Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Θεωρειτε αξιζει η μεταβαση για την κοπελα μου απο p20 lite στο mi8 64gb τωρα που το εχει στον Γερμανο εμμεσα στα 199 με καρτα Εθνικης; Εγω εχω το mate 10 pro και παντα ζηλευε την καμερα του σε σχεση με το p20 lite της, οποτε αυτο που την ενδιαφερει ειναι η καμερα και η μπαταρια του.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εγώ ενδιαφέρομαι άμεσα για το mi 8 αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του...

Το πολύ καλό Mi Α3 που έχουμε στην οικογένεια και τσεκάρισα τώρα μου δείχνει 20% υπόλοιπο μπαταρίας με 4:15 ώρες οθόνη και τελευταία φόρτιση πριν 4 μέρες.

Υπάρχει περίπτωση να πλησιάσω τέτοιο χρόνο με το mi 8;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Κατά διάνοια τέτοια νούμερα, αν θες μπαταρία ξέχνα το mi8, μέτρια μπαταρία, για τα δικά μου κριτήρια θα έλεγα τραγική.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Κατά διάνοια τέτοια νούμερα, αν θες μπαταρία ξέχνα το mi8, μέτρια μπαταρία, για τα δικά μου κριτήρια θα έλεγα τραγική.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To φοβόμουνα...

(Δυστυχώς έχασα το Α3 στα 159 και τώρα ψάχνομαι για mi 8 στα 200 ή redmi note 8 pro στα 230 ευρώ. Αντιπροσωπείας.)

Κρίμα διότι το mi 8 θα μου ερχόταν γάντι. Amoled και καλός επεξεργαστής. Αλλά αν θέλει φόρτιση πριν το 24 ωρο δεν την παλεύω.

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro από μπαταρία είναι τούμπανο, παίζει να είναι ελάχιστα καλύτερο από το Α3, αλλά εγώ λόγω mediatek δεν θα το πλησίαζα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι πλήρως άτοπη, δεν υπάρχει κινητό με ανάλυση και επεξεργαστή που να πιάνει τα νούμερα του πιξελιασμενου αργού Α3. Είναι σα σύγκριση νοκια 3310 που κράταγε 1 βδομάδα.

 

Η μπαταρία του ΜΙ8 είναι μια χαρά, εγώ με πραγματική χρήση βγάζω χοντρικά 1 ώρα ΣΟΤ για κάθε 20%. Το φορτίζω κάθε μέρα σίγουρα και πολλές φορές με τη γρήγορη φόρτιση του δίνω ένα +20-30%. Δεν έχω προβληματιστεί ΠΟΤΕ ότι θα μείνω από μπαταρία. Αν δε μένεις σε σκηνή και έχεις μπριζα θα είσαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro από μπαταρία είναι τούμπανο, παίζει να είναι ελάχιστα καλύτερο από το Α3, αλλά εγώ λόγω mediatek δεν θα το πλησίαζα.

 

Δηλαδη αναμεσα σε Α3 και Μ8 να πηγαινα αε Α3; το οτι ειναι φθηνοτερο δεν με απασχολει,ποιο ειναι καλυτερο κυριως σε καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είνα στο disabled για να είναι ενεργά. Μετά εάν πατήσεις το 4636 θα δεις ότι τα κουμπιά για volte και vowifi θα μπορείς να τα ενεργοποιήσεις. Για μύνημα, εγώ μια φορά είχα στείλει δεν έκανα κάτι άλλο.

Στo μενού του 4636 ακόμα απενεργοποιημένα είναι τα κουμπιά, αλλά στο παραθυρο που ανοίγει πατώντας το more που έχει κάτω κάτω και επιλέγοντας " ims service status" δείχνει ενεργoποιημένο.

