Jump to content

Αγορά οθόνης TFT


gregorisvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε ο καιρος να παρω tft οθονη.Ποια να επιλεξω?? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168233&PHPSESSID=lhcatrmu2mv4fmjsq7510hugu1 Ή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168219 ?Ειμαι σε διλλημα!!! :(
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιρος να παρω tft οθονη.Ποια να επιλεξω?? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168233&PHPSESSID=lhcatrmu2mv4fmjsq7510hugu1 Ή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168219 ?Ειμαι σε διλλημα!!! :(

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που βρίσκεσαι σε δίλλημα :confused: θα σου πρότεινα την 1750 που έχει χρόνο απόκρισεις στα 12ms και αν δεν απατώμαι είναι και πιο καινούργιο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Απλα κοιταω και την εμφανιση...Σε αυτο τον τομεα η 1720 υπερτερει...ΦΦΦΦΦΦ :(

 

Όπως καταλαβαίνεις όμως,δε γίνεται να πάρεις προϊγούμενο μοντέλο με κατώτερες επιδόσεις ,για την εμφάνιση του..

Και η 1750 δεν είναι άσχημη ..απλά είναι κλασσική.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Να την χαρείς!

Και εγώ την 1750 έχω εδώ και 3,4 μήνες και είμαι πολυ ικανοποιημένος.

Την Sony SDM-HX73 την έχω δει.Καλή είναι αλλα δεν έχει 0 dead pixels εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

:angry: :angry: :angry:

2 μερες....2 μερες την εχω την οθονη και σημερα καθως εβλεπα ενα dvd τσουπ...ενα καμενο pixel.Τοσο αξιοπιστες ειναι?? :mad: Δεν εχω χρονο για επισκευες κλπ...Τωρα τι γινεται?Να τους τη φερω κολλαρο?Την εκλεισα την ξανανοιξα τιποτα...Ειναι καμενο...Αναγκαστηκα ομως που θα πρεπει να παω?Στο e-shop ή στη LG Hellas.Ενας φιλος απο εδω μου ειπε οτι παρολο που η lg εχει εγγυηση 0 pixel ισως θα εχω προβλημα επειδη ειναι απο e-shop και πιθανον ειναι απο παραεισαγωγη...Ισχυει κατι τετοιο??? :( :cry:

Link to comment
Share on other sites

Aν την πήρες απο το e-shop , πάρε τηλέφωνο την ALMAN που είναι υπεύθυνη για

service των LG . Θα σου ζητήσουν να στείλεις την απόδειξη με fax/e-mail και σε λίγες μέρες θα σου στείλουν καινούρια με courrier... :)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εννοειται οτι την παλια τη στελνω πισω σωστα?Η την κραταω και αυτη? :p Παντως δεν εχω και χρονο να ασχοληθω τωρα.Μολις τελειωσουν οι εξετασεις θα δω τι θα γινει.Αν και δεν φαινεται και τρομερα.Το θεμα ειναι οτι τωρα που την ειδα το ματι παει μονο του εκει... :cry:

 

edit: εστειλα μολις τωρα ενα email στην alman για να δω τι μπορει να γινει και αν μου πουν οτι μου ειπες IVIetaCreatoR θα τους στειλω την Παρασκευη με φαξ την αποδειξη. :)

Link to comment
Share on other sites

Να την χαρείς!

Και εγώ την 1750 έχω εδώ και 3,4 μήνες και είμαι πολυ ικανοποιημένος.

Την Sony SDM-HX73 την έχω δει.Καλή είναι αλλα δεν έχει 0 dead pixels εγγύηση.

 

 

Aμα ψάξεις σε forum (και στο Myphone) θα δείς ότι τα pixel δεν καίγονται πια εύκολα τα τελευταία 2 έτη,στις LCD οθόνες,από την εξέλιξη της τεχνικής, για να είναι κριτήριο επιλογής αγοράς.

