Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παίδες έχω το mi 8 se και εγώ μείνει από τον Απρίλιο χωρίς αναβάθμιση είμαι με την 10.3.1 και βλέπω το lite και άλλες συσκευές να έχουν πάρει.γτ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοείς app drawer? Συρτάρι?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανείς φορτιστή qc4 που υποτίθεται ότι υποστηρίζει το κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ακριβώς αυτό. γνωρίζεις πως πάμε εκεί?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συρτάρι εφαρμογών στον launcher της xiaomi.ενδεχεται να τον ενσωματώσουν στο miui 11

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα που δεν υπάρχει συρτάρι εφαρμογών στο miui μέχρι στιγμής

 

..κάνει την πλοήγηση πιο απλή και γρήγορη

Δε θα συμφωνήσω ,μου φαίνεται χαοτικό να είναι όλες οι εφαρμογές στην αρχική οθόνη.θα μου πεις μπορείς να του φτιάξεις όπως θες σε φακέλους κλπ. Οκ γούστα είναι αυτά εγώ για αυτό το λόγο δεν έχω δουλέψει ούτε μια μέρα τον μαμά launcher

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως ο launcher της συσκευής αν και είναι πολύ απλός και με πολλές ελλείψεις, είναι αισθητά πιο αργός από τον nova.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως ο launcher της συσκευής αν και είναι πολύ απλός και με πολλές ελλείψεις, είναι αισθητά πιο αργός από τον nova.
Nova prime για πάντα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα, έρχεται το MIUI 11 και εμείς που έχουμε μείνει με Dev rom είμαστε ακόμη στην αβεβαιότητα, μήπως πρέπει να περάσουμε τη τελευταία Stable με ότι συνέπειες έχει για εμάς (στήσιμο από τη αρχή) γιατί με την έλευση του 11 υπάρχει περίπτωση να μην μπορούμε να μεταβούμε από Dev σε σταθερή γιατί θα έχουμε παλιότερη έκδοση; Το είχα πάθει με το Mi Note 3 και έψαχνα μέχρι να βρω παλιά έκδοση για να καταφέρω να αναβαθμίσω.... έχω το Mi 8 pro και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας ενημερώσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντελώς ξαφνικά δεν λειτουργεί η ανοιχτή ακρόαση όταν με καλούν. Εχει συμβεί σε κάποιον;

Εκανα και Restart το τηλέφωνο δίχως αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος εδω, 6/128 απο infoquest. Το προτίμησα από mi9 και mi9t λόγω του vfm που έχει τώρα ειδικά στα 128gb, της διετούς εγγυησης και αφού είδα mi8, mi9 από κοντα.

 

Το mi8 μου άρεσε περισσότερο στο χέρι και μου φάνηκε πιο στιβαρο έχοντας και καλύτερη συναρμογή για τα δικά μου γούστα στο πώς ενώνεται η οθόνη με το πλαισιο. Η μπαταρία φαίνεται σκυλί, δεν το περίμενα με όσα διάβαζα εδω, επισης το βράδυ 0% καταναλωση μέσα σε 8 ωρες με όλες τις εφαρμογές που χρειαζομαι εγκατεστημένες Viber, messenger κτλ, double tap on, wifi, 2 email αλλά χωρίς σιμ. Άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα, έρχεται το MIUI 11 και εμείς που έχουμε μείνει με Dev rom είμαστε ακόμη στην αβεβαιότητα, μήπως πρέπει να περάσουμε τη τελευταία Stable με ότι συνέπειες έχει για εμάς (στήσιμο από τη αρχή) γιατί με την έλευση του 11 υπάρχει περίπτωση να μην μπορούμε να μεταβούμε από Dev σε σταθερή γιατί θα έχουμε παλιότερη έκδοση; Το είχα πάθει με το Mi Note 3 και έψαχνα μέχρι να βρω παλιά έκδοση για να καταφέρω να αναβαθμίσω.... έχω το Mi 8 pro και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας ενημερώσει.

