Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος φίλος με mi8 με κάποια από της τελευταίες costum rom xtrv να με βοηθήσει να την περάσω και εγώ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες. Με ενδιαφέρει να πάρω το mi 8 και θα ήθελα να ρωτήσω από μπαταρία και φωτογραφία και βίντεο πως είναι σε χαμηλό φωτισμό και σε εσωτερικό φωτισμό.

Προέρχομαι από leeco Le max 2 με Gcam.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με οχι πολυ καλο σημα στις περιοχες που κυκλοφορω, μεσα σε 8 ωρες με data και AOD ανοικτα, κανοντας του ελαχιστη εως μηδαμινη χρηση, μου τρωει σιγουρα 25%. Γενικα αν δεν εχεις καλο σημα η διαχειριση της μπαταριας ειναι αρκετα κακη, για μενα. Οποτε βαλτο και αυτο στα υποψιν σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος φίλος με mi8 με κάποια από της τελευταίες costum rom xtrv να με βοηθήσει να την περάσω και εγώ?

 

Για πες έχεις ξεκλείδωσει το κινητό??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

​Παιδιά πόσοι από δω μέσα έχουμε το mi8 Pro?? Υπάρχει κάποιος φίλος με mi8 Pro με κάποια από της τελευταίες costum rom xtrv η eu. που έχει κιαυτός πρόβλημα με το ξεκλείδωμα του δαχτυλικου όταν βγάζει σε off το ambient display χωρίς κανένα χρωματιστό ρολόι..?? :wacko:

 

Κακός που δεν έχει φτιαχτεί ξεχωριστή ενότητα για το mi8 Pro γιατί εδώ μέσα χανόμαστε και μπερδεύομαστε.. :mad:

 

Αυτές οι custom ROM σου δίνουν δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις face Id? Αν ναι τότε γιατί να ταλαιπωρεισαι με δαχτυλικο

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείτε το στοκ πληκτρολόγιό του κινητού (Google) ;αν ναι την ώρα που γράφετε για κάποιο λόγο σε τυχαίες στιγμές σας βγάζει το πληκτρολόγιο από την οθόνη ; Σαν να έχετε πατήσει το κουμπί που διώχνει το πληκτρολόγιο Edited by GeorgeHtz
Link to comment
Share on other sites

19 ωρες εκτος φορτιστη, 9 ωρες ανοικτα data, wifi και AOD και εχει βγαλει 1.15 SOT με 49% αυτην την στιγμη. Με λιγα λογια 2.30 SOT αν συνεχιζα και το χρησιμοποιουσα και επεφτε με αυτον τον ρυθμο. Ευτυχως που αλλαξα το Nexus 5 και ειπα οτι θα βελτιωθει πολυ η αυτονομια μου:lol::lol:

Screenshot-2019-03-07-16-28-23-837-com-miui-securitycenter.jpg Screenshot-2019-03-07-16-28-31-049-com-miui-securitycenter.jpg

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου μην ματιαξω το δικό μου έχει καλή διαχείριση! Το 6ωρο το χτυπάω σταθερά σοτ
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ειναι με τις μερες του. Εχω χτυπησει και πανω απο 7 ωρες μεχρι να κλεισει τελειως. Αλλα μαλλον τις πιο πολλες ξυπναει στραβα:cool: Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ειναι με τις μερες του. Εχω χτυπησει και πανω απο 7 ωρες μεχρι να κλεισει τελειως. Αλλα μαλλον τις πιο πολλες ξυπναει στραβα:cool:
Το SOT από μόνο του δεν λέει τίποτα παιδιά . Η οθόνη μπορεί να είναι ανοιχτή επειδή παίζεις ένα παιχνίδι ή απλά διαβάζεις κάτι . Δεν καταναλώνει το ίδιο . Και εμένα τυχαίνει να έχω SOT 2,5 ώρες αλλά και 5 ώρες ανάλογα την χρήση. Σήμερα για παράδειγμα είχα κοντά στις 3,5 ώρες αλλά έκανα πλοήγηση και άκουγα ραδιόφωνο μέσω data . Εγώ όταν λέω ότι έχει καλή μπαταρία εννοώ με την δική μου χρήση σε σχέση με προηγούμενες συσκευές μου. Μόνο έτσι μπορεί να γίνει σύγκριση .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το SOT από μόνο του δεν λέει τίποτα παιδιά . Η οθόνη μπορεί να είναι ανοιχτή επειδή παίζεις ένα παιχνίδι ή απλά διαβάζεις κάτι . Δεν καταναλώνει το ίδιο . Και εμένα τυχαίνει να έχω SOT 2,5 ώρες αλλά και 5 ώρες ανάλογα την χρήση. Σήμερα για παράδειγμα είχα κοντά στις 3,5 ώρες αλλά έκανα πλοήγηση και άκουγα ραδιόφωνο μέσω data . Εγώ όταν λέω ότι έχει καλή μπαταρία εννοώ με την δική μου χρήση σε σχέση με προηγούμενες συσκευές μου. Μόνο έτσι μπορεί να γίνει σύγκριση .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως και ισχυει αυτο που λες, ειναι αυτονοητο. Εγω παντα την ιδια χρηση κανω, πανω-κατω, οποτε εχω μετρο συγκρισης. Παιχνιδια δεν παιζω ποτε π.χ

