Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρε ένα update

ΣΕ έστειλα PM αλλά στο manan69 χωρίς t. Μάλλον εκείνο το έχεις παγώσει ε; :p

Μεγειά το εργαλείο! Το παρήγγειλα και εγώ αλλά από Κίνα γιατί εδώ το τίμημα μου έπεφτε ολίγον βαρύ :D

Για να δούμε τί θα δούμε...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΕ έστειλα PM αλλά στο manan69 χωρίς t. Μάλλον εκείνο το έχεις παγώσει ε; :p

Μεγειά το εργαλείο! Το παρήγγειλα και εγώ αλλά από Κίνα γιατί εδώ το τίμημα μου έπεφτε ολίγον βαρύ :D

Για να δούμε τί θα δούμε...:rolleyes:

Έλα ρε συ Χρηστάρα φίλε

Ναι το άλλο δε το δουλεύω.

Καλά έκανες και το πήρες.

Είναι πολύ δυνατή συσκευή και ολοκληρωμένο σε όλα σχεδόν.

Εγώ προτιμώ να ψωνίζω ακόμα από εδώ όταν μπορώ γιατί η κάψα τώρα το θέλω υπερτερεί.

Άσε που έπαψα να ασχολούμαι όπως παλιά να αλλάζω ρομ.

Και νομίζω τώρα βγήκε κιόλας να γίνει αλλαγή από κινέζικη σε stable.

Κυρίως όμως έχω 2 χρόνια απ την infoqest επίσημη εγγύηση γιατί θα σπαζόμουν πχ να έπρεπε να το στείλω έξω και να περιμένω 1 μισή μήνα στην καλύτερη χωρίς κινητό τότε που το θέλω.

Επίσης του κάνω ασφάλεια για θραύση κρυστάλλων, υγρασία κλπ γιατί είμαι ψείρας και τα προσέχω πολύ τα κινητά μου, οπότε καταλαβαίνεις.

Όποιον δεν τον νοιάζουν αυτά το παίρνει απ έξω ή από σκρουτζομάγαζο.

Κατά τα άλλα το κινητό είναι επιπέδου ναυαρχίδας πολύ κοντά στα τοπ S9 plus και P20 pro

Ποιο γρήγορο απ αυτά με κάμερα επιπέδου κοντά σε S8 η καλύτερη όμως που έχω δει σε Xiaomi και πλέον έχω πάρει όλες τις ναυαρχίδες της.

Απ το mi note 3 έχει αξιοπρεπεί κάμερα η Xiaomi

Τώρα με το Mi 8 είναι όντως πολύ καλή.

Ποιότητα μια χαρά.

Ακουστικό καλό περίπου όπως του P20 pro που είχα αλλά κάτω απ τα Samsung S9 plus, note etc.

Το mi note 3 το είχα δώσει επειδή είχε χαμηλή ένταση το ακουστικό του.

Στις κλήσεις ουδέν θέμα.

Ανοιχτή ακρόαση όχι σαν των S9 plus αλλά πολύ δυνατή.

Μπαταρία έβαλα screenshot κυρίως με Wi-Fi είναι όμως

Τη θεωρώ κάπως μέτρια

Ίσως είναι πρώτες φορτίσεις και θα στρώσει δε ξέρω.

Το Mix 2 νομίζω είχε καλύτερη αυτονομία.

Και βέβαια amoled οθόνη με AOD πολύ χρήσιμο.

Εγώ πάντως χαίρομαι που έχω μια ναυαρχίδα με καλή κάμερα και δυνατότητες που στο S9 πχ τις είχα αλλά με περιορισμούς.

Θα κάνω ένα βίντεο σύντομα να δείξω τι εννοώ.

Οπότε συνεχίζω να ψηφίζω miui παρόλο που θέλει 2-3 μικρές βελτιώσεις ακόμα όπως λίγο πιο μεγάλα εικονίδια στην task bar που ακόμα και στο θηρίο Max 2 που έχω είναι ψείρες.

