Jump to content

Meizu 15


kakofonixx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοίγω το παρόν θέμα για το νέο τηλέφωνο που απέκτησα πριν λίγες ημέρες

 

specs εδω: https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-meizu-15

 

thumb_136977_default_big.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρκετα καλο, οσο το εχω δουλεψει (το εχω μολις τρεις μερες)

εχει οθοναρα και τραβαει φοβερες φωτογραφιες :)

για οτι αλλο, ευχαριστως να δωσω πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε ποιες συχνότητες δουλεύει και τι σήμα έχεις.

Είχα για 2 χρόνια το Meizu mx5, τώρα έχω 4 μήνες το Meizu pro 6 plus. Είμαι ικανοποιημένος και το επόμενο κινητό θα είναι αυτό που έχεις. Έχει global έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε ποιες συχνότητες δουλεύει και τι σήμα έχεις.

Είχα για 2 χρόνια το Meizu mx5, τώρα έχω 4 μήνες το Meizu pro 6 plus. Είμαι ικανοποιημένος και το επόμενο κινητό θα είναι αυτό που έχεις. Έχει global έκδοση?

 

Ναι ειναι η global version, το αγορασα απο το επισημο καταστημα της Meizu στο aliexpress

ειναι λιγο πιο τσιμπημενη η τιμη απο την Κινεζικη εκδοση, αλλα περα απο τα αλλα εχει και την 800αρα μπαντα μαζι με τις αλλες δυο που δουλευουν Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι η global version, το αγορασα απο το επισημο καταστημα της Meizu στο aliexpress

ειναι λιγο πιο τσιμπημενη η τιμη απο την Κινεζικη εκδοση, αλλα περα απο τα αλλα εχει και την 800αρα μπαντα μαζι με τις αλλες δυο που δουλευουν Ελλαδα

 

καλορίζικο φίλε, απίστευτα ωραίο τηλέφωνο με οθονάρα και κάμερα, λίγο με χαλάει η μικρή μπαταρία αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. μπορείς να βάλεις το λινκ από το ali που το πήρες; και αν είχες τελωνείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ήρθε με google play store έτοιμο ;; με βάσει αυτό το έγγραφό της google https://docs.google.com/spreadsheets/d/16gXm7mGsXY_wQjTsRJYQVKkIjR8c3v-MAliAiRs0E3c/pub?gid=0&single=true&output=pdf λέει ότι έχει πάρει πιστοποίηση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

την μπαταρια να πω την αληθεια και εγω τη φοβομουν, αλλα βλεπω οτι με νορμαλ χρηση οτι κραταει 1,5 μερα που θεωρω οτι ειναι μια χαρα.

πιθανον λογω amoled και καλης διαχειρησης απο το λειτουργικο.

Το πηρα απο εδω

https://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-15-Global-Version-4GB-64GB-Cellphone-Snapdragon-660-Octa-Core-5-46-1920x1080P-Screen/32885906886.html

αποστολη με DHL (αφου επιβεβαιωσα με μηνυματα οτι δε θα περασει τελωνειο) και ηρθε με τριγωνικη, με UPS μεχρι Αγγλια και μετα με DHL Ελλαδα

παρελαβα σε 9 ημερες, στην πορτα μου, χωρις τελωνειο :)

Ηρθε οπως ειπα και πιο πανω με global version rom, πληρης και σωστη μεταφραση Ελληνικων και play store εγκατεστημενο (μαζι με καμποσες αλλες εφαρμογες της google)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την 800 μπάντα γιατί στο λινκ που έγραψες δεν την αναφέρει και μακάρι να την έχει δηλαδη γιατί είναι ωραίο τηλεφωνακι.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την 800 μπάντα γιατί στο λινκ που έγραψες δεν την αναφέρει και μακάρι να την έχει δηλαδη γιατί είναι ωραίο τηλεφωνακι.

 

μάλλον δεν είδες καλά όχι μόνο την αναφέρει αλλά την έχει και με κόκκινα γράμματα. το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι global και μάλιστα με πιστοποίηση google

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει σε κινεζική και global version, η global έχει κανονικά την 800αρα μπάντα

Για του λόγου το αληθές βάζω μια φωτο από το κουτί

kPecVPN.jpg

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω σε λιγες μέρες στο club είναι πολύ ομορφο δεν ξέρω σε τι χρωμα το πήρες αλλα λατρεύω το άσπρο
Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω σε λιγες μέρες στο club είναι πολύ ομορφο δεν ξέρω σε τι χρωμα το πήρες αλλα λατρεύω το άσπρο

Το πήρα σε μαύρο, αλλά σίγουρα και το άσπρο είναι πολύ όμορφο

Επίσης να ενημερώσω όσους το πάρουν σε μαύρο ότι η πλάτη είναι fingerprint magnet και δεν καθαρίζει εύκολα, φαντάζομαι στο λευκό δε θα φαίνονται τόσο

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σε μαύρο, αλλά σίγουρα και το άσπρο είναι πολύ όμορφο

Επίσης να ενημερώσω όσους το πάρουν σε μαύρο ότι η πλάτη είναι fingerprint magnet και δεν καθαρίζει εύκολα, φαντάζομαι στο λευκό δε θα φαίνονται τόσο

Ωραίος kakofonix, με γειά!

