Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά το σημερινό update την 9.6.4 global stable.

 

πες μας μετά τι θα σου πουν από το κατάστημα και πριν λυθεί και όταν

λυθεί το θέμα του gps γιατί είναι σοβαρό το θέμα. μου αρέσει που είναι

η πρώτη συσκευή με 2πλό gps και έχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα την παρατησαν εντελως την miui 9.... Σε global dev 10 κλειδωνει αστραπιαια το gps..

Μην τρεχετε σε service κ βρεθειτε με ανοιγμενη συσκευη... Απλα λιγο αναμονη για το fix η την miui 10. Ηδη η china αρχισε να δινει miui 10 stable...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα την παρατησαν εντελως την miui 9.... Σε global dev 10 κλειδωνει αστραπιαια το gps..

Μην τρεχετε σε service κ βρεθειτε με ανοιγμενη συσκευη... Απλα λιγο αναμονη για το fix η την miui 10. Ηδη η china αρχισε να δινει miui 10 stable...

 

To fix δυστυχώς υποτίθεται κυκλοφόρησε ήδη με την 9.6.4. Το γράφει αναλυτικά στο changelog και μάλιστα είς διπλούν. Το θέμα είναι ότι δεν διορθώθηκε απολύτως τίποτα.:mad: Εκτός αν φυσικά είνα θέμα hardware της δικιάς μου συσκευής αν και βρίσκεις αρκετές αναφορές και στο xda και στα forum της xiaomi με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το GPS. Με update (χθεσινό). Μόνο το Sygic ξεμπλόκαρε κάποια στιγμή ενώ το Google και το Here παρέμεναν προβληματικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το GPS. Με update (χθεσινό). Μόνο το Sygic ξεμπλόκαρε κάποια στιγμή ενώ το Google και το Here παρέμεναν προβληματικά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πήγα σήμερα στο service του PUBLIC από όπου και το αγόρασα. Ο τεχνικός μου είπε ότι θα επικοινωνήσει πρώτα με infoquest πριν τους το στείλει και αναλόγως τι θα του πουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα αναμένω νέα σου ώστε να πράξω τα αντίστοιχα με ΠΛΑΙΣΙΟ.:(

 

Βρήκα αυτό το ποστ στο xiaomi.eu που μάλλον δίνει λύση στο πρόβλημα και γράφει τα εξής:

So, after four hours doing as follows :

- Going to parameters > battery and performance > Scenes > Interactive mode --> Disable

- Going to parameters > battery and performance > Choose the application > three dots on the upper right corner --> Show system apps + Play store --> No restriction

My GPS is fixing and functionning ! I'm quite happy because I did not purchase a flagship to have to install custom roms, root... It would have clearly been my last xiaomi phone.

Nevertheless, some optimization of their battery management scenes is necessary !

I hope this solution will last...

 

Πρός το παρών σε εμένα δούλεψε, αλλά δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει στη μπαταρία!

Edited by neoklis79
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να δουλεύει αυτό και η μπαταρία είναι οκ.

πάντως όσοι έχουν περάσει σε miui 10 έχουν πει ότι

το gps κλειδώνει κατευθείαν και δεν κολλάει. οπότε μάλλον

δεν είναι θέμα hardware άλλα έκδοσης λογισμικού..

Link to comment
Share on other sites

Θα αναμένω νέα σου ώστε να πράξω τα αντίστοιχα με ΠΛΑΙΣΙΟ.:(

 

Βρήκα αυτό το ποστ στο xiaomi.eu που μάλλον δίνει λύση στο πρόβλημα και γράφει τα εξής:

So, after four hours doing as follows :

- Going to parameters > battery and performance > Scenes > Interactive mode --> Disable

- Going to parameters > battery and performance > Choose the application > three dots on the upper right corner --> Show system apps + Play store --> No restriction

My GPS is fixing and functionning ! I'm quite happy because I did not purchase a flagship to have to install custom roms, root... It would have clearly been my last xiaomi phone.

Nevertheless, some optimization of their battery management scenes is necessary !

I hope this solution will last...

 

Πρός το παρών σε εμένα δούλεψε, αλλά δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει στη μπαταρία!

Είναι από Πλαίσιο και ακόμη το συζητάμε. Πίσω, χρήση εγγύησης λέγοντας ότι πήρες αναβάθμισης αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήγα σήμερα στο service του PUBLIC από όπου και το αγόρασα. Ο τεχνικός μου είπε ότι θα επικοινωνήσει πρώτα με infoquest πριν τους το στείλει και αναλόγως τι θα του πουν.
Κατευθείαν μιλήστε με infoquest. Η συνεργάτες τους έχει γραφεί (miui.gr) ότι είναι απαράδεκτοι

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις μου ήρθε σήμερα μετά από 8μιση μέρες(7 εργάσιμες) το mi 8se σε χρυσό. Πρώτη εντύπωση φοβερό ότι καλύτερο στ λεφτά του και η ποιότητα κατασκευής και είδα λίγο που το έψαξα ότι έχει και face unlock κάτι που δν το είχα δει η διαβάσει πουθενά. Θα επιστρέψω σύντομα μετά από κάποιο διάστημα βαριάς χρήσης!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις μου ήρθε σήμερα μετά από 8μιση μέρες(7 εργάσιμες) το mi 8se σε χρυσό. Πρώτη εντύπωση φοβερό ότι καλύτερο στ λεφτά του και η ποιότητα κατασκευής και είδα λίγο που το έψαξα ότι έχει και face unlock κάτι που δν το είχα δει η διαβάσει πουθενά. Θα επιστρέψω σύντομα μετά από κάποιο διάστημα βαριάς χρήσης!!!

 

Καλορίζικο φίλε ελπίζω να το χαρείς. Πες με ποια rom ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις μου ήρθε σήμερα μετά από 8μιση μέρες(7 εργάσιμες) το mi 8se σε χρυσό.

Απο banggood?

Link to comment
Share on other sites

Απο banggood?

 

Να παιδιά από banggood πρώτη φορά από αυτό το μαγαζί άψογοι και μου είχαν βάλει και ευρωπαϊκό αντάπτορακι για τν φορτιστή. Έχει MIUI 9.5.0.0 ΠΟΥ σύντομα θα γίνει MIUI 10 και androit 8.1.0.τωρα για rom πως το γράφει? Ευχαριστώ φιλε

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ήρθε χτες από bangood. shipped 27 το παρέλαβα 4. ειναι η global version με αυτοκόλλητο στο κουτί που το γράφει. το gps κλειδώνει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ήρθε χτες από bangood. shipped 27 το παρέλαβα 4. ειναι η global version με αυτοκόλλητο στο κουτί που το γράφει. το gps κλειδώνει κανονικά
Αν γίνεται ανέβασε μια φωτογραφία να φαίνεται το global version. Καλορίζικο καλοδουλευτο.

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινέζοι...ούτε ένα αυτοκόλλητο ίσια δεν μπορούν να κολλήσουν....:lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον έχει το Mi8SE αν ενδιαφέρεται έχω αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470643
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα! Από Σκρουτζ global version... Ρε παιδιά , όλα καλά χρυσά αλλά πώς φαίνονται οι ειδοποιήσεις πάνω στην μπάρα; Κατεβάζω μπάρα και βλέπω έχω Viber και άλλα! Αλλά ένα εικονίδιο δεν έχω, πως αλλάζει αυτό;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκότατο update 1f86d161b6a78b8e8288741539ba4f81.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...