Jump to content

Αναζήτηση κινητού εώς 120€ max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Κόστος 100€ το πολύ 120€.

2) Το μέγεθος οθόνης 5", με καλή ανάλυση.

3) Από Κίνα/Ευρώπη με την προϋπόθεση να μην υπάρχουν δασμοί. (Εκτός κι αν βρεθεί κάτι αντίστοιχο από Ελλάδα)

4) 800αρα μπάντα επιθυμητή, αν και όχι απόλυτα απαραίτητη.

5) Οπωσδήποτε dual. Επιθυμητό το ραδιόφωνο, όχι απαραίτητο.

6) Επιθυμητό το ελληνικό μενού, όχι απαραίτητο. Από φλασαρισμα δεν έχω ιδέα... αν έρθει έτοιμο και ρουταρισμένο κανένα πρόβλημα.

7) Καλή οθόνη, στα πλαίσια του αναφερόμενου κόστους, βέβαια.

8) βαθμός σημασίας: αυτονομία 8, ομαλή λειτουργία και απόκριση 9, βαρύ gaming 0, κάμερα 8.

Είναι για την κόρη μου 16 ετών. Το επισημαίνω για να γίνει κατανοητή η χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 4x από Ελλάδα ή το καλύτερο σε όλα, (ειδικά στην κάμερα) πλην της υποστήριξης, leree le 3 (είναι 5,5) από Κίνα. Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το redmi note 4x. Έχουν την ίδια κάμερα;

επίσης είδα και τα Huawei Y6 Dual (2017) (16GB) και Xiaomi Redmi 5A

Ναι έχουν την ίδια κάμερα. Όπως και το redmi 5a. Για το Huawei δεν ξέρω. Για εμένα αν κοιτάς αποκλειστικά 5αρι πήγαινε στο Redmi 4x. Πολύ καλύτερο από όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα είναι για την κόρη μου, οπότε θα την ρωτήσω. Αν μου πει οκ για 5.5' ψήνομαι και για το Letv LeRee Le 3. Πάντως στο Πλαίσιο που είδα το Xiaomi Redmi 5A και το Huawei Y6 Dual, μου φάνηκε καλύτερη η κάμερα του Huawei. εκτός αν ήταν θέμα οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι για το παιδί πάρε κάποιο να έχει και χαμηλό sar, οπότε κάτι letv κλπ εγώ θα τα απέφευγα γιατί εκτός των άλλων χρειάζεται να ασχοληθείς για να τα φέρεις στα μέτρα σου. Θες κάτι να δουλεύει out of the box και χωρίς ρουτ. Άποψη μου είναι μην μπαίνεις σε διαδικασία να κοιτάς χαρακτηριστικά όπως επεξεργαστές, πυρήνες κλπ, νομίζω δεν έχουν νόημα. Κάμερα, μπαταρία, οθόνη, εμφάνιση και ίσως εγγύηση είναι τα κριτήρια που πρέπει να επικεντρωθείς.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι για το παιδί πάρε κάποιο να έχει και χαμηλό sar, οπότε κάτι letv κλπ εγώ θα τα απέφευγα γιατί εκτός των άλλων χρειάζεται να ασχοληθείς για να τα φέρεις στα μέτρα σου. Θες κάτι να δουλεύει out of the box και χωρίς ρουτ. Άποψη μου είναι μην μπαίνεις σε διαδικασία να κοιτάς χαρακτηριστικά όπως επεξεργαστές, πυρήνες κλπ, νομίζω δεν έχουν νόημα. Κάμερα, μπαταρία, οθόνη, εμφάνιση και ίσως εγγύηση είναι τα κριτήρια που πρέπει να επικεντρωθείς.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Με το LeEco δε χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου, μια χαρά λειτουργεί.

 

Επίσης, έχει νόημα αναλόγως πόσο θα το κρατήσεις. Το Nokia 2 πχ στα 100 ευρώ είναι για γέλια, θα κολλάει με το καλημέρα.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι για το παιδί πάρε κάποιο να έχει και χαμηλό sar, οπότε κάτι letv κλπ εγώ θα τα απέφευγα γιατί εκτός των άλλων χρειάζεται να ασχοληθείς για να τα φέρεις στα μέτρα σου. Θες κάτι να δουλεύει out of the box και χωρίς ρουτ. Άποψη μου είναι μην μπαίνεις σε διαδικασία να κοιτάς χαρακτηριστικά όπως επεξεργαστές, πυρήνες κλπ, νομίζω δεν έχουν νόημα. Κάμερα, μπαταρία, οθόνη, εμφάνιση και ίσως εγγύηση είναι τα κριτήρια που πρέπει να επικεντρωθείς.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μία χαρά δουλεύει out of the box το leree. Όλα αυτά που αναφέρεις ότι έχουν νόημα (Κάμερα, μπαταρία, οθόνη, εμφάνιση) τα έχει και σε αυτά παίζει μόνο του σε αυτά τα λεφτά. Για την ακρίβεια για να βρεις καλύτερο πρέπει να πληρώσεις τα διπλάσια.

Link to comment
Share on other sites

Leree και από εμένα!

Έχοντας αγοράσει ένα leeco s3 για την σύζυγο (η selfie του τα σπάει!) και ψάχνοντας για ένα κινητό περίπου στα χρήματά σου για την μητέρα μου, κατέληξα στο leree. Με κωδικό από kimovil και priority από banggood στα 95€.

Και σκέφτομαι μήπως το κρατήσω εγώ και της δώσω το honor 6x που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που μου λέτε και με όσα άλλα έχω διαβάσει έχω ψηθεί. Ειδικά μου έκανε κλικ το ότι για τα λεφτά του έχει καλύτερη κάμερα από τον ανταγωνισμό.