 

Αν οι LG φαίνονται να έχουν ευαισθησία στα Pixel ,να αναζητήσεις να κρίνεις πέρα τους λόγους marketing ....(αφού πια βλέπεις ότι Ο pixel άρχισαν να δίνουν πολλές εταιρίες τελευταία στην Ελλάδα ,και η Sony στο εξωτερικό,όλες για να πουλήσουνε εκ του ασφαλούς αφού δεν υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα)... μήπως όλη η ιστορία με την συχνότητα βλαβών LG,και διαφήμιση ,καλύπτει την ασυνέπειά κάποιων να πουλάνε Β'διαλογής προιόντα "σαν αντιπρόσωποι" , με το δέλεαρ της αντικατάστασης .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω τι να πω...Πηρα σημερα τηλεφωνο την Alman και μου ειπαν ακριβως αυτα που μου ειπε ο IVIetaCreatoR συν οτι μου ζητησαν τον σειριακο αριθμο της οθονης.Αυριο πρωτα ο θεος θα τους στειλω την αποδειξη για να μου στειλουν την οθονη.Η κοπελα με την οποια μιλησα μου ειπε για αντικατασταση στο χωρο μου.Εννοει οτι θα μου στειλουν την οθονη με κουριερ ή θα ερθουν οι ιδιοι εδω? :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέχασα το part που σου ζητάνε τον κωδικό.

1]Θα έρθει ένας τύπος απο courrier και οχι της ALMAN με μια νεα οθόνη

2]Θα χτυπήσει το κουδούνι σου

3]Θα του δώσεις την χαλασμένη οθόνη συσκευασμένη στο κουτάκι της, Θα σου δώσει την νεα (χέρι με χέρι) :)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ομως οτι πρεπει να εχω πεταξει τις ζελατινες κλπ στις οποιες βρισκονταν τα καλωδια...Πειραζει?
Link to comment
Share on other sites

Πειραζει δεν πειραζει ετσι θα την παρουν... :p Στο κατω κατω αυτοι δεν θα εχουν καμια ζελατινα..? :p
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...3 καμενα pixels...Τελεια.... :angry: :angry: :mad:

 

edit:4!! :angry: Ελεος...Δεν εχω τιποτα αλλο να πω.... :!:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...3 καμενα pixels...Τελεια.... :angry: :angry: :mad:

 

edit:4!! :angry: Ελεος...Δεν εχω τιποτα αλλο να πω.... :!:

 

Τι κακό κι αυτό..

Δές το όμως και από την καλή πλευρά..Τουλάχιστον μπορείς να την αλλάξεις..

Αλλά όπως και νά'χει δε λέει μία.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε συ ειναι ξενερωμα.Να λεω ωραια πηρα επιτελους tft και μετα απο 3 μερες να θελει αλλαγμα... :( Το γαμωτο ειναι :(
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Επιστρεφω δημητριος μετα απο κοντα ενα χρονο για αγορα νεας TFT :P Προσανατολιζομαι στην Eizo P1700 την οποια εχει το e-shop και το Πλαισιο 299€.Ειναι καλη?Γενικα δεν θελω να ξεπερναει τα 300€.Τι προτεινετε? :D
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω δημητριος μετα απο κοντα ενα χρονο για αγορα νεας TFT :P Προσανατολιζομαι στην Eizo P1700 την οποια εχει το e-shop και το Πλαισιο 299€.Ειναι καλη?Γενικα δεν θελω να ξεπερναει τα 300€.Τι προτεινετε? :D

Είναι πολύ καλή, κοίτα όμως και την LG L1915S. Δεν έχει τόσο καλά χαρακτηριστικά όσο η EIZO σε φωτεινότητα και απόκριση, έχει όμως 3 χρόνια εγγύηση 0 pixels και είναι 19 ιντσών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον βλέπω να ξαναπαίρνει LG :p

Αν και μία που έχω στο γραφείο καλή είναι...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Κοιτα οντως ηταν μια "περιπετεια".Γι' αυτο και κλινω προς την Eizo.Ομως η 1950SQ μου ελκει το ενδιαφερον :D Ισως παρω αυτη :)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

.....Ομως η 1950SQ μου ελκει το ενδιαφερον :D Ισως παρω αυτη :)

Εγω παλι ειμαι απογοητευμενος απο την 1950sq!!!Απλα δε μου αρεσει αυτο που βλεπω, η ποιοτητα της απεικονισης εννοω!!!Και το παλευω μπας και ειναι θεμα ρυθμισεων αλλα......:X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...