Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera, Edv kai 2 ebdomades antimetwpizw ena problhma me to hxeio toy s100, enw otan milaw o allos xrhsths me akouei kanonika egw pote ton akouw pote den ton akouw, dokimasa mexri kai bluetooth syskeuh mhpws parakampsw to problhma alla tzifos. Ti na kanw? skeftomai na to paw ston germano gia na mhn to stelnw sthn qtek (eimai mutilhnh) alla fobamai mh me gdysei. Exei antimetwpisei kaneis paromoio problhma?

 

Eyxaristw

 

P

 

yparxoyn fthna hxeiakia gia s100

psaxe se ayto to forum na bris thn url kai exo arxeio se pdf pos na to balis

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας κι από μένα...

 

Έχω ένα προβληματάκι... Επειδή δεν δούλευε καθόλου σωστά το τηλέφωνό μου (S100) είπα να κάνω μια αναβάθμιση firmware.

Το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση, η συσκευή ανοιγοκλείνει μόνη της και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. Μόλις συνδέεται με το ActiveSync, τότε σβήνει και επανεκκινείται.

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί η διάρκεια σύνδεσης είναι μόνο 4-5 δεύτερα...

 

Καμιά γνώμη; Πως θα ξαναπεράσω το λειτουργικό;

 

 

 

edit

To έφτιαξα...

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera, Edv kai 2 ebdomades antimetwpizw ena problhma me to hxeio toy s100, enw otan milaw o allos xrhsths me akouei kanonika egw pote ton akouw pote den ton akouw, dokimasa mexri kai bluetooth syskeuh mhpws parakampsw to problhma alla tzifos. Ti na kanw? skeftomai na to paw ston germano gia na mhn to stelnw sthn qtek (eimai mutilhnh) alla fobamai mh me gdysei. Exei antimetwpisei kaneis paromoio problhma?

 

Eyxaristw

 

P

 

Για την ακρίβεια :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1577013&highlight=%2A.pdf#post1577013

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα...

 

Έχω ένα προβληματάκι... Επειδή δεν δούλευε καθόλου σωστά το τηλέφωνό μου (S100) είπα να κάνω μια αναβάθμιση firmware.

Το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση, η συσκευή ανοιγοκλείνει μόνη της και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. Μόλις συνδέεται με το ActiveSync, τότε σβήνει και επανεκκινείται.

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί η διάρκεια σύνδεσης είναι μόνο 4-5 δεύτερα...

 

Καμιά γνώμη; Πως θα ξαναπεράσω το λειτουργικό;

 

 

 

edit

To έφτιαξα...

 

πως ???

:blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δηλ υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε το πίσω ηχείο με ένα πιο δυνατό π.χ se k750?

Γίνεται το ίδιο και με τη κάμερα?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Σκέφτομαι να πάρω το S100 μεταχειρισμένο.

Θα είναι η πρώτη μου επαφή με κάποιο PDA αφού μέχρι στιγμής έχω περιοριστεί σε S40 & S60 κινητά.

Ποια η γνώμη σας γενικά μιας που το έχετε δουλέψει αρκετά οι περισσότεροι;

Πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα κάθε πληροφορία αποδεκτή.

Υπάρχει τρόπος να έχει Wi-Fi;

Link to comment
Share on other sites

για να ρωτηξω κατι παιδες...χρειαζομαι εναν φορτιστη αυτοκινητου για το s100, πρεπει να παρω τον δικο του ή και καποιος αλλος mini usb ( πχ απο v3, mpx200) θα μπορει να κανει την δουλεια του χωρις να μου χαλασει το τηλεφωνο?

 

διαβασε τι επαθα εγω ειχα ενα φορτιστη απο gps fortuna ο οποιος φορτιζε κανονικα την κεραια, αλλα οταν εβαζα για φορτιση το qtek, και ενω αναβε η οθονη οταν το συνδεα, δεν φορτιζε η συσκευη. ( δεν αναβε το λαμπακι φορτισης ) σκεψου και τη λυση inverter εγω αγορασα ενα με 50€ και εχω στο αμαξι μου 220V 600 W μεχρι και ψυγειο μπορω να συνδεσω.(υπαρχουν και μικροτερα και φθηνοτερα ) και μπορεις να χρησιμοποιηεις τον οικιακο φορτιστη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Σκέφτομαι να πάρω το S100 μεταχειρισμένο.

