Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε Μάνο από σήματα πως παει; Από ποιότητα κλήσεων , wifi, gps κτλ
Μέχρι τώρα άψογο σε όλα

Έχει και την B20 την 800αρα για όσους ενδιαφέρονται

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω το κινητό, αγορά από honorbuy italia.

Έχω stable en-cn,, κινεζική έκδοση, περιμένω να περάσουν 360 ώρες,, συνολικά,, για να ξεκλειδώσει bootloader, και να περάσω global rom.

Η οθόνη ας λένε ότι είναι amoled, δεν είναι τόσο ποιοτική,, όπως αυτές που έχουν τα samsung.

Από αυτονομία μπαταρίας, δεν ξέρω, διότι επειδή είναι στα Αγγλικά, δεν το χρησιμοποιώ.

Καλύτερα να περιμένετε να βγει με global rom, ώστε να μην θέλει να ξεκλειδώσει bootloader κλπ.

Η global rom, υπάρχει στο official site xiaomi, αλλά χωρίς ξεκλείδωμα bootloader, δεν περνά.

Θα δοκιμάσω με το pc suite μήπως γίνει

Γενικά αν είσαι απαιτητικό ς για οθόνη, δεν θα το συνιστούσα, και είναι συμμαζεμενο, με μικρές διαστάσεις.

καλορίζικο ! Αν θέλεις ενήργησε σχετικά με τις 360 ώρες για να ξεκλειδώσει ο boot loader .επειδή το περιμένω και εγώ με κινέζικα και αγγλικά, θα πρέπει να μπούμε στο site της Xiaomi και να μας το ξεκλειδώσει ? Ποιά είναι η διαδικασία ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα τις δω και στο PC πρώτα και μετά.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τις πιο σωστές περιγραφές και ανάλυση που έχω διαβάσει εδώ, τουλάχιστον, ευχαριστούμε πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω από προχτές το 6/64 αγορά από Κωτσόβολο

Περιμένω να κατασταλάξω λίγο για να πω εμπειρίες

Πάντως πάλι με το Max 2 μπαίνω και γράφω στα social haha

Επειδή είχα και σχεδόν όλα τα τοπ κινητά θα αναφέρω και τυχόν διαφορές ειδικά με τα S9 plus και Ρ20 pro.

Σε γενικές γραμμές το κινητό μου αρέσει αν και το μεγάλο μου θέμα είναι πως είμαι εθισμένος στις μεγάλες οθόνες και μπαταρίες και όλα μου φαίνονται κάπως.

Ακόμα και το Samsung Note 8 που είχα.

Η οθόνη που λέει ένας φίλος πιο πάνω είναι κατώτερη σαφώς από Samsung αλλά περίπου ίδια με το Huawei

Πολύ καλή amoled αν και όχι κορυφή.

Αρκούντως λαμπερή έξω δεν έχεις θέμα

Η κάμερα πολύ δυνατή.

Δυσκολεύεσαι να πιστέψεις ότι είναι από Xiaomi

Αν και είχα και τα Mi6 K Mi note 3 που ήταν πολύ καλά, αυτό είναι άλλη κατηγορία.

Τουλάχιστον S8 μη πω S9 plus στα νυχτερινά.

Θα τις δω και στο PC πρώτα και μετά.

Μπαταρία μέτρια αλλά τώρα είναι πρώτη φόρτιση.

Το Mix 2 που είχα ήταν πολύ καλή.

Ελπίζω να στρώσει κι αυτή αλλά P20 pro δεν είναι.

Ταχύτητα και αμεσότητα κορυφή.

Χαλαρά πατάει κάτω το Huawei και στα σημεία το plus

Αν και το multitasking θέλει βελτίωση.

Ακουστικό πολυ καλό

Και ανοιχτή ακρόαση απ το μονό ακουστικό.

Δυνατό σαν το

S9 plus όμως δεν είναι με τίποτα.

Για το miui τι να πω

Αν διορθώσει 2-3 λεπτομέρειες είναι το αγαπημένο μου.

