Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι είναι καρφί ή mini-usb? λογικά θα ταιριάζει και από άλλα qtek......

 

ταιριαζει τελικα και απο hp ..thanks

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

έχω τα wm6 εδώ και καιρό και γράφω ελληνικά κανονικά . Για το hardware keyb βάλε το AEKMap και για software keyb βάλε το POCKETCM
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 9100 έχω το πρόγραμμα wind plus κ μπαίνω νετ από το κινητό μου.

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι να το συνδέσω με το lap top κ να βλέπω από κει σελίδες.Μπορεί κανεις να βοηθήσει???

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μπαίνω μέσω κινητού στην σελίδα του zoo??

Θέλει macromedia ενώ το κατέβασα στο 9100 πάλι το ζητάει.Τί παίζει???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω αγορασει εδω και μερικους μηνες το Mda_Vario απο Αγγλια. Επειδη μου το πηρε φιλος απο εκει και μου το εστειλε ειχα προβλημα διοτι ηταν κλειδωμενο σε δικτυα εκτος T-mobile... το εστειλα στο 9Volto και με ειχαν 5 (Ναι,Πεντε) μηνες στο περιμενε... "Εχουμε αγορασει ενα προγραμμα, δεν μας το εχουν στειλει ακομα, περιμενουμε απαντηση....κτλ".

 

Ευτυχως,για να μην πολυλογω, το ξεκλειδωσα στο http://www.unlockthatmobile.com μεσα σε 3 μερες!

 

Αυτο που ηθελα να ρωτησω επειδη δεν ειμαι ακομα πολυ εξοικειωμενος, ειναι το αν μπορω να βρω ελληνικο Dashboard και απο που? Μηπως να του εβαζα Ελληνικα Windows?

Αυτο που θελω κυριως ειναι να μπορω να γραφω Ελληνικα, δεν με πειραζουν τα αγλικα Windows...

 

Δωστε μου τα φωτα σας!

corollaclub.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα! Εχω αγορασει εδω και μερικους μηνες το Mda_Vario απο Αγγλια. Επειδη μου το πηρε φιλος απο εκει και μου το εστειλε ειχα προβλημα διοτι ηταν κλειδωμενο σε δικτυα εκτος T-mobile... το εστειλα στο 9Volto και με ειχαν 5 (Ναι,Πεντε) μηνες στο περιμενε... "Εχουμε αγορασει ενα προγραμμα, δεν μας το εχουν στειλει ακομα, περιμενουμε απαντηση....κτλ".

 

Ευτυχως,για να μην πολυλογω, το ξεκλειδωσα στο http://www.unlockthatmobile.com μεσα σε 3 μερες!

 

Αυτο που ηθελα να ρωτησω επειδη δεν ειμαι ακομα πολυ εξοικειωμενος, ειναι το αν μπορω να βρω ελληνικο Dashboard και απο που? Μηπως να του εβαζα Ελληνικα Windows?

Αυτο που θελω κυριως ειναι να μπορω να γραφω Ελληνικα, δεν με πειραζουν τα αγλικα Windows...

 

Δωστε μου τα φωτα σας!

 

To SIM unlock mporouses na to kaneis kai monos sou edw kai poly kairo pleon me lysi efkoli kai dokimasmeni. Plirofories edw.

 

Gia elliniko pliktrologio... http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=5904

Sto idio site tha breis kai polles epiloges gia programmata gia tis ellinikes epafes sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση σου, ειχα δοκιμασει ενα πολυ παραπλησιο προγραμματακι και δεν καταφερα τιποτα... Anyway!

 

Θα δοκιμασω το πληκτρολογιο τωρα!

corollaclub.com
Link to comment
Share on other sites

λεπονι.......πριν κανα δυο εβδομαδες βρηκα ενα 9100 σε νορμαλ τιμη(170)αλλα επιδης γνωριζα τον πωλητη και την προσοχη που δινει στα gadget του,ενδιαφερθηκα να το αγορασω.και σαν πρωτη ενημερωτικη κινηση ανοιξα το μαιφονι να ενημερωθω.δεν γινοτανε να διαβασω και τα 112 σε μια μερα και να αποφασισω τι θα κανω ..οποτε διαβαζω τις πρωτες 10-15 σελιδες στις οποιες ο καθεενας ελεγε το μακρυ του και το κοντο του(πριν 2-3 χρονια).τα ποστ αυτα δεν εχουν αλλαχτει-ενημερωθει ακομα.....οποτε εγω διαβαζα"εχω ακουσει οτι θα εχει τοενα ...θα εχει το αλλο...θα πεταει..."και αλλες τετοιες π@π@ριες,απο τον καθε κ@θλ@μενο....και ετσι πηρα το 9100 χωρις ραδιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.....και αφου το πηρα ...ειπα να διαβασω και τις υπολοιπες σελιδες.....η ιδια απορια σε 111 σελιδες απο τις 113....πως θα γραψω ελληνικα με το 9100.και διαβασω σε 112 σελιδες απο τις 113 για το αεκμαπ και αλλες μπαρουφες...............εννοητε οτι δεν φταιει ο ηλιθιος που ρωταει...αλλα αυτος που απανταει ξανα και ξανα και ξανα....τα ιδια και τα ιδια.