Θα είναι η πρώτη μου επαφή με κάποιο PDA αφού μέχρι στιγμής έχω περιοριστεί σε S40 & S60 κινητά.

Ποια η γνώμη σας γενικά μιας που το έχετε δουλέψει αρκετά οι περισσότεροι;

Πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα κάθε πληροφορία αποδεκτή.

Υπάρχει τρόπος να έχει Wi-Fi;

 

Και εγώ απο S60 σε WM πήγα. Θα δεις διαφορά σε θέματα ταχύτητας.Υπάρχουν περισσότερες και με μεγαλύτερη ποιότητα εφαρμογές. Μπορείς να έχεις WiFi μέσω SD κάρτας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Oi entiposeis apo to S100 einai eksairetikes. Mporeis na deis videakia, na akous mousiki mp3s klp (oxi vevaia se toso kali poiotita giati den exei kai poli poiotiko ixeiaki), na paikseis ametrita paixnidia gia ola ta gousta, na grafeis se simeioseis, word, klp, na exeis gps me xartes tis Elladas, na exeis leksika, na vlpepeis fotografies, fisika na stelneis arxeia meso explorer me ir/bluetooth, kai alla para polla programmata tis areskeias sou opos px zografiki, unit converter, klp, klp, klp.

Kai episis exei kai meriki eos kai poli kali ipostiriksi apo emulators opos px gameboy, gameboy advance, klp.

 

Καλησπέρα! :)

Σκέφτομαι να πάρω το S100 μεταχειρισμένο.

Θα είναι η πρώτη μου επαφή με κάποιο PDA αφού μέχρι στιγμής έχω περιοριστεί σε S40 & S60 κινητά.

Ποια η γνώμη σας γενικά μιας που το έχετε δουλέψει αρκετά οι περισσότεροι;

Πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα κάθε πληροφορία αποδεκτή.

Υπάρχει τρόπος να έχει Wi-Fi;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:happy:

Τελικά όμως θα αποκτήσω το 9100. Από ότι διάβασα και αυτό είναι εξίσου καλό!:)

Link to comment
Share on other sites

mhpos yparexei periptosh na exoun kai ensomatomeno radio?thanks

Αυτό για το ενσωματωμένο ράδιο είναι μια πονεμένη ιστορία. Ψάχνω αρκετό καιρό αλλά τίποτα. :blink: Αν βρεις κάτι πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο χρηστικό αλλά έχει πολλές παραπάνω λειτουργίες.

Περισσότερα θα δείτε διαβάζοντας όλο το topic.

wifi μέσω sd με κάρτες που βγαίνουν με κόστος περίπου 80€.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα το fortuna slim και το χρησιμοποιώ στο Destinator PN (qtek S100). Ανά 1 ώρα ή και συχνότερα, πλοήγησης το PN χάνει τους δορυφόρους, ενώ το fortuna παραμένει με τα 2 πράσινα leds αναμένα αλλά δεν δουλευει το μπλέ του bluetooth. Η λύση κλέισιμο και άνοιγμα του fortuna. Κάτι δεν πάει καλά... Φταίει το slim ή το κινητό; Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα για να ξέρω αν πρέπει να γίνει αντικατάσταση του gps. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα το fortuna slim και το χρησιμοποιώ στο Destinator PN (qtek S100). Ανά 1 ώρα ή και συχνότερα, πλοήγησης το PN χάνει τους δορυφόρους, ενώ το fortuna παραμένει με τα 2 πράσινα leds αναμένα αλλά δεν δουλευει το μπλέ του bluetooth. Η λύση κλέισιμο και άνοιγμα του fortuna. Κάτι δεν πάει καλά... Φταίει το slim ή το κινητό; Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα για να ξέρω αν πρέπει να γίνει αντικατάσταση του gps. Ευχαριστώ.

 

to programa einai gnisio;giati sinithos tetio provlima kanei to spasmeno ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα το fortuna slim και το χρησιμοποιώ στο Destinator PN (qtek S100). Ανά 1 ώρα ή και συχνότερα, πλοήγησης το PN χάνει τους δορυφόρους, ενώ το fortuna παραμένει με τα 2 πράσινα leds αναμένα αλλά δεν δουλευει το μπλέ του bluetooth. Η λύση κλέισιμο και άνοιγμα του fortuna. Κάτι δεν πάει καλά... Φταίει το slim ή το κινητό; Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα για να ξέρω αν πρέπει να γίνει αντικατάσταση του gps. Ευχαριστώ.