Δουλεύω 2-3 μέρες το pro 6 plus που το πήρα σε τιμή χώμα και ξαναεκτίμησα την Meizu σε πολλά πράγματα , ειδικά η κάμερα του είναι πάρα πολύ καλή!

 

Σκεφτόμουν σε λίγο καιρό να πάρω το MI mix 2s για να αναβαθμίστω από το MI note 2.

 

Αλλά το Meizu 15 με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή που παρουσιάστηκε, θεωρώ πως είναι η καλύτερη συσκευή της Meizu μετά το κορυφαίο MX4, μάλιστα σε design μοιάζει πολύ, πανέμορφο το home button, επέστρεψαν και τα τέλεια gestures και το m button αν το λέω σωστά.

 

Η 800 άρα είναι το κερασάκι στην τούρτα και η τιμή του σωστή, πολύ ωραίο και το μαγαζάκι που βρήκες με αυτόν τον τρόπο αποστολής.

 

Δώσε μας λίγο εντυπώσεις από την κάμερα, με ποια σύγχρονη συσκευή συγκρίνεται, επίσης και από ποιοτητα ήχου με ακουστικά αν μπορείς.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος kakofonix, με γειά!

Δουλεύω 2-3 μέρες το pro 6 plus που το πήρα σε τιμή χώμα και ξαναεκτίμησα την Meizu σε πολλά πράγματα , ειδικά η κάμερα του είναι πάρα πολύ καλή!

 

Σκεφτόμουν σε λίγο καιρό να πάρω το MI mix 2s για να αναβαθμίστω από το MI note 2.

 

Αλλά το Meizu 15 με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή που παρουσιάστηκε, θεωρώ πως είναι η καλύτερη συσκευή της Meizu μετά το κορυφαίο MX4, μάλιστα σε design μοιάζει πολύ, πανέμορφο το home button, επέστρεψαν και τα τέλεια gestures και το m button αν το λέω σωστά.

 

Η 800 άρα είναι το κερασάκι στην τούρτα και η τιμή του σωστή, πολύ ωραίο και το μαγαζάκι που βρήκες με αυτόν τον τρόπο αποστολής.

 

Δώσε μας λίγο εντυπώσεις από την κάμερα, με ποια σύγχρονη συσκευή συγκρίνεται, επίσης και από ποιοτητα ήχου με ακουστικά αν μπορείς.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Επιτέλους το home button ξαναγύρισε. Το επόμενο μου τηλέφωνο ειδικά το plus άμα βγει σε καλή τιμή...

Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος kakofonix, με γειά!

Δουλεύω 2-3 μέρες το pro 6 plus που το πήρα σε τιμή χώμα και ξαναεκτίμησα την Meizu σε πολλά πράγματα , ειδικά η κάμερα του είναι πάρα πολύ καλή!

 

Σκεφτόμουν σε λίγο καιρό να πάρω το MI mix 2s για να αναβαθμίστω από το MI note 2.

 

Αλλά το Meizu 15 με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή που παρουσιάστηκε, θεωρώ πως είναι η καλύτερη συσκευή της Meizu μετά το κορυφαίο MX4, μάλιστα σε design μοιάζει πολύ, πανέμορφο το home button, επέστρεψαν και τα τέλεια gestures και το m button αν το λέω σωστά.

 

Η 800 άρα είναι το κερασάκι στην τούρτα και η τιμή του σωστή, πολύ ωραίο και το μαγαζάκι που βρήκες με αυτόν τον τρόπο αποστολής.

 

Δώσε μας λίγο εντυπώσεις από την κάμερα, με ποια σύγχρονη συσκευή συγκρίνεται, επίσης και από ποιοτητα ήχου με ακουστικά αν μπορείς.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς δε μπορώ να τη συγκρίνω με κάποια συσκευή, μιας και προέρχομαι από αρκετά κατώτερη (redmi 4x) όπου όπως καταλαβαίνεις είναι η μέρα με τη νύχτα.

Η κάμερα είναι αρκετά καλή και τραβάει καθαρές και φωτεινές φωτός. Η λειτουργία πορτραίτου ειδικά παράγει όμορφα αποτελέσματα, με ρηχό βάθος πεδίου. Στα + η πλήρως manual λειτουργία με χρόνους έκθεσης που φτάνουν ως και τα 20".

