Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τότε δοκίμασε πρώτα να περάσεις την άλλη συσκευή ως εμπιστευτική (bt-> συσκευές -> νέο->επιλογή της συσκευής)στο σ100 και πιστεύω δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα...
kai auto to eixa dokimasi alla kai pali tsifos tora me tin nea version paei kala kai se apostoli kai se liwi kai xoreis na peraso os empisteftiki tin alli siskevi na doume an qa xanakolisi kai ta leme :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερώτηση.

Εχω περάσει την καινούργια έκδοση στο s100. Εχω κρατήσει το backup μου με το srite. Οταν ομως πάω να κάνω restore μου βγάζει ένα μύνημα το pc : "failed to connect via activeSync, please ensure the Pocket PC is docked".

 

Υπάρχει περίπτωση να το σώσω?

Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ του S100 και του Jam?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ του S100 και του Jam?

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν πολλές πληροφορίες ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=909243#post909243

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας. Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω καποιο free προγραμμα μετατροπης wav, mp3 κλπ σε midi (για ringtones).

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Protes empeiries apo screen protector.

Kat'arxin agorasa apo to play247.gr to UltraClear Protector Plus tis Brando. Poli grigori eksipiretisi kai kapos kali timi - 17Euro. Sigoura sto internet vriskontai se kaliteres times alla pistevo oti tha kanoun pio polles meres gia na sou to paradosoun sto spiti. Epeidi ego eida kapoies gratzounies stin othoni tou ppc to paraggeila kateftheian, to opoio sas simvoulevo na kanete kai eseis. Einai kali profilaksi gia to ppc alla i egkatastasi mou itan poli diskoli kai to mono arnitiko einai oti theli liigo pio poli piesi gia na doulevei i touch screen. To thema einai oti paideftika gia peripou 2 ores oste na to valo pano stin othoni kai tora pali den einai kai to teleiotero...Eimai ligo teleiomanis. Isos agoraso kai deftero.

Prot'apo ola den me voithise sxedon katholou o atmos. Opos kapoioi legane, na afisoume to zesto nero na treksei kai meta apo 15 lepta pou tha iparxoun atmoi na kollisoume to protector sto qtek(jam). Ego to ekana afto alla ipirxan kapoies ekatontades mikres trixitses pou den evgainan me tipota. Pisteva oti tha epeftan alla tipota. Pira mia karfitsa kai arxiza na tis dioxno mia mia me to kefalaki, efoson vevaia eixa katharisei prota para poli kala tin othoni tou PPC. Kai pali exasa para poli xrono me apotelesma na iparxoun panta olo kai kapoies mikres esto kai tin stigmi pou pigaina na to topothetiso. Sto telos, eplina to protector me aplo nero tis vrisis parolo pou eimoun kapos dispistos kai eida ta prota apotelesmata. Eixan figei sxedon oles oi trixitses kai ipirxan kapoies liges pou tis edioxna mia mia. Perimena na eksatmistoun oi stales nerou kai efoson den eixe oute trixitses, oute stagones nerou to topothetisa.

To thema einai oti oi fouskales aera pou isos dimiourgithoun den einai toso provlima oso oi trixoules. Oi fisalides mporoun na metakinithoun eos kai na eksafanistoun me tin piesi apo ta daxtila pros tis akres. Diladi pros ta plaisia. Ean omos iparxoun trixoules, tote isos mazevetai giro giro aeras kai den mporei na figei.

Gia na min polilogo, ta katafera kapos kala kai apla to grafo to post afto gia na voithiso osous theloun na agorasoun prostasia gia to ppc tous. Pistevo kiolas oti epivaletai na agorasete enan protector giati ego eixa to P800 palia kai paratitisa oti i othoni tou Qtek(jam) eimai perissotero evaisthiti kai xalaei efkolotera (gratzounies) apo to P800 kai poli pithanotata apo to P900 kai P910i. Fisika omos i othoni tou PPC einai poli pio akrives kai apotelesmatiki!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είναι. Όσο ήταν στην teleservice για αλλαγή πρόσοψης...

 

kirileman, πόσες μέρες και πόσα φράγκα πήρε η teleservice.έπεσα από μηχανή, εγώ ούτε γραντζουνιά αλλά το ppc αρκετές.ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να βρω πρόσοψη και αν γίνεται να την αλλάξω εγώ γιατί είμαι θεσ/νικη και δεν έχει teleservice εδώ;

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Kat'arxin agorasa apo to play247.gr to UltraClear Protector Plus tis Brando. Poli grigori eksipiretisi kai kapos kali timi - 17Euro.

 

Ρίξε μια ματιά πόσο το πουλάει η ίδια η Brando πρώτα. Έχω αγοράσει από εκεί και φτάνει σε 4 μέρες...

 

Και για του λόγου το αληθές>

 

http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php

 

US$13.00 (including shipment fee) τα οποία είναι περίπου 10 ευρώ ....

