Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το όταν μιλάς με την μία κάρτα να απενεργοποιητε η άλλη που έχει Internet είναι λίγο απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχω κάνει apply διάφορα themes που αλλάζουν την εικόνα της συσκευής, αλλά τα εικονίδια των εφαρμογών δεν αλλάζουν. κάτι δεν κάνω σωστά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει apply διάφορα themes που αλλάζουν την εικόνα της συσκευής, αλλά τα εικονίδια των εφαρμογών δεν αλλάζουν. κάτι δεν κάνω σωστά?

 

Πρέπει να αλλάξεις τα εικονίδια κάνοντας προσαρμογή θέματος. Πατάς τη φατσούλα κάτω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Κάτοχος του mi8 εδω και δυο εβδομάδες ,και προερχόμενος απο το note 4x ,είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τις επιδόσεις του...Ωστώσο επειδή ήθελα να εμφανιστεί το app theme της xiaomi ώστε να κατεβάσω κανένα θέμα...γύρισα τη χώρα στην Iνδία ,απο τις ρυθμίσεις...και εκεί παρατήρησα ότι με χώρα την ινδία ο ήχος ,ειδικά εάν φοράς ακουστικά έχει αρκετα δυαντότερη ένταση...Μάλιστα εναλλάσοντας τις χώρες μεταξύ Ελλάδας και ινδίας η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη...Εχει παρατηρήσει κάποιςο άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Τέλος θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με την Gcam..Kατέβασα απο αυτό το νήμα ένα apk γαι την gcam και αυτό που παρατηρώ είναι ότι σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού η gcam είναι καλύτερη απο την default εφαρμογή της xiaomi...όμως η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη και κάποιες φορές δεν είναι κάν διακριτή...Είναι θέμα ρύθμισης της εφαρμογής gcam ή όντως είναι τόσο μικρές οι διαφορές μεταξύ των δύο εφαρμογών...Και ρωτάω γιατί έχω διαβάσει/ακούσει ότι η gcam απογειώνει τις επιδοσεις των φωτογραφιών στο mi8...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Κάτοχος του mi8 εδω και δυο εβδομάδες ,και προερχόμενος απο το note 4x ,είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τις επιδόσεις του...Ωστώσο επειδή ήθελα να εμφανιστεί το app theme της xiaomi ώστε να κατεβάσω κανένα θέμα...γύρισα τη χώρα στην Iνδία ,απο τις ρυθμίσεις...και εκεί παρατήρησα ότι με χώρα την ινδία ο ήχος ,ειδικά εάν φοράς ακουστικά έχει αρκετα δυαντότερη ένταση...Μάλιστα εναλλάσοντας τις χώρες μεταξύ Ελλάδας και ινδίας η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη...Εχει παρατηρήσει κάποιςο άλλος κάτι αντίστοιχο

 

Προφανως εχει να κανει με τα ανωτατα ορια που εχει η καθε χωρα για τον ηχο.

 

Αλλ Ινδια αλλο Ελλαδα (Ευρωπη). Στην Ευρωπη ειναι πιο αυστηρα υποθετω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και ένα SanDisk mp3 που έχω βάζω υπόλοιπος κόσμος και διπλασιάζεται η ένταση!!! Πάντως η αυτόματη φωτεινότητα (το βράδυ) είναι πρόβλημα,το μοναδικό παράπονο μου από την συσκευή.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τα εικονίδια κάνοντας προσαρμογή θέματος. Πατάς τη φατσούλα κάτω δεξιά.
σ ευχαριστώ αλλά αυτό κάνω και τα εικονίδια δεν αλλάζουν. με όλα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ αλλά αυτό κάνω και τα εικονίδια δεν αλλάζουν. με όλα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.

