Jump to content

Desperate Housewives (ABC)


nelly
 Κοινοποίηση

Αγαπημένη Desperate Housewife;  

96 members have voted

  1. 1. Αγαπημένη Desperate Housewife;

    • Bree Van De Kamp
      30
    • Gabrielle Solis
      35
    • Lynette Scavo
      14
    • Susan Mayer
      17


Recommended Posts

Ton antra tis fysika.. afou eides pws antidrase otan eipe o gios tis gia ton "nekro" mpampa tou...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 557
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην ξεχάσετε απόψε στην ΝΕΤ στις 10 το βράδυ την διπλή πρεμιέρα της σειράς Desperate Housewives που αναμένεται και εδώ να πάιει καλά. Τα περιοδικά και οι εφημερίδες έχουν πήξει απο την διαφήμιση.

Και για όσους δεν έχουν δει καθόλου την σειρά και περιμένουν πως και πως ένα introductory videακι

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την είδα τη σειρά και οφείλω να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Πάρα πολύ καλή σκηνοθεσία, με ωραία φωτογραφία, οι τίτλοι αρχής είναι λίγο ενοχλητικοί.

 

Μερικές απο τις κορυφαίες ατάκες του πρώτου επισοδείου.

 

Σούζαν: Μερικές φορές οι ανθρώποι υποκρίνονται κατι διαφορετικό απο αυτό που νιώθουν μέσα τους.

 

Τζούλι: Αα, εννοείς σαν τη γκομενα του μπαμπά που πάντα χαμογελά και λέει ωραία πράγματα αλλα στη πραγματικότητα ειναι μια σκύλα ?

 

Σούζαν: Δε μου αρέσει αυτή η λέξημ Τζούλι. Αλλα ναι, αυτό είναι ένα πολύ καλό παραδειγμα.

--------------------------------------------------------------------------------------

Τζούλι: Πρέπει να αρχίσεις να ξαναβγαίνεις. Ελα τώρα. Πόσο καιρό έχεις να κάνεις σεξ ?

Σούζαν μένει με το στόμα ανοικτό) :blink:

 

Τζούλι: Σε πείραξε που σε ρώτησα ?

Σούζαν: Οχι... προσπαθώ να θυμηθώ.

 

Σχολια μου για τους χαρακτήρες.

Λινέτ(αυτή με τα πολλά παιδιά): Αυτή η γυναίκα πρέπει να αρχίσει να δέρνει τα κωλόπαιδα... (αν και μου αρεσε η σκηνή με τα παιδιά και τη χοντρή)

Γκαμπριέλ(το πρωην μοντέλο που το κάνει με το 17χρονο): Μα καλά ο άντρας της είναι τόσο ηλίθιος ? πλάκα είχε η σκηνή με το γκαζόν.

Μπρι(Η κυρία τέλεια): Καλά μιλάμε μου τη σπάει η "τελειότητα" της. Πρέπει να χαλαρώσει λίγο...

Σούζαν(η χωρισμένη με τη κόρη): Όλη η ατυχία έχει μαζευτεί πάνω της. Αυτό μόνο...

Εντι (το αντρο-αρπακτικό): Ολα τα λευτά μιλάμε αυτή. Δε μασάει με τίποτα. Ετσι και μάθει ποιος ευθύνεται για τη φωτιά θα έχει ακόμα περισσότερους λόγους για να θέλει τον Μάικ(ο καινούργιος εργένης γειτονας. αλήθεια τι ρόλο βαράει αυτός ?)

Η κυρια Χούπερ (η γειτόνεισα) αυτή πρέπει κάποιος να τη δειρει

 

Γενικά η σειρά μου άφησε καλές εντυπώσεις, με έκανε και γελασα σε πολλά σημεία και είχε αρκετές δόσεις μυστηρίου. Spoilers δε θα διαβάσω για να κρατήσω το μυστήριο ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μάρεσε και εμένα και ας το είδα για 3η φορά. Το έβλεπε μαζί και η μάνα μου και η κακομοίρα πήγε να πνιγεί απο το γέλιο μερικές φορές.