Πολύ καλή επιλογή κινητού το Mi8 overall 9b3e2d51a28a3be25e6e020f2385e719.jpg380b7b5084a16e15510b71e2db0044e5.jpgfc33e9e667a158e497927a169521429b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την φορα το lightinthebox το παρακανε. Η συσκευη παραγγελθηκε στις 6 Αυγούστου για αποστολη με expedited shipping, (5 εως 8 business days). 15 μερες αργοτερα, η DHL δειχνει ακομα pre advised. Γελοια κατασταση. Αν φτασει ποτε, θα ειναι και η τελευταια παραγγελια σε αυτους.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την φορα το lightinthebox το παρακανε. Η συσκευη παραγγελθηκε στις 6 Αυγούστου για αποστολη με expedited shipping, (5 εως 8 business days). 15 μερες αργοτερα, η DHL δειχνει ακομα pre advised. Γελοια κατασταση. Αν φτασει ποτε, θα ειναι και η τελευταια παραγγελια σε αυτους.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

ξερεις τι αναρωτιεμαι αξιξει τελικα αυτη η αναμονη ,η αγωνια του τελωνειου ή οχι,και η ελλειψη εγγυησης για να παραγγελνουμε απο κινα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει 100%.

Α. αν ο πωλητης ειναι αξιοπιστος.

Β. Αν ο τροπος αποστολης ειναι τελωνειακα ασφαλης.

Γ. Η εγγυηση δεν με ενδιαφερει. Αγοραζω καμμια 20αρια συσκευες τον χρονο και δεν εχει χαλασει σχεδον καμμια. Με την εξοικονομηση χρηματων ολων αυτων θα υποστω και την αποστολη στην Κινα. Ποτε δεν χρησιμοποιω μονο μια συσκευη, οποτε δεν θα μου λειψει.

Δ. Σε πολλες περιπτωσεις η διαφορα τιμης ειναι τοσο μεγαλη, ακομα και διπλασια, οποτε παραγγελνω χωρις δευτερη σκεψη. Φτανει να ισχυει η υποσχεση του πωλητη.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.mydealz.de/comments/permalink/18418973

στα 320 το ΜΙ 8 6gb 64gb

kai https://www.mydealz.de/comments/permalink/18363311

to a2 lite sta 142 3gb 32gb

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

....γιατί είμαι ψείρας και τα προσέχω πολύ τα κινητά μου, οπότε καταλαβαίνεις.

Τον ξέρω φιλαράκι! Το ξέρω τί ψείρας είσαι! Απαπαπαπα!!! :lol:

Και εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλή συσκευή. Ειδικά για όποιον έχει το "στομάχι" και το πάρει από έξω...350-360 ευρώ...είναι διαμάντι! :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τον ξέρω φιλαράκι! Το ξέρω τί ψείρας είσαι! Απαπαπαπα!!! :lol:

Και εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλή συσκευή. Ειδικά για όποιον έχει το "στομάχι" και το πάρει από έξω...350-360 ευρώ...είναι διαμάντι! :cool:

Εγώ έχω στομάχι και σε 5 μέρες καλός έχων τα πράγματα θα είναι στα χέρια μου, πιστεύω να ανταποκριθεί στης προσδοκίες μου, μιας και αποχωρίζομαι με πόνο καρδιάς το 820 - 6- 64

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@manan69t

Μάνο (ή όποιος άλλος ξέρει) μπορείς να μου πεις τι product code έχει η συσκευή της infoquest; Το γράφει πίσω στο κουτί.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@manan69t

Μάνο (ή όποιος άλλος ξέρει) μπορείς να μου πεις τι product code έχει η συσκευή της infoquest; Το γράφει πίσω στο κουτί.

 

γιατι απο Κινα Χρηστο? στα σκρουτζ ποσο εχει?

Απο Κινα θα κανει 25 μερες να ερθει...κι αμα τυχεις σε καμια DHL

θα περασει κι απο τελωνειο και θα σου ζητησουν επιπλεον χρηματα

Αστο εμπλεξες :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ αλλά από Κίνα γιατί εδώ το τίμημα μου έπεφτε ολίγον βαρύ :D

Για να δούμε τί θα δούμε...:rolleyes:

Με το καλό να το παραλάβεις Χρήστο. :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι απο Κινα Χρηστο? στα σκρουτζ ποσο εχει?

Απο Κινα θα κανει 25 μερες να ερθει...κι αμα τυχεις σε καμια DHL

θα περασει κι απο τελωνειο και θα σου ζητησουν επιπλεον χρηματα

Αστο εμπλεξες :lol::lol::p

Είναι μελετημένο το "έγκλημα" και εκ του ασφαλούς. :)

Σε 15-20 ημέρες θα είναι εδώ.

350 ευρά το 6/64 (China Version).

