Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα mi 8. Να σας ρωτήσω κάτι.

1) Το Face ID δουλεύει καλά; Ξεκλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς προβλήματα και κολλήματα ;

2) Έχει μεγάλες διαφορές από το mi 8 pro; Εκτός από τις λειτουργικές διαφορές εννοώ, πχ δακτυλικό αποτύπωμα, στην ταχύτητα και την απόκριση έχει διαφορά;

Βασικά του κάνω απλή χρήση και όχι βαριά

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά γειά σας.

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα mi 8. Να σας ρωτήσω κάτι.

1) Το Face ID δουλεύει καλά; Ξεκλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς προβλήματα και κολλήματα ;

2) Έχει μεγάλες διαφορές από το mi 8 pro; Εκτός από τις λειτουργικές διαφορές εννοώ, πχ δακτυλικό αποτύπωμα, στην ταχύτητα και την απόκριση έχει διαφορά;

Βασικά του κάνω απλή χρήση και όχι βαριά

 

Ευχαριστώ

με το face id ξεκλειδώνει ακαριαία.

και για βαριά χρήση δεν θα έχεις πρόβλημα. πιστεύω θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα mi 8. Να σας ρωτήσω κάτι.

1) Το Face ID δουλεύει καλά; Ξεκλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς προβλήματα και κολλήματα ;

2) Έχει μεγάλες διαφορές από το mi 8 pro; Εκτός από τις λειτουργικές διαφορές εννοώ, πχ δακτυλικό αποτύπωμα, στην ταχύτητα και την απόκριση έχει διαφορά;

Βασικά του κάνω απλή χρήση και όχι βαριά

 

Ευχαριστώ

 

To face id, μετα την προτελευταια αναβαθμιση, καθυστερει λιγο οταν το ξεκλειδωνεις μετα απο πολυ ωρα. Βγαζει μια φατσουλα πρωτα, που δεν την εβγαζε πριν, και μετα ανοιγει. Αν το ξεκλειδωσεις ξανα μετα απο σχετικα συντομο χρονικο διαστημα ανοιγει ακαριαια. Τουλαχιστον αυτο εχω δει εγω και το εχει αναφερει και ενα αλλο παιδι. Παλιοτερα ανοιγε ακαριαια παντα.

 

Απο αξιοπιστια παντως ειναι πολυ καλο. Δεν προκειται να μην σε αναγνωρισει καποια φορα (ακομα και σε απολυτο σκοταδι) ουτε να ανοιξει με φωτογραφια σου, τουλαχιστον σε καποια τεστ που του εχω κανει.

 

Και βαρια χρηση να του κανεις δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα οσον αφορα τις επιδοσεις. Ειναι θηριο και ειδικα στην τιμη που ειναι τωρα...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δεν με πειράζει η μικρό καθυστέρηση, θα την συνηθίσω. Εξάλλου συνήθως θα το ξεκλειδώνω με fingerprint.

Πάντως, από έρευνα που έχω κάνει δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ναυαρχίδες.

Λογικά θα μείνω πολύ ευχαριστημένος πιστεύω. Το παράγγειλα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα γρήγορο φορτιστή ψάχνω για το mi8. έχετε δει κάτι καλό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα γρήγορο φορτιστή ψάχνω για το mi8. έχετε δει κάτι καλό?

 

https://gearbest.app.link/uUTlhZhSXX

Τον πήρα για δεύτερο και με κάλυψε μια χαρά! Είναι quick change!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δεν με πειράζει η μικρό καθυστέρηση, θα την συνηθίσω. Εξάλλου συνήθως θα το ξεκλειδώνω με fingerprint.

Πάντως, από έρευνα που έχω κάνει δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ναυαρχίδες.

Λογικά θα μείνω πολύ ευχαριστημένος πιστεύω. Το παράγγειλα ήδη.

 

Καλορίζικος και με το καλό να το παραλάβεις. Θα μείνεις πάρα πολύ ευχαριστημένος το κινητό είναι τρομερό.

Να κάνω και μια χαζή ερώτηση. Προχθές ξέχασα το βράδυ το κινητό στην πρίζα να φορτίζει δε πιστεύω να έχει θέμα ε; Μην μου φουσκώσει καμιά μπαταρία :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος και με το καλό να το παραλάβεις. Θα μείνεις πάρα πολύ ευχαριστημένος το κινητό είναι τρομερό.

 

Να κάνω και μια χαζή ερώτηση. Προχθές ξέχασα το βράδυ το κινητό στην πρίζα να φορτίζει δε πιστεύω να έχει θέμα ε; Μην μου φουσκώσει καμιά μπαταρία :lol::lol::lol::lol:

Όχι ρε συ ηρέμησε.αν ήταν έτσι κάθε μέρα κινητό θα αλλάζαμε χαχα...

 

Πάντως το κινητό δεν παίζεται είναι η αλήθεια....το μόνο που μου τη σπάει είναι που στην aod δε δείχνει ειδοποιήσεις για το viber ελπίζω να το βαλουν σε επόμενο udpate ...