Όσον αφορά τους χαρακτήρες....και που να δείτε ακόμα τι έχει να γίνει ;)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά,ελληνικοί υπότιτλοι έχουν βγει για το 2x01?Απ'ότι είδα στο greeksubs αλλά και σε κάποια άλλα sites δεν υπάρχουν.Αν και γενικά παρατήρησα ότι υπάρχει έλλειψη ελληνικών υποτίτλων γι'αυτή τη σειρά.Θα πρέπει να βολευτώ με τους αγγλικούς μάλλον ε; :(
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό που μου κανε εντύπωση όταν έβλεπα τη σειρά, και κάτι που έλειπε από το πρώτο επεισόδιο της 2η season ήταν η αφήγηση της Mary Alice :up:

 

Βtw βγήκε και το 2ο επεισόδιο της 2ης season. Σε λίγη ώρα στα PC σας! :up:

 

RELEASE INFORMATION

 

Desperate.Housewives.S02E02.HDTV.XviD-TCM

 

release date : Mon Oct 03 2005

video codec : XviD

video res : regular res

audio codec : VBR MP3

 

NOTES

 

 

EPISODE INFORMATION

 

Desperate Housewives

#2.02: You Could Drive a Person Crazy

Sunday October 02, 2005 (runtime: 60 mins) :up:

 

Category : Drama, Comedy

Writers : Chris Black, Alexandra Cunningham

Director : David Grossman

Guest Stars : Joely Fisher, Loren Lester, Pat Crawford Brown, Harry S.

Guest Stars : Murphy, Brian George, Alexandra Lydon, Lenora May, Daniel

Guest Stars : Roebuck, Terry Bozeman, Deb Hiett, Shirley Knight, Ridge

Guest Stars : Canipe

 

 

Susan is surprised, and not pleasantly so, when she finds out who Edie's new boyfriend is---her ex-husband Karl. Meanwhile Lynette goes back to work, leaving Tom at home in charge of the house, which turns out to be a

better plan in theory. Lynette settles in at her job, and is being pitched an ad campaign by two young writers. Bree's mother-in-law, Phyllis (guest star Shirley Knight), continues to drive Bree crazy with her melodramatic grieving, and Carlos makes an unusual request of Gabrielle. One of the housewives is late with her newspaper payments, and gets in a fight with the paperboy. The women become concerned for Bree when they think she's suicidal as she keeps going to different therapists and trying to get as many sleeping pills as possible to cope over Rex. Gabrielle brings cash to a woman in a bad neighborhood, which she ultimately holds on to herself.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει δωσει καποιος, αν και λιγο καθυστερημενα

Αγγλικοι υποτιτλοι για το 201

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sto telos tou 2ou episodeiou valane trailer tou 3ou... exoun na doume ta matakia mas....

 

kapoios mpenei sto spiti tis neas geitonissas kai tin vlepoume na peftei katw afou tin sprwnxei kapoios

Link to comment
Share on other sites

Sto telos tou 2ou episodeiou valane trailer tou 3ou... exoun na doume ta matakia mas....

 

kapoios mpenei sto spiti tis neas geitonissas kai tin vlepoume na peftei katw afou tin sprwnxei kapoios

 

Ε ντάξει κάποια γειτόνισσα ειναι.

Πέφτει κάτω με τον δίσκο σερβιρίσματος αλλά δεν νομίζω να χάνει τις αισθήσεις της.

Το θέμα ειναι τι θα γίνει με την Bree και την ασφάλεια!

 

Link to comment
Share on other sites

Nέο επεισόδιο χθες στην Αμερική...

Από σήμερα το πρωί στα γνωστά sites.

 

Desperate.Housewives.S02E03.HDTV.XviD-TCM

 

release date : Mon Oct 10 2005

video codec : XviD

video res : regular res

audio codec : VBR MP3

 

NOTES

 

 

EPISODE INFORMATION

 

Desperate Housewives

#2.03: You'll Never Get Away From Me

Sunday October 09, 2005 (runtime: 60 mins)

 

Category : Drama, Comedy

Writers : Tom Spezialy, Ellie Herman

Director : Arlene Sanford

Guest Stars : Harry S. Murphy, Charlie Babcock, Kurt Fuller, Alejandro

Guest Stars : Patino, Rende Rae Norman, Harriet Sansom Harris, Joely

Guest Stars : Fisher, Shirley Knight, Bruno Amato

 

 

BreeÆs mother-in-law, Phyllis (guest star Shirley Knight), gets her in

trouble with the law, Susan tries bravely to accept EdieÆs new role in

JulieÆs life, LynetteÆs demanding boss (guest star Joely Fisher) makes her

miss ParkerÆs first day of kindergarten. Carlos is ambushed and beaten

badly in prison. Gabrielle becomes a suspect when John outs her entire past

with him and Carlos about Gabrielle to detectives. Det. Benson eventually

reads Gabrielle's Miranda rights and is taken into custody. Gabrielle later

on takes a polygraph test and comes to the truth about Carlos and John.

