Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η δεύτερη φορά που κάνω αγορά από eglobalcentral.eu την περασμένη Πέμπτη το αγόρασα απλά έχει 30.30 μεταφορικά μαζί με την ασφάλεια κατά την μεταφορά το είχε έκπτωση 365.74 +30.30€ μεταφορικά -5€ κουπόνι. Η αποθήκη είναι Ευρώπη και δεν έχει τελωνείο απλά αργεί η μεταφορά 2 βδομάδες όσο από Κίνα.

 

Πάντως λίγο που μπήκα να δω πουλάει σχετικά φθηνά τα κινητα..Αφού έχετε πάρει αρκετά άτομα είναι όντως αξιόπιστη.Παίζει να δώσει κανένα 6ωρο Sot με 2G,Wifi only χωρίς παιχνίδια και αρκετό ίντερνετ,social και YouTube?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που το βρισκω σε χρυσο στη καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη;

Επισης τι σημαινει global;

Θελω να πω, το μη γκλομπαλ δεν εχει αγγλικα; Benefits?

 

Μπαι δε γουει ειμαι εκτος ΕΕ αρα ειτε θα πληρωσω τελωνειο, ειτε οχι οτι τους ευλογησει.. συνηθως οχι:lol:

Οποτε ψαχνω κατι απο Ασια για παραγγελια, οχι Ευρωπαικη αποθηκη.

 

Είναι δυο εκδόσεις,, κινεζική, με γλώσσες κινεζική, Αγγλικά,,

Και global που έχει όλες τις γλώσσες, και Ελληνικά,,( όπως samsung, sony κλπ).

Είναι δυο εκδόσεις

stable σταθερή, ενημέρωση κάθε 3 μήνες περίπου, και

developer ενημέρωση λογισμικού κάθε Παρασκευή,

Συμφέρει η global stable, που δεν ασχολείσαι με το λογισμικό κλπ, να περνάς Ρομ κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως λίγο που μπήκα να δω πουλάει σχετικά φθηνά τα κινητα..Αφού έχετε πάρει αρκετά άτομα είναι όντως αξιόπιστη.Παίζει να δώσει κανένα 6ωρο Sot με 2G,Wifi only χωρίς παιχνίδια και αρκετό ίντερνετ,social και YouTube?

 

Είναι αξιόπιστο,

Από after sales δεν ξέρω, πόσο υποστήριξη δίνει σε βλάβη,, εγγύηση 1 έτος,,

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυο εκδόσεις,, κινεζική, με γλώσσες κινεζική, Αγγλικά,,

Και global που έχει όλες τις γλώσσες, και Ελληνικά,,( όπως samsung, sony κλπ).

Είναι δυο εκδόσεις

stable σταθερή, ενημέρωση κάθε 3 μήνες περίπου, και

developer ενημέρωση λογισμικού κάθε Παρασκευή,

Συμφέρει η global stable, που δεν ασχολείσαι με το λογισμικό κλπ, να περνάς Ρομ κλπ.

 

Βεβαια σε αυτην που δεν ειναι η Global Edition -> https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1303931.html?admitad_uid=a41da8242d41c5010b1f2e734ce8d7a7&cur_warehouse=HK το bangood λεει στην περιγραφη οτι το στελνει με την Global Rom.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνα κάτοχο από το μικρό ? Το σκέφτομαι σοβαρά

Από εχτές έχω το μεγάλο mi8

Η οθόνη έχει αρκετή βελτίωση σε σχέση με αυτά που ξέραμε μέχρι τώρα για xiaomi

Η μπαταρία του για πρώτη μέρα ήταν πολύ καλά πιστεύω

Κάπου στο 75 την κοίταξα είχα 1.45 οθόνη και 55 λεπτά ομιλίας με Όλα ανοικτά

Η χρήση ήταν μόνο με 4g

Το μπλε χρώμα που έχω είναι πολύ ωραίο

Λίγο πιο σκούρο από το coral blue στο samsung s9

Link to comment
Share on other sites

Το Mi 8 σε μπλε όντως ειναι τόσο ωραίο όσο φαίνεται η από κοντά έχει διαφορά?Από μπαταρία πως πάει τελικά Μανώλη?

