Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να μην υποστηρίζεται το OIS στα 1080.. Τα βίντεο που τραβάς φαίνονται κουνημενα; Κάνε ένα τεστ κουνώντας το κινητό. Στο 4Κ ελπίζω να έχει τουλάχιστον EIS
Εγώ που έχω havoc os και πέρασα το magisk module που βγήκε για 4k 60fps στην ported κάμερα miui δεν έχει ois ούτε eis στα 1080/4κ 60fps.

Και στο mi mix 3 με στοκ Ρομ έτσι είναι...

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ που έχω havoc os και πέρασα το magisk module που βγήκε για 4k 60fps στην ported κάμερα miui δεν έχει ois ούτε eis στα 1080/4κ 60fps.

Και στο mi mix 3 με στοκ Ρομ έτσι είναι...

 

The power of Mi 8 be with you

 

Τι να πω ρε συ. Πραγματικα με την xiaomi σε ορισμενα πραγματα σηκωνω τα χερια ψηλα. Λες και θελουν να τιμωρησουν τους πελατες της για καποιον λογο. Video χωρις καποια σταθεροποιηση ειναι αχρηστο σε αρκετα σεναρια χρησης. Τουλαχιστον ας εδιναν στα 1080@60fps.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε συ. Πραγματικα με την xiaomi σε ορισμενα πραγματα σηκωνω τα χερια ψηλα. Λες και θελουν να τιμωρησουν τους πελατες της για καποιον λογο. Video χωρις καποια σταθεροποιηση ειναι αχρηστο σε αρκετα σεναρια χρησης. Τουλαχιστον ας εδιναν καποια σταθεροποιηση στα 1080@60fps.
Άστα να πάνε φίλε μου. 2 βήματα μπροστά 10 πίσω...

Δώρο άδωρο....

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mi8 pro εχω. Αλλά βασικά δεν βρίσκω και τα ar emoji.

 

Φίλε μου στο mi8 Pro φοράς ελληνική xtrv η xiaomi eu η official?? Γιατί εγώ με costum dev 9.2.21 έχω το πρόβλημα που χωρίς ρολόι aod δεν δουλεύει το δαχτυλικό εδώ και 3 ρομ :wacko::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους χρήστες Havoc OS:

 

Πώς απενεργοποιούμε τελείως τη μία SIM; Δεν έχω βρει τη ρύθμιση, όσο και αν έψαξα...

 

Edit: Άκυρο. Μόλις είδα post του Johnny στο XDA που λέει ότι λείπει η ρύθμιση...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε cirith λείπει δυστυχώς και απορώ γιατί δεν την έχει βάλει...

Έχω βγάλει αναγκαστικά την 2η Σιμ...

 

The power of Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε global beta που θα βγει την Δευτέρα λογικά θα υπάρχει έτσι διάβασα στο telegram

 

The power of Mi 8 be with you

 

Όντως θα βγει σήμερα η global beta ???

Link to comment
Share on other sites

σημερα όντως βγηκε η global beta. το ερώτημα ειναι ποτε θα βγει η stable. σε κανα μηνα;
Link to comment
Share on other sites

Η stable λογικά μέσα στον Μάρτιο

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

​Παιδιά πόσοι από δω μέσα έχουμε το Pro?? Υπάρχει κάποιος φίλος με mi8 Pro με κάποια από της τελευταίες costum rom xtrv η eu. που έχει κιαυτός πρόβλημα με το ξεκλείδωμα του δαχτυλικου όταν βγάζει σε off το ambient display χωρίς κανένα χρωματιστό ρολόι..?? Η είμαι ο μόνος τυχερός... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η stable λογικά μέσα στον Μάρτιο

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Αλήθεια με ποιο τρόπο περνάμε τη beta ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με ποιο τρόπο περνάμε τη beta ;;;
Καλημέρα. Την κατεβάζεις και την περνάς μέσω του updater.

Θα γίνει factory reset οπότε καλό είναι να σώσεις τα αρχεία σου!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την κατεβάζεις και την περνάς μέσω του updater.

Θα γίνει factory reset οπότε καλό είναι να σώσεις τα αρχεία σου!

 

The power of the Mi 8 be with you

 

μετα παλι μεσω του updater μπαινει η stable?

(απο beta σε stable)

Link to comment
Share on other sites

μετα παλι μεσω του updater μπαινει η stable?

(απο beta σε stable)

 

Εγω που το ειχα δοκιμασει μπαινει κανονικα ναι!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το ειχα δοκιμασει μπαινει κανονικα ναι!