 

Έχω το Mi8 αλλά ισχύει το ίδιο και για σένα. Πέρασα την τελευταία stable στο κινητο το έστησα από την αρχή και πήρα κανονικά ενήμερωση μετά που ήρθε. Άμα δεν περάσεις stable δεν θα πάρεις άλλη ενημέρωση. Δεν έχουν πει κάτι αν θα στείλουν σε αυτούς με dev κάποιο update αλλά δύσκολο μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

6 μήνες κάτοχος της συσκευής και μόνο καλά λόγια εχω να πω με γνώμονα φυσικά την τιμή...

Η αλήθεια είναι πως τρώγομαι για αλλαγή αλλά δεν ξέρω τι αξίζει εύκολα μετά από αυτό.

Στα συν λοιπόν , η ταχύτητα , η αίσθηση, η ευκολία στον χειρισμό, η μπαταρία εύκολα 2 γεμάτες μέρες.

Στα μείον, μου λείπει η οθόνη της oneplus και Samsung ας είμαστε ρεαλιστές δεν έχει τόσο όμορφα χρώματα.

Οι φωτό πολύ καλές αλλά υπολείπονται ενός note 8 ακόμη και του Iphone 7plus σε συνθήκες καλού φωτισμού.

Το βράδυ είναι καλύτερο αισθητά από το Iphone όχι όμως από το Samsung ακόμη και με gcam.

Σε αναλογία πληρώνω παίρνω είναι κορυφή βέβαια ας τα λέμε όπως είναι τα πράγματα.

Προβληματισμένος για αλλαγή, μακαρι να μείνω με αυτό γιατί όσα και αν δώσω παραπάνω δεν θα αξίζει η διαφορά.

Καλο βράδυ σε όλους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας κρατάει η μπαταρία 2 μέρες ή το βράδυ δεν καταναλώνει καθολου δεν καταλαβαίνω.εμενα μου κρατάει μια μέρα και το βράδυ κάνα 4% θα το χάσει...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας κρατάει η μπαταρία 2 μέρες ή το βράδυ δεν καταναλώνει καθολου δεν καταλαβαίνω.εμενα μου κρατάει μια μέρα και το βράδυ κάνα 4% θα το χάσει...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και εμένα το ίδιο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέρα και εμένα.συμπαθητική αυτονομία έχει.Αν είχε την μπαταρία του mi max 2 θα το κρατούσα αιώνια!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία εξαρτάται απο το τι κάνει ο καθένας. Αν δεν ανεβασετε κάποιο στατιστικό από την μπαταρία σας για να δουμε την χρήση του καθενός πως να καταλάβουμε την διαφορά μπαταρίας?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nova prime για πάντα

Με το Nova Prime έχεις μήπως θέμα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών ?(τα σήματα ειδοποιήσεων εννοώ ). Εμένα αρκετές φορές απενεργοποιούνται και πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις να κάνω disable/enable τα δικαιώματα για να στρώσει. Κατά τα άλλα μια χαρά ο nova launcher και εμένα με βόλεψε εκτός από τις ειδοποιήσεις που μάλλον είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Με το Nova Prime έχεις μήπως θέμα με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών ?(τα σήματα ειδοποιήσεων εννοώ ). Εμένα αρκετές φορές απενεργοποιούνται και πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις να κάνω disable/enable τα δικαιώματα για να στρώσει. Κατά τα άλλα μια χαρά ο nova launcher και εμένα με βόλεψε εκτός από τις ειδοποιήσεις που μάλλον είναι bug.
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο αλλά δε μπορώ να είμαι και σίγουρος γιατί το συγκεκριμένο feature δε με απασχολεί και ιδιαίτερα οπότε δε δινω μεγάλη σημασία.