Κάνεις πράγματα που σε άλλα κινητά έκανα root να τα πετύχω.

Όπως το κλείδωμα με 3rd party app και το ξεκλείδωμα με το δάχτυλο χωρίς να ζητάει πιν μοτίβο και ότι άλλη *******.

Τέλος πάντων

Θα επανέλθω με νεότερα και ίσως ανεβάσω και βιντεάκι με το Nova που το δουλεύω όπως όλα τα κινητά μου.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Και απο μενα πολυ καλη περιγραφη.

Ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει και έκδοση 8gb 128gb όπως φαίνεται εδώ στο banggood?https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-inch-8GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1335863.html?rmmds=search Αλλά εξωτερικά είναι σα τo 6gb 128gb? Νόμιζα ότι σε 8αρι έβγαινε μόνο η πιο ακριβή έκδοση. Πάντως η τιμή φαίνεται δελεαστική (513), αν βέβαια πέσει κανά κουπόνι.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ και το είδα από κοντά στο πλαίσιο. Έχω το mix 2s και είχα το άγχος μήπως εκανα πατάτα που δεν περίμενα το mi8.

Προσωπικά δεν με ενθουσίασε το 8. Σχεδιαστικά το 2s είναι πολύ ανώτερο, πολύ πιο ωραίο.

Από οθόνη δεν θα έλεγα ότι είδα καμιά σπουδαία διαφορά. Έβαλα τις οθόνες στο Max του φωτισμού και τις συγκρινα με τα ίδια wallpapers.

Κατά την γνώμη μου η οθόνη δεν αρκεί για την αγορά του έναντι του mix 2s που έχει τα ίδια χαρακτηριστικά και πολύ καλύτερο σχέδιο. Καλό θα ήταν για όποιον ενδιαφέρεται να τα δει και τα δύο από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο σωστές περιγραφές και ανάλυση που έχω διαβάσει εδώ, τουλάχιστον, ευχαριστούμε πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και απο μενα πολυ καλη περιγραφη.

Ευχαριστουμε.

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Να και μερικά screenshots απ' τη μπαταρία.

Πρώτη μου φόρτιση με μικτή χρήση μέσα έξω σπίτιd5817bd91ade2e370d9d448677234b36.jpg3189156a1c1dfeb3c5c9a4294032f61f.jpgd4f6baee9a6f14da2edd92f6d55472d5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά.

Να και μερικά screenshots απ' τη μπαταρία.

Πρώτη μου φόρτιση με μικτή χρήση μέσα έξω σπίτιd5817bd91ade2e370d9d448677234b36.jpg3189156a1c1dfeb3c5c9a4294032f61f.jpgd4f6baee9a6f14da2edd92f6d55472d5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου το σωστό είναι αυτό που ανέφερες τις φώτο από οποιοδήποτε κινητό και να τραβήξει πρέπει να τις δεις αλλού για έγκυρη απόφαση και όχι στο εκάστοτε κινητό!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο ! Αν θέλεις ενήργησε σχετικά με τις 360 ώρες για να ξεκλειδώσει ο boot loader .επειδή το περιμένω και εγώ με κινέζικα και αγγλικά, θα πρέπει να μπούμε στο site της Xiaomi και να μας το ξεκλειδώσει ? Ποιά είναι η διαδικασία ?

 

Φτιάξτε λογαριασμό στην xiaomi, νομίζω γίνεται και από το pc, και βάλτε και έναν αριθμό τηλεφώνου,, κινητό,, γιατί στέλνουν sms επιβεβαίωσης.

Μετά θα κατεβάσεις το unlock tool, και το πιο πιθανό είναι, να γράψει, μετά από 360 ώρες το ξεκλείδωμα., όταν θα έχετε το κινητό.

Μια λεπτομέρεια, ένας είχε την sim στο xiaomi, και στο στήσιμο του κινητού, ζητάει email, password, του έστειλα ν sms , που φυσικά δεν μπορεί να το δει.

Δηλαδή, μήπως πρέπει η sim να είναι αρχικά σε άλλο κινητό, ώστε να λάβει το sms.