 

Για να δωσω περισσοτερες λεπτομερειες οι 7 ωρες ηταν με πλοηγηση, whats app, messenger κτλ και μαλιστα με data στο 90% του χρονου (!). Δεν πιστευα στα ματια μου οτι κρατησε τοσο πολυ αλλα μετα δεν το ξαναειδα:lol: Βεβαια ηταν απο το 100% μεχρι να κλεισει εντελως, αλλα και παλι, ηταν πολυ καλη αποδοση.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε περιμένω να μου πει κάποιος αν αξίζει η όχι

 

Αν έχεις την global έκδοση και δεν σου αρέσει να περνας ρομ την μια μετά την άλλη και custome rom ανεπίσημες δηλαδή π.χ. xtrv & eu δεν αξίζει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την global έκδοση και δεν σου αρέσει να περνας ρομ την μια μετά την άλλη και custome rom ανεπίσημες δηλαδή π.χ. xtrv & eu δεν αξίζει.
+1

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε MI 8 Global version τι ημερομηνία εμφανίζει η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας?

 

01/12/2018

μεσα στον μηνα με το update θα παει Φεβρουαριου 19

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Το κινητό αυτό το έχει η κόρη μου. Μετά από πτώση σταμάτησε να δουλεύει το touch. Μάλλον χρειάζεται αλλαγή οθόνης.

Πού να το στείλω για επισκευή; για γνήσια οθόνη πάντα. Ξέρετε κανένα καλό μαγαζί που επισκευάζει εγγυημένα χωρίς να αφήνει κουσούρια;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό αλλά έχω θέμα με τις διαφημίσεις. Προβάλει συνέχεια διαφημίσεις και αρκετά επιθετικά. Σήμερα μου έκοψε βιντεοκληση για να προβάλει διαφήμιση. Έχω δοκιμάσει κάποιες λύσεις αλλά δεν δουλεύει καμία. Υπάρχει πραγματική λύση ή να το στείλω πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Διαφημίσεις που ακριβώς βγάζει? Σε τρίτες εφαρμογές?

Βάλε το blokada και ξεμπερδέψες..

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το Blokada. Βγάζει ενδιάμεσα στη χρήση με pop up.
Βάλε αυτά τα 3 blacklists κανε update τα lists και δες άμα βελτιώθηκε η κατάσταση. 93ea8a0dc9d8c03fd4efdda147969f3b.jpg301345b10992be02a5a4c8bdcc8abefa.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι υπάρχει θέμα είτε με τη ROM της συσκευής σου, είτε με κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει. Ποτέ δεν είχα θέμα με διαφημίσεις, είτε με global stable, είτε με xtrv, είτε με Havoc. Ίσως η ROM που "φορά" η συσκευή σου να είναι υπόπτου προέλευσης. Θα σκεφτόμουν ένα φλασαρισμα stable ROM κατάλληλης για τη συσκευή σου (global ή κινέζικη).
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα δώσω feedback. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι εξωτερικό. Γιατί οι διαφημίσεις φαίνονται να προέρχονται από το MIUI
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα δώσω feedback. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι εξωτερικό. Γιατί οι διαφημίσεις φαίνονται να προέρχονται από το MIUI
Το κινητό σου είναι global έκδοση με global rom η China version?

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...