Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω να σας πω το μόνο πλεονέκτημα της gcam έναντι της stock μόνο στις νυχτερινές βλέπω.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μετά το τελευταίο stable update μου φαίνονται καλύτερες (και δεν κάνει και τα χαζά κολλήματα της gcam)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το game turbo το νέο animation στη φόρτιση και οι μόνιμες ειδοποιήσεις υπάρχουν στην τωρινή stable έκδοση; Είμαι στη beta για αυτό ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω κανενας δεν ξερει τι θα συμβει. Ωραιο κινητο αλλα μεσα σε 2 με 3 μήνες με εχει αναγκασει να κανω δυο στησιματα.. δεν ειναι και το καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα tip για την μπαταρία. Επειδή ακούω πολλούς που αναφέρονται στην 10.3.2., για batteru drain . Αν πατήσετε *#*#4636 #*#* μπορείτε να αλλάξετε σε lte cdma umts auto prl. Διορθώνει το κακό σήμα κ.η μπαταρία δουλεύει αξιοπρεπεστατα.
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα tip για την μπαταρία. Επειδή ακούω πολλούς που αναφέρονται στην 10.3.2., για batteru drain . Αν πατήσετε *#*#4636 #*#* μπορείτε να αλλάξετε σε lte cdma umts auto prl. Διορθώνει το κακό σήμα κ.η μπαταρία δουλεύει αξιοπρεπεστατα.

 

Εγω ηξερα οτι το αλλαζεις σε LTE/WCDMA.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση χθες στην Dev και ένα σημαντικό είναι πως πλέον το δαχτυλικό στην οθόνη, σχεδόν, πιάνει με την πρώτη.... Τρομερό....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σας πω το μόνο πλεονέκτημα της gcam έναντι της stock μόνο στις νυχτερινές βλέπω.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μετά το τελευταίο stable update μου φαίνονται καλύτερες (και δεν κάνει και τα χαζά κολλήματα της gcam)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η stock καμερα εχει πολυ καλο στησιμο και βγαινει στα σημεια καλυτερη του Port της gcam,

gcam μονο για night sight που ξεφευγει,ενω το night mode της στοκ ειναι κατω του μετριου,

φιλε μου ποια gcam χρησιμοποιεις?

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ποσταρα είναι καθαρά οι Ευρωπαίκες μπάντες .

 

Θα το δοκιμασω και αυτο σε βαθος χρονου αν και νομιζω οτι αν εχεις κακο σημα δεν σε σωζει τιποτα. Παλι κακο σημα θα εχεις. Π.χ το αλλαξα σε αυτο το mode και παλι την ιδια κακη ισχυ εχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτο σε βαθος χρονου αν και νομιζω οτι αν εχεις κακο σημα δεν σε σωζει τιποτα. Παλι κακο σημα θα εχεις. Π.χ το αλλαξα σε αυτο το mode και παλι την ιδια κακη ισχυ εχω.

 

Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τπτ

Link to comment
Share on other sites

παιδες,τελευταια εκδοση για gcam?

MGC_6.1.021_xcam_5_beta20.apk

εγω παιδια χρησιμοποιω την παραπανω,υπαρχει κατι ποιο improved?

thanks!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

η stock καμερα εχει πολυ καλο στησιμο και βγαινει στα σημεια καλυτερη του Port της gcam,

 

gcam μονο για night sight που ξεφευγει,ενω το night mode της στοκ ειναι κατω του μετριου,

 

φιλε μου ποια gcam χρησιμοποιεις?

Τωρα έχω την 6.2.030.244457635

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω πως γυρναμε σε stable rom απλα κατεβαζουμε ρομ και φλασαρουμε οπως καναμε απο stable σε dev ή θελει αλλη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

ναι.θα σβηστουν ολα..

 

Στο μονο που ελπίζω ειναι μήπως δωσει η Xiaomi την τελευταία ΟΤΑ να σε γυρνάει σε stable χωρις format.. κανονικά ετσι πρέπει..

Format γίνεται σε περίπτωση downgrade. Θα μπορούσε να δωσει την επερχόμενη dev σε stable πχ 10.3.3 και έτσι να έχουμε ολοι ομαλή μετάβαση. Αλλιως δεν είναι σοβαρό να παίρνονται τετοιες αποφάσεις στα καλα καθούμενα.

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Στο μονο που ελπίζω ειναι μήπως δωσει η Xiaomi την τελευταία ΟΤΑ να σε γυρνάει σε stable χωρις format.. κανονικά ετσι πρέπει..

Format γίνεται σε περίπτωση downgrade. Θα μπορούσε να δωσει την επερχόμενη dev σε stable πχ 10.3.3 και έτσι να έχουμε ολοι ομαλή μετάβαση. Αλλιως δεν είναι σοβαρό να παίρνονται τετοιες αποφάσεις στα καλα καθούμενα.

 

Έχεις πολύ δίκιο, το σκέφτομαι κι εγώ συνέχεια, τη πατήσαμε αν θα πρέπει να το στήσουμε σου τη αρχή....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ δίκιο, το σκέφτομαι κι εγώ συνέχεια, τη πατήσαμε αν θα πρέπει να το στήσουμε σου τη αρχή....

 

Τι να πω κι εγώ που στο mi8 της γυναίκας ήταν stable, του πέρασα dev και στήσιμο μισή μέρα και τώρα θα το γυρίσω πάλι σε stable :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον οκ απλά κινητάρα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έχω την 6.2.030.244457635

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την δοκιμασα αλλα δεν εχει τιποτα στα settings......

να αλλαξεις saturation

επισης δεν βλεπω τις επιλογες hdr+ kai enhanched

περιεργο....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του μετά απο ένα χρόνο που έχει βγει?
Τώρα είναι που αξίζει να το αγοράσεις γιατί έχει και πολύ πιο χαμηλή τιμή.. εγώ το έχω ένα χρόνο, και είναι το μοναδικό κινητό που θα το κρατήσω άλλα δύο χρόνια το λιγότερο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του μετά απο ένα χρόνο που έχει βγει?
Αξίζει και με το παραπάνω φίλε μου πλέον με αυτήν την τιμή. Ένας λόγος επιπλέον επειδή θα πάρει και update για MIUI 11 και Android Q όπως ανακοίνωσε η Xiaomi. Τώρα αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις παραπάνω λεφτά σαφώς και υπάρχουν αξιόλογες προτάσεις. Αν και προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπάνω φίλε μου πλέον με αυτήν την τιμή. Ένας λόγος επιπλέον επειδή θα πάρει και update για MIUI 11 και Android Q όπως ανακοίνωσε η Xiaomi. Τώρα αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις παραπάνω λεφτά σαφώς και υπάρχουν αξιόλογες προτάσεις. Αν και προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πριν αγορασω το κινητο το ειχα ψαξει παρα πολυ,τα κινητο του 2019 δεν σου προσφερουν κατι καινουργιο με περυσι,

ημουν μεταξυ του mi8,pixel 2xl kai p20 pro, ηταν το φθηνοτερο με καλυτερο hardware απο τα παραπανω και το καλυτερο dual setup που κυκλοφορει(σε συνδυασμο με gcam για night sight,ξεφευγει)

το setup καμερων του p20 pro ειναι ανωτερο αλλα τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια,

αρα με 300-330 παιρνεις οτι καλυτερο παιζει,

απλα value for money αν εχεις φραγκα παιρνεις και p30 pro τι να λεμε

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...