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

kirileman, πόσες μέρες και πόσα φράγκα πήρε η teleservice.;

 

Εγώ άλλαξα την πρόσοψη και το πλαστικό της κεραίας στην πίσω όψη (όχι της μπαταρίας, το μικρότερο που είναι από πάνω). Το κόστος τους είναι ελάχιστο, κάτω από 10 ευρώ το καθένα. Η εργασία κοστίζει όμως 25. Βάλε και το ΦΠΑ, έφτασε τα 63. Μπορείς φυσικά να αλλάξεις και το μαύρο περιμετρικό πλαστικό, και το καπάκι της μπαταρίας κλπ. Δυστυχώς, είχαν μόνο το 1 από τα 2 στις αποθήκες και περίμενα 3 βδομάδες τελικά για το 2ο, ενώ θα μπορούσε να ήταν έτοιμο μέσα σε 2 μέρες. Πάντως, μετά την επισκευή, δεν καταλαβαίνω ότι έχει ανοιχτεί. Τέλεια δουλειά. Πληροφορήθηκα, δε, ότι ανοίγεται με ειδικό μηχάνημα, το οποίον έτυχε να τους έχει χαλάσει για μία μέρα. Μου επέστρεψαν, επίσης, τα παλιά πλαστικά μέρη και μετά από μικρή εξέταση που τους έκανα, οφείλω να προειδοποιήσω τον οποιοδήποτε που έχει όρεξη για πειραματισμούς και "μαστορέματα" το εξής: Μην επιχειρήσετε να αλλάξετε οτιδήποτε μόνοι σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα την πρόσοψη και το πλαστικό της κεραίας στην πίσω όψη (όχι της μπαταρίας, το μικρότερο που είναι από πάνω). Το κόστος τους είναι ελάχιστο, κάτω από 10 ευρώ το καθένα. Η εργασία κοστίζει όμως 25. Βάλε και το ΦΠΑ, έφτασε τα 63. Μπορείς φυσικά να αλλάξεις και το μαύρο περιμετρικό πλαστικό, και το καπάκι της μπαταρίας κλπ. Δυστυχώς, είχαν μόνο το 1 από τα 2 στις αποθήκες και περίμενα 3 βδομάδες τελικά για το 2ο, ενώ θα μπορούσε να ήταν έτοιμο μέσα σε 2 μέρες. Πάντως, μετά την επισκευή, δεν καταλαβαίνω ότι έχει ανοιχτεί. Τέλεια δουλειά. Πληροφορήθηκα, δε, ότι ανοίγεται με ειδικό μηχάνημα, το οποίον έτυχε να τους έχει χαλάσει για μία μέρα. Μου επέστρεψαν, επίσης, τα παλιά πλαστικά μέρη και μετά από μικρή εξέταση που τους έκανα, οφείλω να προειδοποιήσω τον οποιοδήποτε που έχει όρεξη για πειραματισμούς και "μαστορέματα" το εξής: Μην επιχειρήσετε να αλλάξετε οτιδήποτε μόνοι σας!

 

Συγνώμη αλλα τι είναι η teleservice ? μαγαζι που κανει service σε i-mate/qtek ??

 

Eμενα που χαλασε το ακουστικο και δεν ακουω οταν με παιρνουν τηλεφωνο μπορουσα να το εχω παει εκει για service αντι να το παω πουλιαδη και να το στειλουν Ιταλια επειδη εδω δεν εχουν service με αποτελεσμα εδω και 15 μερες να είμαι χωρίς κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος καμιά ιδέα;;;

Τι έγινε ρε παιδιά;; Κανένας δεν έχει resco keyboard να μας πει πως γράφουμε ελληνικά και με 160 χαρακτήρες;; Ή έστω να μας πει κάποιο άλλο keybord ... :O

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

Kalhmera.pos stelno files meso bluetooth se mia allh syskeyh?anoigoton file explorer, k otan epilego ena arxeio, exei epilogh beam,dhladh infrared...gia na steilo me bluetooth prepei na kano install kapoia efarmogh?yparxei kapoios tropos?

.

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera.pos stelno files meso bluetooth se mia allh syskeyh?anoigoton file explorer, k otan epilego ena arxeio, exei epilogh beam,dhladh infrared...gia na steilo me bluetooth prepei na kano install kapoia efarmogh?yparxei kapoios tropos?

.

Bάλε καλύτερα τον Resco File Explorer.

Έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες.:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα τι είναι η teleservice ? μαγαζι που κανει service σε i-mate/qtek ??

 

Eμενα που χαλασε το ακουστικο και δεν ακουω οταν με παιρνουν τηλεφωνο μπορουσα να το εχω παει εκει για service αντι να το παω πουλιαδη και να το στειλουν Ιταλια επειδη εδω δεν εχουν service με αποτελεσμα εδω και 15 μερες να είμαι χωρίς κινητο ?