Πιστεύω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξτε λογαριασμό στην xiaomi, νομίζω γίνεται και από το pc, και βάλτε και έναν αριθμό τηλεφώνου,, κινητό,, γιατί στέλνουν sms επιβεβαίωσης.

Μετά θα κατεβάσεις το unlock tool, και το πιο πιθανό είναι, να γράψει, μετά από 360 ώρες το ξεκλείδωμα., όταν θα έχετε το κινητό.

Μια λεπτομέρεια, ένας είχε την sim στο xiaomi, και στο στήσιμο του κινητού, ζητάει email, password, του έστειλα ν sms , που φυσικά δεν μπορεί να το δει.

Δηλαδή, μήπως πρέπει η sim να είναι αρχικά σε άλλο κινητό, ώστε να λάβει το sms.

Πιστεύω να βοήθησα.

Σ ευχαριστώ !

Μπορείς να γράψεις το link της Xiaomi που πρέπει να μένουμε sign up?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31985-Ξεκλείδωμα-του-Bootloader-Νέα-Μέθοδος-Ενημέρωση-16-06-2018/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο google, ψάξε xiaomi mi account.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ και το είδα από κοντά στο πλαίσιο. Έχω το mix 2s και είχα το άγχος μήπως εκανα πατάτα που δεν περίμενα το mi8.

 

Προσωπικά δεν με ενθουσίασε το 8. Σχεδιαστικά το 2s είναι πολύ ανώτερο, πολύ πιο ωραίο.

 

Από οθόνη δεν θα έλεγα ότι είδα καμιά σπουδαία διαφορά. Έβαλα τις οθόνες στο Max του φωτισμού και τις συγκρινα με τα ίδια wallpapers.

 

Κατά την γνώμη μου η οθόνη δεν αρκεί για την αγορά του έναντι του mix 2s που έχει τα ίδια χαρακτηριστικά και πολύ καλύτερο σχέδιο. Καλό θα ήταν για όποιον ενδιαφέρεται να τα δει και τα δύο από κοντά...

 

 

 

Στα αντικειμενικα χαρακτηριστικα το mι8 υπερτερει:

Amoled, front camera 20mp, βαρος κινητου, gorilla 5, διπλο gps, face recognition

δεν ειναι τα ιδια.

 

Στα υποκειμενικα :ειναι θεμα γουστων

Link to comment
Share on other sites

Στα αντικειμενικα χαρακτηριστικα το mι8 υπερτερει:

Amoled, front camera 20mp, βαρος κινητου, gorilla 5, διπλο gps, face recognition

δεν ειναι τα ιδια.

 

Στα υποκειμενικα :ειναι θεμα γουστων

Όλα υποκειμενικα είναι...

Σίγουρα δεν είναι απόλυτα ίδια. Ευτυχώς δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Στα αντικειμενικα χαρακτηριστικα το mι8 υπερτερει:

Amoled, front camera 20mp, βαρος κινητου, gorilla 5, διπλο gps, face recognition

δεν ειναι τα ιδια.

 

Στα υποκειμενικα :ειναι θεμα γουστων

Στα αντικειμενικά υπέρ του mix 2s προσθέστε την ασύρματη φόρτιση. Εμένα αντίθετα, από κοντά η σχεδίαση του mix 2s δεν με τρέλανε, το mi 8 μου "βγάζει" πιο premium.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα αντικειμενικά υπέρ του mix 2s προσθέστε την ασύρματη φόρτιση. Εμένα αντίθετα, από κοντά η σχεδίαση του mix 2s δεν με τρέλανε, το mi 8 μου "βγάζει" πιο premium.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω τα ειπα μονο και μονο για όσους δεν εχουν καταλήξει στο ποιο θα πάρουν και ειναι προβληματισμένοι.

