Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα! Από Σκρουτζ global version... Ρε παιδιά , όλα καλά χρυσά αλλά πώς φαίνονται οι ειδοποιήσεις πάνω στην μπάρα; Κατεβάζω μπάρα και βλέπω έχω Viber και άλλα! Αλλά ένα εικονίδιο δεν έχω, πως αλλάζει αυτό;

 

Καλορίζικο θα πας Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης - ειδοποιήσεις εφαρμογών - βρες πχ Viber - Εμφάνιση ειδοποιήσεων - ενεργοποίηση Αναδυόμενες ειδοποιήσεις και αν θέλεις για καλύτερο αποτέλεσμα ενεργοποίησε και Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φρεσκότατο update 1f86d161b6a78b8e8288741539ba4f81.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για ενημερώστε ρε παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο θα πας Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης - ειδοποιήσεις εφαρμογών - βρες πχ Viber - Εμφάνιση ειδοποιήσεων - ενεργοποίηση Αναδυόμενες ειδοποιήσεις και αν θέλεις για καλύτερο αποτέλεσμα ενεργοποίησε και Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος.

 

Τα είχα κάνει ήδη αυτά αλλά πάλι! Έρχεται το μήνυμα, το βλέπω στην οθόνη κλειδώματος, όχι στο always on εννοείται, και μόλις ξεκλειδώσω την οθόνη δεν εχει κάτι. Αν κατεβάσω την μπάρα είναι εκεί όμως! Μήπως φταίει που έχω το notch?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα κάνει ήδη αυτά αλλά πάλι! Έρχεται το μήνυμα, το βλέπω στην οθόνη κλειδώματος, όχι στο always on εννοείται, και μόλις ξεκλειδώσω την οθόνη δεν εχει κάτι. Αν κατεβάσω την μπάρα είναι εκεί όμως! Μήπως φταίει που έχω το notch?

Ναι το notch μάλλον ευθύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το notch μάλλον ευθύνεται.

 

Ναι αλλά μου αρέσει! Κραξτε! Το κινητό άψογο! Το gps λειτουργεί απροβληματιστα!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δώσε πόνο. Το μόνο μελανό σημείο είναι ότι η Ρώσοι δεν έδωσαν mod google camera hdr+

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε πόνο. Το μόνο μελανό σημείο είναι ότι η Ρώσοι δεν έδωσαν mod google camera hdr+

Περιμένουν να το πάρω εγώ και μετά!!! :w00t:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν να το πάρω εγώ και μετά!!! :w00t:

 

Πες τον foxy να το κανονίσει Χρήστο με τους Ρώσους.

Link to comment
Share on other sites

Για ενημερώστε ρε παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με το GPS.

 

Έφυγε στο service το δικό μου. Βρε λες...:worry:

Πάντως το gps για να δουλεύει όταν τρέχει πχ το Google maps πρεπει να υπάρχει μια ειδοποίηση που να λέει location set by gps και όχι searching for gps-τοτε δεν δουλεύει. Η κουκίδα της θέσης υπάρχει στον χάρτη ανεξαρτήτως αν το gps δουλεύει ή όχι καθώς βρίσκει την θέση από το a-gps. Το λέω αυτό γιατί και εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή ότι λειτουργεί ενω στην πράξη δεν λειτουργούσε. Το αντιλήφθηκα όταν δοκίμασα να βάλω πλοήγηση που φυσικά δεν μπορούσε να γίνει. Επίσης μετά από επανεκκίνηση έστρωνε για κάποιες ώρες, έτυχε ωστόσο και επί 2-3 ολοκληρες μέρες να λειτουργεί κανονικά και μετά ξανά σταμάτησε. Λογικά είναι θέμα software απλά προσοχή σε όσους που με μια ματιά άνοιξαν το maps είδαν την κουκίδα και είπαν όλα καλά με το gps.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Δε πρόλαβες να πάρεις τη σημερινή αναβάθμιση;;

 

Όχι. Το πήγα στο service από χθες. Ειχα πάρει την 9.6.4 που επίσης υποτίθεται διόρθωνε το gps αλλα σε μένα δεν...Ίσως με αυτήν να κατάφεραν να το λύσουν.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ποια είναι η διαδικασία όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή για να έχουμε όλες τις ειδοποιήσεις; Μου φαίνονται πολλά τα βήματα, βρήκα και διάφορα στις άδειες...
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ με το mi8 se δν μου βρίσκει τοποθεσία κατέβασα Google maps αλλά τίποτα τι κάνουμε τώρα?

 

Σου έχει έρθει η τελευταία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ με το mi8 se δν μου βρίσκει τοποθεσία κατέβασα Google maps αλλά τίποτα τι κάνουμε τώρα?

 

Permissions κτλ κομπλέ; Σου βγάζει μήπως μήνυμα για play services?

Link to comment
Share on other sites

Permissions κτλ κομπλέ; Σου βγάζει μήπως μήνυμα για play services?

Όχι δεν μου βγάζει κάτι. Μου ήρθε μια μικρή ενημέρωση ή 9.511.0 αλλά δν έλεγε για GPS. Έχει και άλλος το ίδιο θέμα στο se

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ποια είναι η διαδικασία όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή για να έχουμε όλες τις ειδοποιήσεις; Μου φαίνονται πολλά τα βήματα, βρήκα και διάφορα στις άδειες...

 

Δες αυτό

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω να βρω πως ενεργοποιω τους προγραμματιστες και δεν μπορω να το βρω ενω σε ολα τα αλλα android ειναι στον αριθμό κατασκευής. Τι κανω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω να βρω πως ενεργοποιω τους προγραμματιστες και δεν μπορω να το βρω ενω σε ολα τα αλλα android ειναι στον αριθμό κατασκευής. Τι κανω λάθος;

 

Νομίζω στην έκδοση miui ειναι

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μια βλακεια του se (δε ξερω αν το εχει και το mi8) ειναι που η statusbar κατεβαινει λιγο πιο χαμηλα απο το notch...!

Βγηκε ενας τροπος στο xda που φερνει τη statusbar στα ισια με το notch και βελτιωνει αρκετα την αισθητικη κατα τη γνωμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Μια βλακεια του se (δε ξερω αν το εχει και το mi8) ειναι που η statusbar κατεβαινει λιγο πιο χαμηλα απο το notch...!

Βγηκε ενας τροπος στο xda που φερνει τη statusbar στα ισια με το notch και βελτιωνει αρκετα την αισθητικη κατα τη γνωμη μου...

Εσύ φίλε μου που έχεις και εσύ se έχεις πρόβλημα με το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε μου που έχεις και εσύ se έχεις πρόβλημα με το GPS?

 

Όχι δεν έχω. Μια φορά μόνο που ζητούσε permissions για body sensors. Δε το έχω χρησιμοποιήσει πολύ όμως...

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία 8.9.6 beta έχω την εντύπωση ότι στην ερώτηση.

Πόσο γρήγορο μπορεί να είναι ένα κινητό; η απάντηση είναι Mi8, έτσι απλά..

Και πιστέψτε με έχω πάρει πάνω από 200 κινητά τα τελευταία 20 χρόνια...

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Από banggood, πόσες εργάσιμες θέλει για παραλαβή απ' την ημέρα που θα φανεί στην Ολλανδία;

 

5-7 περίπου αν θυμάμαι καλά έκανε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...