 

Για την vodafone μου είπαν ότι με το μήνυμα ενεργοποιείται και το volte και το vowifi. To volte όντως παίζει στην συσκευή μας, το vowifi δεν παίζει γιατί νομίζω χρειάζεται την εφαρμογή της vodafone όταν δεν είναι στις υποστηριζόμενες συσκευές το κινητό. (η εφαρμογή δεν παίζει σε android 10 αυτή την στιγμή)

96Uk2Kb.png

 

Στην cosmote για το vowifi μίλησα στο chat και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το vowifi (είτε κάνετε την ενεργοποίηση απο μια συμβατή συσκευή) και παίξανε και volte και vowifi.

3nAJEzX.png

Link to comment
Share on other sites

Στo μενού του 4636 ακόμα απενεργοποιημένα είναι τα κουμπιά, αλλά στο παραθυρο που ανοίγει πατώντας το more που έχει κάτω κάτω και επιλέγοντας " ims service status" δείχνει ενεργoποιημένο.

 

 

 

Για την vodafone μου είπαν ότι με το μήνυμα ενεργοποιείται και το volte και το vowifi. To volte όντως παίζει στην συσκευή μας, το vowifi δεν παίζει γιατί νομίζω χρειάζεται την εφαρμογή της vodafone όταν δεν είναι στις υποστηριζόμενες συσκευές το κινητό. (η εφαρμογή δεν παίζει σε android 10 αυτή την στιγμή)

 

96Uk2Kb.png

 

 

 

Στην cosmote για το vowifi μίλησα στο chat και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το vowifi (είτε κάνετε την ενεργοποίηση απο μια συμβατή συσκευή) και παίξανε και volte και vowifi.

 

3nAJEzX.png

Και εγώ το έχω ενεργοποιήσει αλλά δεν κάνει τίποτα.. Θα δοκιμάσω να στείλω αργότερα από s10 το μυνημα μήπως και αλλάξει κάτι

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To φοβόμουνα...

(Δυστυχώς έχασα το Α3 στα 159 και τώρα ψάχνομαι για mi 8 στα 200 ή redmi note 8 pro στα 230 ευρώ. Αντιπροσωπείας.)

Κρίμα διότι το mi 8 θα μου ερχόταν γάντι. Amoled και καλός επεξεργαστής. Αλλά αν θέλει φόρτιση πριν το 24 ωρο δεν την παλεύω.

 

Τελικα που κατεληξες φιλε; Η προσφορα του Mi8 ειναι μεχρι την παρασκευη οποτε λογικα μεχρι τοτε θα πρεπει να το εχουμε παρει

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 8 pro από μπαταρία είναι τούμπανο, παίζει να είναι ελάχιστα καλύτερο από το Α3, αλλά εγώ λόγω mediatek δεν θα το πλησίαζα.

 

 

 

Δηλαδη αναμεσα σε Α3 και Μ8 να πηγαινα αε Α3; το οτι ειναι φθηνοτερο δεν με απασχολει,ποιο ειναι καλυτερο κυριως σε καμερα.

Αν και δεν είναι το σωστό θέμα για αγορά κινητού, για τις ανάγκες τις δικές μου εγώ δεν θα πήγαινα με τίποτα σε mi8, εκτός της μπαταρίας βασικά για μένα είναι η θύρα ακουστικών, sd, radio.

Δες τις ανάγκες σου και αποφάσισε, από κάμερα το mi8 έχει πολύ καλή, το Α3 με gcam βγάζει επίσης πολύ καλές φώτο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα που κατεληξες φιλε; Η προσφορα του Mi8 ειναι μεχρι την παρασκευη οποτε λογικα μεχρι τοτε θα πρεπει να το εχουμε παρει

δεν έχω καταλήξει.

Η καρδιά λέει Mi8 και το μυαλό RN 8 Pro λόγω μπαταρίας (αν και μου τη δίνει που δεν έχει amoled και που ο δείκτης sar είναι τριπλάσιος από το Α3)

(Είμαστε σε λάθος νήμα. Να συνεχίσουμε εδώ μόνο όσον αφορά το Mi8.)

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μπήκε η 10αρα έκδοση, έβγαλα την παλιά gcam και έβαλα μια νεότερη έκδοση. Αλλά τώρα δεν μπορώ να ξανασύρω την gcam ή οποιοδήποτε άλλο εικονίδιο στα 4 που μένουν ακίνητα εκεί πάνω από τα navigation buttons ενώ πριν είχα κανονικά 5 εικονίδια.