Ειχα βρεθεί σε αυτο το δίλημμα και πιστεύω οτι θα ειναι και άλλοι...Ο Μόνος τρόπος για να βγει κανεις απο αυτο ειναι να τα δει απο κοντά και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ειπα μονο και μονο για όσους δεν εχουν καταλήξει στο ποιο θα πάρουν και ειναι προβληματισμένοι.

Ειχα βρεθεί σε αυτο το δίλημμα και πιστεύω οτι θα ειναι και άλλοι...Ο Μόνος τρόπος για να βγει κανεις απο αυτο ειναι να τα δει απο κοντά και τα δυο.

Έτσι ειναι, συμφωνώ απόλυτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω την παραγγελία του 6/128 στα 365 απο eglobalcentral. Εχω παρει αλλα 2 κινητα απο το μαγαζι και δεν ειχα κανενα προβλημα !
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω την παραγγελία του 6/128 στα 365 απο eglobalcentral. Εχω παρει αλλα 2 κινητα απο το μαγαζι και δεν ειχα κανενα προβλημα !
Καλορίζικο, ενημέρωσε αν θέλεις σε πόσες μέρες θα έρθει. Η παραλαβή θα γίνει μέσω απλού ταχυδρομείου ή courier; Περιμένουμε εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, ενημέρωσε αν θέλεις σε πόσες μέρες θα έρθει. Η παραλαβή θα γίνει μέσω απλού ταχυδρομείου ή courier; Περιμένουμε εντυπώσεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα προηγούμενα δυο ειχαν φθασει με dhl, και σε 2 εβδομαδες ! Θα ενημερωσω οταν ερθει !

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω την παραγγελία του 6/128 στα 365 απο eglobalcentral. Εχω παρει αλλα 2 κινητα απο το μαγαζι και δεν ειχα κανενα προβλημα !
Με τι αποστολή? Έχεις βάλει έξτρα ασφάλεια τελωνείου? Εάν στο σταματήσουν?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τι αποστολή? Έχεις βάλει έξτρα ασφάλεια τελωνείου? Εάν στο σταματήσουν?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παιζει τελωνείο, με τριγωνική τα στελνουν η απο καποια αλλη χωρα εντος ε.ε., δεν θυμαμαι ακριβως (το ειχα ψαξει στο παρελθόν).

Link to comment
Share on other sites

To eglobalcentral.eu , στέλνει από Ισπανία, δεν έχει τελωνείο.

Σου ζητάνε προαιρετικά, μια ασφάλεια κλοπής, θραύσης κατά την μεταφορά, περίπου 10~ 15€, ανάλογα την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που κάνω αγορά από eglobalcentral.eu την περασμένη Πέμπτη το αγόρασα απλά έχει 30.30 μεταφορικά μαζί με την ασφάλεια κατά την μεταφορά το είχε έκπτωση 365.74 +30.30€ μεταφορικά -5€ κουπόνι. Η αποθήκη είναι Ευρώπη και δεν έχει τελωνείο απλά αργεί η μεταφορά 2 βδομάδες όσο από Κίνα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρω αυτό που διάβασα σε άλλο νήμα, εδώ στο φόρουμ.

Αν κάποιος ξέρει Αγγλικά, έχει χρόνο, να διαβάσει το κείμενο στο τέλος, που έχει το eglobalcental.eu

 

Αν δεν τσεκαρεις την ασφάλεια μεταφορά ς, πληρώνεις πχ 15€, τότε το μαγαζί δεν καλύπτει απώλεια, θραύση κινητού.

Το λέω με επιφύλαξη, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να κάνει το pay pal, σε μια τέτοια περίπτωση, όπου αναφέρεται αυτό ρητά, από το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκω σε χρυσο στη καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη;

Επισης τι σημαινει global;

Θελω να πω, το μη γκλομπαλ δεν εχει αγγλικα; Benefits?

 

Μπαι δε γουει ειμαι εκτος ΕΕ αρα ειτε θα πληρωσω τελωνειο, ειτε οχι οτι τους ευλογησει.. συνηθως οχι:lol:

Οποτε ψαχνω κατι απο Ασια για παραγγελια, οχι Ευρωπαικη αποθηκη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...