Also, Gabrielle has a new gardener, Ralph (guest star Alejandro Patino) who

has just start mowing her lawn. Both are flurtacious with each other but

Gabrielle holds back by trying to keep him out of the house and to just

work.

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες στο Θέμος ένα μπανεράκι που έτρεχε απο κάτω έγραφε "17χρονος κηπουρός, όμορφος, γυμνασμένος ψάχνει απεγνωσμένη νοικοκοιρά για παρέα, και ότι προκύψει" :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το έχω. Σε 2 ωρίτσες είχα Charmed & Desperate Housewives τα ψεσινά. χεχε.

 

Ώρα για viewing. :cool:

επισης!αλλα εγω τα ειχα σε 3 1/2 ωριτσες! :p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Ποιο επισόδειο θα παίξει σήμερα στις 11 ? Το 2ο η το 3ο ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 11 στην ΝΕΤ:

1x02 Ah But Underneath σε επανάληψη:

H Gabrielle κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να κρατήσει κρυφή την σχέση της με τον John μέχρι και μεταμεσονύχτιο κούρεμα γκαζόν! Όμως, ο Carlos, επιστρέφει νωρίς στο σπίτι για να της κάνει ένα ακόμη-πανάκριβο- δώρο έκπληξη και θα την πιάσει σχεδόν στα πράσα! Η Lynette στην προσπάθειά της να πειθαρχήσει τους τρεις άτακτους γιους της προσποιείται την άγρια και τους αφήνει στην άκρη του δρόμου. Όταν, όμως, επιστρέφει για να τους πάρει, διαπιστώνει ότι λείπουν. Η Bree και ο Rex απευθύνονται σε σύμβουλο γάμου, αλλά η ακούραστη δίψα της Bree για το τέλειο στέκεται εμπόδιο στη συμβουλευτική διαδικασία. Η Susan, βρίσκει επιτέλους το κουράγιο να καλέσει τον Mike για φαγητό. Δεν είχε υπολογίσει, όμως, την Edie που έχει άλλα σχέδια για τη βραδιά. Στο μεταξύ, το σημείωμα που βρήκαν ανάμεσα στα προσωπικά αντικείμενα της Mary Alice τις έχει κυριολεκτικά αναστατώσει.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ποια επεισοδια έχει δείξει μέχρι τώρα η ΝΕΤ;

Τα 2 πρώτα;

ναι τα 2 πρωτα!κ σημερα το 2 σε επαναληψη...απο την αλλη τεταρτη καινουρια επεισοδια! :p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα παιχτούν σε επανάληψη τα δύο πρώτα επεισόδια? Το πρώτο το είδα ήδη 3 φορές!! :wacko: Έλεος ΝΕΤ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

καλα μη σας παρω και στο λαιμο μου....αλλα αφου την προηγουμενη τεταρτη εδειξε το πρωτο σημερα θα δειξει το 3?δεν νομιζω!παλι με επαναληψη θα τη βγαλουμε!μας παιδευει η ΝΕΤ.......(ας μη το συζηταμε αλλο...επαναληψη ειναι!το λεει η greekcharmed στην προηγουμενη σελιδα! :D )

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα μη σας παρω και στο λαιμο μου....αλλα αφου την προηγουμενη τεταρτη εδειξε το πρωτο σημερα θα δειξει το 3?δεν νομιζω!παλι με επαναληψη θα τη βγαλουμε!μας παιδευει η ΝΕΤ.......(ας μη το συζηταμε αλλο...επαναληψη ειναι!το λεει η greekcharmed στην προηγουμενη σελιδα! :D )

 

Να με ακούτε εμένα , τσάμπα παίρνω τόσα τηλ σε ΝΕΤ και STAR να μαθαίνω το πρόγραμμα? :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...