Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

There are two methods available to perform a hard reset of your HTC Wizard. The first method is the easiest, but seems to be the least known method:

 

* Open the Start menu

* Select Settings

* Select the tab System

* Select Clear Storage

* You will now be prompted with a warning about the consequences of a hard reset, and will be asked to copy a word into a form and to confirm by pressing the left Soft Button

 

The first method is only availalbe when your HTC Wizard is functioning correctly. If that is not the case, a second method using only hardware buttons is available:

 

* Press and hold both the Comm Mannager Button and the Voice Command Button

* While keeping those two buttons pressed, press the Reset Button with your stylus

* After about a second you will be prompted for confirmation. Press the Talk Button to confirm

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχω ενα qtek 9100 και απο τη στιγμη ποy αλλαξα καρτα sim και εβαλα μια καρτοκινητη μου εβγαλε ενα τριγωνακι σαν " Δ " διπλα απο το σηματακι του G ! τι σημαινει αυτο ???
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα qtek 9100 και απο τη στιγμη ποy αλλαξα καρτα sim και εβαλα μια καρτοκινητη μου εβγαλε ενα τριγωνακι σαν " Δ " διπλα απο το σηματακι του G ! τι σημαινει αυτο ???

το Δ είναι το σήμα του roaming. τώρα γιατί στο κάνει αυτό δεν ξέρω. μήπως είσαι σε περιοχή που η vodafone και ή wind έχουν συμφωνήσει να έχουν δωρεάν roaming η μια με την άλλη? οπότε αν εσύ έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις δικτύου "αυτόματο" τότε όπου βρίσκει καλύτερο σήμα συνδέεται. αν σε ενοχλέι μπες στις ρυθμίσεις και βάλε το δίκτυο στο Manual.

 

ps: εδώ είναι το forum των smartphones. για άλλες ερωτήσεις σχετικά με το 9100 καλύτερα να τις κάνεις στο forum για pocket pc!!

Link to comment
Share on other sites

το Δ είναι το σήμα του roaming. τώρα γιατί στο κάνει αυτό δεν ξέρω. μήπως είσαι σε περιοχή που η vodafone και ή wind έχουν συμφωνήσει να έχουν δωρεάν roaming η μια με την άλλη? οπότε αν εσύ έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις δικτύου "αυτόματο" τότε όπου βρίσκει καλύτερο σήμα συνδέεται. αν σε ενοχλέι μπες στις ρυθμίσεις και βάλε το δίκτυο στο Manual.

 

ps: εδώ είναι το forum των smartphones. για άλλες ερωτήσεις σχετικά με το 9100 καλύτερα να τις κάνεις στο forum για pocket pc!!

 

δεν με ενοχλει...καταλαβα επειδη εβαλα q telecom και επειδη χρησιμοποιει το δικτυο της wind για αυτο μαλλον μου το εβγαλε...σωστα???...τhanks...!

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλει...καταλαβα επειδη εβαλα q telecom και επειδη χρησιμοποιει το δικτυο της wind για αυτο μαλλον μου το εβγαλε...σωστα???...τhanks...!

δεν είχα ποτέ Q αλλά λογικά έτσι συμβαίνει. είσαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο , που μπορω να βρω οικονομικα την κασα του τηλεφώνου δηλαδη ολα τα πλαστικα του γιατι εχουν φθορες , και αν τα παρω απο την αντιπροσωπια ποσο παραπανω θα κοστισουν ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δύσκολα! πέρασε η εποχή του 9100

 

Όντως. Εχτές το έκλεισα μετά από πολλά χρόνια σκληρής μεταχείρισης. Όχι πως έχει κάποιο πρόβλημα απλά το αντικατέστησα με ένα MIO A702 (Media Markt Σουηδίας 2490 κορόνες δλδ 250 €).

Στην πραγματικότητα το έφαγε πως δεν είχε GPS inside.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα! πέρασε η εποχή του 9100

ναι το ξερς οτι περασε η εποχη του ρωταω απλα επειδη αν ειχε ρισκο η διαδικασια για να περασω linux θα το επαιρνα επειδη σκεφτομαι να παρω iphone.

