Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά για πείτε όσοι έχετε παραγγείλει και έχετε παραλάβει από banggood την global version

a) όντως είναι η global version?

β) ο bootloader είναι κλειδωμένος;

 

και όσοι είχατε πρόβλημα με το gps έχει λυθεί το θέμα;;

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε Βαρσοβία. Λογικά θα το έχω την ερχόμενη βδομάδα και θα μεταφέρω τις εντυπώσεις μου μάγκες!! Περιμένω και μια Imak clear case αλλά είναι gel τύπου και μόλις βρήκα στο ebay την ίδια και σε σκληρό πλαστικό. Είχα τέτοια στο 1+1 και λέω να την ξανατιμήσω. Δείτε εδώ στο ebay
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για πείτε όσοι έχετε παραγγείλει και έχετε παραλάβει από banggood την global version

a) όντως είναι η global version?

β) ο bootloader είναι κλειδωμένος;

 

και όσοι είχατε πρόβλημα με το gps έχει λυθεί το θέμα;;

Εγώ από banggood ήρθε με ξεκλείδωτο bootloader κ global περασμένη...

Οπότε αν θέλετε να πάρετε από κει πρώτα ρωτάτε.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από banggood ήρθε με ξεκλείδωτο bootloader κ global περασμένη...

Οπότε αν θέλετε να πάρετε από κει πρώτα ρωτάτε.

Είχες επιλέξει τη συσκευή που έγραφε global version;

Αν είχες επιλέξει αυτήν την έκδοση δε νομίζω να είχες θέμα

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.. Μην μπερδεύεις τον κόσμο εσύ μάλλον παρηγγειλες την έκδοση με

την κινεζογκλομπαλ ρόμ που ο bootloader είναι ξεκλειδωτος.

κ εγώ αυτήν παρήγγειλα πρώτα κ την έδωσα. Τώρα περιμένω την

global version.όπως είπε ο kyrgeo αν είχες επιλέξει αυτήν την έκδοση

Δεν θα είχες θέμα..

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.. Μην μπερδεύεις τον κόσμο εσύ μάλλον παρηγγειλες την έκδοση με

την κινεζογκλομπαλ ρόμ που ο bootloader είναι ξεκλειδωτος.

κ εγώ αυτήν παρήγγειλα πρώτα κ την έδωσα. Τώρα περιμένω την

global version.όπως είπε ο kyrgeo αν είχες επιλέξει αυτήν την έκδοση

Δεν θα είχες θέμα..

 

Αυτό έχω πάρει και έχει ξεκλείδωτο bootloader

 

https://banggood.app.link/wJVgOti62P

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω πάρει και έχει ξεκλείδωτο bootloader

 

https://banggood.app.link/wJVgOti62P

 

Θα κάνεις ότι λέει εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32874-%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%A1%CE%93%CE%95%CE%99%CE%95%CE%A3-%CE%A0%CE%9F%CE%A5-%CE%A0%CE%A1%CE%95%CE%A0%CE%95%CE%99-%CE%9D%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%A5%CE%9C%CE%95-%CE%91%CE%9D-%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%91%CE%9B%CE%91%CE%92%CE%9F%CE%A5%CE%9C%CE%95-%CE%A4%CE%9F-%CE%9Ci-8-%CE%9C%CE%95-%CE%9E%CE%95%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%94%CE%A9%CE%A4%CE%9F-BOOTLOADER/?postID=651893#post651893

Είναι China Version το κινητό με Unofficial μέθοδο το ξεκλείδωσαν bootloader και πέρασαν Global rom. Πρέπει να περάσεις μια china fastboot rom με δικό σου Mi Λογαριασμό να κλειδώσεις - ξεκλειδώσεις bootloader.

Δεν Θα Κλειδώσεις Με Global Rom θα Μπρικάρεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και σορρυ για το σπαμαρισμα μια απορία έχω αν ξέρει κανείς να απαντήσει.

Σε περίπτωση που τσιμπήσω το κινητό από σκρουτζομαγαζο που δεν είναι επίσημος διανομέας του κινητού από την infoquest, τι παίζει με την εγγύηση ξέρει κανείς;

Η αλήθεια είναι ότι το γλυκοκοιταζω το κινητό εδώ και καιρο και επειδή μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο βγαίνει γύρω στα 350ε που πιστεύω είναι πολύ τίμια πρόταση για τα χρήματα αυτά και δεν ξέρω αν κυκλοφορεί κάτι καλύτερο σε αυτό το ποσό..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αλλάζουμε τον τίτλο θέματος σε προσφορές κινητών από Κίνα? κάναμε το νήμα κινεζοκαταστημα, κανείς έως τώρα πλιν ελαχίστων ατόμων δεν έχει γράψει εντυπώσεις για το κινητό και τι πρόβλημα αντιμετωπίζει, από το σύνολο των σελίδων ζήτημα 4 να αφορούν εντυπώσεις κλπ, όλα τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με μαγαζιά και κουπόνια, νομίζω πως υπάρχει νημα για αγορές κλπ κλπ, όποιος χρησιμοποιεί telegram μπορεί να δει προσφορές για τα πάντα μέσα από το China coupon king GR... συγνώμη αν ενοχλεί κάποιους αλλά εκφράζω προσωπική γνώμη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι ακριβως συμφωνω απόλυτα..Κατάντησε κουραστικό αυτο με τα κουπονια..Ουτε στον Σκλαβενίτη τοσα πολλα:)Θελουμε εντυπώσεις για την συσκευη!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού ακόμα εμείς και εμείς το έχουμε. Μόλις αρχίσουν να σκάνε μαζικά οι παραγγελίες θα, αρχίσουμε να τα σκαλίζουμε. Προς το παρόν το hot topic ήταν πως να το αποκτήσουμε όσον το το δυνατόν φτηνότερα (και ας μην έχει 4G+ :lol::lol: )