 

 

Κάτι άλλο τώρα κουλό παιδιά που έγινε σήμερα. Έχει φτάσει η μπαταρία στο 20% και απενεργοποιώ το τηλέφωνο και το βάζω να φορτίσει.Περιμενω τίποτα δε φορτίζει,το βγάζω από τη πρίζα το ξαναβάζω τίποτα.Παω να το ανοίξω τίποτα! Το άφησα μερικά λεπτα πάτησα το power button αρκετά περισσότερο απο το συνηθισμένο και τότε άνοιξε.Μετα τα έκανε όλα κανονικά φόρτισε το άνοιξα το έκλεισα κλπ όλα κομπλε.τι κουλό ήταν αυτό; Σκέφτηκα μήπως είχε ζεσταθεί η μπαταρία.δεν το είχα στον ήλιο αλλά μολις είχα γυρίσει σπίτι και ήταν λίγο ζεστό στην πλάτη το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα παλι σημερα live.Η οθονη του ειναι κρυσταλλινη και οι φωτογραφιες του τρομερες ακομα και στο 2×ζουμ!
Link to comment
Share on other sites

Τρωγομαι κι εγω να το παρω αλλα σκεφτομαι το υψηλο sar του.

 

δες αυτο το βιντεακι και ισως καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα παλι σημερα live.Η οθονη του ειναι κρυσταλλινη και οι φωτογραφιες του τρομερες ακομα και στο 2×ζουμ!
Φίλε aras πάρτο και θα κάνεις τους γνωστούς σου που σκασανε τα διπλάσια τουλάχιστον για κινητό να κοκκινίζουν. Εγώ το διασκεδάζω πολύ όταν βρίσκομαι με φίλους που έχουν iphone κ προσπαθούν να με πείσουν ότι άξιζε που έδωσαν τόσα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ από την αρχή που πήρα αυτό το κινητό περισυ τον Σεπτέμβρη, ποτέ δεν μου χτύπησε ηχητική ειδοποίηση για τα SMS. δοκίμασα τα πάντα. και με τον nova prime και με τον δικό του launcher, έδωσα άδειες, άλλαξα ήχους, τίποτα!

ευτυχώς που σπάνια πλέον μου στέλνουν SMS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ από την αρχή που πήρα αυτό το κινητό περισυ τον Σεπτέμβρη, ποτέ δεν μου χτύπησε ηχητική ειδοποίηση για τα SMS. δοκίμασα τα πάντα. και με τον nova prime και με τον δικό του launcher, έδωσα άδειες, άλλαξα ήχους, τίποτα!

ευτυχώς που σπάνια πλέον μου στέλνουν SMS.

Δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα τι να πω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aras πάρτο και θα κάνεις τους γνωστούς σου που σκασανε τα διπλάσια τουλάχιστον για κινητό να κοκκινίζουν. Εγώ το διασκεδάζω πολύ όταν βρίσκομαι με φίλους που έχουν iphone κ προσπαθούν να με πείσουν ότι άξιζε που έδωσαν τόσα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aν δεν είχα το ίδιο κινητό ,θα έλεγα οτι η παραπάνω δήλωση ειναι υπερβόλική.Ωστώσο το έχω ζήσει και εγώ ,και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι σε πραγματικές συνθήκες στις φωτογραφίερς του είναι ότι πιο vfm κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.Μιλάμε για ένα κινητό ενός έτους κυκλοφορίας που ουσιαστικά η xiaomi το επανακυκλοφόρησε σε updated εκδοση (mi 9).Αυτό απο μόνο του είναι δείγμα του πόσο καλά πούλησε το mi 8.

Επίσης αν και δεν διαθέτει υποδοχή audio jack 3.5mm ,που για μένα είναι πολύ βασική,μέχρι στιγμής τα πάει τόσο καλά με όλες τις άλλες λειτουργίες του που απλά το έχω ξεχάσει.

Πάντως νομίζω ότι με περίπου 270 ευρώ (έκδοση 64 gb) ή 310 (έκδοση 128 gb) δεν θα βρείς κάτι ποιοτικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...