Στο skroutz έχει 500. Εάν έπαιρνα από Ελλάδα θα πήγαινα σε infoquets 1000%! Η διαφορά τιμής με το skroutzομάγαζο είναι αστεία.

 

Με το καλό να το παραλάβεις Χρήστο. :)

Ευχαριστώ Κυριάκο! :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα η διαφορα τιμης Κινας-Ελλαδας αυτην την στιγμη ειναι τεραστια, γυρω στα 150 ευρω.

 

Για μενα ειναι αστειο να συζηταμε για το αν αξιζει να το παρεις απο εξω. Φυσικα και αξιζει. Αλλα ο καθενας το σκεφτεται διαφορετικα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή αγοράς είναι υποκειμενικό αντικείμενο συζητήσεως καθαρά. Για όποιον ενδιαφέρεται να μείνει με τη συσκευή για μεγάλο διάστημα, αναγκαστικά θα πάει σε αγορά από αντιπροσωπεία, ούτε καν από skroutz για το λόγο της εγγυήσεως. Για όποιον ενδιαφέρεται να την αγοράσει, να την επεξεργαστεί και μετά από μικρό διάστημα να τη πωλήσει, τότε η Κίνα είναι μονόδρομος λόγο της διαφοράς της τιμής.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:

Το product code της συσκευής της infoquest παιδιά...όποιος μπορεί...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..Πρώτη φορά με συσκευή xiaomi και μέχρι στιγμής είναι τέλειο. Ένα πράγμα με νευριάζει που όσο κ αν φαίνεται χαζό είναι ότι δε βρίσκει τη περιοχή μου στον καιρό. Έχω ενεργοποιημένη τη τοποθεσία αλλά τπτ. Το ψάχνω κ χειροκίνητα αλλά ούτε καν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..Πρώτη φορά με συσκευή xiaomi και μέχρι στιγμής είναι τέλειο. Ένα πράγμα με νευριάζει που όσο κ αν φαίνεται χαζό είναι ότι δε βρίσκει τη περιοχή μου στον καιρό. Έχω ενεργοποιημένη τη τοποθεσία αλλά τπτ. Το ψάχνω κ χειροκίνητα αλλά ούτε καν...

Η Xiaomi δεν έχει συμμορφωθεί με κάποια πρότυπα Ευρωπαϊκά. Αποτέλεσμα αυτού είναι μερικά πράγματα να μην δουλεύουν όταν έχει region Ευρωπαϊκό. Δεν δουλεύουν και τα Θέματα για παράδειγμα.

Εάν αλλάξεις region και βάλεις ένα ΜΗ Ευρωπαϊκό, θα δουλέψουν όλα. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ' ευχαριστώ... Πριν που ήθελες κάποιο product code εμένα γράφει M1803E1A αν εννοείς αυτό. Είναι αγορασμενο από Κωτσόβολο.
Link to comment
Share on other sites

Οκ σ' ευχαριστώ... Πριν που ήθελες κάποιο product code εμένα γράφει M1803E1A αν εννοείς αυτό. Είναι αγορασμενο από Κωτσόβολο.

Σε ευχαριστώ και εγώ!!! Μπορείς να δείς εάν το γράφει και πίσω στο κουτί; Μπορεί να το έχει καλυμμένο η infoquest με κάνα δικό της αυτοκόλλητο. Είναι στην μέση κάπου.

Product Name/ Product Model : Mobile phone M1803E1A λέει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το κουτί το είδα κ γραφει ακριβώς όπως το λες..

Σε υπέρευχαριστώ. Έδωσες πολύ SOS πληροφορία. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εδώ (https://www.mi.com/verify/#imei_en) με το imei της συσκευής μπορεί να σου δώσει τη χώρα προορισμού. Της infoquest έχουν ως χώρα προορισμού την Ελλάδα, για αυτό και τα καλύπτει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό το έχει πάρει κανείς ?

Εννοώ το mi8 SE

Αυτό μου γυαλίζει εμένα

 

Αν τυχόν το έχει κανείς και θέλει το κανονικό ας στείλει

Υπάρχει μια αγγελία στο διπλανό φόρουμ αλλά σε εξωφρενική τιμή !!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγείλατε κ γω σε μπλέ 352 από bangood. Άντε να δούμε πότε θα έρθει.

 

το έχω εδώ και μια βδομάδα φοβερό τηλέφωνο.

 

μόνο ο ήχος απο το ηχειάκι δεν είναι επιπέδου,,,

mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...