Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγεί στο site http://en.miui.com/getrom.php?r=343&m=yes&app=false

Μπορείς νά την περάσεις χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά...

Διαβάζοντας όμως, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Είναι το σύνηθες να εγκαθίσταται το ανάλογο port της gcam?

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι το κινητό έχει από τα υψηλότερα scores στο DxOMark και ειλικρινά από δείγματα που έχω μέχρι στιγμής ...τα οποία είναι κατ' εμέ ότι καλύτερο έχω τραβήξει έως τώρα με κινητό.

Ίσως άμα η υλοποίηση σε video είναι καλύτερη ή το μέγεθος των clips πιο optimized να έχει κάποιο νόημα.

 

Μην με παρεξηγήσετε ..προς χάριν της κουβέντας.

 

Υ.Γ.: Η αναβάθμιση μου ήρθε σήμερα πρωϊνές ώρες μέσω OTA. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά...

Διαβάζοντας όμως, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Είναι το σύνηθες να εγκαθίσταται το ανάλογο port της gcam?

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι το κινητό έχει από τα υψηλότερα scores στο DxOMark και ειλικρινά από δείγματα που έχω μέχρι στιγμής ...τα οποία είναι κατ' εμέ ότι καλύτερο έχω τραβήξει έως τώρα με κινητό.

Ίσως άμα η υλοποίηση σε video είναι καλύτερη ή το μέγεθος των clips πιο optimized να έχει κάποιο νόημα.

 

Μην με παρεξηγήσετε ..προς χάριν της κουβέντας.

 

Υ.Γ.: Η αναβάθμιση μου ήρθε σήμερα πρωϊνές ώρες μέσω OTA. :cool:

Απλα για να ασχολουμαστε με κατι,και οχι δεν ειναι συνηθες,οι foto που βγαζει ειναι εξαιρετικες και με την μαμα εφορμογη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί στο site http://en.miui.com/getrom.php?r=343&m=yes&app=false

Μπορείς νά την περάσεις χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως πλέον την έχουν. Όταν ειχα κοιταξει δεν την είχαν. Αλλα τελικα μου ηρθε OTA :happy:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά...

Διαβάζοντας όμως, μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Είναι το σύνηθες να εγκαθίσταται το ανάλογο port της gcam?

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι το κινητό έχει από τα υψηλότερα scores στο DxOMark και ειλικρινά από δείγματα που έχω μέχρι στιγμής ...τα οποία είναι κατ' εμέ ότι καλύτερο έχω τραβήξει έως τώρα με κινητό.

Ίσως άμα η υλοποίηση σε video είναι καλύτερη ή το μέγεθος των clips πιο optimized να έχει κάποιο νόημα.

 

Μην με παρεξηγήσετε ..προς χάριν της κουβέντας.

 

Υ.Γ.: Η αναβάθμιση μου ήρθε σήμερα πρωϊνές ώρες μέσω OTA. :cool:

 

Η διαφορά που κάνει το gcam ειναι στο night mode το οποιο ειναι αρκετά καλυτερο απο της xiaomi (το οποίο πρακτικα ειναι ενα βαρύ HDR).

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να ασχολουμαστε με κατι,και οχι δεν ειναι συνηθες,οι foto που βγαζει ειναι εξαιρετικες και με την μαμα εφορμογη.:)

 

Βασικά βγάζει καλύτερα πορτρέτα (εννοώ πρόσωπα, όχι mode). Οπότε χρησιμοποιείς στοκ για ότι θες και gcam για πρόσωπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα θελα μερικές προτάσεις για θήκες.

 

Αυτή τη στιγμή έχω μια θήκη nillkin σκληρή η οποία αν και είναι λιγο πιο έξω απο τη κάμερα, είναι τόσο μικρό το κενό που αφήνει που αν τυχον πάει η παλάμη προς αυτό το ύψος γεμίζει στάμπες/λίπος (χάριν συζητήσεως θα το πω "δαχτυλιές"). Αν είχε τουλάχιστον κάποιο χείλος που να εξειχε θα το καταλάβαινα και δεν θα πήγαινε προς τα εκεί το χέρι.

 

Έχετε κάποια θήκη (πλάτης) να προτείνεται που να έχει είτε αρκετό ύψος σε σχέση με τη κάμερα είτε να εχει κάποιο χείλος (ώστε να το αισθάνομαι και να μην πηγαίνει εκεί το χέρι) γιατι εχω βαρεθεί να καθαρίζω το φακό; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από banggood εδώ και 1,5 μήνα....

 

Μέχρι να έρθει έχω φτιάξει στην θήκη που είχε στην συσκευασία μια προσθήκη....

 

Ένα o-ring το κόλλησα με λίγη logo93008fdc2ceae6ae727719c807b63ff4.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από banggood εδώ και 1,5 μήνα....

 

Μέχρι να έρθει έχω φτιάξει στην θήκη που είχε στην συσκευασία μια προσθήκη....

 

Ένα o-ring το κόλλησα με λίγη logo

Ωραια ιδεα!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα θελα μερικές προτάσεις για θήκες.

