Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2S


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω δουλέψει, αλλά έχω δει δείγματα από φωτογραφίες, όπως και στη μπαταρία είναι αδύνατον να πιάνει το redmi note 5

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα για την μπαταρία, απλά θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει μεγάλη διαφορά, που φοβάμαι πως ναι. Η μπαταρία είναι από τα βασικά για εμενα. Θα περάσω να το δω κάποια στιγμή από κοντά, να δω την οθόνη. Βέβαια με το redmi note 5 είμαι ενθουσιασμένος, απλά έχω το μικρόβιο και δεν θα έλεγα όχι σε κάτι καλύτερο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση απίδια για την συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κυκλοφορεί κ πιο καινούργια απ' ότι είδα.

Πολύ νεκρά το νημα . Δεν την έχει κανείς την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα στο mix2s και το mi8 για αγορά από Κίνα. Εκτός από την amoled του mi8 θεωρώ ότι στα υπόλοιπα σημεία το mix2s υπερτερεί. Τι γνώμη έχετε οι κάτοχοι;

Επίσης δεν προχωράω ακόμα στην αγορά γιατί όντως βλέπω πολύ νέκρα στο παρόν νήμα σε αντίθεση με του mi8. Πώς έτσι; :confused:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ερχόμενος από s8+ και op5t είμαι υπέρ ευχαριστημένος από το mix 2s. Κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο και επέλεξα το mix λόγο εμφάνισης (μακριά από notch). Η lcd δεν με ενόχλησε καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ερχόμενος από s8+ και op5t είμαι υπέρ ευχαριστημένος από το mix 2s. Κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο και επέλεξα το mix λόγο εμφάνισης (μακριά από notch). Η lcd δεν με ενόχλησε καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πες εντυπώσεις από την μπαταρία τώρα που σε βρήκαμε! Με ελαφριά χρήση μπορεί να πιάσει 2 μέρες αναμονή και κάνα 4-5 ώρες οθόνη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις από την μπαταρία τώρα που σε βρήκαμε! Με ελαφριά χρήση μπορεί να πιάσει 2 μέρες αναμονή και κάνα 4-5 ώρες οθόνη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μια μέρα βγάζω και συνήθως 8 ώρες οθόνη.87056fead3363a1c68e6daac04a1943f.jpg45693078b21338aeb24fd585e7956c5b.jpg1bd0925d900ab38126de72fd1d9a5403.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μια μέρα βγάζω και συνήθως 8 ώρες οθόνη.87056fead3363a1c68e6daac04a1943f.jpg45693078b21338aeb24fd585e7956c5b.jpg1bd0925d900ab38126de72fd1d9a5403.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα στατιστικά βλέπω τη γραμμή του wi-fi να είναι διακεκομμένη. Υπάρχει κάποια επιλογή που όταν κλείνεις την οθόνη κλείνει και το WiFi; Βοηθάει αυτό στην εξοικονόμηση και αν ναι επηρεάζει αυτό την λήψη ειδοποιήσεων;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ελαφριά χρήση τις δύο μέρες θα τις έχεις !
Σε ευχαριστώ, οπότε θα με καλύψει. Είναι τηλεφωνάρα και το σκέφτομαι, αλλά από αυτά που με ενδιαφέρουν πολύ, είναι η αυτονομία και με το redmi note 5 που είμαι τώρα είναι σούπερ και στην ουσία και σε όλα τα υπόλοιπα. Το μόνο που μου λείπει είναι το NFC. Καλοδεχούμενη και η ασύρματη φορτιση, είναι μια ευκολία. Φαντάζομαι θα υπάρχει και αναβάθμιση στην οθόνη, αλλά δεν τα έχω δει δίπλα δίπλα. Φυσικά και η καλύτερη κάμερα που ξέχασα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ένα review και λέει ότι δεν υποστηρίζει face unlock, ισχύει όντως κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ένα review και λέει ότι δεν υποστηρίζει face unlock, ισχύει όντως κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν ισχυει398231f8ae138aff83a78b45f9561ad9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχυει398231f8ae138aff83a78b45f9561ad9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχυει 2 μέρες βγαίνουν άνετα με ελαφριά χρήση
Ευχαριστώ. Έχει πάρει oreo 8.1 ή είναι στην 8.0 ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχει πάρει oreo 8.1 ή είναι στην 8.0 ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8.0 γιατί πάει για 9αρι αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει πάρει κανείς κάποιο καλώδιο διπλό να μπορείς να φορτίζεις το κινητό κ ταυτόχρονα να έχεις κ τα ακουστικά συνδεδεμένα?
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάρεις τα ασύρματα ακουστικά της Xiaomi η της Meizu, που τα βρίσκεις σε χαμηλές τιμές και να μπλέξεις με ανταπτορακια και καλώδια;

Καλησπέρα έχει πάρει κανείς κάποιο καλώδιο διπλό να μπορείς να φορτίζεις το κινητό κ ταυτόχρονα να έχεις κ τα ακουστικά συνδεδεμένα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την MIUI 10 beta 8.8.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα στο mix2s και το mi8 για αγορά από Κίνα. Εκτός από την amoled του mi8 θεωρώ ότι στα υπόλοιπα σημεία το mix2s υπερτερεί. Τι γνώμη έχετε οι κάτοχοι;

Επίσης δεν προχωράω ακόμα στην αγορά γιατί όντως βλέπω πολύ νέκρα στο παρόν νήμα σε αντίθεση με του mi8. Πώς έτσι; :confused:

 

Απο θεμα ομορφιάς το mix2s ειναι πολυ καλύτερο απο το mi8.

Εγω το εχω σε λευκο το mix2s και ειναι το ωραιοτερο τηλέφωνο που εχω δει μεχρι τωρα που σου γράφω.

Ειχα το ιδιο δίλημμα με σενα και πήγα και το ειδα το mi8 απο κοντα για να δω αν εκανα λάθος που πηρα το mix2s.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάρεις τα ασύρματα ακουστικά της Xiaomi η της Meizu, που τα βρίσκεις σε χαμηλές τιμές και να μπλέξεις με ανταπτορακια και καλώδια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις κάποια συγκεκριμένα να μου προτείνεις??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα Meizu EP52 και τα αντίστοιχα Xiaomi. Να ξέρεις μόνο ότι δε θα μπορείς να ακούς ραδιόφωνο με αυτα.

Έχεις κάποια συγκεκριμένα να μου προτείνεις??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα Meizu EP52 και τα αντίστοιχα Xiaomi. Να ξέρεις μόνο ότι δε θα μπορείς να ακούς ραδιόφωνο με αυτα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ κ εγώ αυτά κοίταζα. μήπως γνωρίζεις αν μπορούν να συνδεθούν κ με λαπτοπ?

Link to comment
Share on other sites

Εάν το laptop υποστηρίζει bluetooth, τότε θα λειτουργήσει κανονικά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει και εγώ το mi mix 2s και το περιμένω από Δευτέρα. Ξέρω ότι είναι ερώτηση που έχει επαναληφθεί πολλές φορές, αλλά έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο tempered glass, μία θήκη σιλικόνης και μία θήκη σε καπάκι (δεν ξέρω πως να την περιγράψω σωστά, flip case εννοώ).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...