Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα μου βγάζει unofficial ROM package αδύνατη η ενημέρωση.10.0.3.0 σταθερή global

Διάβασε τα post #1993 / 1994 / 1995

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Την πέρασα κ εγω την 9 παίδες εδω κ δυο μέρες.... αυτο που βλεπω είναι οτι σε καμία περίπτωση η μπαταρία δεν ηταν οπως στην 10.0.3 κ το σύστημα Android στον Θεό97b03bdfe4e65793fc88c74462e87881.jpg6a4fc9a51c40ffea193a982e36a50533.jpg4971fd601dfefbd5ea842950d4a9a912.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Την πέρασα κ εγω την 9 παίδες εδω κ δυο μέρες.... αυτο που βλεπω είναι οτι σε καμία περίπτωση η μπαταρία δεν ηταν οπως στην 10.0.3 κ το σύστημα Android στον Θεό97b03bdfe4e65793fc88c74462e87881.jpg6a4fc9a51c40ffea193a982e36a50533.jpg4971fd601dfefbd5ea842950d4a9a912.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα έλεγα ότι είναι στα ίδια. Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το standby το βράδυ. Παλιά έπεφτε 2-3%

Link to comment
Share on other sites

Ένα antutu με το όπλο mi8 global stable pie.... 096b370383b357d715498a250da364eb.jpgd345e3ea6ed7bc05edee30d6777700ef.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με stable global 8 και κλειδωμένο bootloader απλά πετάω χύμα μέσα την pie και όλα καλά;; Χάνονται αρχεία έτσι; Γιατί αν περιμένω ΟΤΑ πιστεύω σίγουρα δεν χάνονται αρχεία
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με stable global 8 και κλειδωμένο bootloader απλά πετάω χύμα μέσα την pie και όλα καλά;; Χάνονται αρχεία έτσι; Γιατί αν περιμένω ΟΤΑ πιστεύω σίγουρα δεν χάνονται αρχεία

Αυτο ονομαζεται τοπικη αναβαθμιση η Local update & τα δεδομενα ΔΕΝ χανονται (βασικα ειναι το ιδιο οπως μια αναβαθμιση μεσω ota ετσι κι εδω χρησιμοποιειται η stock recovery)

Δεδομενα Χανονται μονο με αναβαθμιση μεσω fastboot αρχειου

Μπορεις να το διαβασεις εδω που λεει Method 1: Local Update : http://en.miui.com/a-232.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε δουλεψει και το απλο Mi8 και το Mi8 Pro. Στις τιμες που παιζουν τωρα , ποια θεωρειτε VFM τιμη για το Pro? 450 είναι πολλά?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε δουλεψει και το απλο Mi8 και το Mi8 Pro. Στις τιμες που παιζουν τωρα , ποια θεωρειτε VFM τιμη για το Pro? 450 είναι πολλά?

 

Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το pro ειναι η εκπληκτική πλάτη του που όμως προϋποθέτει ότι δεν θα του φορέσεις θήκη (με ότι αυτό συνεπάγεται). Ο αισθητήρας δακτυλικού στην οθόνη για μένα είναι αδιάφορος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 10.1.1.0 στο κινητό. Άμα θέλω να πάω στην global beta μπορώ να το κάνω μέσω του updater όπως πολλοί περάσαμε το android pie;

 

Ναι εγώ έτσι το έκανα, απλά φρόντισε να την κάνεις μόλις σου βγάλει το μήνυμα για διαγραφή αρχείων και επανεκκίνηση γιατί μετά bugarei και πρέπει να το ξανακατεβάσεις από την αρχή. Επιπλέον, όπως θα κατάλαβες κάνει wipe data οπότε θέλει backup το όλο σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις παρέλαβα και εγώ το mi8. Εκτός από την αναβάθμιση σε 10.0.3 με ζοριζει λίγο η αλλαγή από το iOS σε Android. Υπάρχει κάποιος που την έχει κάνει να μου δώσει λίγο τα φώτα του; Ας είναι και προσωπικό μήνυμα να μη γεμίζουμε τζάμπα το θέμα με άσχετα
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε δουλεψει και το απλο Mi8 και το Mi8 Pro. Στις τιμες που παιζουν τωρα , ποια θεωρειτε VFM τιμη για το Pro? 450 είναι πολλά?

 

Κτγμ δεν αξίζει με τίποτα το Pro, εκτός αν κάποιος ψήνεται τρελά με τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος στην οθόνη. Κατά τα άλλα, δίνεις 100 ευρώ επιπλέον και έχεις χειρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχω το mi 8 se με τν miui 10.1 stable εδώ και 3 μήνες στο σαιτ που έχει για τις rom ποια είναι για το κινητό μου για να την κατεβάσω χειροκίνητα γτ δν μ την βγάζει αυτόματα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Rom για mi 8 se, δεν μπόρεσα να βρω!

ναι εχει δυσκολια η συσκευη ..πολυ δυσκολα θα βγαλει μια global - διεθνη, η συσκευη βγηκε για την κινεζικη αγορα κυριως

εδω μεσα στα forums θα ψαξεις : http://en.miui.com/type-197-1588.html

εδω επειδη ειναι το κινεζικο site της συσκευης ανοιξε το στον chrome για μεταφραση αναγκαστικα : http://www.miui.com/download-346.html

και εδω καποια recovery / fastboot αρχεια : https://xiaomifirmware.com/roms/download-official-miui-roms-for-xiaomi-mi-8-se/

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Στην stable miui 10 που εχουν κρυψει την επιλογη να ορισουμε ενα wifi σαν mobile hotspot ?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!Έχει δοκιμάσει κάποιος το tempered glass της spigen με το μαύρο πλαίσιο;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...