 

Edit:Το παρήγγειλα(preorder)σε μπλε χρώμα το 6/64 Global στα 351€(372,50 τελική τιμή με τα έξοδα) με κουπόνι από bangood.Το βρήκα στη σελίδα unboxing lab(σορρυ για την διαφήμιση έχει όμως αρκετά κουπόνια) και δεν άντεξα...Για S9+ και iPhone ξεκίνησα αρχικά αλλά από τη στιγμή που το είδα εδώ και και 2-3 μέρες μου κόλλησε απίστευτα..Ελπιζω να το χαρώ :)

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι ωραίο

Περίπου όπως το μπλε του s9

Η μπαταρία του φενεται μια χαρά

 

Ωραία,το περιμένω και γω(είναι στο preorder βέβαια ακόμα :p ) και βλέπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κάποιος από το light in the box? Μ μου το έστειλαν με dhl μέσω Γερμανίας και μετά από 12 μέρες πήρα τηλέφωνο στην dhl να μάθω που βρίσκεται και μου είπαν ότι έχει αποσταλεί ηλεκτρονικά και δεν φαίνεται πουθενά !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και το μεγάλο με 256gb

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-inch-6GB-RAM-256GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1303948.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=HK

προαγορά για 31 Αυγούστου με το κουπόνι 8BGM86256 στα 439,63€ μαύρο,μπλε και χρυσό με off global rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτησες τι εννοουν "εχει αποσταλει ηλεκτρονικα" ??

 

Ρώτησα.τι σημαίνει μόνο ηλεκτρονικά?

η απάντηση ήταν

"έχει γίνει αποστολή μόνο ηλεκτρονικά, και δεν έχει καταγραφεί καμία κίνηση στο συγκεκριμένο tracking number.ούτε την ώρα που ξεκίνησε το δέμα."

Την ρώτησα αν παίζει να μην έχει φύγει το δέμα, και είπε "αυτό δεν το γνωρίζω"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραγγειλα και εγω το 6/64 απο ελλαδα στα 400€ μολις ερθει θα σας πω εντυπωσεις.Αγοραζα και εγω απο banggood αλλα για οσους δεν γνωριζουν υπαρχει η δυνατοτητα για ελευθερους επαγγελματιες να αγορασουν χωρις φπα με τιμολογιο απο ελλαδα και εγω προσφατα το εμαθα.Καλες η προσφορες του banggood αλλα δεν ειναι στα global version και plus απο ελλαδα εχεις και 2 χρονια εγγυηση. Edited by kiko28
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραγγειλα και εγω το 6/64 απο ελλαδα στα 400€ μολις ερθει θα σας πω εντυπωσεις.Αγοραζα και εγω απο banggood αλλα για οσους δεν γνωριζουν υπαρχει η δυνατοτητα για ελευθερους επαγγελματιες να αγορασουν χωρις φπα με τιμολογιο απο ελλαδα και εγω προσφατα το εμαθα.Καλες η προσφορες του banggood αλλα δεν ειναι στα global version και plus απο ελλαδα εχεις και 2 χρονια εγγυηση.

 

Το ότι το πληρώνεις αποφορολογιμενο μην νομίζεις οτι δεν πληρώνεις καθολου ΦΠΑ.

Απλά γίνεται συμψηφισμός στο τέλος του μήνα η τού τριμήνου

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το ότι το πληρώνεις αποφορολογιμενο μην νομίζεις οτι δεν πληρώνεις καθολου ΦΠΑ.

Απλά γίνεται συμψηφισμός στο τέλος του μήνα η τού τριμήνου

 

Δεν πολυκαταλαβα αλλα λες οτι θα πληρωσει φπα αυτος που μου εδωσε το αφμ του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθες με κουπόνι από το Banggood (365 με priority το 6/64, όχι global, αλλά με global rom) με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 24/8.

 

Σήμερα το Kimovil έχει κουπόνι για το 6/128 από το Lightinthebox στα 369, αλλά στο mobile site δεν βλέπω επιλογή για tariff insurance.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθες με κουπόνι από το Banggood (365 με priority το 6/64, όχι global, αλλά με global rom) με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 24/8.

 

Σήμερα το Kimovil έχει κουπόνι για το 6/128 από το Lightinthebox στα 369, αλλά στο mobile site δεν βλέπω επιλογή για tariff insurance.

να προσέχετε τα κουπόνια του light in the box μπορεί να είναι μούφα.

Είχα βρει ένα κουπόνι από το gizChina για το ni8 με την τιμή που αναφέρεις.