 

Ρε παιδιά μέσω κινητού δεν γίνεται χωρίς την χρήση υπολογιστή ;;; Αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει τα βήματα

Link to comment
Share on other sites

Oσοι χρησιμοποιειται Gmail δουλευει κανονικα? Γιατι εμενα δεν μου ερχονται ουτε τα μισα mail σωστα στην ωρα τους. Ειτε αργουν καμια ωρα και παραπανω ειτε πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να τα δω
Link to comment
Share on other sites

mkaragiannis

Σήμερα, 14:27

#3042

mkaragiannis's Avatar: Nokia 8110

GPRS Member

Περιοχή: Κουκάκι

Μηνύματα: 446

Εγγραφή: Ιούν. 2004

Παράθεση από johnnyman25 >

Εγω που το ειχα δοκιμασει μπαινει κανονικα ναι!

Ρε παιδιά μέσω κινητού δεν γίνεται χωρίς την χρήση υπολογιστή ;;; Αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει τα βήματα

 

 

 

 

 

http://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

από εδώ κατεβάζεις απ' ευθείας στο κινητό και κάνεις εγκατάσταση από τον updater.

Edited by rezazade

Huawei p30 pro,Xiaomi remdi note 10,Xiaomi mi A3,Samsung s10+,Xiaomi mi9,Sony XZ3,Xiaomi mi 10,oneplus 7 pro,Huawei mate 10 pro,Huawei p9plus,Sony XZ premium, Honor 8,Xiaomi mi 9T,Xiaomi Mi8,Oneplus 6,Oneplus 3t,Xiaomi mi note 2,LeEco Le Max 2, Ηuawei Nexus 6P,Lenovo Vibe Z2 Pro,Lenovo Vibe X2,Xiaomi mi note pro,Xiaomi mi4,inew V3,Sony Xperia sola

Link to comment
Share on other sites

mkaragiannis

Σήμερα, 14:27

#3042

mkaragiannis's Avatar: Nokia 8110

GPRS Member

Περιοχή: Κουκάκι

Μηνύματα: 446

Εγγραφή: Ιούν. 2004

Παράθεση από johnnyman25 >

Εγω που το ειχα δοκιμασει μπαινει κανονικα ναι!

Ρε παιδιά μέσω κινητού δεν γίνεται χωρίς την χρήση υπολογιστή ;;; Αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει τα βήματα

 

 

 

 

 

http://en.miui.com/getrom.php?r=346&m=yes&app=false

από εδώ κατεβάζεις απ' ευθείας στο κινητό και κάνεις εγκατάσταση από τον updater.

 

Επειδή δεν το κατέχω το άθλημα με την Xiaomi o updater πως ενεργοποιείται ;

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις -updater.πατας πανω στο σημα του miui10 μερικες φορες..πας στις τρεις τελειες πανω δεξια και διαλεγεις να αναβαθμισεις απο πακςτο που κατεβασες
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις -updater.πατας πανω στο σημα του miui10 μερικες φορες..πας στις τρεις τελειες πανω δεξια και διαλεγεις να αναβαθμισεις απο πακςτο που κατεβασες

 

Είσαι φοβερός!!! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Με ενδιαφέρει να πάρω το mi 8 και θα ήθελα να ρωτήσω από μπαταρία και φωτογραφία και βίντεο πως είναι σε χαμηλό φωτισμό και σε εσωτερικό φωτισμό.

Προέρχομαι από leeco Le max 2 με Gcam.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

​Παιδιά πόσοι από δω μέσα έχουμε το mi8 Pro?? Υπάρχει κάποιος φίλος με mi8 Pro με κάποια από της τελευταίες costum rom xtrv η eu. που έχει κιαυτός πρόβλημα με το ξεκλείδωμα του δαχτυλικου όταν βγάζει σε off το ambient display χωρίς κανένα χρωματιστό ρολόι..?? :wacko:

 

Κακός που δεν έχει φτιαχτεί ξεχωριστή ενότητα για το mi8 Pro γιατί εδώ μέσα χανόμαστε και μπερδεύομαστε.. :mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Με ενδιαφέρει να πάρω το mi 8 και θα ήθελα να ρωτήσω από μπαταρία και φωτογραφία και βίντεο πως είναι σε χαμηλό φωτισμό και σε εσωτερικό φωτισμό.

Προέρχομαι από leeco Le max 2 με Gcam.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, το ίδιο τηλέφωνο με εσένα είχα πριν. Από μπαταρία ο " λύκος " με άφηνε κατά τις 18:00 κάθε μέρα από της 8:00 που το έβγαζα από την φόρτιση. Με το mi8 δεν έχω καταφέρει να τελειώσω την μπαταρία σε μια μέρα ότι και αν έκανα , πολλές φορές κρατάει και 1,5 μέρα . Για την φωτογραφία έχω να πω τα καλύτερα, παίρνει και gcam οπότε κανένα πρόβλημα. Βίντεο δεν πολύ τραβάω οπότε δεν έχω άποψη. Σε κάθε περίπτωση πολύ πολύ καλύτερo από το lemax σε όλους τους τομείς .

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...