Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς πως μπορούμε να βάλουμε την 10.0.2.0

Αναλόγως τη συσκευή & rom που έχεις(φαίνονται πάνω οι διάφορες εκδόσεις πλην SE εδώ)

http://en.miui.com/download-346.html#523

(διάβασε πώς πατώντας flashing guide..Ο ευκολότερος μέσω Local update/stock recovery)

Αλλιώς με MFT & το fastboot αρχείο περιγράφεται και αυτό(δεν θα στο πρότεινα)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά σε pro που είμαι δεν βρήκα κάτι, και είμαι ασχετος απο Xiaomi

Ναι σε pro global όπως φαίνεται τελευταία είναι η : V10.0.1.0.OECMIFH (MIUI10) στην επίσημη σελίδα

Αν έχεις αυτή δεν χρειάζεται τίποτα..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχω, αλλά πολλά bug ρε παιδιά... Ουτε notification δεν εμφανιζονται ούτε καλή μπαταρία δεν ξέρω δεν έμεινα ευχαριστημένος απο την συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν η θηκη nilkin nature προστατευει την καμερα εστω και λιγο δηλαδη να ειναι λιγο πιο πανω απο την καμερα.Με ενδιαφερει γιατι ειναι λεπτη αλλιως αν ξερετε καμια αλλη πειτε μου

 

Εξέχει ελάχιστα από την κάμερα. Μιλάμε για χιλιοστά.

Link to comment
Share on other sites

Άμα κατεβάσω την 10.0.2.0 στο κινητό και το κάνω update μέσα από το κινητό από εκεί που διαλέγεις πακέτο ενημέρωσης θα γίνει bricked το κινητό. Γνωρίζει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Άμα κατεβάσω την 10.0.2.0 στο κινητό και το κάνω update μέσα από το κινητό από εκεί που διαλέγεις πακέτο ενημέρωσης θα γίνει bricked το κινητό. Γνωρίζει κανένας;

Διάβασε το post #1828 λίγες θέσεις πίσω ...

Απλά μην βιάζεσαι και διάβασε πρώτα καλά αναλόγως τη συσκευή & rom που έχεις και σε αφορά...

Αυτό που αναφέρεις λέγεται Local update ή τοπική ενημέρωση & είναι ο πιο εύκολος τρόπος .Αν υπάρχει το αρχείο για τη δική σου συσκευή/rom και το επιτρέπει, απλά θα το δεις διαβάζοντας ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή με ενδιαφέρει το εν λόγω κινητό ξέρει κάποιος να μου πει εάν τελικά δόθηκε το update για το slow motion και τη βελτίωση της νυχτερινής λήψης?
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με καποιo smartwatch και να του ερχονται στο ρολοι οι ειδοποιησεις;

Εγω σε garmin forerunner 230 δεν τα εχω καταφερει ενω εχουν συνδεθει κανονικα.Ενω στο Galaxy S8 δεν ειχα θεμα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με καποιo smartwatch και να του ερχονται στο ρολοι οι ειδοποιησεις;

Εγω σε garmin forerunner 230 δεν τα εχω καταφερει ενω εχουν συνδεθει κανονικα.Ενω στο Galaxy S8 δεν ειχα θεμα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με amazfit stratos έρχονται κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με καποιo smartwatch και να του ερχονται στο ρολοι οι ειδοποιησεις;

Εγω σε garmin forerunner 230 δεν τα εχω καταφερει ενω εχουν συνδεθει κανονικα.Ενω στο Galaxy S8 δεν ειχα θεμα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε εγώ έχω ρολόι με Android Wear και έπρεπε να πάω στις ρυθμίσεις και εγκατεστημένες εφαρμογές, να βρω την εφαρμογή Wear και από εκεί να ενεργοποιήσω τα πάντα για να έρχονται και είναι οκ τώρα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την λυση.Ηθελα πειραγματα στις ρυθμισεις για να μπορεσει να δουλεψει σωστα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το instagram γιατί δεν μπορω να το κατεβασω απο το play store μου λεει δεν ειναι συμβατο με την συσκευη μου. Ξέρει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Το instagram γιατί δεν μπορω να το κατεβασω απο το play store μου λεει δεν ειναι συμβατο με την συσκευη μου. Ξέρει κανεις;
έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω Hong Kong για να εχω face unlock αλλα και με Ελλάδα πάλι δεν κατέβαινε

 

Το face unlock υπάρχει και για Ελλάδα σε περίπτωση που θες να γύρισεις σε region ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω region India για να έχω πολλές εναλλακτικές σε themes.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της μουσικής πως σκ@τ@ τις βγάζουμε; Αυτές τις ότι να ναι μουσικές που προτείνει. Έχω προσπαθήσει μία μία επιλογή να απενεργοποιω κάθε φορά αλλά πάντα κάτι πετάγεται. Η μόνη λύση είναι να τα κλείσω όλα αλλά μετά δεν μπορώ να χειρίζομαι τα τραγούδια που ακούω! Τι φάση, είναι υποχρεωτικά;;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τις ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της μουσικής πως σκ@τ@ τις βγάζουμε; Αυτές τις ότι να ναι μουσικές που προτείνει. Έχω προσπαθήσει μία μία επιλογή να απενεργοποιω κάθε φορά αλλά πάντα κάτι πετάγεται. Η μόνη λύση είναι να τα κλείσω όλα αλλά μετά δεν μπορώ να χειρίζομαι τα τραγούδια που ακούω! Τι φάση, είναι υποχρεωτικά;;
Μάλλον και συ έχεις άλλο region!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...