχει γινει κατι και σε ελεγχο για ενημερωση λογισμικου ακομα εχει 9αρα. Εχει βγει κατι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για 10αρα εκδοση Android. Στο δικο μου ακομα δεν εχει γινει κατι και σε ελεγχο για ενημερωση λογισμικου ακομα εχει 9αρα. Εχει βγει κατι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγήκε, προκάλεσε ένα σωρό προβλήματα (κυρίως brickαρισμένες συσκευές) και την απέσυραν. Κάποια στιγμή θα ξανά βγει με, θεωρητικά, διορθωμένα τα προβλήματα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για 10αρα εκδοση Android. Στο δικο μου ακομα δεν εχει γινει κατι και σε ελεγχο για ενημερωση λογισμικου ακομα εχει 9αρα. Εχει βγει κατι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μείνε με την 9αρα για όσο μπορείς.

ΣΟΒΑΡΑ.

Εκτός κ αν διορθώσουν τα πάντα, μέχρι και τις επιδόσεις, τη διαχείριση ραμ,κλπ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα έχω ίντερνετ κανονικά. Με restart το modem επανέρχεται κανονικά. Θα κάνω κάποιες δοκιμές να βάλω κι άλλα διαφορετικά modem να δω αν συνεχίζει. Λογικά πρέπει να είναι θέμα της forthnet γιατί μερικές φορές όχι πάντα βέβαια συμβαίνει και στον υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΦΤΕΡΝΑ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WIFI. ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΟΝΤΕΜ (ΤΡΙΑ), ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ DNS, ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΝΑ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΜΑΞ. ΣΤΑ 56 MBPS, ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ WIFI OXIIIIIIIIIII.

 

ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΟΡΕΣ, ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ "¨ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ" ΤΟ WIFI ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΟΥΤΕ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ RESTART TO WIFI (ΟΧΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ Η ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΟ (ΠΧ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ)

 

ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! ΧΙΑΟΜΙ !!! ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΧΙΛΛΕΙΟ ΦΤΕΡΝΑ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WIFI. ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΟΝΤΕΜ (ΤΡΙΑ), ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ DNS, ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΝΑ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΜΑΞ. ΣΤΑ 56 MBPS, ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ WIFI OXIIIIIIIIIII.

 

ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΟΡΕΣ, ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ "¨ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ" ΤΟ WIFI ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΟΥΤΕ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ RESTART TO WIFI (ΟΧΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ Η ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΟ (ΠΧ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ)

 

ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! ΧΙΑΟΜΙ !!! ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ.....

 

Τα διαφορετικά ρούτερ που δοκίμασες ήταν ίδια μοντέλο?

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (το είχα αναφέρει κι εγω), είχα δοκιμάσει τα πάντα και τελικά το πρόβλημα λύθηκε μόλις αντικατέστησα το ZTE speedport entry 2i της Cosmote με το νεότερο Sercom Speedport Plus.

Προφανώς κάποια ασυμβατότητα μεταξύ κινητού και ρούτερ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τα διαφορετικά ρούτερ που δοκίμασες ήταν ίδια μοντέλο?

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (το είχα αναφέρει κι εγω), είχα δοκιμάσει τα πάντα και τελικά το πρόβλημα λύθηκε μόλις αντικατέστησα το ZTE speedport entry 2i της Cosmote με το νεότερο Sercom Speedport Plus.

Προφανώς κάποια ασυμβατότητα μεταξύ κινητού και ρούτερ.

 

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ: THOMSON 585, ENA ZTE (HOL) ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ TP-LINK W8960N ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΘΒΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΕ ΟΛΑ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ SOFTWARE ΚΑΘΑΡΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ WIFI ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΥΡΟΣ. (ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙ Α2 ΕΙΧΑ ΤΟ SAMSUNG A5 2017 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΤΕ ΔΥΟ ΜΟΝΤΕΜ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και είπα να κάνω μια επαναφορά τη συσκευή μιας και στα ξαφνικά έκανε κάτι περίεργα, κολλούσαν οι εφαρμογές κλπ.

Αφού έγινε σε δευτερόλεπτα, και σεταρα την συσκευή, του ζήτησα να κατεβάσει το αντίγραφο ασφαλείας που είχε κάνει (1.6 γιγα με τις εφαρμογές κλπ)

Μετά απο μερικές δικές μου ρυθμίσεις για να το φτιάξω ακριβώς όπως το είχα (Nova launcher, widgets κλπ) το τηλέφωνο καμία σχέση με πριν.

Πραγματικά απο ταχύτητα το νιώθω λες και πηγα στην 9αρα πάλι.

Το μόνο ενοχλητικό υπάρχει αυτό το πάγωμα στις εναλλαγές εφαρμογών, σαν να το σκέφτεται ενα πράγμα το οποίο το είδα να υφίσταται με την 10αρα.

 

Όποιος έχει τον χρόνο να ασχοληθεί να στήσει ξανά τη συσκευή θα έλεγα οτι δεν θα χάσει.

Ρισετ δεν εχω κάνει ποτέ απο τη μέρα που το πήρα με την 8.1,πήρε την 9αρα και την 10αρα και πάντα το είχα χωρίς καν wipe cache.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...