Μπήκα να κάνω την αγορά, επιλέγω χρώμα και τρόπο αποστολής, πατάω continue, και αντί να με αφήσει να βάλω το κουπόνι, χωρίς να ζητήσει confirm, ολοκληρώνει την παραγγελία με τιμή 472 ευρώ!

Πάω να ακυρώσω την παραγγελία , και μου στέλνει mail ότι το έστειλαν!

Όλα αυτά σε λίγα λεπτά !

Ανοίγω ticket και τους εξηγώ τι συνέβη, και μου λένε ότι είναι αργά γιατί το έστειλαν ήδη! Και με " συμβούλεψαν" να μην το επιστρέψω γιατί θα πληρώσω τα μεταφορικά !

Έχω κάνει δεκάδες αγορές από τα κινέζικα μαγαζιά χωρίς πρόβλημα.

Από αυτό το καταραμένο μαγαζί ψώνισα πρώτη και τελευταία φορά...

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να προσέχετε τα κουπόνια του light in the box μπορεί να είναι μούφα.

Είχα βρει ένα κουπόνι από το gizChina για το ni8 με την τιμή που αναφέρεις.

Μπήκα να κάνω την αγορά, επιλέγω χρώμα και τρόπο αποστολής, πατάω continue, και αντί να με αφήσει να βάλω το κουπόνι, χωρίς να ζητήσει confirm, ολοκληρώνει την παραγγελία με τιμή 472 ευρώ!

Πάω να ακυρώσω την παραγγελία , και μου στέλνει mail ότι το έστειλαν!

Όλα αυτά σε λίγα λεπτά !

Ανοίγω ticket και τους εξηγώ τι συνέβη, και μου λένε ότι είναι αργά γιατί το έστειλαν ήδη! Και με " συμβούλεψαν" να μην το επιστρέψω γιατί θα πληρώσω τα μεταφορικά !

Έχω κάνει δεκάδες αγορές από τα κινέζικα μαγαζιά χωρίς πρόβλημα.

Από αυτό το καταραμένο μαγαζί ψώνισα πρώτη και τελευταία φορά...

Δηλαδή αφού είδες ότι δεν πήρε το κουπόνι συνεχίσεις και πληρωσες με PayPal ή κάρτα?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αφού είδες ότι δεν πήρε το κουπόνι συνεχίσεις και πληρωσες με PayPal ή κάρτα?
είχα διαβάσει στο gizchina τα βήματα και έλεγε ότι πριν βγάλει confirm order, βάζετε το κουπόνι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν από λίγο να το ξαναδώ, αφού έβαλα ένα βίντεο στο YouTube να το δω σε full screen προσπαθούσα να κάνω στρετς το βίντεο σε όλη την οθόνη στην αναλογία 18/9 αλλά δεν γινόταν πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποια ρύθμιση ή δεν το κάνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει στο gizchina τα βήματα και έλεγε ότι πριν βγάλει confirm order, βάζετε το κουπόνι.
Το τηλέφωνο το πληρωσες κανονικά ή απλά έγινε επιβεβαίωση παραγγελίας?

Διότι αν το πληρωσες κανονικά δε φταίει ούτε το κατάστημα ούτε το gizchina.

Επίσης τα κουπόνια δεν ισχύουν για πάντα αλλά για κάποιες ώρες ή μέχρι ορισμένο αριθμό.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώσα bootloader, αφού περίμενα 360 ώρες, και φλασαρα την global stable,, με το mi flash tool.

Αρχικά είχε stable cn-en.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πληρωσες κανονικά ή απλά έγινε επιβεβαίωση παραγγελίας?

Διότι αν το πληρωσες κανονικά δε φταίει ούτε το κατάστημα ούτε το gizchina.

Επίσης τα κουπόνια δεν ισχύουν για πάντα αλλά για κάποιες ώρες ή μέχρι ορισμένο αριθμό.

Δεν έκανα Ποτέ επιβεβαίωση της παραγγελίας.

Επόμενο πάτησα.

Το κουπόνι του gizchina ήταν πριν λίγα λεπτά που μου ήρθε ειδοποίηση.

Έχω κάνει πολλές παραγγελίες και γνωρίζω πως γίνεται.

Και το κινητό που έχω τώρα με κουπόνι το αγόρασα πριν ένα χρόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...