Το πρόβλημα είναι ότι η κόρη μου θέλει τελικά 5'.

Της έδωσα το δικό μου που είναι 5,5' και της φάνηκε μεγάλο. Δεν την βόλευε.

Οπότε αν υπάρχει κάποια πρόταση για 5' με τα ίδια χαρακτηριστικά, δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που μου λέτε και με όσα άλλα έχω διαβάσει έχω ψηθεί. Ειδικά μου έκανε κλικ το ότι για τα λεφτά του έχει καλύτερη κάμερα από τον ανταγωνισμό.

Το πρόβλημα είναι ότι η κόρη μου θέλει τελικά 5'.

Της έδωσα το δικό μου που είναι 5,5' και της φάνηκε μεγάλο. Δεν την βόλευε.

Οπότε αν υπάρχει κάποια πρόταση για 5' με τα ίδια χαρακτηριστικά, δεκτή.

 

Στα 100 +ευρώ μόνο το redmi 4x θα βρεις με καλά χαρακτηριστικά αλλά με κατώτερη κάμερα από το leree.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κόρη μου θέλει και καλή κάμερα, και όπως έγραψα παραπάνω δεν την βολεύουν οι 5,5' είπα να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Nubia Z17 mini, στα €140. Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κόρη μου θέλει και καλή κάμερα, και όπως έγραψα παραπάνω δεν την βολεύουν οι 5,5' είπα να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Nubia Z17 mini, στα €140. Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει;

 

Καλή επιλογή λόγο κάμερας.Τώρα στις ίντσες δεν ξέρω πόσο μικρότερο μπορεί να είναι από το δικό σου.Το nubia στις 5,2" έχει 72,5mm πλάτος.Πες μας ποιο έχεις να δούμε αν θα δει διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή λόγο κάμερας.Τώρα στις ίντσες δεν ξέρω πόσο μικρότερο μπορεί να είναι από το δικό σου.Το nubia στις 5,2" έχει 72,5mm πλάτος.Πες μας ποιο έχεις να δούμε αν θα δει διαφορά...

 

εγώ έχω το redmi note 4x. εκείνη είχε ένα mls 5'. Δεν θυμάμαι ποιο. Νομίζω στα 5,2' θα βολευτεί. το θέμα είναι αν το κινητό αξίζει τα λεφτά του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/12434688/General-Mobile-GM-6-32GB.html ,μέτρια κάμερα, αλλά κατά τα άλλα ,ακριβώς όπως το θέλει το κορίτσι.

 

Δεν το έχω ακούσει ξανά. Είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ακούσει ξανά. Είναι αξιόπιστο;

Έχω το GM5 16 μήνες σχεδόν και το GM6 κανά τρίμηνο τώρα,δεν παρουσιάσαν κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισε για το LeRee Le 3. Το παρήγγειλα και περιμένουμε. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισε για το LeRee Le 3. Το παρήγγειλα και περιμένουμε. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

 

Καλή επιλογή. Δε θα το μετανιώσει. Είναι και από τα πιο "μαζεμένα" 5,5''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ψηθεί τόσο πολύ που θα της το αντάλλαζα ευχαρίστως με το δικό μου Edited by zontobolo
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισε για το LeRee Le 3. Το παρήγγειλα και περιμένουμε. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

 

Πολύ καλή επιλογή!

Μόλις χθες το παρέλαβα. Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

Είμαι σε δίλημμα, αυτό ή το honor 6x που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή!

Μόλις χθες το παρέλαβα. Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

Είμαι σε δίλημμα, αυτό ή το honor 6x που έχω?

 

Σε καμερα πως τα παει σε σχεση με honor 6x?

Link to comment
Share on other sites

Σε καμερα πως τα παει σε σχεση με honor 6x?

 

Χθες το δοκίμασα λιγάκι στο σπίτι. Χωρίς να είμαι σχετικός, πίσω κάμερα ισάξια, με καλύτερη selfie το LeRee. Το είχα δει άλλωστε και στο leeco s3 της συζύγου.

Θέλω να τα δω παράλληλα σε εξωτερικό χώρο και εν κινήση του μικρού.

Με χαλάει λίγο το χρυσό χρώμα, είναι και ίδιο με της γυναίκας, αλλά μάλλον θα πάρω τον Ρώσο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το δοκίμασα λιγάκι στο σπίτι. Χωρίς να είμαι σχετικός, πίσω κάμερα ισάξια, με καλύτερη selfie το LeRee. Το είχα δει άλλωστε και στο leeco s3 της συζύγου.

Θέλω να τα δω παράλληλα σε εξωτερικό χώρο και εν κινήση του μικρού.

Με χαλάει λίγο το χρυσό χρώμα, είναι και ίδιο με της γυναίκας, αλλά μάλλον θα πάρω τον Ρώσο.

 

Εμένα πάλι το χρυσό μου κάνει πιο premium κατασκευή, και αναδεικνύει τα χαρακτηριστικά του, σε σχέση με τα μαύρα που φαίνονται όλα ίδια :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το χρυσό μου κάνει πιο premium κατασκευή, και αναδεικνύει τα χαρακτηριστικά του, σε σχέση με τα μαύρα που φαίνονται όλα ίδια :)

 

Δεν το συζητάμε, είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο. Έχει και την ψευδεστηση της οθόνης από άκρη σε άκρη. Είναι και το μικρόβιο της αλλαγής.

Ας μην χαλάω όμως άλλο το ποστ..

@zontobolo με το καλό να παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...