 

Και αν ανέβαινε λίγο και το sot θα ήταν υπέροχο...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις την σιμ σε συμβατή συσκευή για να στείλει το μνμ ,αν το έχεις κάνει αυτό το ενεργοποιείς εσύ *#*#volte#*#* ,*#*#vowifi#*#* και να βγάλει την ένδειξη disable , Cosmote είμαι οκ!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις την σιμ σε συμβατή συσκευή για να στείλει το μνμ ,αν το έχεις κάνει αυτό το ενεργοποιείς εσύ *#*#volte#*#* ,*#*#vowifi#*#* και να βγάλει την ένδειξη disable , Cosmote είμαι οκ!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε προηγούμενη συσκευή που είχα το μιλούσα κανονικά μέσω wifi ( λόγο κακού σήματος) οπότε λογικά το μήνυμα θα το έχω στείλει.

Απο κει και πέρα αυτά εδώ τι είναι και που τα γράφω ;; *#*#volte#*#* ,*#*#vowifi#*#*

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Τραβήξαμε χθες 4k60p σε απόλυτο σκοτάδι και το βίντεο είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικό. Απόλυτα smooth και πάρα πολύ καθαρό. Με την κανονική εφαρμογή της κάμερας όχι με gcam. Τελεταια global επίσημη. Όλα δουλεύουν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη συσκευή που είχα το μιλούσα κανονικά μέσω wifi ( λόγο κακού σήματος) οπότε λογικά το μήνυμα θα το έχω στείλει.

 

Απο κει και πέρα αυτά εδώ τι είναι και που τα γράφω ;; *#*#volte#*#* ,*#*#vowifi#*#*

Ανοίγεις τον dialer και πληκτρολογείς τα παραπάνω σαν να πας να καλέσεις εναν αριθμό και θα σε βγάλει σε ένα κρυφό μενού

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτόν τον τρόπο ενεργοποιούμε τις κλήσεις wi fi ή μας βγάζει σε μενού για να τις ρυθμίσουμε;

Ρωτάω γιατί θα το χρειαστώ κι εγώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτόν τον τρόπο ενεργοποιούμε τις κλήσεις wi fi ή μας βγάζει σε μενού για να τις ρυθμίσουμε;

 

Ρωτάω γιατί θα το χρειαστώ κι εγώ παιδιά

Σου ανοιγει ένα μενού στο οποίο ενεργοποιεις τους διακόπτες που λένε volte και vowifi.αφου το κάνεις αυτό πας στις ρυθμίσεις,κάρτες σιμ και κινητά δίκτυα,επιλέγεις τη σιμ σου και θα δεις ότι έχουν εμφαίνιστει δύο διακόπτες.ο ένας λέει "το volte ειναι ενεργό" και ο άλλος "πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω wifi."τους ενεργοποιεις και αυτούς και όσον αφορά τη διαδικασία στο κινητό είσαι οκ.Αν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από τον πάροχο σου είσαι έτοιμος και θα δεις και τα αντίστοιχα σηματακια την μπάρα ειδοποιήσεων εκεί διπλα από την μπαταρία κλπ....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, καλά με τα *# τα γράμματα volte πώς τα γράφουμε αφού έχουμε μόνο αριθμούς να επιλέξουμε;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, καλά με τα *# τα γράμματα volte πώς τα γράφουμε αφού έχουμε μόνο αριθμούς να επιλέξουμε;
Γράψε *#*#4636#*#* και μπες στις πληροφορίες τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, η δοκιμή έγινε στο mi max 2 της γυναίκας μου.

Όταν έρθει με το καλό, θα το δώ με λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια γειά σας. Παρέλαβα εχθές το κινητό και το στήνω σιγά σιγά. Έχω επιλέξει από το play store να κατεβάσω viber messenger κλπ αλλά δεν τα κατεβάζει. Παραμένει στην φάση ΛΗΨΗ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ και δεν ξεκινάει η μπάρα να φορτώνει. Ξέρετε τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Οκ, όλα καλά. Ήθελε κάποια βήματα ακόμη για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση του τηλεφώνου

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι. Δεν κατέβαζε τίποτα αλλά τώρα όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερό κινητό. Πολύ μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση ακόμα αν μπορείτε. Έχω επιλέξει να κλείνω τις καρτέλες με σιρσημο από κάτω προς τα πάνω. Αν θέλω να δω τις ανοικτές καρτέλες που έχω πως γίνεται τη στιγμή που δεν υπάρχει κουμπί καρτελων; Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ, το βρήκα κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω εγκαταστησει την τελευταια gcam tou sanity F1v9.2_6.2.030.apk,απο εδω https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/(ειναι καλη με ποιο ζεστα saturated χρωματα)

αλλα παρακολουθοντας το forum ειχε παρει το ματι μου στο νημα καποιο λινκ νε την beta20 που εχει το καλο night sight.

καποιο λινκ υπαρχει?

ευχαριστω!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες περίπου μου κανει κάτι τρελά όταν έχω συνδεδεμένα ακουστικά. Δηλαδή βλέπω YouTube με συνδεδεμένα ακουστικά με τον ανταπτορα σε type c και εκεί που βλέπω κάνει pause,αλλάζει βίντεο μόνο του κάτι τέτοια.πρωτη φορά μου το κάνει αυτό.εχει κανείς ιδέα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...