Link to comment
Share on other sites

wm 6.1 υπαρχει κανεις που τα περασε?πως ειναι αξιζουν να τα δοκιμασω?αν το εχει κανεις ακομα το κινητο αυτο και δεν ειμαι ο τελευταιος χρηστης του.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
wm 6.1 υπαρχει κανεις που τα περασε?πως ειναι αξιζουν να τα δοκιμασω?αν το εχει κανεις ακομα το κινητο αυτο και δεν ειμαι ο τελευταιος χρηστης του.

 

Ean exeis oreksi gia peiragma... mpes edw kai tha breis endiaferouses epiloges gia ti syskevi sou. Den kserw kata poso antapokrinontai stis dikes sou apaitiseis alla sigoura tha ananewsoun ti sxesi sou me ti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

wm 6.1 υπαρχει κανεις που τα περασε?πως ειναι αξιζουν να τα δοκιμασω?αν το εχει κανεις ακομα το κινητο αυτο και δεν ειμαι ο τελευταιος χρηστης του.

 

Nαι τα έχω περάσει. Αξίζουν γιατί η συσκευή πετάει (σε σχέση με την αυθεντική).

 

Προσωπικά όμως θεωρώ πως η καλύτερη ρομ του wizard είναι τα 6.0 με build .1437

Ήταν πραγματικά σφεντόνα και όλα δούλευαν τέλεια

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Nαι τα έχω περάσει. Αξίζουν γιατί η συσκευή πετάει (σε σχέση με την αυθεντική).

 

Προσωπικά όμως θεωρώ πως η καλύτερη ρομ του wizard είναι τα 6.0 με build .1437

Ήταν πραγματικά σφεντόνα και όλα δούλευαν τέλεια

 

+1 σε αυτό που λέει ο Tna!

 

(Wow μετά από τόσο καιρό το wizardάκι μας ήλθε πάλι στις πρώτες σελίδες :P)

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε ! πραγματικά!

 

Δυστυχώς το πούλησα τις προάλλες. Το σκότωσα το κακόμοιρο 100 ευρώ

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το wizardaki είναι αθάνατο..το εμπιστεύομαι περισσότερο και από το tytn I&II που έχω..δυστυχώς θα το σκοτώσω και εγώ όμως γιατί δεν λέει 3 κινητά..κρίμα..tna roms 4ever!!

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή με ενδιαφέρει το qtek 9100 ως συσκευή και πιστεύω ότι παράτα χρόνια της αξίζει τον κόπο να την αποκτήσει κανείς (εννοείται μεταχειρισμένη) θα ήθελα να μου λύσετε τις εξής απορίες (αν φυσικά δεν σας κουράζω):

1. Με την μπαταρία του πως τα πάει?

2. Ο επεξεργαστής παρά τα 200 Mhz έχει καλή απόδοση?

3. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βρώ προσόψεις για αυτήν τη συσκευή (όχι απαραίτητα αυθεντικές) γιατί όπου την έχω δει μεταχειρισμένη το θέαμα είναι λίγο πολύ αποκαρδιωτικό..

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Με την μπαταρία του πως τα πάει?

 

Se logika plaisia gia tin katigoria, an kai isws na xreiastei na promithefteis mia kainourgia lambanontas ypopsin ta xronia tis. Sto ebay tha breis ftines kai poiotikes epiloges.

 

2. Ο επεξεργαστής παρά τα 200 Mhz έχει καλή απόδοση?

 

Me ti boithia tou batterystatus pou prosferei asfales overclocking ston sygkekrimeno epeksergasti... se logika epipeda episis.

 

3. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βρώ προσόψεις για αυτήν τη συσκευή (όχι απαραίτητα αυθεντικές) γιατί όπου την έχω δει μεταχειρισμένη το θέαμα είναι λίγο πολύ αποκαρδιωτικό..

 

Me mia anazitisi sto ebay kati tha breis an kai proteinw na breis kapoia metaxeirismeni se kali katastasi, yparxoun.

 

Me mia apli anazitisi brika ena entelws kainourgio... http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=276772

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη απάντηση! Ευχαριστώ πολύ!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα: σε μια πρόχειρη σύγκριση ανάμεσα σε ένα qtek 9100 και σε ένα HTC P4350 τι θα μου προτείνατε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε μια πρόχειρη σύγκριση ανάμεσα σε ένα qtek 9100 και σε ένα HTC P4350 τι θα μου προτείνατε?

 

To HTC P4350 einai pio kainourgia syskevi me oti afto synepagetai. Poly ligotero emporiki omws mias kai ypirxan perissoteres epiloges otan bgike.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...