 

Αυτή τη στιγμή έχω μια θήκη nillkin σκληρή η οποία αν και είναι λιγο πιο έξω απο τη κάμερα, είναι τόσο μικρό το κενό που αφήνει που αν τυχον πάει η παλάμη προς αυτό το ύψος γεμίζει στάμπες/λίπος (χάριν συζητήσεως θα το πω "δαχτυλιές"). Αν είχε τουλάχιστον κάποιο χείλος που να εξειχε θα το καταλάβαινα και δεν θα πήγαινε προς τα εκεί το χέρι.

 

Έχετε κάποια θήκη (πλάτης) να προτείνεται που να έχει είτε αρκετό ύψος σε σχέση με τη κάμερα είτε να εχει κάποιο χείλος (ώστε να το αισθάνομαι και να μην πηγαίνει εκεί το χέρι) γιατι εχω βαρεθεί να καθαρίζω το φακό; :lol:

 

Υπάρχει αυτή εδώ.

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-mix-2s-tpu-mayro-19066/

Έχω ολόιδια παραγγελία από amazon, το χείλος είναι έντονο αρκετά.

 

Να αναφέρω ότι θα καθαρίζεις δαχτυλιές βέβαια από το back cover που είναι transparent. Πιο χάλια υλικό πεθαίνεις. Το πίσω κάνει δαχτυλιά με το που την πιάνεις. Η επιλογή είναι δική σου. ;P

Edited by DryEyed
Υ.Γ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα θελα μερικές προτάσεις για θήκες.

 

Αυτή τη στιγμή έχω μια θήκη nillkin σκληρή η οποία αν και είναι λιγο πιο έξω απο τη κάμερα, είναι τόσο μικρό το κενό που αφήνει που αν τυχον πάει η παλάμη προς αυτό το ύψος γεμίζει στάμπες/λίπος (χάριν συζητήσεως θα το πω "δαχτυλιές"). Αν είχε τουλάχιστον κάποιο χείλος που να εξειχε θα το καταλάβαινα και δεν θα πήγαινε προς τα εκεί το χέρι.

 

Έχετε κάποια θήκη (πλάτης) να προτείνεται που να έχει είτε αρκετό ύψος σε σχέση με τη κάμερα είτε να εχει κάποιο χείλος (ώστε να το αισθάνομαι και να μην πηγαίνει εκεί το χέρι) γιατι εχω βαρεθεί να καθαρίζω το φακό; :lol:

 

https://bbshop.gr/product/nillkin-super-frosted-xiaomi-mi-mix-2s-black/

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτήν εχω τώρα. Έχει μεν κενο να μην ακουμπαει σε τραπεζι αλλα γεμιζει πολυ ευκολα "δαχτυλιες" αλλα και χνουδια. Ειναι λιγο μικρό το κενό και χωρίς να χει δαχτυλίδι να το καταλαβαινεις να μην πηγαινει το χερι. Κατα τα αλλα πολυ καλη η εφαρμογη που εχει και κομψη

 

Υπάρχει αυτή εδώ.

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-mix-2s-tpu-mayro-19066/

Έχω ολόιδια παραγγελία από amazon, το χείλος είναι έντονο αρκετά.

 

Να αναφέρω ότι θα καθαρίζεις δαχτυλιές βέβαια από το back cover που είναι transparent. Πιο χάλια υλικό πεθαίνεις. Το πίσω κάνει δαχτυλιά με το που την πιάνεις. Η επιλογή είναι δική σου. ;P

 

Μπρος γκρεμός και πισω ρεμα :lol:

 

Περιμένω από banggood εδώ και 1,5 μήνα....

 

Μέχρι να έρθει έχω φτιάξει στην θήκη που είχε στην συσκευασία μια προσθήκη....

 

Ένα o-ring το κόλλησα με λίγη logo[iG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190109/93008fdc2ceae6ae727719c807b63ff4.jpg[/img]

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα σπας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σας κανει η θηκη που δινει μαζι? Ειναι εξαιρετικής ποιότητας υλικό και κουμπωνει τέλεια.

 

Μου έπεσε κάτω, το πάτησα, γλίστρησα, παραλίγο να πέσω και το μόνο που έπαθε ειναι λίγες μικρές γρατσουνιές στην θήκη που θες μεγενθυτικο φακο να τις δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σας κανει η θηκη που δινει μαζι? Ειναι εξαιρετικής ποιότητας υλικό και κουμπωνει τέλεια.

 

Μου έπεσε κάτω, το πάτησα, γλίστρησα, παραλίγο να πέσω και το μόνο που έπαθε ειναι λίγες μικρές γρατσουνιές στην θήκη που θες μεγενθυτικο φακο να τις δεις!

Καλα τα λες εξαιρετικη θηκουλα.

Εγω απο την αλλη ουτε την μαμα θηκη δεν εχω επανω.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το τελευταιο update βελτιωθηκε αρκετα η καμερα!!! Δεν περιμενα να βελτιωνόταν και άλλο :)

 

Ουσιαστικά παίζει λιγο καλυτερα με τα shutter speeds.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το τελευταιο update βελτιωθηκε αρκετα η καμερα!!! Δεν περιμενα να βελτιωνόταν και άλλο :)

 

Ουσιαστικά παίζει λιγο καλυτερα με τα shutter speeds.