 

Δοκίμασε επανεκκίνηση και ξαναπροσπαθησε, εμένα μου αλλάζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το ειδα χθες σε Κωτσοβολο στα 399.Παντως πολυ ωραιο κινητακι!Μου ειπε ο υπαλληλος που ρωτησα οτι δεν παιρνει τακτικα ενημερωσεις.Παιρνει 1 φορα ανα διμηνο περιπου μου ειπε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το ειδα χθες σε Κωτσοβολο στα 399.Παντως πολυ ωραιο κινητακι!Μου ειπε ο υπαλληλος που ρωτησα οτι δεν παιρνει τακτικα ενημερωσεις.Παιρνει 1 φορα ανα διμηνο περιπου μου ειπε.
Όπως και όλα τα κινητά της Xiaomi που τρέχουν stable έκδοση του λειτουργικού....και πάλι δηλαδή τακτικό είναι αν πάρεις κάνα Samsung θα παίρνεις ενημέρωση 2 φορές το χρόνο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον έχει ιδέα. Θέλει η γυναίκα μου να συνδέει το κινητό στο αμάξι αλλά το αμάξι έχει σύνδεση μόνο με καλώδιο 3,5 (παλιό στερεοφωνικό) αλλά θέλει κάπως και να συνδέει και στικάκι στο κινητό γιατί εκεί έχει περάσει τα τραγούδια . Υπάρχει στην αγορά αντάπτορας που να παίρνει παράλληλα 3,5 , usb και usb stick? Έστω και από εξωτερικό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το ειδα χθες σε Κωτσοβολο στα 399.Παντως πολυ ωραιο κινητακι!Μου ειπε ο υπαλληλος που ρωτησα οτι δεν παιρνει τακτικα ενημερωσεις.Παιρνει 1 φορα ανα διμηνο περιπου μου ειπε.

 

Ναι ενω τα αλλα καθε εβδομαδα εχουν ενημερωσεις με αυτογραφο του CEO...

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου πάντως, έχω να πάρω αναβάθμιση πάνω από 6 μήνες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά τις beta ROMs και πλέον μόνο κινέζικες.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αραγε τι λενε οτι στα xiaomi υπαρχει ενημερωση καθε Παρασκευη?
Κάθε Παρασκευή πέρνανε οι dev roms.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία κατά τη διάρκεια της νύχτας πως πάτε;εμένα ένα 5-6% το χάνει..... αναρωτιέμαι αν είναι νορμάλ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία κατά τη διάρκεια της νύχτας πως πάτε;εμένα ένα 5-6% το χάνει..... αναρωτιέμαι αν είναι νορμάλ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον έχει θέμα να πας γρήγορα για αλλαγή μπαταρίας, μ αρέσει που αναρωτιέσαι κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει θέμα να πας γρήγορα για αλλαγή μπαταρίας, μ αρέσει που αναρωτιέσαι κιόλας
Σε δουλεύει αν κατάλαβες καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει θέμα να πας γρήγορα για αλλαγή μπαταρίας, μ αρέσει που αναρωτιέσαι κιόλας
Δεν κατάλαβα το ειρωνικό ύφος φίλε γιατί; Δε ρώτησα αν η γη είναι τετράγωνη...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μπαταρία χάνει ακριβώς 5-6% . Φυσιολογικό είναι μην αγχώνεσαι καθόλου :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπάρχει καποιος dev user που το ψαχνει να απαντήσει τι θα γίνει με ολους εμας τους beta users? Θα μείνουμε για πάντα με αυτή την ενημέρωση? Θα δωσει οταν έρθει η ωρα ΟΤΑ update σε stable? Δεν ειναι τραγικο 1 μηνα μετα να μην ξέρουμε τιποτα? Μια ανακοίνωση δεν θα κάνουμε τιποτα εμεις αλλάξτε το μονοι σας format και στήσιμο ή περιμένετε να παμε σε Q και θα έρθει και σε εσας... Κατι τελος πάντων.. Απαραδεκτοι
Link to comment
Share on other sites

τον Δεκέμβρη με την Miui 11 θα δούμε update στη συσκευή μας! υπομονή...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...