Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν παίζει ρόλο τα ίδια update παίρνουν

 

δηλαδή όλοι οι κάτοχοι του mi8 είναι τώρα με Mui 10. 0.11.0?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες της Google οπως το gmail και την μουσικη google πως τις σβηνουμε;Μονο με ρουτ;

Να φανταστω τις δικες τις εφαρμογες Xiaomi δεν μας αφηνει ετσι κι αλλιως.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να "απεγκαταστησεις" οσες εφαρμογες συστηματος δεν χρησιμοποιεις η δεν θελεις..Τα εισαγωγικα τα εβαλα γιατι δεν ειναι ακριβης ο ορος,για πληρη απεγκατασταση χρειαζομαστε root access οπωσδηποτε..Εδω γινεται απενεργοποιηση μονο για τον χρηστη & φυσικα δεν κερδιζεις χωρο (αν ποτε κανεις επαναφορα συσκευης οι εφαρμογες αυτες θα εμφανιστουν παλι)...Με τον τροπο αυτο θα εξαφανιστουν & δεν θα τρεχουν παρασκηνιο με οτι σημαινει αυτο..Θα χρειαστεις το minimal adb & fastboot και οχι ολοκληρο το SDK...κατεβαζουμε πρωτα το APP Inspector απο playstore για να μας δειξει την ακριβη διαδρομη γιατι εδω κανουν λαθος οι περισσοτεροι χρηστες...Ειναι ακινδυνη διαδικασια εφοσον εννοειται ξερουμε τι ΔΕΝ πρεπει να απεγκαταστησουμε! (οι εφαρμογες της google & οι browsers πχ μπορουν να απεγκατασταθουν)

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

https://beebom.com/how-remove-bloatware-android-without-root/

*(πριν απο ολο αυτο,πηγαινε ρυθμισεις > εφαρμογες+συστηματος > βρες την εφαρμογη που θελεις και αν απενεργοποιειται απλα απενεργοποιησε τη και τελος)...Τον chrome τον κατεβαζεις οποτε θες απλα θα εχεις και τον default στη πλατη αν δεν απενεργοποιηθει....

 

ο φίλος daitalos αναφέρει σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το mi 8 se σε έκδοση 10.0.1 εδώ και πολύ καιρό δν έχει βγει άλλη ενημέρωση γτ βλέπω ότι το mi 8 έχει πάρει και άλλες από όσο λίγο διάβασα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το mi 8 se σε έκδοση 10.0.1 εδώ και πολύ καιρό δν έχει βγει άλλη ενημέρωση γτ βλέπω ότι το mi 8 έχει πάρει και άλλες από όσο λίγο διάβασα

 

http://en.miui.com/download-346.html#523

http://en.miui.com/thread-3665347-3-1.html

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου το έχω δει το πρώτο λινκ που μ έστειλες αλλά είναι για mi 8 global Russia Kτλπ δν λέει για se.Ειναι το ίδιο πράγμα δλδ? Όσο για το δεύτερο λινκ δν με πειράζει για το global ήξερα εξαρχής ότι δεν έχει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου το έχω δει το πρώτο λινκ που μ έστειλες αλλά είναι για mi 8 global Russia Kτλπ δν λέει για se.Ειναι το ίδιο πράγμα δλδ? Όσο για το δεύτερο λινκ δν με πειράζει για το global ήξερα εξαρχής ότι δεν έχει

Όχι βέβαια..Μια χαρά είσαι νομίζω στο build αυτό... Είναι δύσκολη συσκευή όπως ξέρεις

Απλά θα περιμένεις & κοιτάζοντας στα διάφορα forums να δεις αν υπάρξει κάτι νεότερο ...

Δες κι εδώ : https://forum.xda-developers.com/mi-8-se/development/firmware-xiaomi-mi-8-mi-8-se-t3806469

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν tempered glass το καλυτερο για μενα ειναι το spigen GLAS.tR Slim Full Cover.

Eιναι full face full glue και δεν τρωει οθονη απο τα πλαινα.