μιλαμε για εντελως πεταμενο χρονο σε ενα πεταμενο θρεντ....:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Fisika mporis na grapsis elinika me to 9100 aplos to thema pou tithete pio ine boliko ke ginete na grapsi 160 sto sms. Gia ena periergo tropo iparxoun poles apospis ke sxoles!

opote dialegis ke pernis

 

Pantos stile mou pm na sou kano mia kaliteri antiprosfora me Bt GPS mazi

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις την rom την αυθεντική από την ACE hellas. Πάντως τα wm 6.1 Που πήγες να βάλεις δεν είναι καλά . δοκίμασε κάποια άλλη rom και μετά αποφάσισε
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Συγγνωμη που ξαναρωταω (εψαξα αλλα δεν βρηκα ακρη..), μπορει να μου δωσει καποιος τις ρυθμισεις των MMS για Vodafone? Ειναι σε Cab η τις κανω χειροκινητα?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

corollaclub.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια! Συγγνωμη που ξαναρωταω (εψαξα αλλα δεν βρηκα ακρη..), μπορει να μου δωσει καποιος τις ρυθμισεις των MMS για Vodafone? Ειναι σε Cab η τις κανω χειροκινητα?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορια!

Γιατι δεν μπορω να στειλω ενα τραγουδι η μια εικονα απο τον File explorer με Bluetooth????

Ετυχε προχθες να θελησω να στειλω μια εικονα και με "δεξι" κλικ και εχω Send Via E-mai ή Beam..

Αν την ανοιξω, παλι δεν εχει επιλογη αποστολης με Bluetooth....

 

Ισως ειναι κατι απλο και δεν το εχω βρει... δωστε μου τα φωτα σας γιατι θα τρελλαθω..

corollaclub.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλη μια απορια!

Γιατι δεν μπορω να στειλω ενα τραγουδι η μια εικονα απο τον File explorer με Bluetooth????

Ετυχε προχθες να θελησω να στειλω μια εικονα και με "δεξι" κλικ και εχω Send Via E-mai ή Beam..

Αν την ανοιξω, παλι δεν εχει επιλογη αποστολης με Bluetooth....

 

Ισως ειναι κατι απλο και δεν το εχω βρει... δωστε μου τα φωτα σας γιατι θα τρελλαθω..

 

 

Βάλε το Resco Explorer και θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορια!

Γιατι δεν μπορω να στειλω ενα τραγουδι η μια εικονα απο τον File explorer με Bluetooth????

Ετυχε προχθες να θελησω να στειλω μια εικονα και με "δεξι" κλικ και εχω Send Via E-mai ή Beam..

Αν την ανοιξω, παλι δεν εχει επιλογη αποστολης με Bluetooth....

 

Ισως ειναι κατι απλο και δεν το εχω βρει... δωστε μου τα φωτα σας γιατι θα τρελλαθω..

 

δοκίμασε με την επιλογή beam, μαζί με τις υπέρυθρες στέλνει και bluetooth.........

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ενεργοποιούμε το javascript???

 

Για να βλέπω κάποιες σελίδες μου το ζήταει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Resco Explorer και θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

Οντως το ελυσα!Ευχαριστω!

 

δοκίμασε με την επιλογή beam, μαζί με τις υπέρυθρες στέλνει και bluetooth.........

 

Και ομως, δεν εστελνε με bluetooth.. Δεν πειραζει ομως, αφου βρηκαμε ακρη!

corollaclub.com
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταρχήν καλησπέρα. Vs newbie k εγω μια απορία. εβαλα το aekmap, πληκτρολογώ κανονικά αλλά μόλις πατήσω κάποια

συγκεκριμένα γράμματα όπως το Ε, το Ρ, το Τ, το Υ, το Ι, το Ο, το Α, το Η, το Κ, το Ζ, το Χ, το Β, το Ν και το Μ

από 160 πάει 70 χαρακτήρες...

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...