Και η ποιοτητα,αλλα και η ενταση στα ακουστικα οταν ακους μουσικη,ειδικα εαν εχεις ενα καλο ζευγαρι απο αυτα....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και η ποιοτητα,αλλα και η ενταση στα ακουστικα οταν ακους μουσικη,ειδικα εαν εχεις ενα καλο ζευγαρι απο αυτα....:)

 

Λιγο την ενταση των εξωτερικων θα ηθελα ενα κλικ ψηλότερα αλλα οκ. Καλα ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά!!

Νέος κάτοχος και θα ήθελα να μου πείτε αν το lte δουλεύει και στα δύο slot..

Ευχαριστώ!

 

 

Καλη χρονια με υγεια και χαρα!!Καλοδουλευτο να ειναι!! :)

 

Και στις 2 sim ταυτοχρονα δουλευει το 4g!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια με υγεια και χαρα!!Καλοδουλευτο να ειναι!! :)

 

Και στις 2 sim ταυτοχρονα δουλευει το 4g!!

Ευχαριστώ!!!

Υπάρχει κάνα τριπάκι γενικά που θα έπρεπε να ξέρω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μπορεί κάποιος από εσάς να μου πει λίγο πολύ τι αρνητικά πιστεύει ότι έχει η συσκευή; Το ζαχαρώνω καιρό λόγο εμφάνισης αλλά με κρατάνε θέματα όπως έλλειψη ράδιο και ακουστικών (που αρχίζω να παίρνω απόφαση ότι δύσκολα θα βρω radio + 3.5mm + εμφανίσιμο κινητό πλέον). Η μπροστινή κάμερα δεν με ενδιαφέρει και για την οθόνη έρχομαι από huawei p9 lite οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα με την lcd.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μπορεί κάποιος από εσάς να μου πει λίγο πολύ τι αρνητικά πιστεύει ότι έχει η συσκευή; Το ζαχαρώνω καιρό λόγο εμφάνισης αλλά με κρατάνε θέματα όπως έλλειψη ράδιο και ακουστικών (που αρχίζω να παίρνω απόφαση ότι δύσκολα θα βρω radio + 3.5mm + εμφανίσιμο κινητό πλέον). Η μπροστινή κάμερα δεν με ενδιαφέρει και για την οθόνη έρχομαι από huawei p9 lite οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα με την lcd.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Θα μιλησω αποκλειστικα και μονο για τα αρνητικα.

 

Ο ηχος των εξωτερικων ηχειων ειναι λιγο χαμηλός (προερχομαι βεβαια απο htc u11 και lg v30).

Στην αναμονη εχει λιγο παραπάνω drain η μπαταρια.

Το multitasking όπως και γενικότερα στις συσκευές της xiaomi ειναι πολυ μέτριο.

Η οθόνη για ναυαρχίδα θα μπορουσε να ειχε λιγο καλύτερο μαύρο (έχει ομως πολύ καλό calibration).

 

Τα αρνητικά που ανέφερα, δεδομένου ότι προέρχεσαι απο p9 lite, ούτε που θα τα καταλάβεις. Η κριτική είναι πάντα σε σχέση με τα χρήματα της συσκευής. Τα θετικά φαντάζομαι τα γνωρίζεις αφου συνηθως στα threads μονο τα θετικά γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μπορεί κάποιος από εσάς να μου πει λίγο πολύ τι αρνητικά πιστεύει ότι έχει η συσκευή; Το ζαχαρώνω καιρό λόγο εμφάνισης αλλά με κρατάνε θέματα όπως έλλειψη ράδιο και ακουστικών (που αρχίζω να παίρνω απόφαση ότι δύσκολα θα βρω radio + 3.5mm + εμφανίσιμο κινητό πλέον). Η μπροστινή κάμερα δεν με ενδιαφέρει και για την οθόνη έρχομαι από huawei p9 lite οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα με την lcd.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Τα 2 θεματα που εγραψες ειναι τα κυρια,κατα τα αλλα εξαιρετικη συσκευη,τοσο σε ποιοτητα οσο και σε επιδοσεις,ειδικα εαν δεν σου αρεσουν τα νοτς κτλ τσιμπα το.Και οι 2 καμερες εχουν αριστη αποδοση σε foto-video,ειδικα η κυρια θα σε καλυψη απολυτα.

Καλα απο το κντ που ερχεσαι αυτο θα σου φανει μερα με την νυχτα,και ετσι ειναι, σε ολα τα επιπεδα....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις άμεσες απαντήσεις :)

Ακριβώς γι αυτό ζήτησα τα αρνητικά. Λίγο πολύ τα θετικά μαθαίνονται εύκολα.

 

Βασικά θέλω να κάνω upgrade από τα 2gb ram που είμαι τώρα και νομίζω είναι καλύτερα μακροχρόνια να πάω στα 6gb απευθείας. Από τις συσκευές στα 6gb είναι αυτή που μου κάνει περισσότερο "κλικ" εμφανισιακά (τουλ από εικόνες και βίντεο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...