Επισης ειναι συμβατο με ολες τις θηκες και τις spigen και τις υπολοιπες

Πισω εχω film της ultimateshied που καλυτεπτει και τα πλαινα και πανω κατω με τρομερο κρατημα στο χερι

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/xiaomi-mi-8/products/xiaomi-mi-8-invisible-film-screen-protector?variant=8161705852974

Για την καμερα εχω το συγκεκριμενο soft tempered glass που δεν χαλαει την ποιοτητα φωτογραφιας

https://www.aliexpress.com/item/Back-Camera-Lens-Protector-Protective-Film-For-XiaoMi-M5X-Mi5X-Mi-5X-Transparent-Clear-Tempered-Glass/32825722695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.28264c4doI4EGH

 

Και τελος εχω και αυτο το δαχτυλιδι για την καμερα και για ομορφια αλλα και προστασια!! :)

 

https://www.aliexpress.com/item/HengLiTai-For-Mi-8-Camera-Lens-Protector-Ring-Plating-Aluminum-for-Xiaomi-Mi-8-Camera-Case/32899714646.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.23254c4d7cXOjv

 

 

IMG-20181201-125152.jpg

 

IMG-20181201-125207.jpg

 

IMG-20181201-130503.jpg

 

anonymous photo hosting

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το face unlock είναι για τα πανηγύρια! Το κινητό ξεκλειδώνει με άντρες, γυναίκες, ακόμη και με τον 4 χρόνων γιο μου! Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κουνήσεις λίγο δεξιά αριστερά το κεφάλι και ξεκλείδωσε! Το έχετε παρατηρήσει;
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το face unlock δοκίμασα όπως είπε ο φίλος παραπάνω και εγώ με την γυναίκα και τον 4χρονο γιο μου με τον τρόπο που είπε και δεν ξεκλείδωσε ούτε μια φορά..

Δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα προσώπου και ξαναπέρασετο σε πολύ καλο φωτισμό.

Τωρα για το GPS δεν έχω επίσης το παραμικρό θέμα ακόμη και μέσα στο σπίτι πιάνει πάνω από 15 δορυφόρους.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, σας χαιρετώ στο νήμα και θα ήθελα σας παρακαλώ μια πληροφορία.

Η μπαταρία του Mi8 πόσο κρατάει με πλήρη χρήση ? Μόνο με Viber από social media, αρκετό browsing και πολύ YouTube.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να παίξει το volte σε cosmote? Μιλάμε για την global version.

 

Αν το εχεις ενεργο στη γραμμη σου,γινεται να το φτιαξεις.

Φτιαχνεις apn cosmote ims,τυπος apn ims.

Το αποθηκευεις και ανοιγεις το volte στις ρυθμισεις.

Παιζει χωρις αναμονη κλησεων νομιζω.

Το εχω σε Redmi 5 Plus,με την τελευταια Miui 10.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το δοκίμασα το face unlock όπως λέει ο φίλος αλλά μόνο εμένα αναγνωρίζει.. και με αγχωσες τζάμπα!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ενεργο στη γραμμη σου,γινεται να το φτιαξεις.

Φτιαχνεις apn cosmote ims,τυπος apn ims.

Το αποθηκευεις και ανοιγεις το volte στις ρυθμισεις.

Παιζει χωρις αναμονη κλησεων νομιζω.

Το εχω σε Redmi 5 Plus,με την τελευταια Miui 10.

Στείλε ένα screenshot να δούμε πως το έχεις σεταρισμενο γιατί έτσι όπως το γράφεις δεν δουλεύει. Πάντως έχει αναφερθεί σε άλλο φόρουμ ότι δεν δουλεύει με την τελευταία stable, μόνο σε dev σε android 9. Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Απο GPS πως παει ; (To χρειαζομαι στη δουλεια) Σκεφτομαι μεταβαση απο Mi Note 3.

 

Αν σκεφτεις οτι το mix 2s ειναι πολυ καλο τοτε το mi 8 με δυο δέκτες θα ειναι εξαιρετικο.