Φίλε μου, μιας και το πρόβλημα, απ' ότι λες, είναι οτι "χάνεται" η bluetooth σύνδεση μεταξύ S100 και Fortuna, θα σου πρότεινα:

1) Διαγραφή του Fortuna από τις bluetooth συσκευές στο S100, μετά soft-reset και ξανά bluetooth αναζήτηση και σύνδεση του.

2) Reset to fortuna (βγάζοντας την μπαταρία)

3) Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του PN, αν έχεις διαπιστώσει οτι μόνο τρέχοντας το PN "χάνεται" η σύνδεση κι όχι με άλλες συσκευές (π.χ. handsfree)

4) (αν δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα) Backup και μετά hard-reset το S100.

 

Χρησιμοποιώ την ίδια τριπλέτα (S100-Fortuna slim-PN) για μήνες και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα ποτέ. Τελικά, θεωρώ ότι αν αποδειχτεί (που δεν το νιμίζω) οτι κάποια συσκευή πρέπει να πάει στο service, τότε αυτή θα είναι το S100.

 

Καλή επιτυχία !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μιας και το πρόβλημα, απ' ότι λες, είναι οτι "χάνεται" η bluetooth σύνδεση μεταξύ S100 και Fortuna, θα σου πρότεινα:

1) Διαγραφή του Fortuna από τις bluetooth συσκευές στο S100, μετά soft-reset και ξανά bluetooth αναζήτηση και σύνδεση του.

2) Reset to fortuna (βγάζοντας την μπαταρία)

3) Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του PN, αν έχεις διαπιστώσει οτι μόνο τρέχοντας το PN "χάνεται" η σύνδεση κι όχι με άλλες συσκευές (π.χ. handsfree)

4) (αν δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα) Backup και μετά hard-reset το S100.

 

Χρησιμοποιώ την ίδια τριπλέτα (S100-Fortuna slim-PN) για μήνες και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα ποτέ. Τελικά, θεωρώ ότι αν αποδειχτεί (που δεν το νιμίζω) οτι κάποια συσκευή πρέπει να πάει στο service, τότε αυτή θα είναι το S100.

 

Καλή επιτυχία !!

 

 

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Ήδη έβαλα ξανά την μπαταρία του slim και θα κάνω νέο συγχρονισμό και βλέπουμε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει επαναληφθει η ερωτηση μου αλλα μου ειναι δυσκολο να ψαξω μεσα σε 74 σελιδες.Σκεφτομαι να αγορασω το S100 η αλλιως MDA Compact απο Αγγλια μεσω e-bay.Υπαρχει καποιος τροπος να του βαλω την ελληνικη version του S100?
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει επαναληφθει η ερωτηση μου αλλα μου ειναι δυσκολο να ψαξω μεσα σε 74 σελιδες.Σκεφτομαι να αγορασω το S100 η αλλιως MDA Compact απο Αγγλια μεσω e-bay.Υπαρχει καποιος τροπος να του βαλω την ελληνικη version του S100?

Μπορείς να "βάλεις" το Language Extender και να έχεις τις βασικές λειτουργίες στα ελληνικά. Έχει συζητηθεί εδώ, κάνε αναζήτηση;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει επαναληφθει η ερωτηση μου αλλα μου ειναι δυσκολο να ψαξω μεσα σε 74 σελιδες.Σκεφτομαι να αγορασω το S100 η αλλιως MDA Compact απο Αγγλια μεσω e-bay.Υπαρχει καποιος τροπος να του βαλω την ελληνικη version του S100?

 

 

an vreis qtek pare, mda min pareis an theleis na tou valeis kai karta gia wifi. ta mda exoun provlima se auto to zitima epeidi iparxei mia lathos rithmisi sti rom tous pou ousiastika axristeuei tin sdio ipodoxi..apla leitourgei gia kartes mnimis ki oxi gia wifi (oi kakes glosses lene oti i orange to ekane etsi oste oi pelates tis pou epernan to kinito tha serfarizan sto internet meso tou diktiou tis ki oxi me wifi..gi auto kai de mpike pote ston kopo na to ftiaksei to provlima para ta para polla parapona pou tis eginan). an parola auta den theleis wifi..parto eleuthera, alla kai pali koitakse to pio kainourio compact pou exei ta kainouria windows (me ton 400ari intel epeksergasti ki oxi ton 200ari tou S200 tha fisaei) ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...