 

Το σέρβις της Qtek είναι (και όχι μόνο).

 

Άσχετο.... Qtek SAR-Value: 0.53 W/kg.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν, αλλά αυτή η τιμή είναι εντυπωσιακή!!!

 

Όσο για αυτό που λες katsj, μπορεί εγώ να μην τα καταφέρνω καλά σε αυτά και να το αποφεύγω. Πάντως αναφερόμουν στην πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Ανοίγεις το ΒΤ και αφού επιλέξεις beam, περιμένεις λίγο και σου εμφανίζει και τη συσκευή που θέλεις να τα στείλεις με ΒΤ

 

 

aaaaa!!!! :O

thanx a lot...htan eykolo, alla den phge to myalo mou! :!:

Link to comment
Share on other sites

Exo allaksei to esoteriko hxeiaki monos mou! Eilikrina den brisko pou blepeis tin dyskolia! Me ligi prosoxi einai paneukolo na anoikseis to sigkekrimeno kinito!

katsj,για να είμαι ειλικρινής εσένα είχα στο μυαλό μου για το " άνοιγμα" αφού κάπου είχα διαβάσει πως το έκανες και αυτό! αν μπορείς pm how to.ευχαριστώ πολύ.πάντως απ'οτι κατάλαβα δεν ξέρει κανείς που να βρουμε πρόσοψη...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

katsj,για να είμαι ειλικρινής εσένα είχα στο μυαλό μου για το " άνοιγμα" αφού κάπου είχα διαβάσει πως το έκανες και αυτό! αν μπορείς pm how to.ευχαριστώ πολύ.πάντως απ'οτι κατάλαβα δεν ξέρει κανείς που να βρουμε πρόσοψη...

 

file katsj mporo na exo kai ego to how to ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους τους φιλους

 

Ρε παιδια συγνωμη για το χαζο της ερωτησης αλλα το BT μου εχει σπασει τα νευρα

 

Μπορω και κανω ανταλλαγη αρχειων με το PC, αλλα το Active Sync δεν λεει να δουλεψει!!!

 

Εχω το Trust 1300 BT ver 1.2 Class 2

 

Για το activeSync βαζει μονο του Com3, αλλα δεν κανει συνδεση.

Αν βαλω χειροκεινητα COM5 στο Active Sync, παει να κανει συνδεση, αλλα τελικα τιποτα.

 

Κανω εκληση για βοηθεια

 

edit: εχω driver Widcomm ver 4.017

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!

Softick Card Export II for Pocket PC

Card Export II PPC emulates industry standard USB Mass Storage device on Windows Mobile or Pocket PC handhelds.

 

http://www.softick.com/pocket-pc/cardexport2/

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους τους φιλους

 

Ρε παιδια συγνωμη για το χαζο της ερωτησης αλλα το BT μου εχει σπασει τα νευρα

 

Μπορω και κανω ανταλλαγη αρχειων με το PC, αλλα το Active Sync δεν λεει να δουλεψει!!!

 

Εχω το Trust 1300 BT ver 1.2 Class 2

 

Για το activeSync βαζει μονο του Com3, αλλα δεν κανει συνδεση.

Αν βαλω χειροκεινητα COM5 στο Active Sync, παει να κανει συνδεση, αλλα τελικα τιποτα.

 

Κανω εκληση για βοηθεια

 

edit: εχω driver Widcomm ver 4.017

to idio problima exo me s100-MA700 DEN EXO KANEI UPTADE STO Widcomm .Exo kanei oti leei to proto post tou thead.an mporei kapoios as pei rythmiseis poy prepei na ginoun se ppc kai pc.Antallagi arxeion mporo na kano kai tis thires tis exo balei idies.

JEISON!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους τους φιλους

 

Ρε παιδια συγνωμη για το χαζο της ερωτησης αλλα το BT μου εχει σπασει τα νευρα

 

Μπορω και κανω ανταλλαγη αρχειων με το PC, αλλα το Active Sync δεν λεει να δουλεψει!!!

 

Εχω το Trust 1300 BT ver 1.2 Class 2

 

Για το activeSync βαζει μονο του Com3, αλλα δεν κανει συνδεση.

Αν βαλω χειροκεινητα COM5 στο Active Sync, παει να κανει συνδεση, αλλα τελικα τιποτα.

 

Κανω εκληση για βοηθεια

 

edit: εχω driver Widcomm ver 4.017

αν έχετε windows xp αφήστε του οδηγούς που περιέχονται στο sp2 .

Δημιουργήστε από πίνακα ελέγχου->συσκευέςbt->θύρες com μέχρι τη com5 και έπειτα από το microsoft activesync4 επιλέξτε στα connection settings->allow connections to the following com5....και ξαναδοκιμάστε.Υπόψιν να χρησιμοποιήσετε στο σ100 τα pocket bt tools 1.1.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...