l7nhT2n9qEuTWScP6o0TLKCLn2TBzOY8B69kkz7BiqieaK_7YVZwL2Sv-QwR9OLk9Ds229IcZ50VMRluHNLNXFBqI7Tx980rqLEdxNyhqpHUjhPFlzj30BbznEVmxhf4vkK2c39lnlwDaOBVkqvaCWnJjp1uDyhJIzd4CnCiDdFebfPqUPoH-VVJMfjKYNU-hwiAoINDuvnlpgfvjQZXl0CMayh8W2n0jnzXmMj0NIwRNU8mcN8W17hsDXb7PjoPQO8Vk3Hxqma08nQOQmE_bbzTwTcNHbcZwFzKKTTx41I46YKGla8G0PKo2aHEZFTHdZMHdAdTZWrx33ijkGxU-ZUQch1KCyb2BZVmHYRX8rKruXJ-RKuRtf7J3HjtGeggFVso5bhnG_pIJF1PPzN-04iuOGBWZpyzQD8uIEUjztoZx8M0dcEKn-eF6F-OyUV0AG_ATwPNxtfIz16seGwvV2sei7MwL705DGzMQeTbLxPicmQLy5A73fVkJ_mjmIpGz1yZotB2_Kx-RLVV8mxrrwKbz_r-VkpUtPPdJu2tWqAPsG5xBMImGr9_P1LnBodWDFId8jDJC1pFKK2yRbKEET7uGLL74wpzwisNmsym8fexVqfh-7wjvOVzI8n_8u6QR06Ybhoyh3VpluCfpfAIPwo4=w445-h889-no

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι το mix 2s ειναι πολυ καλο τοτε το mi 8 με δυο δέκτες θα ειναι εξαιρετικο.

l7nhT2n9qEuTWScP6o0TLKCLn2TBzOY8B69kkz7BiqieaK_7YVZwL2Sv-QwR9OLk9Ds229IcZ50VMRluHNLNXFBqI7Tx980rqLEdxNyhqpHUjhPFlzj30BbznEVmxhf4vkK2c39lnlwDaOBVkqvaCWnJjp1uDyhJIzd4CnCiDdFebfPqUPoH-VVJMfjKYNU-hwiAoINDuvnlpgfvjQZXl0CMayh8W2n0jnzXmMj0NIwRNU8mcN8W17hsDXb7PjoPQO8Vk3Hxqma08nQOQmE_bbzTwTcNHbcZwFzKKTTx41I46YKGla8G0PKo2aHEZFTHdZMHdAdTZWrx33ijkGxU-ZUQch1KCyb2BZVmHYRX8rKruXJ-RKuRtf7J3HjtGeggFVso5bhnG_pIJF1PPzN-04iuOGBWZpyzQD8uIEUjztoZx8M0dcEKn-eF6F-OyUV0AG_ATwPNxtfIz16seGwvV2sei7MwL705DGzMQeTbLxPicmQLy5A73fVkJ_mjmIpGz1yZotB2_Kx-RLVV8mxrrwKbz_r-VkpUtPPdJu2tWqAPsG5xBMImGr9_P1LnBodWDFId8jDJC1pFKK2yRbKEET7uGLL74wpzwisNmsym8fexVqfh-7wjvOVzI8n_8u6QR06Ybhoyh3VpluCfpfAIPwo4=w445-h889-no

 

Αυτα ολα εχουν λυθει ;

https://www.google.com/search?q=mi+8+gps+problem&oq=mi+8+gps+&aqs=chrome.1.69i57j0l5.4577j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η global stable pie???

 

 

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η global stable pie???

 

 

 

The power of Mi8 be with you

Πάλι το ρολογακι στα αριστερά;Ελπίζω να έχει επιλογή και για ειδοποιήσεις και να βελτιώσουν και την κάμερα.Το auto κυρίως για εύκολες και γρήγορες καλές φωτό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η global stable pie???

 

 

 

The power of Mi8 be with you

 

Νομίζω ότι είναι από Τουρκία αυτός που το πήρε το update. Κάτι τέτοιο φάνηκε από τα λεγόμενα στο forum

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μόνο για όσους έχουν 10.0.2.0..

Αντε να δούμε..

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο GPS πως παει ; (To χρειαζομαι στη δουλεια) Σκεφτομαι μεταβαση απο Mi Note 3.

 

Και εγώ για την δουλειά το χρησιμοποιώ, είναι κάτι παραπάνω από άψογο!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν η θηκη nilkin nature προστατευει την καμερα εστω και λιγο δηλαδη να ειναι λιγο πιο πανω απο την καμερα.Με ενδιαφερει γιατι ειναι λεπτη αλλιως αν ξερετε καμια αλλη πειτε μου

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...