 

PS. Υπάρχει ξεχωριστό κουπονοthread

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπήκα σήμερα μετα από 2 μέρες στους χάρτες και δούλεψε το GPS κανονικά τώρα πως δν ξέρω πάντως θα το παρακολουθώ.φοβερη ακρίβεια 3 μέτρων και μπορεί και ακριβώς σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και μέσα στο σπίτι. Να ρωτήσω έχει και το se διπλό GPS και πως λέγεται αυτή η τεχνολογία. Ευχαριστώ Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε ανοίξει άλλο νήμα για να συζητάμε για τιμές κτλ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470493

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί. Η Global έκδοση με κλειδωμένο bootloader δεν πιάνει κανονικά 4g+ με υψηλές ταχύτητες? Νόμιζα ότι μόνο η φλασαρισμενη κινεζοεκδοση έχει αυτά τα θέματα που έχουν αναφερθεί πιο πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί. Η Global έκδοση με κλειδωμένο bootloader δεν πιάνει κανονικά 4g+ με υψηλές ταχύτητες? Νόμιζα ότι μόνο η φλασαρισμενη κινεζοεκδοση έχει αυτά τα θέματα που έχουν αναφερθεί πιο πίσω.

 

Εξαρτάται από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αν υποστηρίζει το 4G+.

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο τα δικά μου στο χαλαρό εγώ 2 ημέρες χωρίς να κάνω αρκετή χρήση δεδομένων, αλλά wifi το τσακίζω.

https://photos.app.goo.gl/t8QQn6MjuAYD9HG7A

https://photos.app.goo.gl/Jq3uKH8j7jPNH9r37

 

https://photos.app.goo.gl/AJFz68HLrptPtYUp6

https://photos.app.goo.gl/4sASfsLATkvMd8NAA

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε! Με ζελατίνα και αυτοκόλλητο (ίσιο :p) άρα 100% global.

 

Εννοείται κανένα θέμα με τελωνείο με το priority direct, φαίνεται στο δέμα ότι έρχεται από Ολλανδία.

 

Πάω να δοκιμάσω το Πολωνικό 4G+ :lol: :lol:850500cf66c055e3a7e8d3db6d4c4dff.jpg

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε! Με ζελατίνα και αυτοκόλλητο (ίσιο :p) άρα 100% global.

 

Εννοείται κανένα θέμα με τελωνείο με το priority direct, φαίνεται στο δέμα ότι έρχεται από Ολλανδία.

 

Πάω να δοκιμάσω το Πολωνικό 4G+ :lol: :lol:850500cf66c055e3a7e8d3db6d4c4dff.jpg

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Με γεια,να το χαρείς! Μπορώ να ρωτήσω πόσες μέρες έκανε να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Με γεια,να το χαρείς! Μπορώ να ρωτήσω πόσες μέρες έκανε να έρθει;

 

Ευχαριστώ! 28 Αυγούστου το παρήγγειλα, 30 έφυγε από Banggood. Με το 17track.net είχα πλήρη παρακολούθηση της πορείας του δέματος, ακόμα και οτι σήμερα άφησε σημείωμα ο ταχυδρόμος και έπρεπε να πάω ο ίδιος να παραλάβω από το ταχυδρομείο.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! 28 Αυγούστου το παρήγγειλα, 30 έφυγε από Banggood. Με το 17track.net είχα πλήρη παρακολούθηση της πορείας του δέματος, ακόμα και οτι σήμερα άφησε σημείωμα ο ταχυδρόμος και έπρεπε να πάω ο ίδιος να παραλάβω από το ταχυδρομείο.

 

Μια και περιμενω κι εγω απο bangood, θα μας πεις ποια rom εχει το τηλεφωνο;

Ο bootloader ειναι κλειδωμενος;

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Μια και περιμενω κι εγω απο bangood, θα μας πεις ποια rom εχει το τηλεφωνο;

Ο bootloader ειναι κλειδωμενος;

 

Θεωρώ οτι όλα θα είναι προβλεπόμενα όπως τα έχουν προαναφέρει και άλλοι συμφορουμήτες. Δεν το έχω ανοίξει ακόμα και είμαι ψιλοκομμάτιοα για να ασχοληθώ σήμερα. Apologies. Θα επανέλθω όμως!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Του Fantoma_ktm είναι το global version με την ζελατίνα του, κλειδωμένο bootloader και global stable rom. Karanti αν έχεις βάλει και εσύ το global version στο καλάθι το ίδιο θα παραλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...