Όσο για την ποιότητα του ήχου σαφώς καλύτερη και με πιο μεγάλη ένταση συγκρίνοντας με το redmi και το mi4 που έχω, με τα ίδια πάντα ακουστικά. Επίσης έχει κάποια εφέ ήχου + equalizer (που δεν μπορείς όμως να τα χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα) μόνο όμως για χρήση ακουστικών, όταν παίζει από τα ηχεία είναι απενεργοποιημένα

Link to comment
Share on other sites

Το κελυφος ειναι πλαστικο η ετσι μου φαινεται?

Αντιγράφω από το site της Meizu:

surgical stainless steel and aluminum alloy

Όμως επειδή έχει κάποια επίστρωση η αίσθηση που δίνει στο χέρι είναι όντως σαν πλαστικό

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Από χθες το έχω και εγώ στα χέρια μου πανέμορφη συσκευή σε άσπρο χρώμα δείχνει σαν κεραμικό και είναι πρώτη φορά που μου αρέσει άσπρη συσκευή γενικά αυτό το πλήκτρο μπροστά δένει πολύ όμορφα στο σύνολο της συσκευής ,πανέμορφη οθόνη που επιτέλους βλέπω youtube χωρίς να χρειάζεται να κάνω ζουμ στην οθόνη και να κόβονται τα γράμματα από πάνω και κάτω όπως στις οθόνες 18:9.Γενικα το II με άρεσε περίμενα περισσότερα θέματα, ο ήχος του είναι εκπληκτικός, κάμερα μέρα τέλεια.Τα αρνητικά στην αρχή ήταν το ακουστικό που πρέπει να βρεις που θα ακούς καλύτερα τώρα το βρήκα το συνήθισα και το άλλο οι νυχτερινές φώτο που δε με πολύ ενθουσίασαν θέλει ειδική μεταχείριση πως θα τραβήξεις την φώτο.. Γενικά ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δω αν υπάρχει κάτι για το "16" αλλά μιας και θα μοιράζεται κοινά μέρη με το 15 όπως η κάμερα, θα ήθελα εντυπώσεις φίλε αν είναι εύκολο, μαζί με το UI...

 

To Up to 3 times lossless zoom τι λέει; Κάνει ότι υπόσχεται;

 

Μετά από δύο xiaomi σκέφτομαι σοβαρά για το ΜΕΙΖU 16 με τον SD710

 

Αν και περιμένω και την τιμή... και δεν βλέπω και τόσο αισιοδοξα τα πράγματα αν το 15 εχει 350$

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον irovoudou για το θέμα του ακουστικού που όντως όταν μιλάς πρέπει να το κεντράρεις στο αυτί αλλιώς είναι σαν να έχεις κατεβασμένο την ένταση, αλλά αυτό είναι κάτι που το συνηθίζεις με τη χρήση και το καταφέρνεις εύκολα.

Επίσης σχετικά με τις νυχτερινές φωτός θα διαφωνήσω, οκ δεν είναι επιπέδου dslr αλλά είναι αρκετά καλύτερες από αλλά κινητά (επισυνάπτω μια τυχαία που έχω τραβήξει)

https://imgur.com/a/4t5vbtO

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σχετικά με τις νυχτερινές φωτός θα διαφωνήσω, οκ δεν είναι επιπέδου dslr αλλά είναι αρκετά καλύτερες από αλλά κινητά (επισυνάπτω μια τυχαία που έχω τραβήξει)

https://imgur.com/a/4t5vbtO

To To Up to 3 times lossless zoom τι λέει έχεις κάποια σχετική φώτο έστω και την μέρα;

Link to comment
Share on other sites

To To Up to 3 times lossless zoom τι λέει έχεις κάποια σχετική φώτο έστω και την μέρα;

Μόλις τράβηξα δύο φωτός για να συγκρίνεις

Η πρώτη χωρίς zoom, η δεύτερη στο 3x

Πάντως το 2x είναι πραγματικά lossless αφού πρόκειται για οπτικό zoom, στο 3x θα έλεγα ότι υπάρχει λίγο απώλεια

 

https://imgur.com/a/7qWj418

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τραβήξαμε το ίδιο τοπίο με ένα xiaomi note 5 ,galaxy s7 , και το meizu 15 όλοι έπαθαν πλάκα με το meizu το δε 2x εκπληκτικό ..
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κιν απο εχτες θετικοτατες εντυπωσεις το κιν ειναι πανεμορφο αυτο ομως που με χαλασε ειναι οτι σε σημερινη μου κληση δεν ακουω καθολου τον συνομιλητη μου πολυ χαμηλη ενταση εχεις κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...