 

Έχει σκαλώσει κάτι;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Τελικά με την 10άρα μόνο 4 εικονίδια είναι τα ακούνητα ή με κόβω για factory reset;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την 10άρα μόνο 4 εικονίδια είναι τα ακούνητα ή με κόβω για factory reset;
Έχω βάλει κανονικά 5 εγώ.Εχω ενεργοποιήσει και drawer.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κανονικά 5 εγώ.Εχω ενεργοποιήσει και drawer.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ! Άσε, Noobas τελειώς. Την ανάλυση των εικονιδίων έπρεπε να αλλάξω.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσα το εξής μετά την αναβάθμιση στο android 10. Όταν συνδέσω το ακουστικο Bluetooth έχουν σταματήσει να ακούγονται οι ήχοι των μηνυμάτων, Viber κλπ. και ακούγονται μέσα στο ακοθστικο. Πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του ακουστικού και να απενεργοποιήσω την επιλογή "ήχων πολυμέσων" για να ακούγονται κανονικά.Αυτο όμως δε το θέλω γιατί τοτε δεν ακούγεται ούτε και η μουσική από τα ακουστικά.λογικο φυσικά αφού απενεργοποιω την επιλογή . Ενώ πριν δε συνέβαινε αυτό.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by karamazof53
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταλήξει.

Η καρδιά λέει Mi8 και το μυαλό RN 8 Pro λόγω μπαταρίας (αν και μου τη δίνει που δεν έχει amoled και που ο δείκτης sar είναι τριπλάσιος από το Α3)

(Είμαστε σε λάθος νήμα. Να συνεχίσουμε εδώ μόνο όσον αφορά το Mi8.)

Μια τίμια λύση κατά την γνώμη μου είναι το mi 9t. Έχει amoled οθόνη, ράδιο, καλή μπαταρία, βύσμα ακουστικών 3,5 jack και καλές κάμερες. Απλά παίζεις σε τιμές 260+ χωρίς εγγύηση αντιπροσωπίας. (Είμαι κάτοχος mi 8 και εχω θέμα μόνο με την μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσα το εξής μετά την αναβάθμιση στο android 10. Όταν συνδέσω το ακουστικο Bluetooth έχουν σταματήσει να ακούγονται οι ήχοι των μηνυμάτων, Viber κλπ. και ακούγονται μέσα στο ακοθστικο. Πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις του ακουστικού και να απενεργοποιήσω την επιλογή "ήχων πολυμέσων" για να ακούγονται κανονικά.Αυτο όμως δε το θέλω γιατί τοτε δεν ακούγεται ούτε και η μουσική από τα ακουστικά.λογικο φυσικά αφού απενεργοποιω την επιλογή . Ενώ πριν δε συνέβαινε αυτό.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ο ήχος αυτός ανήκει στα πολυμέσα αλλά σε εμένα ίσχυε έτσι και πριν την 10. Ή όλα ή τίποτα δηλαδή

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εδώ και μέρες όταν μπαίνω στο Fb μου βγάζει ένα μύνημα που λέει ''Λειτουργία για την εφαρμογή Facebook'' και κατεβάζει ενημέρωση. Το κάνει κάθε φορά που μπαίνω.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ποια έκδοση της Gcam χρησιμοποιείται με το android 10?Έχουμε κάποιο link?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά στον Γερμανό στα 249 ευρώ με go4 της εθνικής που γράψατε.

Αυτόματα αφαιρείται το ποσό; Πληρώνουμε 200 ευρώ στο κατάστημα με την κάρτα της εθνικής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εδώ και μέρες όταν μπαίνω στο Fb μου βγάζει ένα μύνημα που λέει ''Λειτουργία για την εφαρμογή Facebook'' και κατεβάζει ενημέρωση. Το κάνει κάθε φορά που μπαίνω.

 

Καμιά ιδέα;

Το ίδιο ακριβώς παρατήρησα κ εγώ .Τι στο καλο είναι αυτό?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...